Ma vie de Courgette (2016) ☆ 👁

(Claude Barras)

francia-svájci animáció

4,2

2017-06-05 10:01:26 yahooboi (?) #5

Akkor mielőbb pótold, mert az is közel zseniális film, ahogy ez is. Szív szorít-szív melenget. Valahogy így.

előzmény: Vektor (#3)

2017-03-05 08:23:59 bambula (4) #4

Hallgatom a film végén a dalt és annyira ismerősnek tűnt.Azután rájöttem,hogy a Kistehéntől hallottam magyar dalszöveggel.Nem is tudtam,hogy francia eredetije volt ennek a dalnak.
Egyébként a rajzfilm nagyon jó.Igaz a megszokott rajzos technikától eltérően készült műveket mindig jobban szeretem,mert szerintem sokkal jobban látszik rajtuk a belefektetett idő.
Örülök,hogy bekerült az Oscar jelölt öt mű közé,még akkor is,ha tudva levő volt,hogy a Disney pénze mellett nem nagyon lehet labdába rúgni.

2016-12-19 01:01:48 Vektor (4) #3

Igen. :)

Talán az év debütálása Claude Barras-tól, amelyet csak azért merek kijelenteni, mert bár Michael Dudok de Wit is elsőfilmesnek számít A vörös teknőssel, őt szerintem a többség az animációs berkekben mindenki ismerte az Oscar-jelölt/díjas rövidfilmjei miatt. Úgy tűnik most már hagyománnyá válik, hogy évente két új kedvenc animációs filmet kapok, 2014-ben a Song of the Sea és a Kaguya, 2015-ben az Inside Out és az Anomalisa, idén meg a The Red Turtle és a Cukkini. Vagy idén lehet, hogy három lesz? A Japánban lassan minden rekordot megdöntő Your Name-et még nem láttam.

előzmény: Ágó (#2)

2016-12-18 19:33:59 Ágó (4) #2

Végül ott voltál ma az Art+ -os vetítésen? :)
Én is. :)

előzmény: Vektor (#1)

2016-11-28 17:40:09 Vektor (4) #1

Fenébe, lemaradtam az Anilogue-os vetítésről, és most látom, hogy mégsem december 1-én lesz a magyar premier. :/