Alien: Covenant (2017) ☆

(Ridley Scott)

amerikai-angol-ausztrál-kanadai-új-zélandi akciófilm, horror, kalandfilm, sci-fi, thriller

2,9

2017-06-22 22:48:17 Modric (2) #185

Köszönöm mindkettőtök válaszát. :) Csak a külső tévesztett meg engem. :D

2017-06-20 12:57:35 Nordbright (3) #184

nem teljesen ugyanaz, mert más a fejlődési ciklusuk
A Deacon sokkal bonyolultabban (több genetikai áttétellel) alakult ki ilyen szempontból.

előzmény: Modric (#182)

2017-06-15 17:10:49 Fatupi (3) #183

Nem ugyanaz.

2017-06-15 16:53:55 Modric (2) #182

A neomorph és a Deacon alien nem ugyanaz a kettő? Mert eléggé hasonlítanak egymáshoz.

előzmény: Nordbright (#180)

2017-06-14 17:30:34 Edwest12 (4) #181

Jaja: lehet nem kéne elolvasnom a hsz-okat, mert ártanak a lelki békémnek. :D

előzmény: purplerain (#179)

2017-06-14 15:21:33 Nordbright (3) #180

A neomporph szerintem (de javítson ki valaki ha tévednék) nem mesterségesen létrehozott faj, hanem az engineerek génállományából egyszerűen ilyen 'alien' fejlődik ki. Hasonlóan mint a 'Deacon alien' a Prometheusban. David csak ezeket fejlesztette tovább a saját kísérleteivel.

előzmény: Modric (#177)

2017-06-14 13:17:47 purplerain (3) #179

A fórumozás káros hatásai :D

előzmény: Edwest12 (#178)

2017-06-14 11:24:54 Edwest12 (4) #178

Mikor kijöttem a moziból, azt gondoltam, hogy egy jó kis zúzást láttam, ami nyilván sem az első, sem a második filmhez nem fogható, de jól mulattam. Volt igazi alien, meg sok vér, stb. De ahogy múlik az idő, egyre több minden zavar. Pl. az itt többek által említett mítoszrombolás. Az alienek egy titokzatos faj, amit ugyanolyan marhaság a predatorok hivatalos vadásztrófeájává silányítani, mint egy magát istennek képzelő robot genetikai munkájának. Utóbbi talán még gázosabb... Az is igaz, hogy nem volt szimpatikus szereplő, olyan, akiért izgulhattunk volna. Dr. Shaw kinyírása meg legalább akkora öngól, mint mikor a harmadik rész elején meghal Hicks és Nute. Ha valaki sikeresen túlélt egy filmet, és amolyan főhőssé vált, akkor nem öljük meg egy legyintéssel, mert a néző ideges lesz. :) Én mindenképpen. Remélem, Noomi Rapace legalább kapott elég pénzt a "cameo"-ért. Személyes nyomorom, de nekem nagyon nem jön be az ötlet, hogy gyakorlatilag valamiféle mutálódott gombaspórából lett az emberi testben ilyen lény.

2017-06-13 23:27:45 Modric (2) #177

Igen, azt tudtam a löttyről, hogy a tervezők fegyvere volt, csak magáról a porról nem tudtam eldönteni, hogy az micsoda. Nekem az az ötletem volt, hogy David alkotta meg a trutyi nyomán. De a neomorphot- nem David alkotta meg? Hiszen kellett a xeno-hoz egy prototípus... de az is lehet, hogy én nem figyeltem rendesen.

előzmény: Nordbright (#173)

2017-06-13 08:33:44 Dangar (3) #176

2017-06-12 15:50:38 tomside (3) #175

Csak nekem nem világos még így sem?

előzmény: Dangar (#174)

2017-06-12 13:50:08 Dangar (3) #174

A vége felé, amikor Daviddel terelgetik a xeno-t, az egyik csali szektor a C64-es. Ha jól emlékszem a C-szinten csak ezt az egy számot említik - és nem hiszem, hogy véletlenül...:)

előzmény: Nordbright (#172)

2017-06-12 11:09:09 Nordbright (3) #173

Szerintem valamit félreértesz, vagy felületesen nézted.

