Logan (2017) ☆ 👁

(James Mangold)

amerikai-ausztrál-kanadai akciófilm, dráma, sci-fi

3,9

2019-09-22 20:43:08 TheDriver (5) #78

Akkor nézzél Transformers, Halálos iramban filmeket, azokban nem fogsz csalódni... ;)

előzmény: Random Komment (#77)

2019-09-22 19:37:51 Random Komment (1) #77

Ez az IZÉ egyszerüen fos.
Kevés, lassú és unalmas az akció. A sztori is unalmas és rengeteg indoklás hiányzik.

2018-09-02 13:19:12 agymosott09 (2) #76

Legjobb tudomásom szerint ez volt az első 2010-es évekbeli szuperhősös film, amit láttam (az utolsó a The Dark Knight volt, és az nem volt rossz). Nem tartom magamat sznobnak, nem utálom zsigerből a blockbustereket, a Fury Roadra maximális pontot adtam például. Itt viszont néhány hibátlan, kőprofi színészi teljesítményen kívül sok értékelhetőt nem tapasztaltam, az akciójelenetek rettenetesen unalmasak és elnyújtottak voltak, már a legelső, keréklopós jelenetnél is. Mélyebb tartalmat és mondanivalót, ami miatt érdemes lenne szerintem egy képregényt egy elvileg komplexebb művészeti/szórakoztatási forma - film - felé elvinni, nem tapasztaltam. Logikai hibák annál inkább jelen voltak, sőt, helyenként még kifejezett kártékony ostobaságok is voltak benne, pl. hogy a génmódosított tápanyagok bevitelétől genetikailag módosul az ember, na ne. Ezt még egy képregénybe se. Nem mellékesen bőven túl hosszú is volt a film, a vége meg tömény hollywoodi nyál.

Egyébként bőven elhiszem nektek, hogy ez a legjobb ebben az újkori szuperhős-"műfajban", bár azért ezt az egész trendet nem nemesíteném valódi műfajjá, mindenesetre tartom magamat ahhoz a véleményemhez, hogy a képregényeket - kivételes esetektől eltekintve - meg kéne hagyni képregényeknek.

2018-01-22 08:10:48 CrazyBoy (5) #75

Adok rá egy 5-öst mert méltó befejezés.

2018-01-08 03:15:06 Mizi (1) #74

Csatlakozom, minden szavaddal egyetértek. Semmivel sem jobb az előző résznél, sőt számomra az szórakoztatóbb volt. Ez lassú, unalmas, erőltetett. Sajnos.
A lány és Logan alig lépnek lényegi interakcióba egymással, így nincs is elmélyítve a viszonyuk, ami a film lényegét adná, és így a vég sem működik egyáltalán. Xavier meg mi a francot keres ebben a filmben? Csak mert szerepe istenigazából nem nagyon volt, így a halála is majdhogynem lexarom kategória. A gonoszok meg... Mutánsokat irtó prof? Volt már, de rohadt sokszor. A klón jelenlétének sem igazán látom értelmét, akkor már lehetett volna egy Küklopsz-klón a kinyírhatatlan geci, az még poén is lett volna. Apropó, poénok nincsenek, mert ez a film aztán nagyon komolyan veszi magát.
ÉS igen, én is éreztem, hogy Mangold mennyire hatni szeretett volna az érzelmekre, de nálam nem szuperált a dolog, egyáltalán. Semmi. Totális csőd.

2017-12-09 00:52:40 HejjaX (5) #73

Attól féltem, második megtekintés után lecsúszik négyesre.
Tévedtem. Csak még jobb lett.

2017-06-19 22:29:45 Leo_Stotch (5) #72

Mikor a kislány kisétál a levágott fejjel...na az film és képregénytörténeti pillanat!

A második ötös az X univerzumban. Közel mestermű, a lassúsága, képei, hangulata. Végre kapott Rozsomák egy méltó mozit!

2017-06-12 22:40:59 erahurka (5) #71

Most végeztem a Noir verzióval. Több jelenetnek is jól áll, hogy fekete-fehér, de alapvetően nem vitték túlzásba a remasterelést. Én kicsit kalibráltam a tévémen, jó kontrasztosra állítottam, a feketét minél sötétebbre (mert ugye LCD-n két fehér van, a fehér és a fekete :P ), és így elég jól nézett ki végig. Azért megnézném egy 4K HDR OLED panelen, hogyan mutat, viszont nem vagyok biztos benne, hogy moziban sokkal többet nyújtott egy színtelítettség -100%-nál.

A film amúgy még mindig király, azt hittem másodjára be fog esni 4-esre (ami talán megérdemeltebb mint az én kicsit felhúzott 5-ösöm), de nem :)

2017-06-08 22:31:42 BonnyJohnny (5) #70

Szerintem az önmaga ellensége dologra nagyszerűen rímel az x-24.

2017-06-08 21:41:18 Tenebra (5) #69

Szerintem itt is az a gond, mint a Wonder Womanben, hogy túl sok a "főgonosz". Donald Pierce, X-24, és Zander Rice. X-24 még valóban érdekes lehetne amiatt, amit írsz, de az nagyjából egy színtelen, szagtalan, semmilyen figura lett, max. az ereje miatt volt méltó ellenfél.

Én valami olyan felállást képzeltem volna el, mint amit a Watchmen képregényben is láthatunk, hogy egy régi csapattárs fordul szembe Logannel, vagy mint a Dark Knight Returnsben, egy szintén megöregedett, régen legyőzött ellenfelet kellett volna visszahozni, aki mondjuk állhatott volna Zander Rice szolgálatában (asszem, volt is róla szó, hogy Creed esetleg visszatér).

Bár a hangsúly így is inkább az önmarcangoláson, a meghasonlottságon volt, tehát éppen elég nagy ellensége volt Logan önmagának.

