Casino (1995) ☆ 👁

(Martin Scorsese)

amerikai-francia dráma, krimi

4,4

Sam 'Ace' Rothstein: Ha szeretsz valakit, meg kell bíznod benne. Másképp nem megy. És egy ideig én is hittem az ilyen szerelemben.

Nicky Santoro: Ez a faszi volt az egyetlen, aki évadról évadra mindig nyert, de olyan komolyan vette, hogy szerintem sosem élvezte igazán.

Nicky Santoro: A sivatag tele van gödrökkel, és mindegyikben egy probléma van eltemetve.

Sam 'Ace' Rothstein: Otthon lecsuktak volna azért, amit csinálok. Itt kitüntetéseket kaptam érte.

Sam 'Ace' Rothstein: Ha puszta kézzel mész Nicky ellen, ő kést ránt. Ha te is kést rántasz, ő pisztolyt ránt. És ha nálad is pisztoly van, hát jobb, ha megölöd, mert ő nem áll le addig, míg egyikőtök meg nem hal.

Nicky Santoro: Figyelj rám, Anthony! EGY SATUBAN VAN A FEJED! És úgy szétlapítom, mint egy baszott citromot.

Sam 'Ace' Rothstein: Szarok rá, kinek az ismerőse. Szólj, hogy vegye le a retkes csülkét az asztalról. Mit hisz, hogy ez valami fekvehányó?
Billy Sherbert (odamegy a kalapos férfihoz): Uram, lenne szíves levenni a lábát és felvenni a cipőjét?
Kalapos férfi: Nem volnék szíves. Szar napom van.
Billy Sherbert (visszamegy Ászhoz): Baszik levenni a lábát.
Sam 'Ace' Rothstein: Hívd az őröket.

Sam 'Ace' Rothstein: Itt minden cowboy csizmás vagy rendőrfőkapitány, vagy a főkapitány rokona. A faszom tele van velük.

Te, meg az a kurva bátyád! (a kukoricásban)

Sam 'Ace' Rothstein: Kaszinót vezetni olyan, mintha az ember legálisan bankot rabolna. Az olyan fickóknak, mint én is, Las Vegas tisztára mossa a bűneit. Az egész olyan, mint egy erkölcsi kocsimosó.

Remo Gaggi (kártyázik, rossz lapjárás): Elmész a faszba a dámáiddal!

Nicky Santoro (miután sorban veszít): Akadna egy fasz a torkodon!

Sam 'Ace' Rothstein: Ha szeretsz Valakit meg kell bíznod benne, másképp nem megy. kulcsot kell neki adnod mindenhez ami a Tied. különben mi értelme... és egy ideig, én is hittem az ilyen szerelemben.

Ginger McKenna/Rothstein: Kedvellek téged.., de nem tudom viszonozni az érzelmeidet.sajnálom, nem vagyok szerelmes..
Sam 'Ace' Rothstein: Éénn...
Ginger McKenna/Rothstein: Megérted? sajnálom.
Sam 'Ace' Rothstein: Nem... én csak.. Szerintem ez kialakulthat ha megvan a kölcsönös tisztelet egymás iránt, realista vagyok, elfogadom ezt. Se egyébként is. Mi a szerelem? Az kölcsönös tisztelet, meg meg odaadás, meg hogy törődünk egymással, és ha a dolog biztos alapon működik, a kölcsönös tiszteleten... Úgy érzem ha eléggé törődsz velem, az nekem elég...
Ginger McKenna/Rothstein: És ha nem működik, hogy ha befuccsolunk, akkor mi lesz?