"Mi volt ez a fekete por? Az rendben van, hogy David alkotta meg, és ki irtotta az összes Teremtőt."
Ez nem igaz. A fekete por, illetve fekete lötty már eleve fegyverként létezik a mérnökök hajóján a tégelyekben. Azzal David (tudomásunk szerint) semmit nem csinált, max. ráengedte a mérnökökre.
A "por" nem maradt 10 évig a levegőben, hanem az élőlényeket találta meg és azokban hozott létre genetikai mutációt. Ha megnézed jól csak azt a két embert fertőzött meg, akik ráléptek egy fertőzött gombaszerű valamire, amiből spóraszerűen kiszóródott a fekete "por". A többiek nem érintkeztek közvetlenül vele.
David amit alkotott az maga a Xenomorph, a Neomorph mintájára, abból kikísérletezve.
A szerelmes részre meg már válaszoltak. Meghibbant.

előzmény: Modric (#168)

2017-06-12 10:57:41 Nordbright (3) #172

Erre kíváncsi vagyok. Ki vele, mikor, hol!?

előzmény: Dangar (#170)

2017-06-10 22:23:30 The man who laughs (2) #171

Az a helyzet, hogy függetlenül attól, hogy a Covenant mennyire gyalázza meg az Alien mítoszát (általában ezért utálják sokan ezt) ez egy hihetetlenül érdektelen film. Nem tudom, hogy igaz-e, hogy Scott gáncsolta el Blomkamp tervezett folytatását, vagy hogy Scott mennyire módosította rajongói nyomásra eredeti Prometheus folytatásának történetét, de ez nem is számít. Ami számít az az, hogy a Covenant a sorozat legfantáziátlanabb része. Vizuálisan szép és a klasszikus sci-fi zenéket idéző aláfestése is jó, de maga a film dögunalmas. Itt-ott megjelenek benne érdekesebb témák (a hívő ember kontra istenkomplexusos androidból simán ki lehetett volna valami nagyon jót is hozni, de a film nem, hogy nem kezd ezzel semmit, de a potenciált sem veszi észre"). Ám ezekkel még annyit sem kezd, mint a Prometheus. A legtöbb karakternek nem, hogy céljai vagy karakteríve, de jellemzője sincs igazán. (A főszereplő csaj elképesztően sótlan). Scott kukázta a Prometheus filozofikusabb hangvételét, az ott felvetett témákat és inkább csinált egy sokadik Alien remake-et. A probléma ezzel elsősorban nem az, hogy a biztonsági játékra és fanservice-re utazott, hanem, hogy így sem igazán működik a film. Az egészben alig van több feszültség, mint az Alien Conataminationban. A CGI, folyamatosan látható Alien szinte minden rejtélyességétől megfosztja a lényt. A "karatézó" neomorph(?) pedig már a trashez közelít. (Ráadásul nem is olyan erős a CGI, ami tovább csökkenti a félelmet.) A gore tényleg ütős, de izgalom nélkül nem sokat ér. Fassbender persze remek, de sajnos az ő karaktere is baromi egysíkú. Egyszerűen semmi, de semmi érdekes, emlékezetes nincs ebben a filmben, sem a tartalmat, sem a karaktereket, sem pedig az izgalmat tekintve.

És, akkor mindezek után "végre" megkapjuk a "várva-várt" Alien origin sztorit, ami épp olyan unalmas, mint a film. A Xenomorph eleve az „ismeretlen, földöntúli, megmagyarázhatatlan” rém mintapéldánya. Mint, ha csak H.P. Lovecraft találná ki. Ezért is olyan félelmetes. Megmagyarázni olyan, mint az „Erőt” tudományos alapra helyezni. Miért kell mindenből kiölni a misztikumot? Vannak dolgok, amik sokkal jobban működnek, ha teret hagyunk a fantáziának. De, ettől függetlenül is az A:C a létező legsablonosabb és semmitmondóbb megoldást vette elő: egy istenkomplexusos robot csinálja őket, mert csak. (Az pedig a Prometheus kedvelőinek szembeköpése, hogy Scott úgy lezárja annak a szálát, hogy az ottani tényleg érdekes/fontos kérdésekhez ne is lehessen visszatérni. Persze ez – állítólag- a „rajongók” hibája is, akiknek elég annyi, hogy xenomorph, meg Darth Vader meg klasszikus zene, és ha ezek meg vannak, akkor lehet tapsolni, meg örülni.) Én vagyok az utolsó, aki kiakad egy filmben a fizikai vagy a (kitalált biológiai) szabályok megszegésén, de az most engem is zavart, hogy milyen gyorsan megnőttek a lények.

