Transformers: The Last Knight (2017) ☆

Transformers: Az utolsó lovag

(Michael Bay)

amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi, thriller

2,2

2017-11-11 09:26:28 Leo_Stotch (2) #27

Olyan jó lenne, ha Bay nem erre pazarolná a tehetségét..
Mert van neki. Szájtátós buta filmek nagymestere, bizonyítja ezt a munkásságának nagy része, vagy akár csak ennek a szériának első, második és kicsit a harmadik része is.

Az első 20 perc egyenesen gyalázat. Aztán meglepő módon kialakul, de unalmasan látványos. A finálé még csak csak elmegy, de ott már szerintem az a 200-300 látványért felelős ember azt se tudta mit csinál...
Jobb mint a negyedik, de ez még mindig rossz. Gyakorlatilag végig pörög, végig látványos, de nincs hidegrázós robot pillanat, csak unalmas unalmas csihipuhi.

A Pain and Gain után, az ezekbe beleölt energiából, pénzből, egy hibátlan Bad Boys hármat lehetett volna kihozni.
Mert érthető, hogy Bay telereccsinti a gatyót elöl is, hátul is, ha robbanthat, de lehet ez már neki is unalmas....

2017-11-01 21:28:21 Reaper (2) #26

Kicsit már túl hosszú volt... és rossz!

Akkor vesztettem el minden hitem, mikor Suicide Squad szerűen hozták elő az álcákat! Szabályosan nekem volt kínos. Mondjuk meg kell hagyni, hogy van benne humor is, a dal aláfestős rész jó poén volt. :D

A következő részben gondolom már egy másik galaxis próbálja elpusztítani a Tejút rendszert. Az lenne monumentalitásban a következő lépcsőfok.

A dráma része annyira amatőr, hogy egy 6 éves kislány komolyabbat rak össze. Annyira súlytalan, mint az egész film maga. Fura, de annyi szál van benne, de mégsincs benne egy sem, ami vinné a filmet. A legszembetűnőbb a 14 éves leányzó, aki bitang jól szereli a gépeket. Azt hittem lesz valami kulcsszerepe a végén, de mégse.

Az egyetlen, ami megmenti a filmet a totális kudarctól, az hogy időnként tudtam rajta nevetni. A látványt fel sem hozom, mint érvet.

2017-10-23 16:23:41 kovi1970 (1) #25

Végigszenvedtem, de a 14 éves fiam nem bírta végignézni. Azt mondta, hogy unalmas, és valóban az.

2017-10-12 11:53:00 tomside (3) #24

Zavarban is vagyok, de hármast kell adnom.
Az előző filmek már bennem is úgy összemosódnak, ahogy érzésem szerint szinte mindenkiben, de ez most kicsit más volt. Legalábbis más ízt hagyott itt, és más érzés volt nézni. Jó, persze még mindig egy pénzkút akar ez az egész lenni, meg van millió hibája, tudom, de ebben most voltak kedves dolgok, jó karakterek, faja áthallások, és ügyes hozzátoldások.
Mindenekelőtt szerettem a komornyik-robotot, aztán csíptem a kiscsajt, a kubai storyline-t, a nyitányt a varázslóval, és az új robotokat, amelyeknek vicces hátterük van, pl. a demens világháborús robotot. Meg cakk-pakk, ez a lovagi erény témát, amely fajok feletti lehet, mmint éppúgy megállja a helyét a transformereknél, mint nálunk, azt is mondhatnám: egyetemes, univerzális. A bébidínó transzformerek persze mindennél feleslegesebbek - hacsak nem valami önálló filmet akarnak előkészíteni (Kyrie eleison!) -, de hát cukiságbomba nélkül ma már nem lehet blockbustert készíteni, lásd pl. az új Star Wars-előzetes élő plüssállatkáját, amely az én szememben minden eddig látott SW univerzumbéli szörnyetegnél félelmetesebb a maga módján.

Én nem akartam újabb részt ebből, de ha a következő is tud majd ennyi frissességet, mint ez, szívesen rászánok egy kedd estét.