Nicky Santoro: Próbáltam elérni nehezebb elérni mint az elnököt.
Charlie Klark: Sok dolgom volt.
Nicky Santoro: Jah de azért legalább visszahívhatott volna!
Charlie Klark: Nézze Nicky beszéltünk erről és elmagyaráztam hogy fennáll a lehetősége annak, hogy becsúszik némi veszteség.
Nicky Santoro: Aha. Akkor vissza a pénzemet.
Charlie Klark: Ha ha ha! Most mit akar tenni megfenyeget?
Nicky Santoro: Tudja azt hiszem maga félreismert engem tisztázzuk a dolgot, elmondom pontosan mit fogok csinálni. Például holnap reggel korán felkelek besétálok a bankba, bemegyek magához és ööö ha nincs magánál a pénzem meglékelem a kibaszott fejét mindenki szeme láttára és kb mire kijövök a sittről addigra felépül a kómájából és akkor megint szétütöm a kurva fejét. Mert én sík hülye vagyok mert én szarok a börtönre ebből élek .Ez a munkám. Tudjuk, hogy maga miből él igaz Charlie kifosztja az embereket büntetlenül.
Charlie Klark: Velem így nem lehet beszélni.
Nicky Santoro: Hé te dagadt ír fasz hagytad állni a pénzemet. Vagy megszerzed a pénzem vagy szétvágom az agyadat.
Charlie Klark: Sam!
Nicky Santoro: Hagyd a picsába Samet ez személyes reggel ott leszek meglátod husi bazdmeg meglátod bazdmeg ott leszek.
Charlie elmegy.
Nicky Santoro:(Samnek) Szerinted fölfogta?

Sam 'Ace' Rothstein: A város már sose lesz a régi a Teengers után jöttek a mamutcégek. Ma úgy néz ki az egész mint Disneyland. A kölykök kalózdozsdid játszanak amíg anyuci meg apuci a pókergépeken elverik a kosztpénzt meg a gyerekekre spórolt lóvét, régen az osztók tudták a nevedet, hogy mit iszol, hogy mit játszol ma olyan mintha egy reptérre jelentkeznél be és hogyha hívod a szobapincért és hogyha mázlid van csütörtökre oda is ér. Ma már semmi sem a régi .Bejön egy nagyhal négy milkóval a bőröndjében és valami taknyos nyikhaj a társadalom biztosítási számát kéri. Miután a szakszervezetet kiütötték végleg lebontották a legtöbb kaszinót és kinek van pénze a piramisok újra építésére? A tőzsdecápáknak. És végül ott kötöttem ki ahol elkezdtem még mindig kiszúrom a nyerőket és még mindig hozok pénzt az otthoniaknak és miért bolygatnám meg azt ami jól megy? Ennyi az egész.

Sam 'Ace' Rothstein: Dobjátok ki de úgy, hogy a lába ne érje a földet és a fejével nyissa az ajtót!

Nicky Santoro: Hogy honnan szalajtották ezt a Greent? Faszom tudja...

Nicky Santoro: Férfinak tartod magad ? Egy hazug, piti, szaros, sunyi szerencsejáték-buzi vagy. Az vagy. Tudsz róla, hogy az vagy?

Nicky Santoro: Levetted a csukád ? Az asztalra a lábad ? Te szarfaszú, büdös, trágyafaló retkes geci, te ! Ha balhézol odaát, én eláslak a sivatagban, bazdmeg, megértetted ? Odamész és bocsánatot kérsz!

Nicky Santoro (a krupiéhoz): Nézd ezt a bájdorongot! Sherbert küldött, hogy megkopassz ? Egész éjjel simára vágtál mindenkit, he ? Ma csontra szopattál mindenkit faszfej, he ?

Nicky Santoro (Sam Rothsteinhoz): Nagy lett az arcom ? Ki a faszom flangál itt rózsaszín selyemcuccban ? Mint egy buzi, rózsaszín párduc idióta szipkával. És nekem nagy az arcom ?

Frank Marino:[üti Dominiket baseballütővel]:
Te és az a kurva bátyád!

Nicky Santoro: Hagyd a srácot, még lélegzik...Gyáva szar vagy Frankie, gyáva szar...