2017-06-08 21:39:30 Rorschach (1) #68

Szvsz a gonosz klón a világ legordítóbb kliséje. De minimum dobogós.

2017-06-08 21:34:02 BonnyJohnny (5) #67

Ha főgonosz alatt az X-24-et érted, szerintem az pont nem klisés. Saját fiatalkori önmaga, a régi hibákkal való leszámolás szerintem pont illik ebbe az öregedés történetbe. És ilyet nem gyakran látni szuperhős filmekben.

2017-06-08 21:26:34 Tenebra (5) #66

Hát pedig ez pont nem az. :D

- melyik szuperhőst láttad megöregedni, szenilissé válni?
- melyik szuperhős haldoklik?
- melyik szuperhősfilmet csinálták meg westernesre, ami kvázi öngyilkossággal ér fel manapság?
- melyik szuperhősfilmben hal meg a főhős a végén?
- melyik szuperhősfilmben vannak kifejezetten nem a fősodorbeli történethez tartozó, karakterrajzot mélyítő epizódok? (gondolok itt a farmos intermezzora)

A kislány és Logan kapcsolata, a gyerekek és AZ a bizonyos főgonosz persze klisés. De amúgy meg ez pont a rendhagyó szuperhősmozik közé tartozik (melyekből nem sok van).

előzmény: alfonz (#65)

2017-06-08 21:11:53 alfonz (2) #65

hentesmunka, klisétenger

2017-05-30 10:00:59 Bubu (5) #64

Nem nagyobb parasztvakítás, mint a 3D, ami sok esetben teljesen felesleges/rossz minőségű.

2017-05-30 07:59:34 guybrush (?) #63

Én sem gondoltam volna, pedig a Coen-film is színesben forgott eredetileg. Ebben a videóban beszélnek róla, hogy miért.

2017-05-30 00:43:43 ChrisAdam (5) #62

Én totál nem értem, miért kell ezt. Puszta reklámfogás. Ha valamit színesben forgattak le azzal a szándékkal, hogy színes lesz a végtermék, akkor ahhoz mérten állították be a kamerát, a fényeket. Egy fekete-fehér és egy színes film teljesen más beállítást kíván meg. Így ez a Noir verzió lehet jól hangzó, meg egzotikus meg egyebek, de csupán parasztvakítás, mert csak a csúszkákon állítottak az After Effectsben és kész. :) (Úgy hülyeség, mint annak idején The Man Who Wasn't There színes verziója, mikor az alapból fekete-fehérre született.)

update: Megtekintve a trailert mintha duplán igazam is lenne, totál úgy tűnik nekem, hogy ráhúzták a fekete-fehér effektet, aztán csókolom. (Alapból a noir stílus nem illik a Loganhez. A Logan western lehetne - persze itt a képi világra céloznak, de akkor is, ez nem az Instagram.)

2017-05-30 00:16:02 Bubu (5) #61

Figyeltek a fényerősségre, ezáltal helyenként a kontrasztra, vagy a lágyságra, amire épp szükség volt. Mondjuk ez egy nagyon színes filmnél nem működhetne eleve jól...

előzmény: BalaKovesi (#60)

2017-05-29 20:39:53 BalaKovesi (5) #60

Ilyenkor vajon mit takar a "rendesen átdolgozás"? Mert néztem jeleneteket a Loganből fekete-fehérben, és nagyon jól áll filmnek. Hozzáadott valamit, csak nem tudom megfogalmazni mit. A videók alapján hasonló egyébként a hangulata, mint az eredetinek, de még is másabb. :) Például a végén lévő harcolós jelenet alatt hallható zene engem még zavart is a moziban, itt teljesen illett a jelenethez. Legközelebb biztos, hogy így nézem meg.

előzmény: Bubu (#59)

2017-05-29 12:19:31 Bubu (5) #59

Én azt olvastam, nem csak simán ráeresztettek egy fekete-fehér szűrőt, hanem rendesen átdolgozták az egész filmet. Hangulatára kíváncsi vagyok én is...

előzmény: ZoLeEe (#58)

2017-05-25 23:51:29 ZoLeEe (5) #58

Ha valaki esetleg látta, a noir verzió hozzáad valamit vagy ez csak egy sima fekete-fehér változat?

2017-05-25 22:56:57 kaamir (4) #57

Nálam jobban kevés ember utálja a képregényfilmeket, de ez nagyon rendben van. Nem hibátlan, nem váltja meg a világot, de van szíve, felnőttként kezeli a nézőt és ez üdítően hat ebben a közegben (persze ennek kéne lenni az alapnak, de hát...). Hugh Jackman pedig egyszerűen briliáns, nincs rá jobb szó.

(Viszont az akciójeleneteket, a henteléseket vehették volna szikárabbra, nyersebbre, realistábbra. Az emberi test sajnos itt is olyan, mint a dinnye. )

2017-05-25 19:08:31 GothMan (4) #56

Az eddigi 8 X-Men film mind "vérszegény" volt. Épp itt volt az ideje, hogy bepótolják.

előzmény: terika (#55)

2017-05-25 15:44:56 terika (3) #55

Nem tetszett az irgalmatlan sok hentelés. Ez azonban nem is a film hibája, ez mostanában divat, hogy itt egy fej, ott egy láb, amott egy bél. Mert ez "cool", mert a tengernyi alulról, felülről, kívülről, belülről felhentelt hulla nélkül nem is lenne drámai.
Végre meghaltak. VÉGRE! Olyanok voltak mindig mint, ha érinthetetlenek lennének. Nem gondolom, hogy ezzel vége lenne az X-men filmeknek, de hogy mi lesz ezután? Egy párszor már megértük a békés jövőt és kiderült, hogy mégsem úgy lett, ahogy lennie kellett volna.

