Boyz N the Hood (1991) ☆ 👁

(John Singleton)

amerikai dráma, krimi

4,0

Rendőr: Baj van?
Jason 'Furious' Styles: Baj? Igen. Csak magának fogalma sincs róla. Tesó.

Jason 'Furious' Styles: Tudjátok, miért áll a gettóban minden sarkon egy fegyverbolt?
Öregember: Na, mér'?
Jason 'Furious' Styles: Megmondom én. Ugyanazért, amiért az italboltok. És azok is miért? Hát, hogy kinyírjuk egymást.

Jason 'Furious' Styles: Bárki, akinek pöcse van, tud gyereket csinálni, de csak egy igazi férfi tudja nevelni.

Darin 'Doughboy' Baker: Fingjuk sincs az embereknek, mi megy itt. Csak a külföldi faszságokat mutatják. Le se szarták a bátyámat, tesó.

Jason 'Furious' Styles: Add ide a pisztoly, fiam! (Tré nem adja oda) Ja, értem. Úgy akarod végezni, mint Rosszfiú vagy mint Chris, tolószékben. (Tré továbbra se mozdul) Add ide azt a kurva pisztolyt, Tré!!!

Ricky Baker: Faszom, húzok a seregbe!
Tré Styles: Mit csinálsz?!
Ricky Baker: Bevonulok. Francnak van kedve a pontszámaim miatt görcsölni, bazmeg. Meg amúgy is adnak pénzt az egyetemre.
Tré Styles: Hallgasd már meg magadat! Úgy beszélsz, mint egy szaros reklámban. Mindenről dumálnak, csak arról nem, hogy minden jogod elveszted magad felett. Apám is megmondta, hogy egy feketének nincs keresnivalója a seregben. Mer' az övék lennél, a kormányé. Rabszolga, vagy mit tudom én.

Tré Styles: Hé, haver!
Darin 'Doughboy' Baker: Mi van?
Tré Styles: Egy tesód még maradt, öreg.
Darin 'Doughboy' Baker: Kösz, haver. Még ütközünk.
Tré Styles: Persze.

Tré Styles: Mi a faszom bajod van, Rick?!
Ricky Baker: Mi van?
Tré Styles: Úgy csapkodod a kocsiajtót, mint a retyóét, cseszd meg!
Ricky Baker: Az istened, nigger, mi bassza a csőrödet?
Tré Styles: Semmi.

Tré Styles: Ki az?
Reva Devereaux: Hé, ennél azt hiszem, jobb nevelést kaptál az apádtól. Hívd a telefonhoz!
Jason 'Furious' Styles: Ki az?

Eleg rossz, hogy nem kapta el. Akkor egy negerrel kevesebbel lenne gondunk.

PG

El kellene gondokodnotok a jovotokon!

PG

Allandoan azt hallom, hogy a feketek aruljak a drogot. De nekunk nincs hajonk, nincs repulonk,
nem mi hozzuk be az orszagba.

PG

I put ketchup on this motherfucker.