The Autopsy of Jane Doe (2016) ☆

(André Øvredal)

angol horror

3,4

2018-04-05 02:42:06 Ugor (4) #23

Szokatlanul jó horror, a frászfaktor meg is talált, különös alakokat véltem látni most éjjel a lakásban... a szereplők néha elég érthetetlen módon viselkedtek, és a párbeszédeken talál lehetett volna még dolgozni, de a lényeg, hogy a műfaj értékesebb darabjai közé tartozik így is!

2018-03-28 08:27:19 NinaLys (4) #22

Meglepően jól összerakott kis múvi. Nem vártam tőle sokat, ennek megfelelően kellemesen csalódtam. Már a legelejétől van egy különös, jól meghatározható, egyedi hangulata, ami megfogott. Tetszett, hogy a helyszín ódon hangulata milyen szép ellentétben áll a kórbonctan hideg tudományosságával. Valóban húzható egy éles határvonal a film első, kb. 50 perce és a többi közé, minden tekintetben. Jobb lett volna, hogy ha meg tud maradni abban az indító, x-aktás/rejtélyes/misztikus fílingben, ami az elején helyt kap, viszont így sem rossz. A rejtélyek jó ütemben és nagy dózisban sokasodnak és ez egy pontig remek, utána már csak azon agyaltam, hogy ugye, nem fogja erre, vagy arra kisarkítani - de igen. Megteszi. Picit kiszámítható, ezért a négy csillag. De vannak benne nagyon szép megoldások, dramaturgiailag, és a színészek nagyon szerethetőek - nekem főleg az öreg doki. A szeretett cica halála, és az, hogy a dokinak kellett humánumból pontot tenni az élete végére,
picit előrevetíti a film záró aktusát, amit a fiú követ el. Az, hogy az apa el is hamvasztja az állatot, adott egy lelki töltetet az egészbe.
Kevés horrornál éreztem eddig, hogy ilyen emberi és akár megható gesztusokkal bírjon, ezért is sajnálom, hogy ez a tulajdonképpeni boszorkányizé bontakozott ki az egészből. Túl irreális. Amikor aztán a csengettyűs hulla is járkálni kezdett, ott konkrétan kb.
be is tojtam, éjjel néztem, nem esett valami jól :D
Lehetett volna valami másfajta misztikum is ez helyett :) De ez egyéni ízlés kérdése. A film összességében jó, sőt, meglepően jó volt, nekem tetszett. Nem bántam meg. Az is lehet, hogy újranézős és újragondolós lesz nálam.

2018-01-28 07:19:15 Manómaszat (3) #21

Nagyon beteges beleszeretni egy ilyen takaros hullába?

2017-12-16 05:02:10 Vitelotte (3) #20

Sajnos egyet kell értenem a kritizálókkal, egy jó ötletnek indult, de langyin lett megvalósítva.

2017-06-26 08:34:18 Leo_Stotch (3) #19

Szerintem azok nem visszamásztak, hanem ki se jöttek. Vihar sem volt...

előzmény: kovi1970 (#18)

2017-06-08 09:53:05 kovi1970 (2) #18

Hát, azért a cselekményt sokkal jobban ki lehetett volna dolgozni.
Mondjuk egy olyan ziccerrel, hogy a nő felvágása előttől csak képzelik a cselekményeket. Nem azzal szarakodni, hogy a felvágott hulla sebei a végén beforradnak.
Meg a 3 másik hulla a végén visszamászott a hűtőbe? De előtte azért még ki is takarítottak? Azért ezen még lehetett volna dolgozni. De majd valaki valamikor újraforgatja a filmet, és akkor belekerül.

Jó, persze, ez is csak egy horror, ahol a műfajban nem igazán az ésszerűség motivál.

