Mom and Dad (2017) ☆ 👁

(Brian Taylor)

amerikai-angol horror, thriller, vígjáték

2,8

2023-09-14 11:01:30 kaamir (2) #6

„A gyerekek kiszívják a vérünket, lerágják a húsunkat. Ezért időnként meg kell szabadulni tőlük" - mondta nagyon találóan Vekerdy Tamás, és ez a film halálosan komolyan veszi ezt a dolgot. Az alapötlet tehát teljesen jó, csak éppen nincs benne egy játékfilmnyi lehetőség. Főleg úgy, hogy Taylor nem akarja ezt az egészet kifejteni, csak lerak az asztalra egy átlagos kergetőzős horrort, ahol történetesen szülők támadnak gyerekekre. Mélyebb tartalma ennek nem lesz ebben a moziban.

A stílus csapongó, a poénok többsége nálam nem talált be, viszont néha nagyon meredek, normasértő területekre téved a film, ahonnan azért szerencsére mindig visszatáncol. A "nesze semmi, fogd meg jól" befejezés miatt nem adom meg a hármast.

2021-02-14 13:10:59 lizardking (3) #5

Ez egy tök jó kis film lehetett volna, ha nem cseszik el az idegesítő vágással és zenével, de ezeket még meg is bocsátanám, viszont az az abszolúte semmilyen befejezés, aminél nagyjából bármi jobb lett volna, nagyon lerontotta.

2018-05-19 05:38:31 BonnyJohnny (2) #4

[Ez a film vígjáték.
Hát annak is rossz, szóval úgy nézve is kettes. :D

előzmény: HejjaX (#3)

2018-05-19 03:41:10 HejjaX (2) #3

Ez a film vígjáték. Semmi sem komoly benne. Éppen ezért javít rajta Lance Henriksen megjelenése, amit aztán a vége (szerintem elfogyott a pénz a befejezésre) visszaránt a jól megérdemelt kettesre.

2018-03-22 19:57:07 BonnyJohnny (2) #2

Éreztem benne enyhe vígjátéki fonalat. Ha arra jobban rámennek (mint a Babysitter, vagy a Better Watch Out), akkor lehet, hogy jobb lett volna. Mert horrorfilmként teljesen(!) komolyan vehetetlen. Pedig az alapszituáció kiváló horror alapanyag lenne (amúgy fordított felállásban is), de ez a film szinte alig használ belőle valamit.
Nic Cage mondjuk sokat ront a film komolyan vehetőségén. A film elején az alapozás is felemás kissé, bár nem rossz, de a későbbi visszaemlékezések megtörik az (amúgy is takaréklángú) hangulatot és az akció lendületét, ellenben erőltetetten akarnak érzelmi kötődést kicsikarni két késeléses (meg klopfolós) támadás között.
A film vége pedig Lance Harriksen felbukkanásától, már tényleg átcsap vígjátékban, csak éppen humortalan, mert láthatóan komolynak szánják.
Ez a film hatalmas kapufák sorozata.

2018-01-19 12:19:47 zs93 (4) #1

Évek óta az egyik legjobb horror/thriller, amit láttam.