John Wick: Chapter 2 (2017) ☆ 👁

(Chad Stahelski)

amerikai akciófilm, krimi, thriller

3,3

2019-09-06 08:15:35 kaamir (1) #22

Az első rész még elment szódával, de ez már semmi több mint agyatlan pusztításorgia. Se a stílus, se a humor nem elég markáns ahhoz, hogy értelmet adjon ennek a két órás erőszakorgiának, így tényleg nem marad más mint a fejlövéscunami. Döbbenetesen primitív film, amihez képest még a '80-as évek B-kategóriás akciófilmjei is Shakespeare-nek tűnnek.

2018-12-03 19:11:54 GothMan (2) #21

Az első rész még jópofa volt, de ez konkrétan azt az érzetet keltette bennem, mintha valami számítógépes lövöldözős játékot néznék. Amit valaki más játszik helyettem. Bár, ha önmaga paródiájának szánták, még működik is.

2018-01-14 12:36:17 hhgygy (2) #20

Nagyon szar, csak egy kérdésem van: hogy van az, hogy a főhős mindenkit fejbelő, hogy ne pazarolja a golyót, de az ellenfelei közül (akik számosan vannak) ez egynek sem jut abba a buta eszébe? Mondjuk ezt az összes Bruce Willis vagy akárki akciófilmre is fel lehetne tenni, de ez a film akkor is szar.

2017-07-12 12:54:09 dikalosz (2) #19

Egy órát néztem belőle.
Az akciójelenetek feszültségtelenek voltak, nagyon maximum átlagosnak mondanám őket, viszont reálisnak semmiképp. Keanu-nak semmi kisugárzása (sajnos nem tudok idézni, de hát közben barátommal akivel néztük és aki jóval inkább szereti az ilyen filmeket röhögtünk az egysorosain, beszólásain), a zseniális Peter Stormare is unalmas (nem neki köszönhetően).
Illetve megint a modern technika áldozata lettem, azok a repülő cgi motorok, meg a gravitációt ismét nagyban mellőző effektek nevetségesek voltak.

2017-07-12 08:26:00 Ubul (4) #18

pl, mikben rossz? :)

előzmény: dikalosz (#17)

2017-07-11 22:47:07 dikalosz (2) #17

Bár nem bírtam végignézni, a kettest valahogy mégis kiérdemli. Kár érte, pedig tényleg kíváncsi voltam rá. De hát szegénykém majdnem minden téren rossz..

2017-07-10 10:00:22 Calavera (?) #16

nem rossz ez. tetszik a bérgyilkos világ eme ábrázolása az érmékkel és szabályokkal, analóg telefonközpont, stb . Egy csöppet hosszú, volt rész amit áttekertem, de ez nem ront semmit az értékéből. De talán a legnagyobb gól a filmben, hogy eszembe juttatta, hogy nézzem meg a Matrix-ot ismét!

2017-06-16 00:40:50 nandras (3) #15

ennek a filmnek a legnagyobb hibája, hogy megelőlegezi a harmadik részt...

2017-06-12 23:05:44 Vajay Attila (3) #14

Hogy ebben a filmben kik a bérgyilkosok?

Ott volt a postás, a rendőr, a villanyszerelő,
a szomszéd, a gázos és a díjbeszedő,
a handlé, a szódás és a képkereskedő,
a házmester, a fia és a kéményseprő :)

2017-05-26 09:55:15 tomside (3) #13

Valahol tényleg belelóg a négyesbe, de csak néhány jelenete valamint a stílusa okán. Igazán elegáns a szabók, a borászok és a régészek világa, lenyűgöző a hotel recepciósának stílusa, és néhány apróság, ... de nekem ez még mindig csak egy lövöldözős film értelmetlenül hosszú akciókkal, valószínűtlenül felesleges századik fejlövéssel. A fürdőkádas valamint a zárójelenet felelnek majd azért, ha egyszer mégis felpontozom jónak. Tíz év múlva cool lenne egy folytatás, addig viszont gyanúsan profitorientált termék lenne egy harmadik rész. Nem kérjük.