2017-05-24 19:24:46 tomside (5) #54

Az első ötösöm az X-men-filmek között.
Sosem értettem, miért rajonganak Hugh Jackmenért ebben a szerepben, az első két önálló Farkas-filmet is gyengének tartom, és most végre, mikor elkezdem zavarba hozni magam azzal, hogy jé, ez kurva jó, majd pedig nyíltan bevallom magamnak, hogy imádom ezt a zúzást - arra a jelenetre gondolok, amikor futni kezd a fák között - akkor kiderül bazmeg, hogy már csak 10 percig él. Eszem megáll!

Gyakorlatilag minden alább leírt méltató szóval egyet tudok érteni, és nem maradt más hátra, mint hogy sírva sirassam a csodálatos Xavier professzort, azt az X-ment, aki az egész univerzumból talán a legközelebb állt hozzám, valamint Farkast, a mutánst, aki igazi emberré érett egy embertelen világban.

Valaki kurva gyorsan írja meg, ha tud valami okosat az X-men univerzum jövőjéről - szarom le Deadpoolt magasról -, mert akárhány epizódra vevő vagyok, annyira szeretem azon kis különcök világát, akik a legtöbbet tanítanak emberségből.

Még 1-2 méltató szó:
Régen láttam ekkora erős záróképet, meg is könnyeztem.
Megyen a Vapitibe, az holtbiztos!

2017-05-21 00:44:41 BonnyJohnny (5) #53

A Rogue One-nak pont annyira osztatlan a sikere, mint a VII. epizódnak. Pontosabban ellentétes (egyik tetszik másik nem). De kb. a Prometheus is annyira osztatlan siker. :P
A Logan sokkal osztatlanabb. :D Ettől persze értem és együttérzek az egyedül a világ ellen véleménnyel. Mindenkinek vannak ilyenjei a tetszik és nem tetszik oldalon is.

2017-05-20 23:35:02 Rorschach (1) #52

Nem erről van szó, csak arról, hogy jobban örülnék, ha én is méltathatnám a filmet :)

Tudod, időről időre megesik, hogy értetlenül állok egy film osztatlan sikere előtt, lásd Rogue One.

2017-05-20 19:50:25 ChrisAdam (5) #51

Ennyi ember rosszul látná a dolgokat?

2017-05-20 18:34:50 Rorschach (1) #50

Szokásos Rozsomák-film posvány minőség, ezúttal vérrel és indokolatlanul sok fuckkal, de az a gusztustalan tearjerkerség, amit az utolsó percekben leművel, kibaszta a biztosítékot. Anélkül nem lenne ember, aki emlékezne rá, nem hogy IMDb 8.4 meg itteni 4.2.

Olcsó trükknek híg a leve.

2017-05-16 17:39:36 Bubu (5) #49

Ez az igazi kérdés! Bár szerintem nem sajnálták volna a gyereket, ha újabb és újabb műtétre szorul. De így, hogy elszökött... Mondjuk bele sem hal, max nem nő magasra. Vagy kiveti magából, mint lövés után a golyót? Őbele ugyanis nem úgy ültették ve, ahogy Loganbe. Meg lehet, hogy ő nem teljes adamantium csontvázat kapott - nem beinjekciózták neki, mint Logannek, hanem fel volt vágva a lába. Lehet, hogy csak a karmokat kapta, nem?
Amúgy nagyon tetszik, hogy végre valaki ki mert lépni a szokásos szuperhősfilmek sémáiból, úgy, hogy közben megalkotta a műfaj egyik legjobbját. Személy szerint nagyon unom a műfajt, pont azért, mert ugyanazt ismételgetik (tisztelet a kevés kivételnek). Remélem, a Logan után más is mer komolyabbat, átgondoltabbat lépni.
Külön tiszteletem az alkotóknak, hogy el mernek engedni fontos karaktereket mielőtt nevetségessé válnának. Látszik a filmen, hogy mindent beleadtak, hogy méltó búcsúzása legyen Rozsomáknak és a Professzornak is, mégis be merték "koszolni" a kezüket a kevésbé dicső karakterábrázolással és életszakasszal.
Mert ki látott már olyat, hogy két kiöregedett, leépülő hős lesz egy film főszereplője? Bár, még "mindig jobb lefelé menni a lejtőn, mint alatta feküdni", nem ez a megszokott felállás. De ezek után szívesen megnéznék egy idősödő Peter Parkert pl., ha sikerül ilyen jól eltalálni.
Nagyon jól eltalált a kislánnyal együtt a trió, hiszen több közös van egy idős emberben és egy gyerekben, mint két középkorúban. Míg előbbinek meg kell tanulnia, hogy tartsa fenn a képességét a csökkenő erejével, a másiknak a növekvő erő kontrollálása a cél. A saját testük, érzelmeik felett próbálnak állni, de botladoznak.
Ami szíven ütött, a gondolat, hogy Charles maga pusztította el azokat, akiknek a védelmére feltette az életét. Patrick Stewart egyetlen pillantása, mikor erre rájön volt az első pillanat, mikor potyogtak a könnyeim. Logan pedig élete végére érve azt találta meg, ami elől végig menekült: családot, szeretetet. Az utolsó képsorok pedig mindent elmondtak szavak nélkül. (Akárcsak Dafne Keen, aki az egyik legjobb gyerekszínész, akit eddig láttam.)

