Maudie (2016) ☆ 👁

(Aisling Walsh)

ír-kanadai dráma, életrajzi film, szerelmi történet

3,9

2021-11-23 09:11:17 hhgygy (4) #4

Igazi szívmelegítő, karácsonyra való film, kicsit előrehoztuk. Sally Hawkins miatt lettem rá kíváncsi, mert nagy kedvencem a Happy-go-lucky Mike Leightől. Itt is sugárzik belőle az életöröm, a nyomorult testbe szorult emberség és szeretet. Szentimentális lettem, ez van.

2019-02-26 11:26:40 somogyireka (4) #3

Ha lehetne három kívánságom az egyik biztos az lenne, szeretnék egy ilyen érinthetetlen, kikezdhetetlen belső teret, mint ami Maud Lewisnak a film címszereplőjének van, mely erejét ténylegesen nem ebből a felbukkanó és alázuhanó világból nyeri. Valami itt bennem, ami noha tisztában van a körötte zajló eseményekkel, ám ezek valójában hozzá nem érnek el.
Mint ahogy a reggeli harmat egy napos nyári délelőtt tűnik el a pázsitról, úgy lesz semmivé a világ is, mikor Maudiehoz megtér.
És akkor innen lehet ténylegesen árnyék nélkül festeni, egy olyan helyről, melyet nem ér el fény és sötét.
Talán emellé már nincs is szükség még két kívánságra.

ő pedig az igazi Maudie:

2019-01-30 14:26:06 josibaba (5) #2

Nem tudom, hány év házasságban eltöltött idő kell ahhoz, hogy ez a tűpontos és létfontosságú üzenet átmenjen. Engem mindenesetre eltalált.

2018-03-31 23:02:49 dorothygale (5) #1

Meghatò èlettörténet, szèp zene , gyönyörû tàjak. Szînèszeink jòl játszanak, bàr talàn jobban el kellett volna maszkîrozni ôket. Ethan mèg îgy is jòkèpû volt , mîg Sally esetèben a betegsèget jobban kihangsùlyoztam volna a külsô megjelenèsèben is. Bàr itt nem ezen a ponton van a hangsùlly, hamem az èrzelmeken, s talàn kimondatlanul is az : èlet èrtelmèn....