2017-05-23 21:13:45 kilépett felhasználó (?) #12

Amennyiben nem lesz folytatás(biztos lesz :-P) akkor ez egy tökéletes befejezés és utólag rányomom az 5 pontost, mert így is vacillálok

2017-03-03 03:13:19 ChrisAdam (3) #11

Nagyobbat szól, mint az előző, de messze van még az igazán jó filmtől. Újfent szépen figurázza ki a kliséket, kiszámítható cselekményt adó hasonló filmeket. Sőt, jobban is, mint az előző. Több a jobb poén, az akciók is merészebbek és emlékezetesebbek, Keanu is jobb, de jóval tovább tart mint kellene, van benne pár üresjárat is, a végére pedig eléggé elfárad, a tükrös jelenetben van egy kis spiritusz.
Jobb, mint az első, de ez nekem csak azt jelenti, hogy (egyelőre) egy gyenge négyes. 60%

2017-03-02 22:49:19 Batyu (3) #10

Gorombával teljesen egyetértek,
Elképesztő jó akció, ezekből adódó jó viccek, ütem, pörgés.
Maga a főhős is tetszik lényegében egy konok bolond, aki nem ismer lehetetlent.

A film viszont nagyon leül néhol. És a sztori is gyenge. A főellenség, a csajok, Fisbourne. Kár értük.
Lehetett volna az egész film akció. Mert az tényleg 10/10-es.

2017-02-28 00:01:48 Jason13 (5) #9

A férfi, a legenda, a mítosz visszatért!
A John Wick első része az utóbbi idők egyik legütősebb akciófilmje, remekül koreografált tűzpárbajokkal és bunyókkal, egy jól felépített alvilági szindikátus-rendszerrel és egy igazi, tökös főhőssel az élen.
A második felvonásnak ez alapján fel is volt adva a lecke, de a készítők nem csak felülmúlták az előzményt, de olyan alkotást tettek le az asztalra, mely a műfaj legjobbjaihoz is simán felnő.
Maga a sztori most is igencsak egyszerű, de a forgatókönyv ennek ellenére működik. Sikerült ugyanúgy a bosszú útjára hajtani a címszereplőt, de most nem a kocsija és a kutyája indítja be a cselekményt. Nem nagy mutatvány ez, de sok hasonszőrű darab elvérzik ilyen szinten, gondoljunk csak az Elrabolva borzasztó folytatásaira.
A sztori gerincét adó elégtétel mellett azonban ismét nagy hangsúlyt kap a Continental Hotel és az a köré épülő hálózat, melynek világát ügyesen növelték meg a készítők, több olyan szegletbe leshetünk be, melyeket nem láthattunk az első epizódban.
A színészi játékokra sem lehet panasz, mindenki hozza azt, amit megkövetel egy ilyen mozi. Ez alól csak Keanu Reeves a kivétel. Félreértés ne essék, alakításával nem fogunk a következő Oscar-gálán találkozni, de ezt a teljesen kiüresedett, profi bérgyilkost pazarul hozza. Viszont amit fizikailag leművel, az brutális. Elképesztő az, amit a fickó így az ötvenen túl leművel. Olyan tempóban pumpálja az ellenfeleibe az ólmot, hogy az elismerést érdemel, de a bunyókban is helyt áll.
És akkor rá is térnék a lényegre. Ez a film technikailag maga a tökély. Az operatőri és vágói munkának köszönhetően az összes zúzás végig követhető, nem mellesleg egytől egyig pörgősek. Ehhez pedig még hozzájönnek a félelmetesen jó hangok. A fegyverek szinte áriát énekelnek, de a csonttörő ütések is nagyon életszerűen hatnak. Amit pedig a játékidő második felében kapunk, az egy komplett halálbalett. Az erőszak ábrázolása már-már művészi magasságokba emelkedik, köszönhetően az adrenalinpumpáló tempónak és a pazar zenei aláfestésnek.
A lezárás láttán pedig elégedetten csettintettem. Persze, nyitva marad a történet, ezzel is belengetve a harmadik részt, de még így is elképesztően feszültre sikeredett, alig mertem levegőt venni alatta.
Összegezve a dolgokat, így kell kinéznie egy igazán tökös és minőségi akcióorgiának. Őrült tempót diktáló cselekmény, egyszerű, de működőképes történet, karakteres szereplők és vérbő zúzások. John Wick második kalandja ezeket csont nélkül le is szállítja, sőt, még egy kicsit többet is.
Ez kérem, szenzációs!