2017-10-10 18:21:22 Edwest12 (2) #23

Ez sajnos elég rossz volt. Meg lehetett nézni, kissé unottan, üveges tekintettel, de pár órával később már kezdem elfelejteni a filmet. :) Történet valóban nem volt, inkább csak jó, vagy annak tűnő ötletek egymás mellé pakolva. Például voltak már dinobotok (igen, tudom, hogy ők valóban a kánon részei), milyen állat lenne már, ha egy másik legendás korból hoznánk alakváltókat! És akkor böktek egyet a lehetőségek közül, és lett Arthur király. Legközelebb vajon mi lesz? Trójai háború biszexuális görög autobotokkal? (Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni! :D) Végül is a faló még adja is magát a témában. Az ötlet az enyém, stipistopi! Én adom el Michael Bay-nek. Zavaró volt a linearitás hiánya. Konkrétan az eddigi főgonoszról hirtelen nem tudtam, hogy ki a fene, mikor vagy 40 perc kihagyás után újra megjelent a vásznon; addigra elfeledkeztem róla. A poénokat észrevettem, és ez kb. minden, amit el lehet mondani róluk: rájöttem, mit szántak annak, még ha nem is mosolyodtam el. Hogy valami elismerő dolgot is írjak: tetszett, hogy próbáltak visszacsatolni a korábbi részekre, így a már említett levágott fejjel, illetve a csonkolt csúcsú piramissal.

2017-07-18 09:41:14 BonnyJohnny (1) #22

Úgy, hogy Kína is hamar visszadobta, valamin tényleg el kell gondolkodni.

előzmény: Ágó (#21)

2017-07-18 09:29:16 Ágó (2) #21

Miért is kínzom magam ilyenekkel?
Kevésbé hektikus, mint a negyedik rész, cserébe még annál is nagyobb baromság a sztorija.

Így is 520 millánál jár világszinten a bevétel. Ami mondjuk jóval kevesebb, mint az eddigi részek esetében volt. Talán elgondolkodnak a hogyantovábbról.
(Én naiv.)

2017-07-04 23:52:45 kwzatz (?) #20

"profit 15%-át ajánlották fel Peter Jacksonék, ami számítások szerint kereken 400 millió dollárral tette volna őt gazdagabbá" Nem a profit, hanem a bevétel 15%-a 400 milllió (+ apró :D ), mivel a 3 film mozis bevétele volt valahol 2,9 milliárd dollár környékén. Látom közben, hogy vannak erről cikkek (ahol szintén bevétel 15%-át írnak), de ezt meg rohadt nehéz elhinni, hogy egy stúdió a bevétel 15%-át ajánlja fel egy ilyen nagy költségvetésű trilógiának. Ráadásul ilyenről lemondani még nagyobb agyhalottságra vall, tekintve, hogy ha csak filmenként a 100 milliót hozza vissza (tehát még a marketingköltségek sem térülnek meg), akkor is 45 milliót kapott volna érte, gyakorlatilag kockázat nélkül.
Ellenben azt el tudom hinni, hogy a profit 15%-át ajánlották volna fel neki, de az meg ugye nem 400 millió és abban már lehet, hogy nem hitt Connery sem, hogy megéri. Főleg ahogy Hollywoodban a "profit" intézményét kezelik. :D

2017-07-01 19:49:44 critixx (?) #19

A Gyűrűk ura-trilógiáért Connerynek a profit 15%-át ajánlották fel Peter Jacksonék, ami számítások szerint kereken 400 millió dollárral tette volna őt gazdagabbá. Ian McKellen ugyanezért a szerepért "csak" 15 milliót kapott. Ezek után jogosan érezhette úgy Bond bácsi, hogy legközelebb nem szabad nemet mondania.

2017-07-01 19:32:35 critixx (?) #18

Persze. És ezért is látták be, hogy nem érdemes tovább csinálni. Connerynek felajánlottak először a Gyűrűk urában majd a Mátrixban szerepet, de mindkettőt visszautasította. Majd - látván hogy mindkét film mennyire sikeres lett - úgy gondolta, a következő hasonló projektet nem szabad visszamondania, ezért bólintott rá A szövetségre. Ami aztán úgy bukott ahogy kell.

előzmény: kwzatz (#16)

2017-07-01 17:33:50 csabaga (?) #17

Vagyis,sok pénz,jót lehet bulizni stb...

Ilyenkor jut eszembe,milyen jó,ha valakinek más is van az életében,mint a filmezés.

Tony Curtis öregen nagyon megbánta,hogy neki csak az volt.

előzmény: guybrush (#15)

2017-07-01 17:24:57 kwzatz (?) #16

Mindkét színész utolsó 5-10 filmjét érdemes azért megnézni először, mielőtt ezt leírnád. :) Nem egy középszerű/kifejezetten rossz film van köztük.