Mostanában amúgy is rákaptam a westernre, a road-moviekat mindig is szerettem, az X-men pedig nagy kedvenc. Ezeknek az ötvözése az idei legnagyobb meglepetés (eddig).

előzmény: necksprain (#48)

2017-05-16 14:05:58 necksprain (4) #48

illetve ha Logannek alapvetően csont karmai voltak, és az adamantiumot felnőtt korában, mikor már nem fejlődik, növekszik a teste rakták csak be, akkor a kiscsajnál hogy akarták ezt megoldani? nem volt túl korai a beültetés?

előzmény: Bubu (#47)

2017-05-16 13:53:23 Bubu (5) #47

Lehet, hogy voltak, csak nem mutatták őket ;)

előzmény: necksprain (#46)

2017-05-16 13:45:06 necksprain (4) #46

ha Logan DNS-éből készült a kiscsaj, és neki vannak a lábain is karmok, akkor az első vagy a második Wolverine-filmben a japán csajnak mért nincsenek?

nagyon tetszett, a kislány darabolásait öröm volt nézni.

2017-03-24 20:08:15 chervoice (4) #45

Annyira rákészültem erre a filmre, hogy az előzetest sem néztem meg, nehogy valamit lelőjön nekem előre....lehet emiatt kicsit többet vártam. Összességében jó filmről van szó, szerencsére nem voltak benne logikai bukfencek (bár nagyon új fordulat sem volt a történetben). Elismerem, hogy valamilyen szinten bevállalós volt a film, komolyabb lett etc...bár a plakátok alapján én komorabb filmre számítottam, és vártam is volna még. Ugyanakkor elismerem, hogy Logan öregkori mindennapjai a napfényes képsorokra is árnyékot vetettek. Az idős Charles és Logan karaktere nagyon ütött, nem tett jót a szívemnek, hogy ilyen állapotban láttam őket :'D de ez abszolút pozitívum volt. Ami nekem nagyon nem jött be: Lora és Logan között nekem erőltetett volt az apa-lány kapcsolat, hiszen ezt nem is alapozták meg igazán többel, mint némi genetikával....és ja ennyi. Nem igazán építették fel a köztük lévő kapcsolatot, ezért nekem a vége, ahol Lora siratja Logant, az erőltetett lett. Ennél pl a Last of Us játékban sokkal megalapozottabb, mély kapcsolatot láthatunk kibontakozni. Az is kicsit necces volt, hogy 2 Logan volt a filmben.....olyan olcsó húzásnak tűnt.

2017-03-18 22:12:45 flake (5) #44

Azért is kérdeztem rá direkt a First Class-re, mert olyan szépen van felépítve benne Magneto karaktere illetve rajta keresztül valamennyire Charles Xavier is. Hozzám soha nem állt olyan közel Logan, mint Magneto a First Class-ben.

2017-03-18 21:07:51 BonnyJohnny (5) #43

Egyébként érdekes, hogy az is felmerült, hogy Jackman miatt lett középpontban. Pedig kis túlzással ő volt a legismeretlenebb arc a főbb szereplők közül. Pedig akkor még McKellen is ismeretlen volt (számomra), ahogy Jannsen is egy (igaz emlékezetes) James Bond henchwoman volt csak. Akkoriban egyértelműen Patrick Stewart volt a húzónév. Talán nincs is alkalmasabb színész X-Professor szerepére, mint Picard kapitány. :D

2017-03-18 20:22:17 Olórin (5) #42

Nagy túlzással:) Az X-Men tele van jól kitalált, érdekes karakterekkel. Rozsomák viszont egy badass antihős, ráadásul az egyik első volt a badass antihősök divathullámában a 70-80-as években. (Persze most a képregényekről beszélek, de hát már az első X-filmnek is éppen azért volt pont ő a középpontjában, és nem más, mert a képregényekben ő volt a legnépszerűbb.)

2017-03-18 19:41:42 ChrisAdam (5) #41

Igen, ezért mondtam, hogy kis túlzással. :) Persze, ott van Magneto, a Prof., stb., de egyik sem jut közel a nézőhöz - de lehet, csak én látom így -, mint Rozsomák.

előzmény: flake (#40)

2017-03-18 19:38:33 flake (5) #40

Te nem láttad a First Classt?

2017-03-18 19:19:43 ChrisAdam (5) #39

Mert talán - kis túlzással - neki van egy épkézláb, tetőtől talpig felépített karaktere. (Talán még ott van a Prof., de ő se ennyire háromdimenziós.) :) A többiek csak olyan szuperhősök. (Kis túlzással.)

2017-03-18 18:12:52 Olórin (5) #38

Nem "hirtelen". Eleve azért rombolták le a korábbi programot a kölykökkel, mert akkor már rajta dolgoztak.
És egyszerűen azért Rozsomák a főhős, mert egyértelműen ő a legnépszerűbb karakter:) (A képregényekben is amúgy - egyedül neki van állandó saját sorozata.)

előzmény: Batyu (#36)

2017-03-18 12:43:07 Tenebra (5) #37

"Ami igazán elgondolkodtatott hogy miért is Farkas ennek az egész film sorozatnak a főszereplője?"

Szerintem azért lett Rozsomák a főhős, mert ő illeszthető be leginkább az X-Men hősök közül az amerikai hősmítoszba. Csavargó, aki két világ határán áll, nem találja helyét, szertelen, ugyanakkor földhöz ragadt, a vadonhoz, a vadsághoz kötődik. Ebből a figurából könnyű egy olyan vonakodó hőst csinálni, amilyen a hollywoodi filmek többségében feltűnik.

előzmény: Batyu (#36)

2017-03-18 00:47:06 Batyu (4) #36

Hát Jackmant ezután szívesen megnézném egy klasszikus westernbe :D

Na de a filmről. Nagyon ütött, nagyon király volt a háromnegyedéig. Ott nekem kicsit, leült, belassult, kicsit tét nélküli lett. A gyenge fő gonoszak szintén súlytalanok lettek és még a döfködést is picit meguntam. A vége meg szerintem a szinkron miatt nem ütött akkorát. Talán.

