Casino (1995) ☆ 👁

(Martin Scorsese)

amerikai-francia dráma, krimi

4,4

Madonna és Michelle Pfeiffer is pályázott Ginger szerepére.

A filmben 'Ász' karakterét egy casino főnök Frank 'Lefty' Rosenthal, Nicky Santoro-ét pedig egy gengszter, Tony 'A HANGYA' Spilotro inspirálta.

A film végén, amikor az FBI rajtaütést végez Santoro-ék otthonában, a TV-ben "A brazíliai fiúk" megy.

A főmaffiózó, Remo Gaggi (Pasquale Cajano)karakterét is egy hajdani nagymenő, Joseph Aiuppa ihlette, aki 1907-ben született, és 1997-ben halt meg, tehát még láthatta a Casinót.

Tony Spilotro-t és az öccsét szétverve találták meg egy kukoricaföldön.Valószínűleg még élve temették el őket.

A kukoricás, ahol Spilotro-t és öccsét megtalálták, közel volt Joseph Aiuppa birtokához. A filmben is elhangzik, hogy a "górék" megelégelték a "kiskrapek" működését, ezért végső döntésre jutottak.

A "fuck" szó 422-szer hangzik el.

Martin Scorsese édesanyja Cathreine itt is feltűnik.
Ő játsza Piscano anyját

SPOILER!

Az eredeti forgatókönyv szerint Nicky szivességből a sivatagban lelőtte volna Lestert.

Mire Nicholas Pileggi befejezte a regényt elkezdődött a forgatás.

2009 nyaráig ez volt az utolsó film amit Svédországban cenzúráztak.[satus jelenet]

Jaimie Lee Curtis és Melanie Grifith is szerette volna eljátszani Ginger szerepét.

A film Guinness rekorder is volt mint a legmocskosabban beszélő film.

"És hogy a producerek szerint mi volt a legnehezebb a filmben? Olyan valakit találni, aki beszél nekik arról, hogyan lehet csalni a kaszinókban." (port.hu)

Egyebek: http://port.hu/cikk/tv/a-casino-legnagyobb-talalata-sharon-stone-volt/article-44485?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

A Dühöngő bika (1980) és a Nagymenők (1990) után ez a harmadik Scorsese film Joe Pesci és Robert De Niro főszereplésével.

A Family Guy egyik részében (mikor a három barát azon verseng, ki alszik el legkésőbb) Sharon Stone (mini)karaktere felbukkan, Peter lábát rugdálva, ezért a főhős segítséget kér Glenn Quagmiretől, aki viszont elbizonytalanodik, arra hivatkozva, nem látta e filmet...

A Family Guy egyik részében Joe-t ezzel a filmmel kötik le, míg a lábával helyettesíti Meg Griffint...

"A rendező (...) utasításba adta Stone-nak, hogy a forgatás előtt nézze meg a Valley of the Dolls (1967), A Woman's Vengeance (1948), és Szent Johanna - Jeanne D'Arc (1928) című filmeket – inspiráció és hangulatba kerülés gyanánt. Sharon Stone nem használt dublőrt, ezért a forgatás alatt mindenhol kék-zöld foltjai voltak. Az egyik jelenetnél annyira aggódott, és olyan idegállapotba került, hogy Scorsese a jelenet forgatása után leült hozzá a földre, és sokáig nyugtatgatta, fogta a színésznő kezét. A film forgatása alatt a lelki megterhelés mellett nagyon rossz fizikai állapotban volt, amit egy régi sérülés kiújulásának köszönhetett. Emiatt is igen nehéz dolga volt, főleg abban a jelenetben, amikor egy arany-fehér gyöngyökkel kirakott ruhát kellett viselnie: a ruha nagyjából 20 kilót nyomott." (port.hu)

"Stone helyére Nicole Kidman, Melanie Griffith, Rene Russo, Cameron Diaz, Uma Thurman és Michelle Pfeiffer is esélyesek voltak, sőt Madonna is részt vett a castingon, végül Stone-nak sikerült meggyőznie Scorsese-t, hogy őt válassza. A rendező egyszer egy interjúban azt nyilatkozta, hogy azért döntött Stone mellett, mert a színésznőnek érzéke van ahhoz, hogy „elvesszen a szerepben”. Stone nem volt biztos, hogy ő lesz a befutó, sőt. Annyira biztos volt abban, hogy nem ő kapja a szerepet, hogy a harmadik meghallgatásra már el sem ment, hanem inkább egy barátjával ment el vacsorázni egy étterembe, ahol megjelent Scorsese, hogy beszéljen a színésznővel." (port.hu)

"A film amúgy is híresen erőszakosra sikeredett, és a „fuck” szócska előfordulási aránya is kimagaslóan magas, egy lelkes filmrajongó meg is számolta: összesen 435-ször szerepel a filmben, ami 2,4 darab fakkot jelent percenként. Egészen az Egy sorozatgyilkos nyara című film megjelenéséig tartotta a rekordot, amit aztán az 1995-ben készült film is beért. Aztán Scorsesének sikerült a saját rekordját is megdöntenie: A Wall Street farkasába tudott csak több fuck-ot beleszuszakolni, ide 600 jutott az angol nyelv ultimate csúnyaszavából. (Svédországban ez volt az utolsó mozifilm, amit még cenzúráztak: kivágták azt a jelenetet, amiben Joe Pesci karaktere három napon keresztül kínoz egy bérgyilkost, Tony Dogs-t többek között úgy, hogy egy satuba fogja a fejét.)" (port.hu)

"A film borzasztó hosszú lett, amivel a rendező is tisztában volt. Egy interjúban így nyilatkozott: „Egyáltalán nincs cselekmény. Három óra, cselekmény nélkül. Tudd, mielőtt belekezdesz. Sok az akció, sok a történet, de nincs cselekmény.” Ebben talán az is közrejátszhatott, hogy a színészek nagyon sokat rögtönöztek, amit Scorsese bennehagyott a filmben. A Robert de Niro és Joe Pesci között zajló párbeszédek szinte végig rögtönzés eredményei, Scorsese csak annyit mondott, hogy mi legyen az eleje és a vége, a közbülső részt a két színészre bízta és ugyanígy tett James Woods esetében is." (port.hu)

"(De Niro) úgy beledolgozza magát a karakterbe, mintha a második bőre volna." (S. Stone: Kétszer élni... 154. old.)