The Lost City of Z (2016) ☆ 👁

Z: Az elveszett város

(James Gray)

amerikai dráma, életrajzi film, kalandfilm, történelmi film

3,5

2018-02-11 01:58:35 Rorschach (4) #6

Hiánypótló egy film, kár, hogy nagyon kevesen látták. Ezek szerint mégsem olyan fájó az old school kalandfilm hiánya, hogy sokan sírnának utána :/

Mindezek ellenére én bátran tudom ajánlani mindenkinek, aki vevő egy minőségi és szépen elmesélt kosztümös sztorira, ami bár érdekes, de nem fogja leszaggatni a néző fejét az iramával. Minden más pedig ott van a második kommentben.

2017-10-30 23:38:50 VVega (4) #5

Igazi régimódi, lassú folyású, mondanivalóval bíró, remek kalandfilm. Lehet, hogy holnapra még feljebb viszem a pontját, mert most úgy érzem, még egyszer ennyi ideig is el tudtam volna nézni.

2017-07-12 22:55:44 aandsnatch (3) #4

Akinek tetszett azert, akinek nem tetszett azert: A kigyo olelese

2017-06-30 17:37:46 Lanie (4) #3

Hunnam valóban túlszárnyalja a kezdeti Sonsos színészi képességeit, bár ezt már az utolsó évadokban is láthattuk. Mindenesetre nekem ebben a filmben nagyon tetszett, a témája nekem való, a vége tökéletes, a kettő között meg egy pöppet többet szerettem volna de így is teljes mértékig lekötötte a figyelmem.

2017-06-28 12:56:40 McCl@ne (4) #2

Nagyon ízléses, visszafogott, a szó legjobb értelmében vett módon régimódi, grandiózus film, ami végig érdekes marad, és pont a mértéktartásával emelkedik ki a kalandfilmek mezőnyéből. Utóbbiban nyilván közrejátszik, hogy igaz történet.
Mindenképpen ki kell emelni, hogy Charlie Hunnam végre mutathat valamit abból a színészi játékból, ami a Sons of Anarchy hét évadának végére ráragadt. Nagyon erősen alakít, a filmhez tökéletesen passzoló, visszafogott módon. Erősítésként feltűnik még Robert Pattinson és Tom Holland is, szintén nagyot mennek, már amennyire a szerep engedi.

Kár, hogy a hazai mozikat elkerülte, jó lett volna nagy vásznon látni. Persze nincs ebben semmi meglepő, a film mentes mindenféle ordenáré módon nézőcsalogató elemtől, 140 perces, stb., szóval esélye nem volt.

2017-05-23 18:02:12 Benny Bug (4) #1

Aki már látta, hol nézte meg?
Engem is nagyon érdekelne.