Grave (2016) ☆

(Julia Ducournau)

belga-francia horror

3,5

2017-11-12 23:54:41 kajaktej (3) #16

Na végre valahára megnéztem. Nem horror egyáltalán, egyetlen ijesztős rész volt benne, de szerencsére azon sem ijedtem meg. Érdekes film, mert az egyetemi közösségek visszásságait, az ártatlanság elvesztését mutatja meg, de egyetértek Tenebrával, hogy a mondanivalót elég jól hazavágja a film utolsó jelenete, ami egy nagy fordulat, csattanó akar lenni, de szerintem csak egy "gagyi horror" utóízt kölcsönöz az amúgy elég nyers filmnek. :)

2017-08-11 18:41:06 Tetovaltlany (3) #15

3t adok ra mert nem tudom eldonteni hogy szar vagy zsenialis.

2017-06-15 00:27:46 Ragemarci (4) #14

Horror ami valamit, bármit üzen. Ezt régen ezért IS találták ki. Hajrá, hajrá és hajrá Julia Ducournau ,de félek one-hit wonder

2017-05-06 10:08:08 Mikkey (5) #13

nem ijesztgetős kategória, a vér látványa meg pár tabudöntögető téma lehet az arra érzékenyeknek kicsit sok(k) :)

előzmény: kajaktej (#11)

2017-05-05 19:36:54 St4nt0N (3) #12

Némelyest. Valószínűleg nem. Első randira – talán.
(De inkább válaszoljon olyan, akinek tetszett a film.)

előzmény: kajaktej (#11)

2017-05-05 18:50:37 kajaktej (3) #11

Annak aki látta: ez a film mennyire horror? Ajánlanátok egy olyan embernek, aki nem igazán néz horrorfilmeket, mert nem bírja? :D

Szóval látom, hogy műfajilag oda van besorolva, de a leírásból, a hozzászólásokból meg a trailerből nekem nem úgy tűnik, hogy az ijesztgetős, "hirtelen-bevágódik-valami-a-képbe" kategóriájú horror lenne, nekem inkább tűnik elgondolkodtató, provokatív, gyomorforgató filmnek. Úgy tippelem, hogy amiatt horror, mert a kannibalizmusról szól, szóval gondolom vannak benne undorító dolgok... De nem amiatt, mert tele lenne instant szívrohamot okozó ijesztgetéssel. Az utóbbit sajnos nem bírom.

2017-04-22 13:53:23 St4nt0N (3) #10

Több ponton egyetértek, viszont szerintem a film fő témája nem az egyetemi szívatások bemutatása volt (ami így nem is sikkadt el), inkább a szexuális öntudatra ébredésről és hatalomról kívánt szólni, valóban túl sokat markolva, gyakran hatásvadász módon. Remélem, Ducournau készít majd ennél jobb filmet is.

2017-04-22 11:52:44 Tenebra (3) #9

Megnéztem csütörtökön a filmet a pótvetítésen. Teltház volt most is. Viszont sajnos csalódás volt számomra a Nyers. Nem nagy, de azért csalódtam.

Érződik rajta, hogy Julia Ducournau első filmje. Túl sok benne a téma, és ezek természetesen nincsenek jól, mélységeiben kibontva. Azaz nem lett eldöntve, hogy ez egy, az egyetemi beavatási szertartások sötét oldalát megmutató film, egy generációs konfliktusról szóló nemzedéki közérzetfilm vagy horrorfilm akart lenni. Sőt azt is nehéz volt belőni, hogy horror vagy fekete komédia akar ez lenni. Lógott a levegőben az egész.

Ráadásul sok volt az epizódszinten is elvarratlan szál. Pl. ezt a csaj szobatársával folytatott kapcsolatot sem értettem teljesen, meg a nővérével való konfliktus is elég bugyuta volt.

Ettől persze még ígéretes az alkotó, mert a kihagyásos szerkesztést jól használta, bár nyilván hatásvadász volt azért a "mobilozós" jelenet mikor a beállt csajt a hullaházban a nővére szívatta, és alapvetően azért jól megragadta azt, ami itthon is probléma az egyetemeken, hogy meddig mehet el a gólyák szopatása, hol a határ a "jó buli" és a kegyetlen megalázás között. Csak hát mivel egy családi, személyesebb szintre terelték a sztorit a játékidő második felében, ez elsikkadt. És a végén a magyarázat meg totálisan kioltotta ezt a társadalomkritikus olvasatot jóllehet, a szülők is egyetemista korukban kezdték az aberrált viselkedést, de ez akkor is inkább egy genetikai magyarázattá silányult ahelyett,
hogy a csajok kannibalizmusát teljes mértékben az egyetemi bullyzásból vezették volna le.
Mert ezeknek pont ez a lényege, hogy a csordaszellem magával rántja az ártatlanokat is,
és a betagozódás miatt képesek az önmegalázásra.
S éppen ezért az egyetem, főiskolai közeg ellentmondásos módon egy primitív, elemi szintű hordává degradálódik, hiszen pont nem egyéniségeket, hanem egyenembereket hoz létre. Kezdő egyetemistaként én is megtapasztaltam, hogy ha nem akartam alávetni magam az idióta "beavatások"-nak, akkor egyszerűen kiközösített lettem. Persze rájöttem, hogyha a hozzám hasonlókkal összefogok, akkor kívül lehet helyezkedni ezen a klikken, illetve mivel egyetemet váltottam, és egy szabadosabb közegbe kerültem, így nyilván nekem nem lett hátrányom belőle. De a Nyers ezt a film első felében tök jól ábrázolja, és nagyon hiteles, ismerős volt az egész, hogy "elsős vagy = szardarab vagy". Csak kár, hogy a rendezőnőt ez vagy nem érdekelte tovább, vagy érdekelte, csak túl sokat akart markolni.

Majdnem 4-es, erős 3-mas.

2017-04-20 23:21:57 paksiendre (4) #8

ez a szám/jelenet azért odavert rendesen!

2017-04-14 10:32:54 necksprain (3) #7

illetve pótvetítés 2017. április 20. csütörtök, 20.30, Uránia.

előzmény: Mikkey (#6)

2017-03-22 21:10:55 Mikkey (5) #6

Titanicon 2 időpontban elcsíphető:
04.07. 21:30 - Toldi Mozi (nagyterem)
04.13. 18:30 - Toldi Mozi (nagyterem)

2017-01-15 19:17:25 necksprain (3) #5

igen, és ha ehhez még odarakják a 18-ast, akkor akik esetleg vevők a horrorra, de nem tájékozódnak azt hiszik valami szoftpornó, a széplelkek pedig, akik beülnének a vérző orrú anorexiás csajszi kalandjaira azt hiszik horror pornóval.

előzmény: Mizi (#4)

2017-01-15 19:04:58 Mizi (?) #4

Mekkora kihagyott ziccer a plakát, te jó ég. :D

2017-01-15 19:02:21 necksprain (3) #3

ó, kösz. bár a 'nagyon reméljük'-ből (főleg) horror esetében legtöbbször letöltős oldal lesz, esetleg titanic vagy ilyen-olyan országok filmfesztjei.

előzmény: devidke (#2)

2017-01-15 18:19:26 devidke (?) #2

Most olvastam az origón: "A Raw március 10-én kerül az amerikai mozikba, Franciaországban öt nappal később kezdik el vetíteni, és nagyon reméljük, hogy mi is a nagyvásznon láthatjuk majd itthon."

előzmény: necksprain (#1)

2016-10-31 14:27:38 necksprain (3) #1

valaki nem tud infót, hogy valahol vetítik-e majd?