2017-02-27 10:28:00 goromba (3) #8

Van benne néhány elképesztően jó akciójelenet, meg amúgy is támogatom ezt a fajta valódi akciófilm-vonulatot.
Viszont ennyi modoros szereplőt, dumát valószínűleg az alkotógárdán kívül csak Vin Diesel tud beletuszmákolni egy filmbe.
És engem ez rohadtul zavart. Kérem, Uraim!
Már Stormare Mester sem tudott sok mindent kezdeni a ráaggatott cuccal, pedig ő általában(méltatlanul) ilyeneket kap.
Aztán Ruby Rose--hát, a kellemes látvány mellé most megkaptuk, színészileg mit lehet várni.
Fishburne pedig számomra kifejezetten kínos volt az összekacsintgatós szerepében.
És tényleg nagyon jó akciók voltak benne, ez vitathatatlan, de- nyilván hangulatfüggő a dolog-, nekem most sok volt a facepalm-pozitív beállítás.

2017-02-26 21:59:58 BonnyJohnny (3) #7

A '80-as években még simán végződhetett így egy film. Manapság vizont szinte biztos, hogy egy trilógia záróakkordját vezette fel a befejezés.

előzmény: Lacika83 (#6)

2017-02-26 20:11:32 Lacika83 (5) #6

Igen magasra lett rakva a léc az első résszel, de ezt is simán megugrották! Tudom, sokan úgy voltak a John Wickkel, hogy nem kell komolyan venni, és valóban, mind a két részt úgy kell nézni, mint ahogy anno a Kommandót néztük narrátorosan, jókat nevetgélve Schwarzi akciójelenetein. Én is ezeken nőttem fel, és nagyon megörültem a John Wicknek, mert visszahozott valamit azokból az időkből. Engem letaglózott azonnal. Hát még a második rész! Ezt sem kell komolyan venni, bár nem vígjáték, és nem paródia, csak egy egyszerű közönségszórakoztató film akar lenni, amin nem kell sokat gondolkodni, csak hátradőlni, és élvezni a hullaesőt.
Félve mentem moziba, nehogy ezt is úgy elrontsák mint a Jason Bourne-t, amiben nagyot csalódtam, ám itt jogtalan volt a félelmem.
Keanu Reeves a legprofibb visszatérő bérgyilkos, John Leguizamo csak statisztál, de azt is viccesen, Ian McShane pedig maga a hidegvér.

A film nem akar többnek látszani, mint egy pörgős akciófilm, ami a régi klasszikusokból merít bőven, de azért mégis más lett, mintha csak koppintották volna.
Nagyon remélem, hogy nem lesz harmadik rész, mert ez a befejezés úgy volt zseniális, ahogy volt. Wicknek menekülnie kell, bár nincs hova, hiszen globálisan vadásznak rá, így alighanem szomorú véget ér a bosszúhadjárata.

2017-02-18 23:37:44 tfselllo (5) #5

emberek, ez hihetetlen jól sikerült, simán ráver az első részére, igazi pasis film, 120 perces akciószáguldás. rohadt jó!!!!!!!!!

2016-10-10 12:11:30 Leo_Stotch (4) #4

Csalódnék ha mást kapnék, mint amit az előzetes és az első rész ismerete ígér.

2016-10-10 11:22:30 tomside (3) #3

Csak a trailert, de az mindent elárul. ;)
Bocs, ha félreérthető voltam!

előzmény: Leo_Stotch (#2)

2016-10-10 11:03:59 Leo_Stotch (4) #2

Már láttad?

2016-10-10 10:34:13 tomside (3) #1

Keanu mindenkit szétpisztolyoz. Akit elsőre nem pisztolyozott szét, azt most, másodjára pisztolyozza szét.
A film eredetileg korábban lett volna bemutatva, de Keanu sorozatban lőtte le az operatőröket is a kamera mögött, meg mindenféle statisztát, hangosítót, világosítót, vízhordó fiút, ezért számos jelenetet újra fel kellett venni - ahogy elnézem.