Fences (2016) ☆ 👁

(Denzel Washington)

amerikai-kanadai dráma

3,6

Cory: -Kérdezhetek valamit?
Troy Maxson: -Mi a fenét akarsz tőlem kérdezni? Faggasd inkább Mr. Stawickit!
Cory: -Miért nem szerettél te engem soha?
Troy Maxson: -Miért nem szerettelek? Ki mondta, hogy szeretnem kéne téged? Miféle törvény írja elő? Van képed ideállni elém egy ilyen kerge kérdéssel? Még hogy szeretni! Gyere ide, ha beszélek hozzád! Húzd ki magad, az istenit! Kérdeztem valamit. Milyen törvény szerint kell, szeresselek?
Cory: -Semmilyen.
Troy Maxson: -Helyes. Hát nem kapsz enni mindennap? Felelj, ha kérdezlek! Nem kapsz enni naponta?
Cory: -De.
Troy Maxson: - Amíg az én házamban élsz, nigger, addig úgy fejezed be a mondandót, hogy "uram".
Cory: -De, uram.
Troy Maxson: -Tehát kapsz enni? Tetőt a fejed fölé?
Cory: -Kapok, uram.
Troy Maxson: -Ruhát a hátadra?
Cory: -Azt is, uram.
Troy Maxson: -Szerinted miért?
Cory: -Mert te nekem adod.
Troy Maxson: -Neked, hát. Na de mit gondolsz, miért?
Cory: -Mert szeretsz?
Troy Maxson: -"Szeretlek." Minden reggel elindulok, hogy a belem is kidolgozzam azoknak a patkányoknak, csak mert "szeretlek". Te aztán címeres ökör vagy! Azért teszem, mert ez a munkám. Ez a kötelességem. A férfinak az a dolga, hogy gondot viseljen a családjára. Azért élsz a házamban, tömöd a kajámmal a bendődet és alszol az ágyban, amit én vettem neked, mert a fiam vagy. Nem azért, mert szeretlek. Kötelességem gondoskodni rólad. Felelősséggel tartozom érted. Tisztázzuk egyszer s mindenkorra, mielőtt továbblépnénk.
Nem kell, hogy szeresselek. Mr. Rand sem azért ad nekem fizetést, mert szeret engem. Hanem azért, mert tartozik nekem vele. Mindent megadtam neked, amit kellett. Az életed is nekem köszönheted! Anyáddal dolgoztuk ki az egyezséget, és nem volt része az alkunak, hogy szeressem a fekete segged. Ne úgy éld az életed, hogy aggodalmaskodsz, ki szeret, és ki nem! Csak azzal törődj, hogy rendesen bánjanak veled!
Troy Maxson: -Megértetted?
Cory: -lgen, uram.

Troy: Engem nem érdekel, hogy az ördög adja-e a hitelt...

Troy: Az élet nem tartozik neked, te tartozol magadnak.

Troy az egyik fiának: Mi az anyáddal megalkudtunk, de hogy szeressem a fekete fejedet, nem volt benne!

Troy haverja Troynak, a kisebbik(?) fiáról: Felnövőben van, próbálgatja a határait, téged utánoz.

Troy: Nem bújok ki a felelősség alól, amíg helyén van a szívem, addig jó vagyok!

Troy: Árgus szemekkel figyellek! Ki ne pontozódj nekem!

Troy felesége: A feleséged vagyok, ne taszíts el!