Artie Piscano: Belőlem nem csinálnak hülyét. Mindent felírtam a noteszomba, minden kurva centet, amit költök!
Piscano anyja: Hé, hé! Mi van veled?!
Artie Piscano: Jaj, bocsánat!
Artie Piscano: Számlák, minden itt van.
Piscano anyja: Mióta beszélsz te így?
Artie Piscano: Bocsánat. Ha Nance bajt okoz, ha szórakozik a bőröndökkel, én kiszedem a szemét az aszott fejéből!
Piscano anyja: Már megint..
Artie Piscano: Az nem csúnya, azt mondtam "aszott feje".
Piscano anyja: Elég legyen!
Artie Piscano: Bocsánat. És mi gátolja meg, hogy akár ő is lopjon a bőröndökből? A buzi Nance két bőröndöt hoz a Tangiers-ből. Há' mi van a többivel? A pénzterembe senki se figyel, ez a törvény. Be se mehetünk a pénzterembe, hogy figyeljük a pénzünket. Mi ez az emeletes marhaság? Tuti, hogy ott vannak a saját emberei. Lehet, hogy mind benne vannak, az összes szemét geci!
Piscano anyja felkapja a fejét..
Artie Piscano: De én rájövök, és ha Green maga az, kinyírom a szemetet! Én nyitva tartom a szemem. Ők bíznak benne, én nem! Most legszívesebben szétütném a fejüket egy kurva ásóval.
Piscano anyja: Na jó, ebből most már elég legyen.
Artie Piscano: Bocsánat, Mama. Bocsánat, de ezek palira vesznek. Bocsánat, ideges vagyok.
Piscano anyja: Tudom, de elég volt.
Artie Piscano: Tudod, tudod!! Tudod mit csinálnak velem??
Piscano anyja: Tudom, tudom. Most már fejezd be! A végén szívinfarktust kapsz!
Artie Piscano: Jól van, jól van. De én..tudod most nagyon kész vagyok és véget kell vetni ennek!

Nicky Santoro: Bármi balhé volt, a zsaruk rám akartak verni minden picsányi szarságot. Ha valaki eltaknyolt egy banánhéjon, rögtön bevittek érte. A górék se voltak jobbak, állandóan sírt a szájuk, hogy nem mennek simán a dolgok. Hát az én szakmámban nem megy minden simán, már bocs. Elvégre degenerált állatokkal foglalkozom, de a górék basztak erre! Ülnek a valagukon, isszák a likőrt, miközben én nekik végzem a piszkos melót. Kurva górék! Azt hiszik, hogy ez egy hétvégi piknik. Kurva górék! Szívják a szivarokat, zabálják a trippát meg azt a kurva szufrittet. Sült disznóbél. Én meg ha beszélgetni akarok, mehetek a buszmegállóba.

Sam 'Ace' Rothstein: Tudod, mi a te bajod? Nagy lett az arcod!
Nicky Santoro: Nagy lett az arcom? Ki a faszom flangál itt rózsaszín selyemszarban? Mint egy buzi, Rózsaszín Párduc idióta szipkával! Nem akartam ezt felhozni, de mostanában sokmindenkivel tiszteletlenül bánsz. A feleségeddel is.

Sam 'Ace' Rothstein: Hol az eszed, Nick?
Nicky Santoro: Nekem hol az eszem? Neked hol a tököd?!

Sam 'Ace' Rothstein: Tudtam, mit akar, és nem kértem belőle. Nicky a hatalomra pályázott. Nagyobb akart lenni Gagginél. Magának akarta a sápot és mindent és mindenkit. Ezentúl nem kért engedélyt otthonról minden piti ügyhöz.

Sam 'Ace' Rothstein: Veszélyben volt az életem, ez meg csak élte az életét. A világ minden zsaruja őt figyelte, ő meg kint golfozott.

Nicky Santoro:"A sivatag tele van lyukakkal, és mindegyikben egy probléma van eltemetve. Csak okosan kell csinálni. Már legyen meg a lyuk amikor felbukkansz a csomagtartódban a cuccal, vagy ott kubikolhatsz vagy fél órát, és ha épp akkor eszik arra valakit a fene hopp már áshatod is a újabb lyukat."

Nicky Santoro:"Figyelj rám, Anthony. Egy satuban van a fejed. És úgy szétlapítom, mint egy baszott citromot, ha nem mondasz egy nevet. Ne akard, hogy ezt tegyem, jó, beszélj ! Ne tegyek rosszat neked, gyerünk !"
Tony Dogs:Chaaarlie M.
Nicky Santoro:"Charlie M ? Azért nyomjam ki az agyadat a szádon, hogy ezt a kis gecit védjed ? Charlie M., te istenbarma ?

Sam 'Ace' Rothstein: A magamfajtának Vegas elmossa a bűneit, mint egy erkölcsi kocsimosó. Olyan volt nekünk, mint csodabalzsam a nyomorékoknak.

Sam 'Ace' Rothstein: A legalizálás mellé dőlt a lóvé. Mázsaszám. Különben miért dekkolnánk a sivatag közepén? Csakis a dohányért. Ezért van minden - a neonfények, reklámutak, pezsgőhegyek, ingyenlakosztályok, a spinék meg a pia: csak azért vannak, hogy kiszedjük belőled a pénzed. Erről szól Las Vegas.