A kis csaj nagyon tetszett, meg Jackman is. És jól állt a filmnak ez a lassabb komolyabb stílus, igazi problémákkal és téttel. Sajnálom picit hogy a vége olyan gyengusz lett.

ejj azzal a klón Logannel kapcsolatban se tudom mit érezzek. Egyrészt ő hogy is létezik? A kis srácokat 11 évig nevelik őt meg csak úgy hirtelen létrehozzák? Hát nem tudom.

A képregényeket nem olvastam igazán, egy két mesét láttam kis koromban de abból nem rémlik hogy nagyon kiemelt szerepet kapott volna. Hugh Jackman miatt lett ő a fő száll?

2017-03-16 16:46:07 Majvaldo (3) #35

teljesen egyetértek, számomra a legelső Farkas-film jobban bejött; a második gyenge volt - ettől nagyon sokat vártam de nem azt kaptam amire számítottam :(

előzmény: Jason13 (#18)

2017-03-13 20:51:16 Dezsmant (5) #34

Hihetetlen jó volt, brutális véres fordulatos és egyben humoros film.

2017-03-10 20:06:38 Bubu (5) #33

Elnézést, ha Off, de ezt muszáj :)

2017-03-10 13:54:59 MicaHiro (5) #32

Szerintem meg pont hogy számít, és így jó.
Az öreg, beteg, csúcson régen túljutott Rozsomákhoz nem illene karizmatikus főellenség. Ha egy hősmítoszt akarunk lerombolni, az ellenfeleknek is jól áll, ha nem idealizált figurák.

2017-03-10 12:15:10 Olórin (5) #31

Az tök igaz, hogy a gonoszok ezúttal is jellegtelenek, mint egy rakás Marvel-filmben, de itt annyira Loganen és társain van a hangsúly, hogy ez szerintem egyszerűen nem számít.

2017-03-09 13:30:45 Tenebra (5) #30

Szerintem meg ezt csak úgy érdemes nézni, ha valaki ismeri Rozsomák sztoriját legalább a filmekből, de mivel van benne pár képregény, ezért azok a poénok csak úgy ütnek, ha valaki olvasott már X-Ment. Persze mint dráma önmagában is nézhető, na de ez a film nem véletlenül lett egy kvázi elégikus western, hiszen vállaltan is három alkotó búcsúzása az X-Men-mítosztól (Stewart és Hugh Jackman mellett James Mangold is "kiszáll" a projektből ezután, úgy tudom).

Egyébként az X-Men 2 és Az elsők szerintem simán vannak olyan jók, mint ez. Sőt nálam azért a Logannek nem sikerült letaszítania Az elsőket a dobogóról, szerintem továbbra is az a legjobb X-Men film. Pusztán azért, mert abban a főgonosz sokkal jobb és jobban kidolgozott. Tényleg fűzik személyes szálak a főhős Magnetohoz, ami miatt sokkal nagyobb a tétje a sztorinak. Itt a három genyóval, akit a film felvonultat igazából nem sok kapcsolata van Logannek, ezért az ő konfliktusokat gyengének éreztem. Ettől persze a saját belső konfliktusa, létállapota önmagában elég izgalmas ahhoz, hogy majdnem 5-öst adjak én is a Loganre.

2017-03-09 13:01:59 BonnyJohnny (5) #29

Nekem a korábbiak ugyanúgy tetszenek, mint eddig. Akciófilmek műfajában még mindig jónak számítanak. De, ahogy redsovi írta, ez néha már indie drámákba is belenyal. :)

2017-03-09 11:08:08 redsovi (5) #28

Túl jó lett a korábbiakhoz képest, plusz Jackman és Stewart szívüket-lelküket beleadták az egészbe. Ilyet még egy átlag indie drámában sem nagyon látni, nemhogy szuperhősmoziban.

2017-03-09 10:53:51 ChrisAdam (5) #27

Inkább az lehet a probléma, hogy ez után a korábbiak java nagyon nem fog tetszeni. :)

2017-03-09 10:19:40 nightrace (4) #26

Én se láttam egyet se, mégis tökéletesen élveztem :)

előzmény: GothMan (#25)

2017-03-09 10:06:12 GothMan (4) #25

Azért, szerintem, ha egy X-Men filmet sem láttál, akkor kihívás egy kicsit. :)

előzmény: Korben (#22)

2017-03-09 09:25:46 Korben (5) #24

OK! köszi, ez meggyőző:)

2017-03-08 21:04:15 BonnyJohnny (5) #23

Abszolút. Azokra semmi utalás sincs. Az X-Men filmekre is csak egy-kettő. Ha tudod mi az az X-Men, Logan és X Professor, az bőven elég.

előzmény: Korben (#22)

2017-03-08 20:47:10 Korben (5) #22

A korábbi Farkas-filmeket nem láttam, így is évezhető-érthető a film?

2017-03-06 22:12:10 HejjaX (5) #21

Wow. Nem gondoltam, hogy valaha ötöst adok egy szuperhős filmre. Most ennek is eljött az ideje.

