Annihilation (2018) ☆ 👁

Expedíció

(Alex Garland)

amerikai-angol dráma, fantasy, horror, kalandfilm, sci-fi, thriller

3,5

2018-02-22 10:15:03 TheDriver (4) #12

Na most elmehetnek a fenébe azok akik miatt nem mutatják be itthon ezt a zseniális filmet...mindenhol remek kritikákat kapott (rotten: 91%, meta: 86%), imádják az emberek, de idehaza persze nem kerül mozikba...pedig mennyire vártam...csesszék meg!! bezzeg az a B-kategóriás Bosszúvágy remake meg lesz moziban...

2018-02-10 11:01:24 kilépett felhasználó (?) #11

"A producerek nehezen egyeztek meg a film végső változatát illetően a nyári, rosszul sikerült tesztvetítések után. David Ellison attól tartott, hogy a film túl intellektuális és túl komplikált, ám Scott Rudinnak (Nem vénnek való vidék, Ex Machina, Lady Bird) sikerült egy olyan vágás összehoznia, amely Ellisonnak is, és a rendezőnek is megfelelt." Ez azért nem hangzik jól :-(

2018-01-02 19:13:30 BalaKovesi (4) #10

Amikor olvastam, én is pont ezt gondoltam magamban. :D Sőt, elvileg a vége hasonló a 2001: Űrodüsszeiáéhoz, szóval úgy tűnik lesz min törni a fejünket.

2018-01-02 16:38:00 tomside (4) #9

“túl bonyolult”???
Egyre jobban várom.

előzmény: BalaKovesi (#8)

2018-01-02 15:57:32 BalaKovesi (4) #8

Már egy ideje ment a hercehurca. A két producer összeveszett, mert a tesztközönségnek túl bonyolult volt a film, ezért az egyik producer meg akarta változtattatni a film végét (plusz a főhősnő karakterét szimpatikusabbá akarta tenni), de elméletileg nem lett megváltoztatva. Cserébe a stúdió beijedt, bevonták a Netflixet, és csak 3 országban fogják vetíteni a mozik, minden más országban a Netflixnél lesz elérhető... :(

2018-01-02 14:56:00 flake (5) #7

Mikor van az indulás? :)

2018-01-02 14:12:35 tomside (4) #6

Átugrunk Bécsbe megnézni? Persze eredeti nyelven - semmilyen filmet nem tudnék hitelesnek venni a témában német nyelven. :D

2018-01-02 13:21:07 ChrisAdam (4) #5

Teljesen érthetetlen, híres színészek, híres könyv, kábé minden adott, hogy sikeres film legyen itthon...

előzmény: BalaKovesi (#4)

2018-01-02 10:55:35 BalaKovesi (4) #4

Sajnos mégsem lesz bemutatva itthon. :( Pedig számomra az év egyik legvártabb filmje volt, egyértelműen moziban nézősnek tűnt.

2017-10-08 00:22:37 ipartelep (4) #3

Nem. A "nem tetszett" nálam azt jelenti, hogy nem tetszett. Már az első sem tetszett, de az rövid volt. A második hosszú, unalmas, pocsék. A harmadik csak egy kicsivel jobb. Azért olvastam el, őket, mert kíváncsi voltam a megfejtésre. De a második, és főleg a harmadik könyvet már gyorsítva olvastam, egy egy oldalba csak belelapozva, pár mondatot innen-onnan, kiszűrve a lényeges, vagy érdekes részeket - amik alig voltak. Vandermeer nagyon rossz író, biztos, hogy soha többé rá sem nézek egy könyvére sem.

A film csak jobb lehet, mint a könyv. Azért, mert egy filmen szinte lehetetlen visszaadni a könyv unalmasságát, fárasztó mellébeszélését, lelkizéseit, teljesen érdektelen, hosszadalmas leírásait. A film sokkal akciódúsabb lesz, és a rejtélyre fog koncentrálni. Persze így is legfeljebb csak egy közepes sci-fi lesz, fényévekre attól, mint amit a Geekz írt, hogy majd 2018 legjobb sci-fi-je lesz.

előzmény: ZoLeEe (#2)

2017-10-06 21:50:16 ZoLeEe (3) #2

elolvastad az első könyvet és nem tetszett- ez eddig érthető. Majd elolvastad a második részt és az sem tetszett-ez már így enyhén furcsa. És utána pedig nekikezdtél és végigolvastad a harmadikat? :D

Valami mazochista hajlam miatt vagy csak valahogy tudat-alatt tetszett a könyv? :D

előzmény: ipartelep (#1)

2017-10-06 20:43:32 ipartelep (4) #1

Sajnos elolvastam a 3 könyvet. Nem kellett volna. Ill. hát a tapasztalás sose árt ugye. De ezek a könyvek... Ez katasztrófa. Egy dolgot lehet tudni: a film biztosan jobb lesz, mint a fárasztóan, agyzsibbasztóan lelkizős, és mellébeszélő könyv (mind a 3 könyv olyan, de most ugye, csak az elsőt filmesítik meg). Egyszerűen nem lehet olyan rossz filmet csinálni, mint amilyen rossz a könyv. Az alapötlet amúgy érdekes, sőt izgalmas lenne egy idegen hatalmas, és erős valami jön a földre de a könyvek nem ezzel foglalkoznak, hanem a szereplők lelki nyavalyáival, meg családi életével. De rendkívül kimerítően, és fárasztóan. Én, az amúgy sci-fi buzi, aki a Galaktika sorozatot is az elejétől olvastam, soha többé nem veszek a kezembe Jeff Vandermeer könyvet, ez biztos.