2017-07-01 16:28:37 guybrush (?) #15

Arra nem gondoltatok még, hogy esetleg azért csinálják, mert élvezik? Nem hinném, hogy Anthony Hopkinsnak olyan fontos lenne, mit gondoltok róla. Már számtalanszor bizonyította, hogy tud színészkedni, úgyhogy közel 80 évesen szerintem hadd lazítson már, ha akar...
További "elkurvulási" okokról itt olvasható egy tök jó cikk.

2017-07-01 15:47:24 csabaga (?) #14

Hát... Connery utolsó filmje a Szövetség volt.De Niro sem képes abbahagyni.Al Pacino szintén,Jane Fonda időben befejezte,majd 15 év múlva visszatért...

2017-07-01 13:46:05 critixx (?) #13

A saját önbecsülésükre és imidzsükre valamicskét adó színészek (Sean Connery, Gene Hackman) inkább nyugdíjba vonulnak mintsem ilyenekhez adják a nevüket.

2017-07-01 13:09:01 Tenebra (?) #12

Egy kis adalék ehhez: "Én megjelentem, belebújtam a jelmezembe, elmondtam a szövegemet, és kimaradtam a balhéból. Mindig ezt csinálom".

Egyébként a Westworldben valóban kimagasló alakítást nyújtott, de az sajnos a kivétel, ami erősíti a szabályt, hogy Hopkins mára csak bérmunkának tekinti a színészkedést. Csak azt nem értem, minek csinálja. Fiatalon még oké, hogy elvállalt szarokat elmondása szerint a pénzért. De manapság nem hiszem, hogy szüksége van a pénzre...

előzmény: goromba (#10)

2017-07-01 11:16:42 kwzatz (?) #11

"Sir Anthony meg úgyis már régóta csak bohóc" - Westworld (2016)

2017-07-01 10:52:20 goromba (1) #10

Hihetetlen, hogy a 4. részt sikerült alulmúlni.
Wahlbergnek gratulálok a csekkhez, de alighanem ő is érzi, ez most még neki is aláment.
Sir Anthony meg úgyis már régóta csak bohóc, őt most annyira nem sajnálom.
Toldozott-foltozott alibitörténet, reménytelenül gyerekes(Lucas, Spielberg felkészül!) humorral.
Maximálisan a potenciális vevőkörre irányított filmkészítés csúcsa.
Losangelesi kultúrális pedofília.

2017-06-26 07:25:22 Ubul (1) #9

máshol meg hogy "átállt"

2017-06-26 07:09:31 tomside (3) #8

"Optimus Fővezér elhagyott minket..." valami ilyesmi baromság van a trailerben. De biztos, hogy van. :)
Ne aggódj!

előzmény: ZoLeEe (#7)

2017-06-25 23:47:31 ZoLeEe (3) #7

miazhogy Optimusz Fővezér nincs többé? Az utolsó részben még nagyban dinókon lovagolt az öreg, vagy ez csak valami spoileres leírás? :D

2017-06-25 20:20:30 radmutant69 (1) #6

Ebben a valamiben Merlin volt az egyetlen értékelhetõ dolog...

2017-06-25 20:11:03 bambula (1) #5

Ez nem igazság.Ószeres robot van,de öreganyó robot nincs.Hát milyen világ már ez?
Az nem baj ,hogy semmilyen sztorija van a filmnek,de valaki magyarázza már meg,hogy miért kell ehez mindig több mint két órás játékidő.
Szerintem az ilyen filmjei miatt nem sokan fognak könnyeket hullatni,ha végleg becsődöl a Paramount.

2017-06-25 19:41:49 Wagnerur (?) #4

Nagyon rövid leszek mert a film sem tartott sokáig számunkra. Ritkán állok fel moziban egy film elején, közepén, bármikor. Legutóbb a Ryan közlegény megmentése alatt sikerült. Utána sokáig nem mentem moziba, egész pontosan míg a fiammal meg nem néztem valamit (ami messze jobb volt mint az előbb említett izé). De most a 11 éves fiam mondta, hogy ennyi, ezt ő nem nézi tovább. Én sem szerettem volna. Olvastam a kritikákat, de a fanyalgók nem tartanak távol a mozitól. Hiba volt egyáltalán elmenni is. A Gru3 lehet jobb választás lett volna. (még nem láttam, szóval ... )