2017-03-06 18:55:38 redsovi (5) #20

A Dark Knight, valamint a DK Rises után a legjobb képregényalapú film. Mondjuk ahhoz képest, hogy eléggé blockbusternek számít, tömve van indie és roadwestern elemekkel. Fröcsög a vér, végtagok repkednek, ahogy azt eddigre már meg kellett volna szoknunk, de mostanra nőtt be a fejük lágya. Nem csak méltó búcsú a szerepre már ráégett Jackman-től, de egy olyan önmagában is teljesen korrekt drámát (!!!) tettek le az asztalra, hogy még a kemények is megkönnyeznek egy-két jelenet alatt. Nem tudom mi történt a Marvelesekkel (ha már Fox/Marvel, a Deadpool sehol sincs a Logan-hez képest, sem megvalósításban, sem a karakter összetettségében), de elkezdtek időtálló és ritkaságszámba menő minőséget gyártani. Összességében pedig a már megszokhatott kritikai jelzővel tudnám illetni: "Amit Eastwood művelt a western műfajjal az Unforgiven megrendezésével, azt kézbesítette Mangold a modern képregényerának a Logan-nel." Csak azt sajnálom, hogy a trilógia harmadik része ütötte meg azt a színvonalat, amilyet eddig is érdemelt volna a Wolverine franchise. Valóságszerűen keserű és kegyetlenül szórakoztató (gondolok itt az eyecandy hentelésre, mert amúgy piszok komolyan veszi magát a film). Bőven több, mint jó. A remek és a zseniális közé lőném be. Instant Bluray vétel. 10/9

2017-03-04 17:46:05 Havierez (4) #19

Tökös férfias akciófilm lett ez olyan road mozi szerű nekem nagyon bejött, habár kicsit sokallottam a két és fél órás játékidőt a cselekményhez képest ezt meg lehetett volna oldani rövidebben is de ez legyen a film legnagyobb gyengéje.

Logan bőrébe utoljára bújt bele Hugh Jackman azt hiszem méltó képen búcsúzott el farkastól a színész. Xavier professzort nagyon sajnáltam a karaktere többet érdemelt volna mint hogy 90 éves korára szenilis vénemberré váljon viszont Patrick Stewart kiválóan alakította a betegeskedő professzor urat. A kislány karaktere közepes lett kár hogy keveset beszélt és a jelleme nem nagyon mutatkozott meg a film végére se.

A látvány hozza a többi képregényadaptáció szintjét se jobb se rosszabb viszont tetszettek a westernfilmekre hajazó vadnyugatias jelenetek.

Összességében érdemes megnézni ezt a filmet moziban is bátran merem ajánlani!

2017-03-03 11:36:39 Jason13 (3) #18

Én leszek itt a fekete bárány osztályzatommal és a véleményemmel, de annyi baj legyen.
Az első Wolverine film igencsak felemásra sikerült, ami rendkívül rosszul mutatta be a főszereplő karakter eredetét, a fősodorbeli X-men mozikkal pedig több úton is szembement, köszönhetően óriási logikai bakijainak.
A második rész már sokkal jobban sikerült, de az is csak az átlagos kategóriát érte el. James Mangold rendező egy sokkal személyesebb történetet mesélt el, kissé ráérős stílusban, viszont a szintén megkérdőjelezhető sztori és a családbarát besorolásba illesztett akciók arra is rányomták bélyegüket.
És most itt a Logan, amely akkor keltette fel igazán az érdeklődésem, mikor kiderült, R-kategóriás lesz. Aztán pedig jöttek az elképesztően pozitív nézői és kritikai visszajelzések és egyszerűen nem tudtam megülni, muszáj voltam gyorsan eljutni a legközelebbi moziba. A végeredmény azonban számomra nagy csalódás lett.
Pedig a kezdés láttán még örültem, hiszen a drámai, "nincs már sok hátra az életünkből" hangulat nagyon átjött, ahogy a karaktereket is sikerült új szemszögből bemutatni. A készítőkre elvileg több western is hatással volt és ez nem csak nyíltan, de jóval burkoltabban is megjelenik, köszönhetően a képi világnak és a lassú cselekményvezetésnek.
És úgy az első egy óra számomra is kifogástalan volt, de aztán ahogy beindul a sztori, azt éreztem, lejtmenetbe kapcsol a produkció.
Ugyanis a játékidő második felében kiderül, mi is hajtja a rossz fiúkat, akik igazi sablon-gonoszok. Nem mellesleg, ekkor már Wolverine karakteréről is átkerül a fókusz a történetre, és a címszereplő szenvedései és megpróbáltatásai itt már eléggé önismétlők. És az a szál, amivel bevonják Logan-t az eseményekbe, szerintem eléggé kilógott a film szikár, véres, kíméletlen és kilátástalan világából.
Eleinte pedig a lassúság még pont pozitívan csapódott le nálam, de ahogy nekilódul a road-movie-s vonulat, ott már többször megcsapott az unalom szele. A befejezésben meg a dráma egyáltalán nem úgy működött nálam, mint ahogy eleinte. Ez köszönhető annak a szálnak, amit az előbb már említettem.
Az akciók esetében is vegyesek az érzéseim. Egyrészt örültem annak, hogy végre folyik a vér és szakadnak a testrészek, kellett már nagyon az R-kategória. Plusz, így a zúzásoknak is van végre súlyuk, nem könnyed CGI-orgiákat tolnak a képünkbe. Viszont többször feltűnt, hogy a koporsótöltelékként szolgáló kommandósok csak állnak és néznek ki a fejükből, miközben a likvidálásra ítélt célpontjaik előttük ugrabugrálnak. A lezárásban látható nagy összecsapást pedig eléggé kapkodónak éreztem.
Ami viszont nagy pozitívum volt számomra, az Marco Beltrami zenéje, igencsak szép tételeket komponált, melyek sokat adnak a hangulathoz.
Összességében azonban nálam csalódás a Logan. Persze, nem lehet egy kalap alá venni az Origins-sel és a második epizódnál is jobb, de ez nálam így is átlagos. Kár, hogy az eleinte felvezetett szintet később nem tudja megtartani a film és leenged, hiszen a kilátástalan atmoszféra, a drámai karakterek és a brutális kaszabolások működnek, de aztán mélyrepülésbe kezd a sztori és ezek a tényezők sokat vesztenek erejükből.
Lehet az volt a baj, hogy a magas értékelések miatt túlságosan nagyra nőttek az elvárásaim, ezért később kap még egy esélyt a film, de véleményem nem hiszem, hogy változni fog.