Nicky Santoro: Hogy honnan szalajtották ezt a Greent? Faszom tudja. Annyi szent, hogy ingatlankupec volt Arizonában. És alig volt pénze benzinre, hogy eljöjjön a kibaszott csekkjéért. És persze Andy Stone, a górék embere adta az ukázokat, nem pedig a köcsög igazgatótanács elnöke. Ez a Philip Greene... Olyan ember kellett nekik, akire rábízhatnak egy kaszinót. És ki az, ha nem Ász? Már volt pár évig Vegasban és ismerte a csíziót. De jellemző Ászra, hogy amikor felkérték, ő le akarta beszélni őket.

Nicky Santoro: Olyan volt, mint valami kibaszott agysebész. Hozzájutott a bizalmas információkhoz, és aszerint fogadott.

Remo Gaggi: Frankie, a kiskrapek ugye nem dugja a zsidó feleségét? Mert ha igen, az probléma.

Sam 'Ace' Rothstein: Mielőtt kaszinót vezettem volna és mielőtt felrobbantottak, Ace Rothstein volt a tippek királya, e felől semmi kétség. Annyira jó voltam, hogyha fogadtam az megváltoztatta a téteket az összes bukinál az országban. Nem vicc, olyan profi nyomtam, hogy enyém lett a mennyország. Rám bízták Las Vegas egyik legnagyobb kaszinóját, a Tangiers-t. A megbízóim olyan fickók voltak, akik le tudtak tenni ennyi zsetont: 62 millió 700 ezer dollárt. De a részleteket nem ismerem.

Nicky Santoro: Ace annyira fosott a kaszinója miatt, hogy elfelejtette miért is vagyunk itt végső soron. Legszívesebben a pofájába üvöltöttem volna: ez itt Las Vegas! Fosztogatni jöttünk ide, te seggfej bibsi!

Frank Marino: Mit mondhattam volna? Tudtam, ha rosszt választ adok, akkor Nicky, Ginger, Ace mind holtan végzik. Mert ezeknek az öregeknek van egy heppjük. Nem szeretik, ha bárki a más nejét kúrja. Árt az üzletnek. Úgyhogy hazudtam. Még akkor is, ha tudtam, ha Gaggi-nak hazudok, én is könnyen a föld alatt végzem.

Sam 'Ace' Rothstein: De Vegasban az ilyen nőnek a szerelem a pénzt jelenti.

Játékos az asztalnál: Az egyetlen szerencsém a balszerencse.

Nicky Santoro: Hogy van pofád a hátam mögött bemószerólni másoknak? Hátbatámadsz?!
Sam 'Ace' Rothstein: Azt se tudom miről beszélsz Nick?
Nicky Santoro: Nem?! Szóval én hozom rád a bajt?! A te baromságaidat kell viszzahallanom?! Ki akarsz kúrni?! Akkor szerezz hozzá egy hadsereget!!!
Sam 'Ace' Rothstein: Semmit sem csináltam, senkit sem küldtem el, csak elmondtam Stonenak, hogy sok zűröd van mostanában, miért volna ez baj?
Nicky Santoro: KI AKARSZ TENNI A SAJÁT VÁROSOMBÓL BASZD MEG???!!!
Sam 'Ace' Rothstein: Azt mondtam had üljenek el a dolgok, hogy vihessem a casinót, hogyha bármi zűr van a casinóval én szívok, nem ta hanem én!
Nicky Santoro: Nem tudom, hogy feltűnt-e, de csak azért van kurva casinód mert én lehetővé tetem, ÉN számítok itt, nem a te klubjaid, vagy buzi TV show-d! Különben is mi a faszt csinálsz te a TV-ben?! Minden nap hívnak otthonról miattad, azt hiszik flúgos vagy!
Sam 'Ace' Rothstein: Azért TV-zek mert igy a casinóban lehetek, ez megérte és tudod mi van...
Nicky Santoro: TE HÜLYE FASZ VAGY! Lehettél volna ellátási igazgató is TV nélkül te akartad a TV-t?!
Sam 'Ace' Rothstein: Tényleg akartam, így van egy fórumom, hogy felvegyem a harcot, ismernek látnak az emberek tudják, hogy nem baszhatnak ki úgy velem mintha nem ismernének. Igen, így van!
Nicky Santoro: Majmot csinálsz magadból.
Sam 'Ace' Rothstein: Én?! Nem kerültem volna ilyen helyzetbe, ha te nem hozod rám a bajt. Ha megismerek valakit azt kérdezi: Ismerlek-e téged?
Nicky Santoro: Most még a szaros engedélyed miatt is engem hibáztatsz?!
Sam 'Ace' Rothstein: Nicky, amikor megkérdeztél, hogy ide jöhetsz-e mit mondtam neked? Megkérdeztél és tudta, hogy te jössz, bármit mondok. De emlékszel mit mondtam neked?
Nicky Santoro: Várj csak!
Sam 'Ace' Rothstein: Emlékszel mit mondtam neked?
Nicky Santoro: Várj, áll egy percig baszd meg, állj csak le! KÉRDEZTELEK?! Mikor kérdeztelek baszd meg, hogy idejöhetek-e?!
Sam 'Ace' Rothstein: Nem kérdeztél?
Nicky Santoro: Ezt vésd az egyadba te, ezt vésd az agyadba te köcsög biboldó, te!: Csakis miattam létezhetsz itt, csakis miattam, nélkülem te a prédája, a prédája lennél minden gengszternek itt, mind harapna egyet a zsidó seggedből! Ez történne veled! Figyelmeztetek, hátba ne támadj még egyszer te szemét geci, te!

