Paddington 2 (2017) ☆

(Paul King)

angol-francia fantasy, vígjáték

?,?

2017-11-15 18:20:20 Ubul (?) #6

ez elég gyakori téma, szóval értem, mire gondolsz. Nem szörnyű felvetés, tényleg érdemesebb arról beszélni, amit te írsz, de volt már olyan is, mikor valaki mondjuk beoffolt valamit (most lényegtelen, hogy pontszám vitatása, vagy érdeklődtek - többek között én is tettem már - a film minőségéről 0 hsz után), és elindult egy amúgy normális kibeszélés, előtte viszont el volt felejtve az adott film vélemények topickja.
Persze ez a kevésbé normális része egy, a filmmel kapcsolatos viták, kibeszélések indítására :D Megjegyzem, még az első részét se láttam a filmnek, meg is lepődtem az első hsz. alapján, hogy ez létezik :D

előzmény: MicaHiro (#5)

2017-11-15 10:46:59 MicaHiro (?) #5

Vagy mi lenne, ha (elnézést a szörnyű felvetésért) semmilyen pontozó oldal semmilyen pontjának nem tulajdonítanánk túl nagy jelentőséget, és inkább ezektől a pontoktól függetlenül beszélnénk a filmről? A pontozás (így a Rotten-pontszám is) mindig szubjektív, a szubjektív ítéletek átlagolásával kapott számból nem tudom, mi igazán értelmes következtetést lehetne levonni.

Persze ellent is mondok magamnak rögtön: meg lehet nézni, hogy átlagosan hogyan viszonyulnak az emberek/kritikusok egy filmhez, és lehet utólagosan magyarázgatni, hogy a filmnek mely jellemzői vezettek a népszerűséghez vagy az elutasítottsághoz, DE a filmmel magával kapcsolatos (esetleges) lényegi párbeszédnek ez nem része. Az mondjuk a történet, az esetleges mondanivaló elemzése, a nézőben (esetlegesen) keltett gondolatok ismertetése, a filmben esetleg meglévő, szimbolikusan értelmezhető tartalmak megvitatása stb.

Ezeket nem helyettesíti az, hogy azt mondjuk hogy HŰ 100%, micsoda eredmény.

(Még mielőtt: véletlenül se vedd ezt támadásnak, régóta bennem volt ez, mások kommentje kapcsán is leírhattam volna ugyanezt)

2017-11-15 09:18:17 TomPowell (4) #4

Én se adnék rá ennyit, de tegyük hozzá, hogy a kritikusoknak eddig mind bejön (ez a 100% Rotten), hogy mennyire az már más tészta, de velem is jött szembe az Empire-ben egy 5 csillagos kritikája. Egyébként nekem jobban tetszett, mint az első, pedig utána újranéztem az elsőt és csak akkor esett le néhány visszatérő poén, de ez semmit se von le az értékéből, hogy egy rettentő bájos, aranyos, csupaszív mese, jó humorral, ami után az ember még órákig könnyed léptekben képes csak haladni.

2017-11-14 15:48:41 Ubul (?) #3

tegyük hozzá, hogy 38 a fresh (még csak), és 9.1 a score, ami pontosabb, bár ez is szép magas.
A Get Out volt olyan hogy 100%-on állt ~200 fresh-re, és most is csak 1%-ot vesztett. Na az az érdekes

2017-11-14 08:31:50 Timon (4) #2

Ilyen magas értékelést nem adnék neki, de rendkívül bájos és ártatlan mese, remek vizuális ötletekkel és felnőttként is élvezhető humorral. Még a folytatások gyerekbetegségeitől sem szenved, King arányérzéke nem szállt el, nagyon érzi a Paddington univerzumot. Ha marad ő a rendezői székben, szívesen néznék újabb kalandot.

2017-11-14 07:55:00 bambula (?) #1

100%-os a Rottenen?Ez a film tudhat valamit.