Összegezve amit láttam: Michel Bay mit szívott mikor erre az izére rábólintott? Nekem is kell.
Nem szeretnék jelzőket használni mert nem bírja el az oldal azokat a szavakat.
Voltak pillanatok, amikor úgy éreztem, hogy ez még lehet jó, de nem lett. Hihetetlen, hogy másodpercek alatt sikerül porrá rombolni egy ilyen kultuszt. Nullára írta magát az alkotógárda. Ami legrosszabb, hogy a legtöbb film esetében azt mondja az ember, hogy "jó rendezés, jó operatőri munka, jó stb." de itt az a kevés színész sem tudott csinálni olyat amivel egy pillanatra is feledhetővé tenné az egész koncepciótlan idő és pénzpocsékolást. Csalódott vagyok, mert nem tudom elképzelni azt a szellemi színvonalat aminek ez az izé 1 csillagnál többet ér. Ilyen rossz filmet moziban még nem láttam. Vagy nem csalódtam még ilyen nagyot egy ilyen nagyon várt filmben. Nem tudom melyik, túl friss az élmény és a düh.

A fiam azt mondta, hogy letölteni sem érdemes. Ami azért egy színvonal szerintem, mert még a Karib-tenger kalózait is megnézte újra letöltve, ami szintén egy színvonal. :D

2017-06-25 01:12:15 THE (3) #3

Pár Spoileres megfejtés/vélemény egy másik Transfromers gyűjtő baráttól idézve, csak hogy más is képben legyen a film után, mit is látott :)