2017-03-03 11:22:50 Dangar (4) #17

"...tudom, hogy Logan sem afroamerikai, sem homoszexuális, sem másmilyen kisebbségbe nem tartozik (de, mutáns!), de azért hátha nem csak erre ad díjakat az Akadémia, meg egyéb szervezetek..."

Ez az! Mutánsokat a Filmakadémiába! :D
(és most nem Boll-ra gondolok...)

2017-03-03 08:31:46 ChrisAdam (5) #16

Nem tessék komolyan venni az ott lent írtakat. :)

2017-03-03 08:23:26 limupei (?) #15

El kell keserítselek, nem az Akadémia lesz az, aki 89-ből 81 fehér/hetero férfi mellé nem Logant teszi meg nyolcvankettediknek, hanem maga a Fox.

2017-03-03 03:00:57 ChrisAdam (5) #14

Érthetetlen az, hogy a kritikailag és pénzügyileg bukott 2013-as Farkas után rendezői székbe engedték Mangoldot. Bár nekem nem volt azzal sok bajom, nem is vártam sokat tőle, nem is lehetett rá haragudni, langyos kis szórakozás volt, egy hármast bőven megérdemelt.
És akkor 2017-ben érkezik a következő Farkas, már forgatjuk a szemünket, hogy namámegin', aztán bemegyünk a moziba és kiesik a popcorn a szánkból.

Erre találták ki a szuperhősfilm-zseniális értékelést. Ami azt jelenti, hogy van hibája, de annyira nem érdekel, hogy még sorolni se kezdem őket, mert inkább lelkesen zengek ódákat arról, hogy milyen szinten meglepett a film.
Szintet ugrott a szuperhős-képregény adaptációk műfaja, az első jelenettől az utolsóig váratlanul értek a meglepetések. Tudtam én, hogy R-es besorolású (amihez érthetetlen módon itthon nem a 18-as karikát rendelték), tudtam én, hogy nem a hagyományos narratívát engedik szabadjára már a huszonkilencedik alkalommal. Tudtam, hogy ez más lesz mint a többi.

De hogy ennyire!

Mielőtt még fejest ugranék az ódazengés rejtélyekkel övezett feneketlen folyamába, elmondanám, hogy tavaly dótól dóig elszolmizáltam az összes X-Men filmet és az Apokalipszissel végezvén delejesen elhatároztam magam, hogy soha többé X-Men film, a gyerekkorom apró részét képező rajzfilmsorozat, a második epizód és az eljövendő múlt tökéletesen kielégítették azt, amire az X-Men filmek esetén valaha is vágytam, úgy éreztem, ez a világ elérte azt a küszöböt, ahonnan már csak a pusztulás martaléka töri darabokra az addig felépített értéket.
Így történt? Hát nagyon nem.

Meglepett a Logan, nem csak azért, mert jóval brutálisabb, mint valaha bármelyik szuperhősfilm, hanem mert minden egyes jelenetben akadt egy-egy olyan momentum, aminél az ember felkapta a fejét, legyen ez akár a cselekmény kis fordulata, szokatlan cselekményszövés, a kiszámíthatóságot keresztülhúzó dialógok, a műfaján belül mélyebb dimenziót kapó karakterek. A szkript tényleg remek - a műfaján belül kiemelkedő, noha nem egy Tarantino, de nincsenek benne kínos egypercesek, beszólások, idegesítő mellékszereplő, humortalan viccelődések, fáradt fordulatok, a színészek pedig egytől-egyig remekül megjelenítik a leírt szöveget.

Nagyon jó ötlet volt a legjobb X-Men karaktert előtérbe hozni újra, illett már Loganhez egy olyan film, ami méltó karakteréhez. És hiába itt a leginkább legyőzhető, a leginkább darabokra hulló Rozsomák, mégis azt kell mondanom, hogy sose volt még ilyen jó Logan. Minden egyes jelenete zseniális, persze hála a jól bejáratott Hugh Jackmannek, aki hiába játszotta el kilencvennegyedik alkalommal a mutáns szerepét, tudott újat hozni, meglepni. Méghozzá annyira, hogy nem csodálkoznék, ha mondjuk kapna egy-egy komoyabb díjat ezért. Bár tudom, hogy Logan sem afroamerikai, sem homoszexuális, sem másmilyen kisebbségbe nem tartozik (de, mutáns!), de azért hátha nem csak erre ad díjakat az Akadémia, meg egyéb szervezetek. Szurkálódás ON, jöhetnek a csípőválaszok!

Hentelős kis darab lett a Logan, s azon túl, hogy tarantinónyi vér folyik benne kitűnően rendezett akcióval, drámai is, van mélysége, vannak emlékezetes jelenetei, izzik belőle az apokaliptikus hangulat, s habár azért párszor kliséhez nyúl, például a főgonosz esetében, ezekkel lesz együtt az, ami. A főgenya egyébként nem rossz, persze nem is kiemelkedő, de nem feledhető és súlytalan, mint az Apokalipszisben... várjunk, ki is volt ott a főgenya?
Rettenetesen jól szórakoztam, kellemesen csalódtam, s tényleg ami mellett nem tudok csak úgy elhúzni az az, hogy mennyire véres a film. Nincs elkapkodva, vékony szeletekre vágva az akciójelenet, hanem totálban mutatnak mindent, szemrebbenés nélkül, rajtam meg nem egyszer futott a hideg fel s alá, borzongtam, pedig a film előtt épp csak kisétáltunk a John Wick második felvonásáról, ami a 18-as karikájával messze nem olyan brutális, mint a Logan.

Most nem azt mondom, hogy "most ötös", aztán kitudja... Most ötös és az is marad, sőt: habár a szinkron nem rossz, biztos vagyok benne, hogy az eredeti nyelv még inkább növeli az értékét.

