Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) ☆ 👁

Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja

(George Lucas)

amerikai akciófilm, dráma, fantasy, kalandfilm, sci-fi

3,8

(Darth Vader-nek)
Obi-Wan Kenobi: Te voltál a kiválasztott! Az volt a dolgod, hogy elpusztítsd a Sitheket, nem hogy közéjük állj! Hogy egyensúlyt hozz az Erőben, nem hogy sötétségbe taszítsd! A testvérem voltál, Anakin! Szerettelek!

(You were the Chosen One! It was said that you would destroy the Sith, not join them! Bring balance to the Force, not live in a Darkness! You were my brother, Anakin. I loved you.)

Grievous tábornok: Ez a két darab már nagyon hiányzott a trófeagyűjteményemből.
Obi-Wan Kenobi: És még fog is. Magunk is trófeagyűjtők vagyunk.

Mace Windu: Nagyon veszélyes összehozni kettejüket. A fiú nem elég erős. Nem bízom benne.
Obi-Wan Kenobi: Már megbocsáss mester, de nem Anakin a kiválasztott? Nem ő győzi le a sitheket és hozza egyensúlyba az Erőt?
Mace Windu: De, így szól a prófécia.
Yoda: A prófécia, amit talán... félreértünk.

(Miután Palpatine császár kihirdeti a Galaktikus Birodalom megalakulását, és a képviselők tapsolnak.)

Padmé Naberrie-Skywalker/Amidala szenátor: Így száll hát sírba a szabadság. Tapsvihar közepette.

Yoda (Kenobinak): A fiú, akit tanítottál, már nincs többé. Darth Vader felemésztette őt.

Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Padmé, kövess és együtt fogjuk uralni a galaxist.

Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Mostantól minden Jedi, beleértve a barátodat, Obi-Want is, a Köztársaság ellensége. Tedd, amit tenned kell!

Kórházi droid: Nincsen szervi baja, de el fogjuk veszíteni őt.
Obi-Wan Kenobi: Haldoklik?
Kórházi droid: Nem tudjuk, hogy miért. Elveszti az életerejét.Minél előbb meg kell műtenünk, hogy megmentsük a gyerekeit.
Bail Organa szenátor: Gyerekeit?
Kórházi droid: Ikrei lesznek.
Yoda: Meg kell menteni őket. Ők az utolsó reményünk.

Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Annyi várakozás után végre eljött ez a perc is. A Jediknek bealkonyodott.
Yoda: Ahhoz nekem is lesz egy-két szavam.

Anakin Skywalker/Lord Darth Vader (Obi-Wannak): Nem hagyom, hogy közénk állj!
Obi-Wan Kenobi: A tébolyult dühöd és hataloméhséged, az áll közétek! Térj észhez, Anakin! Hagytad, hogy a Sith Nagyúr megfertőzze az elmédet, és azzá váltál, aminek az elpusztítására esküdtél fel!
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Ne próbálkozz, Obi-Wan! Átlátok a Jedik hazugságain. Én már nem félek a sötét oldaltól. Elhoztam a békét, az igazságot és az biztonságot a birodalmamba!
Obi-Wan Kenobi: Miféle birodalmadba?!
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Ne kényszeríts rá, hogy megöljelek!
Obi-Wan Kenobi: Anakin... Az én dolgom megvédeni a Köztársaságot, a demokráciát!
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Ha nem állsz mellettem, az ellenségem vagy!
Obi-Wan Kenobi: Csak egy Sith tárgyal végletekben. Megteszem, amit kell.
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Megpróbálod!

Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Az Erő sötét oldala olyan képességek birtokába juttat, melyeket egyesek természetellenesnek vélnek.

Obi-Wan Kenobi: Rosszul tanítottalak! Gyenge maradtál!
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Tudhattam volna, hogy a Jediknek csak a hatalom kell!
Obi-Wan Kenobi: Anakin! Palpatine kancellár egy szörnyeteg!
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Én nem őt látom szörnyetegnek, hanem a Jediket!
Obi-Wan Kenobi: Akkor neked véged!

Yoda: Hallom, új tanítványra tettél szert, Uralkodó. Vagy szólítsalak inkább Darth Sidiousnak?
Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Yoda mester! Hát életben vagy?
Yoda: Csodálkozol?
Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Az önteltséged megzavarta az elmédet, Yoda. Most azonban megtapasztalhatod a Sötét oldal pusztító erejét!

Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Hosszú-hosszú idő után végre eljött ez a perc is, kedves kis zöld barátom! Lám, lám, a Jediknek bealkonyodott.
Yoda: Ahhoz még nekem is lesz egy-két szavam, nagyúr! (az Erő segítségével a szoba végébe taszítja Sidioust, majd szembeállnak egymással:)
Ha olyan nagyra vagy az erőddel, miért futsz el?
Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Nem tudsz megállítani. Darth Vadernek, meglásd, hamarosan mindannyiunkénál nagyobb hatalma lesz!
Yoda: Nem biztos, hogy a tanítványod beváltja reményeid! Sokan csalódtak már az Erő Sötét oldalában!

Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Dooku-t érzem itt.
Obi-Wan Kenobi: Én csapdát érzek.
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Mit tegyünk?
Obi-Wan Kenobi: Sétáljunk bele!

Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Vader nagyúr! Hallasz engem?
Darth Vader: Igen, mester. Hol van Padmé? Nincs veszélyben? Nem esett baja?
Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious: Úgy tudjuk, haragodban megölted őt.
Darth Vader: Én... én nem öltem meg. Életben volt! Éreztem, hogy él! (Vader óriási pusztítást végez maga körül, majd felkiált.)

Obi-Wan Kenobi: Anakin a gyereked apja, igaz? Nagyon sajnálom.

Obi-Wan Kenobi: A kancellár műve volt minden, még a háború is. Palpatine az a Sith Nagyúr, akit régóta kerestünk.

Főkancellár/Palpatine császár/Darth Sidious:
Do what must be done, Lord Vader! Do not hesitate, show no mercy!

Yoda: Balsejtelmek? Balsejtelmek... Ezek a látomásaid...?
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Mind csupa kín, szenvedés, halál.
Yoda: Rólad szólnak ezek, vagy valaki másról?
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Másról.
Yoda: Akit szeretsz?
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Igen.
Yoda: Vigyázz, Anakin, a jövőt érzékelni nagyon veszélyes dolog. A veszteség félelme a sötét oldal felé sodor minket.
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Ez a látomás nem válhat valóra, mester.
Yoda: A halál az élet természetes része. Örömmel gondolj azokra, akik végre egyesülnek az Erővel. Ne gyászold őket! Ne fogódzz beléjük! A ragaszkodás féltékenységhez vezet. És az a kapzsiság ikertestvére.
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Mit kell hát tennem, mester?
Yoda: Igyekezz önként megválni mindentől, amit fájna elveszítened.

(az őt megcsonkító Obi-Wan-nak, miközben csúszik a lávafolyamba)
Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: GYŰLÖLLEEK!!!

Anakin Skywalker/Lord Darth Vader: Ellenem fordítottad Padmét!
Obi-Wan Kenobi: Te fordítottad őt magad ellen!

Padmé Naberrie-Skywalker / Amidala szenátor: Még van benne jóság. Tudom, hogy... van...

Főkancellár / Palpatine császár / Darth Sidious: Dooku gróf...
Obi-Wan Kenobi: Ezúttal együtt vívunk meg vele.
Anakin Skywalker / Lord Darth Vader: A számból vetted ki a szót.
Főkancellár / Palpatine császár / Darth Sidious: Ketten se tudják legyőzni. Dooku Sith Nagyúr!
Obi-Wan Kenobi: Palpatine kancellár. Egy Sith Nagyúr ínyenc falat nekünk.

Anakin Skywalker / Lord Darth Vader: (lángoló, csonkolt testtel kúszva a hamuban): GYŰLÖLLEEEEK!!!

Grievous tábornok: Kenobi mester, ámulok a bátorságán!

Obi-Wan Kenobi: Vége, Anakin! Vert helyzetben vagy!
Anakin Skywalker: Alábecsülöd az erőmet, Obi-Wan!
Obi-Wan Kenobi: Ne próbáld meg!

Dooku gróf: Ha nagyobb a büszkeség, nagyobb a bukás.

Padmé Amidala: Kedvesem, a lelkembe tiporsz. Olyan útra léptél, amin én nem tudlak követni.

Palpatine szenátor/ Darth Sidious: Én magam vagyok a szenátus!