"-A Föld= Unikron, ahogy a Prime/RID univerzumban. Igaza volt aki azt mondta azok a szarvak a trailerben mik lesznek. Kezd felébredni mert Quintessa idehozta Kibertront hogy elszívja Unikron életerejét és újraélessze a bolygót. Persze Unikron nem barátunk ha felébred, és nagy eséllyel ez lesz a 6. film témája.
-Quintessa úgy hívja magát hogy "The Prime of Life", kb ember méretű, ő teremtett sok TFet, köztük Optimuszt, akit ezért át tudott programozni. A film végén elmenekül, embernek álcázza magát és tovább folytatja tervét Unikron - azaz a Föld -elpusztítására.
-Nagyon csaltak a trailerek, Prime messze nincs olyan sokat Quintessa oldalán mint a trailerekben. Viszont a szeme színe és a piros arc-sebhely mellett át is lesz nevezve Nemesis Prime-ra!
-Dongó végig beszél a filmben, csak sose a saját hangján, ez visszatérő téma, amíg végre az Optimusz elleni csata során tud megszólalni a saját hangján (amit meg is tart) - ez hozza vissza OPt a hipnózisból.
-Dragonstorm combiner, de nem csak 2 Lovagból áll... hanem mind a 12 Lovag alkotja. Anno a földre menekültek hogy az aktuális MacGuffint, Quintessa botját, itt rejtsék el, a végén csatlakoznak az Autobotokhoz.
-Megatron új alakja sajna tényleg nincs megmagyarázva, egyszerűen újra Megatron lett Galvatronból. Az elején csak le akar lépni a Földről, ahogy az Autobotok is, de a végén Quintessához szegődik.
-Drift, Hound, Crosshairs mind szerepelnek, túl is élik a filmet.
-Dinobotokból Grimlock és Slug vannak csak a filmben, a roncstelepen laknak, segítenek Cade szökésében de utána kb eltűnnek a filmből. A mini-dinobotok tök cukik, de ők is csak úgy ott vannak a filmben, nincs magyarázat arra kik/mik ők... még csak "to sell toys"-t se lehet erre mondani.
-A szemetesautó/szakállas robot kacatokkal teleaggatva Detritus - bolygóközi kereskedő. Szóval ebben eléggé hasonlít a G1es Ehobby karakterre aki szintén Junkion és szintén (G1) Hound átfestés. :D Autobotokkal kereskedik, a végén elhozza a hajót.
-Cogman fejmester, de sose alakul át. 700 éve Hopkins családját szolgálja akik egy titkos rend tagjai és a Tfekkel dolgoznak együtt. Cogman nagyon szórakoztató karakter, tényleg brit nindzsa inas kb, nagyon vicces jelenetei vannak. Az Aston Martin amivé a figura alakul, itt csak egy kocsi amit vezet.
-Hot Rod tényleg franciául beszél (a II. világháborúban ráragadt az akcentus, nem szereti de nem tudja abbahagyni), kicsit Gambitra hajaz az X-Menből személyiségre, és fura időlelassító-buborák fegyvere van. WTF... Hát ja ennek már rég semmi köze a G1hez.
-Wheelie felbukkan a roncstelepen párszor, Topspin (a wrecker) és Simmons ügynök Kubában vannak ahol a TFeket nem üldözik a kommunista rezsimben.
-Dongó vmiért ilyen mágneses partsformer lett.
-Megatron csapata elég összevissza. Barikád ott van az elejétől, elég sok szövege van, végig benne van a filmben. A többiek mind az anti-TF katonai szervezet foglyai, Megs kizsarolja a szabadonengedésüket túszokkal. Mohawk kb egy az egyben Bebop a TMNTből, motorrá alakul és ilyen motorosbanda-tag dumája van. Dreadbot egy kopott VW furgonná alakul (fura hogy a VW ezt megengedte), amúgy csak egy tomboló harcos, nincs sok szerepe. Berserker, nem viccelek, 1 jelenetet szerepel a filmben csak... amikor NEM engedik szabadon az emberek, mert túl veszélyes. Helyette Onslaught-ot adják Megatronnak, aki egy Long Haul remold, és az első csatában azonnal levágja Drift a fejét.
Nitro Zeus (igen, ez a neve) röhejes karakter - kb DotM Sokkoló bling-et viselő, parti-arc, lazacsávó testvére akiről Soki nem szívesen beszél.
-Infernocus a film elején is ott van, amikor az is látható hogy a Beast Machineshoz hasonlóan itt is van szerves anyag a Kibertronon. 6 Infernoconból áll össze szép nagy gestalttá, sok harcjelenete van a film végén, de sajna a trailer lelövi hogy mi lesz a sorsa, elég egyértelműen.
- OPnek van egy rövid csatája Megatron ellen a végén, amiben Megs ismét utal rá mint a 2007es filmben hogy testvérek voltak, OP pedig ugyanúgy győzi le mint Galvatront Rodimus 1986ban, kidobja a falon át az űrbe, nem rossz utalás. :D
-Csomó névtelen TF szerepel kis jelenetekben - az első világháborús tank robot Hopkins kastélyában, vmint a repülő-szárny repcsi amin utaznak, az is TF. A roncstelepen pedig a markológép egy RotF Scrapper-re hasonló robottá alakul.
-Detritus többek között a 3. filmben megölt Üstökös fejét is rásózza az Autobotokra, onnan veszik ki Dongó új hangmodulját. Megatron később rátalál és van egy "Ajh, szegény Yorick!" jelenete vele. :D
-A film elején egy elég hosszú rész felvezeti hogyan segítettek a TF lovagok (akikre Merlin talált rá) Arthur királynak a szászok ellen a csatában, sárkányként, és hogyan bízták Merlinre a botot.
-Skullitron és Steelbane, bár nem nevezik néven őket, mindketten szerepelnek a filmben. Steelbane-t egy lezuhant hajóban találja meg Cade halálos sérüléssel Chicagoban, ő adja neki a talizmánt ami később lovaggá teszi. Skullitron egyike a Merlin sírját őrző lovagoknak aki mindenkire rátámad akit lát, Lennox katonáival harcol."

2017-06-25 01:03:09 THE (3) #2

Transformers gyűjtőkkel néztük meg (FB csoport), de fogtuk a fejünket, főképp az 1. HSZben leírtak miatt.

Az egyik szakértő barátom által megfogalmazott kérdéseket idéztem be ide, hátha valaki tudja a választ:

"- Cogman tényleg megfolytotta volna a megoldást jelentő Cade-et, ha Hopkins nem szól rá? Gondolom a hülye Bay szerint kellett oda egy olyan jelenet.
- Unicron tényleg végigvárta volna, míg elszívják az erejét? Akkor minek növesztette a szarvakat.
- Hol volt Quintessa, amikor a 3. részben a Föld mellé idézték Cybertront? Sentinel miért nem tudott róla?
- Az milyen már, hogy a kihalt öreg néger pipázgatós ördögszerekeres poros kisvárosból egy sarkon túl nagyváros lett felhőkarcolóval, amiben egy bácsi takaritgat és van áram, hogy menjen a lift? Mert Bay szerint kellett egy jelenet, ahol Cade kiesik a liftből?
- Most akkor Quintessa, vagy a kocka a teremtő?
- Cogman kilövi magát a tengeralattjáróból mint egy torpedó szusi alapanyagért (mert abban a szituban a világvége megakadályozása közben szusi vacsora kell), de hogy jött vissza?
- Hova lett a nagy csatából Grimlock és Slag? Gondolták nem lesz tájuk szükség, maradjanak a roncstelepen? És úgy általában hova lett Scorn és Swoop?"