Logan halála nagyon jó. Meg is lepett, hogy meg merték tenni, ugyanakkor pedig vártam is rá. Aggódtam, hogy elcseszik úgy, ahogy Hollywoodban szokás az ilyesmit, de igazán drámai lesz, hála a kiscsaj játékának és Logan remek karakterének. Ugyanígy Charles, habár sokkoló látni meghalni az öreg professzort, szépen elő lett készítve a mentális leépülésével. Egyébként Stewart is remek, nagyon is az!

Ami pedig tetszett, hogy a bemutatott gyermekek egyike sem volt különösebben ismertetve, csak a Lora, aki pedig ezáltal remek alapanyag lehet a következő X-generációnak, ha terveznek velük folytatásokat hasonló stílusban.
S remélem, mind Charles, mind Logan most már nyugton lesz hagyva, s nem tér vissza. Méltó lezárása a karaktereknek.

A legjobb X-Men film, ez kétségtelen, s Nolan Batmanjei óta a legjobb szuperhősfilm, akkor is, ha az "alműfaj" megszokott stílusától igencsak messze áll. Sőt, annyira, hogy nem is tudok nagyon szuperhősfilmként tekinteni rá. De talán nem is az, aki látta tudja, miért.
Ötös. 90%

2017-03-02 16:57:08 bambula (4) #13

Van egy olyan érzésem,hogy ha majd sikerül megnéznem eredeti nyelven is a filmet akkor az osztályzatom felugrik majd ötösre.Nagyon remélem,hogy ez a film lesz majd a legkasszarobbantóbbb az X-Men franchiseból és ezek után majd a fejéhez kap a Fox és már csak ilyen minőségi darabokat fog készíteni.

2017-03-01 12:53:23 TomPowell (5) #12

Mondjuk még akkor is nehéz lenne, mivel Lerman húszon x évesen is úgy néz ki, mint egy 10-en éves kislány.:D (Írom ezt úgy, hogy csípem a srácot, ha megfelelő szerep van alatta.)

2017-03-01 00:18:41 ChrisAdam (5) #11

Nehogy azt higyjék, hogy Logan Lerman életrajzi filmre ülnek be, aztán ezért csalódjanak. :/

előzmény: Mizi (#10)

2017-03-01 00:15:55 Mizi (1) #10

Most komolyan, minek ez az alcím?

2017-03-01 00:06:56 kobretti88 (5) #9

Ezt öröm hallani :)

előzmény: TomPowell (#8)

2017-02-28 23:45:11 TomPowell (5) #8

Sokkal. Már a Farkasban is kicsit unott volt, Az eljövendő múlt napjairól nem is beszélve, de itt simán van olyan jó, mint régen, ráadásul neki és Horányi Lászlónak sincs a szerepeikkel könnyű dolguk.

előzmény: kobretti88 (#7)

2017-02-28 23:12:57 kobretti88 (5) #7

Akkor Sinkovits-Vitay András határozottan jobb mint az Eljövendő Múlt Napjaiban?

2017-02-28 23:04:30 Tenebra (5) #6

A szinkron szerintem most kivételesen nem rossz, Hugh Jackmannek és Patrick Stewartnak a megszokott magyar hangjai szólaltatják meg a karaktereket. És szerintem ez a lényeg. A többi nem zavaró, inkább úgy mondanám. :D

2017-02-28 22:14:25 BonnyJohnny (5) #5

A szinkron milyen? Engem csak az tart vissza attól, hogy moziban nézzem.

2017-02-28 15:49:50 erahurka (5) #4

Érdemes IMAX 2D-ben nézni a filmet? Adhat annyi pluszt mint a Sully esetében?

2017-02-28 15:28:27 Dangar (4) #3

Így látatlanban csak annyit, a filmplakátok valami rettenetesek - pozitív és negatív értelemben is.
Remélem ez lesz az egyetlen pont, ahol majd bele tudok kötni a megtekintés után. :)

2017-02-28 15:08:12 Tenebra (5) #2

Kemény film, kiváló elégia, csak kár, hogy nincs benne egy erős, jó főgonosz, hanem az alkotók ide-oda vernek e téren.

De talán ez megbocsátható a tengernyi westernutalás, képregényes önreflexió és tömegfilmhez, sőt mainstream karakterhez képest meglepően merész, deheroizáló karakterábrézolás miatt. És annak külön örültem, hogy a végén meg merik lépni, és Logan meghal. Legaábbis reméltem, és nem is volt stáblista utáni jelenet, ami arra utalt volna, hogy feltámad - ala Batman Superman ellen. Remélem, nem is fogják visszahozni Hugh Jackmant Wolverine-ként, ez így kerek, egész, szép.

A fináléval is azért voltak bajaim, nem kevés. De összességében szerintem egy remek szuperhős-elégia, nagy meglepetés a gyengus Wolverine (2013) és az Apokalipszis után is.

Egyébként visszatérve kicsit a westernhez: a Shane és a Cowboyok, de a Börtönvonat Yumába is feltűnik. A Shane-párhuzamok kicsit erőltetettek, de így is szívet melengetők, és számomra katartikus volt látni, hogy a klasszikus és a modernizált western (vagyis a szuperhősfilm) találkozik egy filmben.

Tényleg remélem, hogy van annyi tisztesség még Hollywoodban és a pénzemberekben, hogy nem hozzák vissza Hugh Jackmant és Patrick Stewartot ezekben a szerepekben többet, egy ilyen elégia után az hullagyalázás lenne.

2017-02-19 19:06:07 redsovi (5) #1

Zseniális gomb izzítva, remélem minden elvárásomat felül fogja múlni. Az eddigi kritikák alapján simán van rá esély :)