Memo (2016) ☆ 👁

(Tasnádi István)

magyar dráma

3,7

2017-10-22 00:16:44 Ugor (?) #5

Európa legjobb televíziós filmjének választották Tasnádi István filmjét a pénteken véget ért Prix Europa fesztiválon.

2016-11-04 21:32:42 erahurka (3) #4

Egész jól indul, aztán az utolsó fél óra agyoncsapja az egészet.

Mi ez a hülyeség, hogy ha leírja a dolgokat akkor el tudja felejteni őket??? Ha valami rendellenesség miatt mindent megjegyez, akkor ez egyszerűen nem lehet megoldás, ez egy baromság.

2016-10-26 21:52:41 Szívtiproimi (3) #3

Egyetértek az előttem szólóval, kár volt a sok pénz a retróra. Az ötlet jó, de helyenként hatásvadász a történet kidolgozása.Ilyen szupermemóriás emberekről bővebben olvashattok Ráth-Végh István: Magyar kuriózumok c. könyve egyik fejezetében.

2016-10-25 18:29:03 noresz02 (2) #2

Az alapötlet nagyon különleges, de szerintem felesleges volt visszatenni a cselekményt a 80-as évekbe, mert folyamatosan azt éreztem, hogy szívja el a film erejét (költségvetését) a sok korhű helyszínbe fektetett energia, amit hasznosabban is fel lehetett volna használni az élvezhetőbb megvalósítás érdekében.

2016-10-19 23:22:28 Tenebra (4) #1

Kicsit döcögősen indul be, de amúgy érdekes, különleges hangulatú pszichológiai dráma egy roppantmód érdekes rendellenességről. Elgondolkodtam a sztori nézése közben, hogy ez akár lehetne az alapja egy A sebezhetetlen-kaliberő szerzői szuperhősfilmnek is, hiszen a hipermnézisa tényleg kivételes, különleges betegség, mely pont úgy működik, mint mikor a szuperhősfilmekben a félisteni hérosz nem tudja kordában tartani szuperképességeit.

Kár, hogy mindezt "csak" tévére lehetett elkészíteni, simán megérdemelt volna moziforgalmazást is.