2017-06-24 19:24:56 Jason13 (2) #1

Túl öreg lennék már ehhez?
Kétlem, hiszen mindig is szerettem az egyszerű, de szórakoztató látványparádékat és az eddigi Transformers mozik is (a második epizódot leszámítva) közel állnak hozzám.
Hiába köpködte őket a kritika és a közönség, én a folytatásokra is bátran ültem be és eddig nem is kellett csalódnom. De most megtörtént a baj.
Az utolsó lovag esetében is mellőztem a rossz fogadtatást és vidáman ültem be a közeli mozi vetítőtermébe, miközben biztos voltam benne, nekem nem fog csalódást okozni a végeredmény. Hatalmasat tévedtem.
Kezdeném a sztorival. Az eddigi epizódok története is bitang egyszerű volt, a két dimenziós karakterek A-ból mentek B-be, miközben komplett városok estek áldozatul a robotok háborújának. De lehetett érteni, hogy épp melyik szuper-fegyverért is zajlik a küzdelem és a bot egyszerű figurák is kaptak maguk mögé legalább két mondatban összefoglalható motivációt. Arról nem is beszélve, hogy a folytatások nagyjából figyelembe vették azt, mik is történtek az előzményben.
Jelen esetben viszont búcsút mondhatunk a józan észnek és hiába kapaszkodunk a Kihalás korába, az ott történtek nagy része is értelmét veszti. A forgatókönyv nem más, mint egy hatalmas massza, ahol semminek sincs értelme és a szereplők is szinte teljesen ad-hoc módon jelennek meg a különböző jelenetekben.
Bevallom őszintén, én az első órában még próbáltam kimatekozni, hogy akkor most mi is történik a vásznon, de egyszerűen belesajdult a fejem.
Így inkább hátradőltem és próbáltam élvezni a látványt. De ilyen téren is csalódnom kellett. Pedig Michael Bay az a rendező, akinek még a vérében is kreatív akciójelenetek folynak, de itt jól láthatóan nem volt formában. Sehol egy ütős zúzás, az összes mozgalmasabb képsor teljesen átlagos és a rendező stílusjegyei se vonulnak fel olyan erőteljesen, mint az előző részekben. Tudom, sokak már unják a naplementéket és az alulról fotózott szereplőket, de az ehhez hasonló megoldások nekem nagyon hiányoztak innen.
A fináléban látható hatalmas ütközet volt az, ami kellően dinamikusra sikerült és ott volt már néhány emlékezetesebb momentum is, de ezt is a harmadik rész végéből sikerült kiollózni, csak sokkal sterilebb és ötlettelenebb módon.
Aztán itt a zene. Steve Jablonsky nagyon sokat hozzátett ehhez a szériához fantasztikus dallamaival, de ez a rész ilyen téren is csalódást keltő. Nincsenek epikus betétek, se drámai tételek, egyedül az előzményekhez szerzett muzsikákat nem érheti panasz, de azok is nagyon ritkán szólalnak meg.
Komolyan mondom, egyedül a humor volt az, ami nálam még be is talált. Pedig nem a frenetikus viccekért szeretem a sorozatot, itt viszont tényleg akadt pár egész megmosolyogtató jelenet.
És itt vannak még a színészek. Róluk felesleges hosszan értekezni, hiszen annyi dolguk volt, hogy meggyőzően fussanak a robbanások között, néha pedig beszóljanak egymásnak. Egyedül Anthony Hopkins emelkedett ki a többségből, de ő is csak azért, mert jól láthatóan élvezte a forgatást.
Sokan biztos azt gondolják, hogy felesleges ennyi szót pazarolni erre a produkcióra és valószínűleg igazuk is van. Azonban számomra sokat jelentett ez a széria, hiszen emlékezetes és szórakoztató élményként élnek bennem az eddigi epizódok, melyeket már többször is újra néztem. Ezért is fáj, hogy az Utolsó lovag ennyire mellément.