Annabelle: Creation (2017) ☆ 👁

(David F. Sandberg)

amerikai horror, thriller

3,0

2024-01-21 02:04:24 Doc (4) #29

Tetszett a borzongatás, és bár volt jumpscare, szerintem nem ment túlzásba.
Tetszett a szereplők sokszor normális reakciója - hogy megpróbálta a csaj visszatekerni a kicsavarodó villanykörtét, fejszével akart a kunyhóból kiszabadulni, hogy a kislány lámpával ütötte a szörny kezét hogy az elengedje a liftet, hogy a kútba dobta a babát, vagy hogy a bibliaszobában akart elbújni.
Viszont nagyon nem állt nekem össze a démon - vagy micsoda - egy kerek egésszé.
Nem értettem igazán hogy mire játszik, vagy hogy mire képes. Most akkor a kislányban volt vagy a babában vagy abban a fekete karmos kezű izében? Vagy ha ebben mindben, akkor hogy a fenébe nem tudott lelket szerezni - például a megszállt kislányét?
Szóval a film ijesztgetés terén meglehetősen jó. De mivel érthető cél hiányában nem nagyon tudtam követni a sztorit, az egésznek volt egy értelmetlen kergetőzés jellege, azt meg egy idő után kicsit eluntam.
Stabil négyes.

2022-02-06 23:05:53 slawter (3) #28

A fényképezés nagyon jó, néhányszor kifejezetten pazar.

2021-03-26 00:53:30 dittike (5) #27

Nagyon bejönnek ezek a babás horrorok ezért ezen is volt félnivalóm.

2021-03-20 16:12:39 sajoferenc (1) #26

Egy nagy semmi ez a film

2017-12-09 13:51:46 magichorze (2) #25

azt hiszem, most kéne leállni a futószalagon gyártott annabelle, conjuring, insidious féle horrorfilmek gyártásáról. kérem szépen, a megvalósítás rendben van, a helyszín is tökéletes, a gyerekszínészek eljátszák a szerepüket, de hol van a történet? hol vannak a szereplők, akikért lehet izgulni? ki a tököm ez a rusnya démon? meg hogy került bele a filmbe? lesz majd esetleg egy Annabelle 3: Pre-Creation epizód is?

2017-11-28 00:26:48 tomside (2) #24

Visszajöttem tegnapról, hogy lepontozzam kettesre azért a szégyenért,
amiért ez a "horrorfilm" konkrétan egy árva kislányt sem mer megölni, pedig voltak vagy hatan.
Hollywoodi "csoki"szirup.

2017-11-19 09:01:29 Dió (2) #23

Azon filóztam, hogyha még sok ilyen horrort nézek, szabályosan el fogom felejteni, milyen volt anno horrorfilmen félni. Ha ez minősül a 21. században ijesztegetésnek, én szerintem megyek vissza Carpenterhez.

2017-10-17 09:39:18 BonnyJohnny (3) #22

Csatlakozom a magasztaló kritikák után csalódók táborához. Bár kétségtelen, hogy zsánerén belül egy jobban sikerült darab, saját sagájaban is élmezőny, de igazából ügyes(ebb) felvezetés utáni ügyes(ebb) jumpscare-ek halmozása.

2017-09-24 22:34:45 hellcat (3) #21

Aranyos a végén az Insidious-os kicsengés :)))

2017-09-04 11:23:40 GothMan (3) #20

A jumpscare-ek mellett a filmnek szerintem nagyon erős az atmoszférája, remekül eltalált jelenetek vannak benne, és a főszereplő kiscsaj is nagyon ügyes, nagyon bejött... egészen addig, amíg a lányt meg nem szállja a démon. Mi az már, hogy úgy manifesztálódik a démon, hogy szarvai, patái vannak? Na, ne már, gyerekek. A film végi futkározás sem tett jót az egésznek, elcseszte rendesen a finálét. A lezárás viszont jópofa. Kár érte, de hozta, amit vártam.

2017-09-03 00:08:33 lizardking (3) #19

Teljesen átlagos horror, mely leginkább jump scare-ekkel operál. Akárcsak az első rész. Nem értem, mit evett rajta több kritikus is.

2017-08-18 22:10:23 erahurka (3) #18

Nem mondanám rossznak, de nem mondanám jónak sem. Persze nem igazán lehet már újat mutatni a horror ezen műfajában. Volt benne egy-két jó ötlet, de amúgy egy full kiszámítható, abszolút tucat film. Többet nevettem rajta mint féltem...

2017-08-16 20:08:10 bambula (4) #17

De,sajnos nagyon is kiszámíthatóak voltak.Számomra legalábbis.Lehet,hogy már túl öreg vagyok a horrorfilmekhez. :)

előzmény: MicaHiro (#16)

2017-08-16 19:22:36 MicaHiro (?) #16

Akkor nem voltak kiszámíthatóak? :)

előzmény: bambula (#15)

2017-08-16 16:56:16 bambula (4) #15

Gyenge 4-es.Hiába vettem a patikában felnőtt pelust.Ennyire kiszámítható jump scarekre nem számítottam.