2017-05-25 14:36:21 Hanoi (3) #17

Én is jobban örültem volna, ha a természetfölötti ijesztgetések helyett megmaradtak volna az inkább csak sejtetős, feszültségfokozós stílusnál. Viszont üdítő élmény volt Brian Coxot horrorban látni, Emile Hirschet meg szerintem gyakrabban is foglalkoztathatnák.. Kár, hogy mostanában alig látok happy end-es horrort. Miért van az, hogy minden pozitív szereplőt kinyírnak a végére?!

2017-05-19 19:04:08 hollyaudreyanne (4) #16

Sajnos inkább olcsó jumpscare-ekkel operál és nem a nyomasztó hangulat megteremtésére fekszik rá. Én személy szerint annak sem örültem, hogy természetfeletti irányba ment el a film második fele. A főszereplő páros viszont nagyon szerethető. Ritka, hogy egy horrofilmben ennyire szorítok a főszereplőknek, és hogy ennyire elszomorodom a haláluk miatt, ezért nincs szívem négyesnél rosszabbat adni.

2017-05-10 20:44:25 The Cortez (5) #15

A nyitójelenet teljesen olyan, mintha valami skandináv krimi/thriller kezdete lenne, ám az igényes fényképezésnek köszönhetően az is átfutott a fejemen, hogy talán megint 1 művészi cuccot dobtak a piacra.
A kezdő képsorok után 1 teljesen más hangulatú, egyben sokkal unalmasabb rész következik – ami egyébként a 2 főszereplő bemutatása –, de a kötelező köröket szerencsére hamar lezavarják, aztán az alkotók – na meg a karakterek – végre nekilátnak Jane Doe boncolásának.
A sztori zseniálisan egyedi, az atmoszféra pedig egyenesen brutális. Komoly húzás, hogy boncolás közben indul el 1 rejtélyes, és rohadtul érdekfeszítő nyomozás. Ijesztgetés nélkül is hatásos lett volna, de a horrorelemek beemelésével még kiválóbb az élmény, amit mondjuk a kulcslyukon kinézős, meg az egyik folyosós jelenetnél majdnem sikerült tönkrevágni.
Akad 1-2 blődség pl: a boszorkány csak imitálja a vihart, és a vége felé haladva érződik 1 kis ötlettelenség, de a viszonylag sűrűn érkező ütős fordulatok nem hagyják ellaposodni a cselekményt. Elbírt volna a sztori még több misztikumot meg természetfelettit, viszont az még jobb, hogy ez a 2 szál nem lett túltolva. A színészi játék kurva erős, Brian Cox és a Szüzet szüntessből ismert Emile Hirsch dinamikus duót alkotnak, ám a show-t a Jane Doe-t alakító Olwen Catherine Kelly lopja el, aki teljesen hitelesen életre kelti karakterét.
A finálé végre nem kiszámítható, az viszont sejthető, hogy ezt a filmet a közel jövőben több milliárd felesleges, szar folytatás fogja követni, amely majd megmagyarázza az itt látottakat, és ügyesen kiheréli az egész rejtélyt.
Kevés szereplő, még kevesebb helyszín, erős hangulat, és egyedi ötlet, még akkor is, ha érződik 1 kis Fűrész-párhuzam.

2017-05-04 12:15:48 mrfaktor (5) #14

Feltehetőleg ez is a boszorkánynak volt köszönhető, ahogy az is, hogy azt az érzetet keltette, mintha kint tombolna a vihar. Arról is kiderült hogy napsütéses idő volt.

előzmény: Reaper (#12)

2017-05-04 11:28:40 paksiendre (4) #13

Hmm nem rossz ötlet, viszont nekem pont az tetszett a végében, hogy nem tudnak vele semmit kezdeni, nem tudják megállítani csak folyamatosan más és más helyekre "küldeni". Nekem túl heppiend lett volna ha szegénykémet így hatástalanítják,
de lehet, hogy csak azért mert sokszor a gonoszoknak szurkulok. :D

előzmény: Reaper (#12)