Ginger McKenna/Rothstein: (kábán bedrogozott állapotban) Szia Sam.
Sam 'Ace' Rothstein: Kikötöd a gyereket és rázárod az ajtót?! Nincsen neked agyad?! A gyerenkünk, te normális vagy baszd meg?!
Ginger McKenna/Rothstein: Csak egy kis időre Sam, nem volt ott a babysitter.
Sam 'Ace' Rothstein: El kellet volna tiltsalak tőle, még egy ilyen és szé-szét...
Ginger McKenna/Rothstein: Nem ébredt volna fel, csak egy kicsit maradt volna aludni érted, visszamentem volna még mielőtt felébred a kúrva életbe.
Sam 'Ace' Rothstein: Ide hallgass, ide figyelj te hülye picsa, had mondjak valamit, rám figyelj! Jól figyelj rám: Ha még egyszer hozzányúlsz, ha bármi ilyet csinálsz, nincs mese megöllek és kész!
Ginger McKenna/Rothstein: Visszamentem volna még mielőtt felébred!
Sam 'Ace' Rothstein: Halottad?! Az hétszentség, hogy kinyírlak te szajha!
Ginger McKenna/Rothstein: Miért nem engedsz el?
Sam 'Ace' Rothstein: Te büdös kurva!
Ginger McKenna/Rothstein: Aláírok neked bármit csak a kulcsot add az ékszerekhez és engedj el végre! Engedj el végre!
Sam 'Ace' Rothstein: Az ékszerek kellenének? Igen? Miért, hogy megszégyeníts mocsok szuka?! Hogy megszégyeníts?! Csinálj úgy mintha anya lennél, szállj a kocsiba és menj rögtön haza! (megragadja) Gyerünk már, mozgás, eredj! Kelj már fel, mozgás, indulj már, rajta!
Ginger McKenna/Rothstein: Nem kéne....
Sam 'Ace' Rothstein: A kurva! Fenyegetsz, itt helyben megöllek, kellj fel és tünés haza!!!
Ginger McKenna/Rothstein: JÓ MEGYEK!!!!!

Sam 'Ace' Rothstein: Mostantól ugyanannyi áfonyát minden fánkba!

Sam 'Ace' Rothstein: Ha elvittétek volna a gyereket már rég hullák lennétek...hullák....hullák....hullák!

Nicky Santoro: De végül, mindent elbasztunk.

Nicky Santoro: Ez volt az utolsó eset, hogy magunkfajta kispályásokra, ilyen kurva nagy értéket bíztak.

Frank Marino: Eszed legyen!

Nicky Santoro: Piscano kész csőd volt szegény, hülye volt mint a seggem!

Sam 'Ace' Rothstein: Erre mi lesz? Felfoghatatlan! Ki az Isten gondolta, hogy az FBI lehallgatja a helyet, valami ősrégi gyilkosság miatt amikor valami mukit agyonvertek Isten tudja mikor és miért!

Nicky Santoro: Kukucs, ti gecik!