2017-08-12 18:12:49 BalaKovesi (3) #14

Igen, akad Jumpscare a trailerben, nem is egy, és nem túl eredetiek. :) Moziban láttam az előzetest, és annyira kiszámíthatóak... :D De hát csak van valami a filmben, elvégre eddig nem tiporták a sárba... Zalaba cikkbevezetőjéből kiindulva atmoszférában erős a film. Bááár ha már választanom kéne az IT és ez között, egyértelműen a King-adaptációval tennék próbát. :)

előzmény: Ubul (#12)

2017-08-12 16:34:46 The Hungarian (3) #13

Harmadszori megkérdezés előtt másodjára is meg kéne előbb. Egyébként nem értem, mit vársz még, az igen érzékletesen megfogalmazott idézett részből világos, hogy a félelem kerülgette Zalabát, amit hirtelen és hangos effektusokkal aligha lehet elérni, azok csak gyors megijesztésre jók, ugye. Vagy azt szeretnéd kérni tőle, hogy konkrétan írja le a félelmetes jeleneteket? Mert hát azzal éppen azt rontaná el, ami miatt téged érdekelhet a film. Az első pár, egészen pozitív kritikát elolvasva már éppúgy biztos lehettél volna a megnézésében, ahogy én abban, hogy távol tartom tőle magam. :)

2017-08-12 15:51:26 Ubul (1) #12

mondjuk ahol olvastam cikkeket róla, csak pozitívan nyilatkoznak róla (főleg az első rész mellett), egy mozijegyet ezek után csak megérhet :) trailert még nem néztem, ott jump-scarekkel próbálnak csak operálni? :D

mondjuk a vox cikke jump scare-ekről ír :)

2017-08-12 15:48:49 Dió (2) #11

Igen, elolvastam, de kérdezd még meg harmadszor is légy szíves :)
A cikk írója azt írta le, hogy mit ért el nála a film, míg én azt szeretném tudni, hogy mivel, mert ha csak jumpscare rémisztegésekkel (ami biztos van, akinél működik, csak nálam nem), akkor nálam nem ér meg egy mozijegyet.

előzmény: The Hungarian (#10)

2017-08-12 11:39:35 The Hungarian (3) #10

Elolvastad? És a kivonatban olvasható "Az Annabelle 2.: A teremtés az a típusú horrorfilm, amely szép lassan a nyakad köré kulcsolja hideg, fekete ujjait, hogy először csak finoman, nyugtalanítóan, de aztán egyre erőteljesebben szorítson, hogy mire észbe kapj, már bele is fulladj a saját félelmedbe." még változatlanul kérdezed, hogy ugye nem csak "jumpscare"-ek vannak benne? Hát, oké... :)

2017-08-12 11:29:01 bambula (4) #9

Ez egy másik vélemény a filmről:

2017-08-12 11:22:22 Dió (2) #8

Elolvastam, és számomra abból sem derült ki:) Úgyhogy megnézem magamnak, és majd én eldöntöm. Csak már most félek (lásd lentebb), ill. a rendező előző filmjét is kevesebbre tartom, mint a cikk írója, de annyira kell már a jó horror, mint egy falat kenyér.

előzmény: The Hungarian (#7)

2017-08-12 10:14:58 The Hungarian (3) #7

Cikkek menüpont, 1. cikk. :)

2017-08-12 08:31:55 Dió (2) #6

BalaKovesi kérdésére a válaszod engem is piszkosul érdekelne. A trailer undorítóan ocsmány és ciki jumpscare rémisztgetésekkel van tele, semmi mással. Látom, hogy a jelek szerint valami extrát is nyújt emellé a film, de ugye ez az extra nem annyiban merül ki, hogy a gore kimaxolása érdekében itt most kislányokat molesztálnak, mert az jaj de kúl, és aztán jóccakát?

előzmény: Zalaba Ferenc (#3)

2017-08-11 16:44:45 bambula (4) #5

Az igen!Ahoz képest,hogy mennyit nyertek az első részen bevételi szempontból,a második részre csak kemény 15 millió dollárt költöttek?Az tutira busásan megtérül majd.

2017-08-09 10:18:54 BalaKovesi (3) #4

De ugye nem olcsó Jumpscareekkel próbál megijeszteni? Mert abból csak a trailerben volt legalább 2-3...

előzmény: Zalaba Ferenc (#3)

2017-08-09 09:11:08 Zalaba Ferenc (4) #3

Nagyon rég nem paráztam filmen ennyire, mint ezen. Az utolsó 70(!) perc gyakorlatilag végig a rémisztésről szól.

2017-08-07 23:26:42 Mizi (?) #2

Hány horror-klisé szerepel a plakáton? :)

2017-05-11 20:36:49 GothMan (3) #1