2017-04-29 17:02:09 Reaper (3) #12

Egész korrekt film, az eleje nagyon üt, de a vége felé kifullad, ellaposodik, és összecsapottnak hat.
És valamit segítsetek megérteni: Amikor meghal a csaj, miért nem szólongatja a fiút, vagy köszön, vagy valami. Csak tök csöndben randalírozik ott lenn... valószerűtlen.

paksiendre kérdésére, a vége lehetett volna jobb. Mondjuk megtalálnak valamilyen medált, vagy elátkozott tárgyat a lány testében, és elpusztítják, ezzel megszüntetve azt az energiát, ami életben tartja a hullát. Vagy keresnek egy rituálét, hogy mivel lehet végezni vele, nemtom.

2017-04-28 21:40:18 Vajay Attila (3) #11

Szerintem a "The Witch" jobb film. És ez valóban a feléig jó. Azért egyszer meg lehet nézni.

2017-03-21 22:01:52 paksiendre (4) #10

Akik fanyalognak a végén azok, hogy fejezték volna be? Nekem majdnem súrolja az ötös alját, a végével se volt semmi bajom, annak ellenére, hogy olyanokat olvastam róla, hogy csak a "feléig üt", "a vége gyenge" stb. Másfél óráig mozdulni nem mertem a székben annyira leszögezett, a The Witchet kenterbe veri kétszer is.

2017-02-22 11:11:30 Ragemarci (3) #9

Prológnak jó volt vagy jó lenne...

2017-01-05 22:47:45 BonnyJohnny (4) #8

Meg azt se felejtsük el, hogy valójában kellemes este volt (negyedik napja), nem az az ítéletidő, amit a boszorkány kommunikált. Ő csak lejött a pasijához megkérdezni, hogy mi lesz az estével.

2017-01-03 23:22:32 tomside (4) #7

Ő jött le a lifttel, amikor hallották azt lejönni.

előzmény: Xaos (#6)

2017-01-03 21:49:00 Xaos (4) #6

Főleg amikor a fater a csapba folyatja a vérét, ahelyett, hogy bekötözné a sebet. Ez azért baki :) Egy boncszaki doki ilyet nem tenne.
Meg a csaj hogy jutott be a házba, amikor már úrrá lett a "káosz"?? vagy csak én nem figyeltem eléggé?

2017-01-03 20:22:21 tomside (4) #5

Sajnos a vége esetlegesre sikerült, de ennek ellenére is megéri megnézni, mert a hangulat mellett a főszereplőpáros is remek.
Néznék folytatást. :)

2017-01-01 21:45:29 Xaos (4) #4

A második felét tényleg túltolták, meg ahogy egyesek írják szét is esett, na de a végére én is szétestem. :)
A para meg volt szinte végig.

2017-01-01 20:54:17 noresz02 (4) #3

Tetszetős kis alkotás, minden sallang nélkül. Kevés szereplővel, átlátható egyszerű "játszótérrel". Nagyjából 2 részre osztható a film, a felvezető kórboncolás ad a filmnek egy egyedi elborult hangulatot, hogy kiteljesedhessen egy klasszikus horror-thrillerben.

2016-12-25 17:43:21 HejjaX (3) #2

Kár érte. Úgy 50 percig egyedi hangulatú horrort ígért, amit aztán szépen visszarángattak a klisés ötlettelenség és a középszer mocsarába. Azért egynek még így is bőven elmegy.

2016-12-23 22:55:38 Ubul (4) #1

ínnye, a Troll Hunter rendezőjétől egy korrekt horror film 6 év után? Yes. Nem hibamentes, de bőven leköt arra a 80 percre. A film bővelkedik a gore-ban, és sajnos a jump scare-ekben is, bár annyira nem hatásvadászra sikerültek, hogy még simán el lehet nézni őket.

Emellett simán betudnám a The Witch folytatásának :D