Eljött az a pont, hogy el kell ismernünk, az Alien (Predator és Prometheus nélkül) egy roppant korlátolt franchise: sötét, nyomasztó kozmikus horrorként (slasherként) működik, amit minél kevésbé gondolnak túl, annál hatásosabb lehet.

A Prometheust utoljára moziba láttam (nemsokára újrázom), akkoriban tetszett. Igaz tele van hülye karakterekkel (bár nem értem miért kéne MINDEN karakternek, MINDIG logikusan, racionálisan döntenie? Fáraszt ez az "én a kanapéból jól megmondom, hogy mit kéne a felkészületlen karakternek erős stresszhelyzetben reagálnia" hozzáállás.) és történeti lyukakkal (amikre már sosem kapunk választ), ám volt egy nagyon erős hangulata és érződött rajta, hogy itt most egy új filmet, történetet akartak nekünk bemutatni (ha nem az Aliennel marketingelik szerintem sokkal elismertebb, kultikusabb film lenne.) Voltak karakterei, tartalma és hangulata. Az A:C-ből nekem mindegyik hiányzott, és ezekért nem kárpótolt a több xenomorph.

Ezt a filmet előbb fogom elfelejteni, mint az új Artúr királyt. (Épp ezért sem tudod olyannyira felidegesíteni, mint sokakat.)

2017-06-10 09:12:56 Dangar (3) #170

A C64-es utalás(?) amúgy megvolt valakinek...mármint rajtam kívül? :)

2017-06-08 21:06:31 BonnyJohnny (2) #169

Szerette Shawt, ahogy egy pszichopata szerethet. Ő annak nevezi. De természetesen nem az.

előzmény: Modric (#168)

2017-06-08 20:51:13 Modric (2) #168

Ha nem Alien film lenne, azt mondanám, hogy talán egy gyenge hármast megér. De így... nagy csalódás. Meg én is azok közé tartoztam, akik azt hitték, hogy választ adnak a Prometheus-ból eredő kérdésekre. Aha :D Mondjuk még a plakátja is nagyon félrevezető volt számomra így a film megtekintése után... Kettest Fassbender színészi teljesítménye és a zene miatt adtam.

Mi volt ez a fekete por? Az rendben van, hogy David alkotta meg, és ki irtotta az összes Teremtőt. De, amikor védőmaszk nélkül(!) leszáll a Covenant egysége egy idegen bolygóra, így is csak két emberbe száll bele a por. A legénység összes tagjába kéne belemennie, így mindenki meghalna a film elején. Bár, akkor rövid lett volna a film... :D Aztán: David elmondja Walter-nek, hogy szerette Shaw-t. Kérdezem én, hogy szerethette, mikor mutatják Elizabeth felboncolt holttestét kísérletezés gyanánt? Ezek szerint semmi értelme sem volt megmenekülnie a Prometheus végén... Ebből származik a másik kérdésem: Shaw hogyan, meg miből csinálta meg David-et? Mintha most jött volna le a gyártósorról. :D A film végi "bossfight" végkimenetelét meg egy 5 éves is ki tudta találni, annyira lerítt hogy nem Walter jött vissza a hajóra.

2017-06-08 10:20:59 Nordbright (3) #167

"Csak az eredeti Alien és a Prometheus filmzenéje, valamint az utolsó 20-25 perc menti meg az egyestől. "
Na ez jó! A zene rendben van, de nálam meg pont az utolsó húsz perc húzza le majdnem kettesre.
(nézhetetlent elvből nem adok egy filmre sem, illetve annak tényleg bűn rossznak kell lennie *akad olyan* - az egyesre pontozásokat itt is túlzott bosszúpontozásnak ítélem és elnézést, de nagyon nem értek egyet az ilyen pontozókkal).
Visszatérve... a vége tényleg eszméletlenül gagyira sikeredett a korábban már leírtak miatt (pl.: Xeno teljes valójában mutatva folyamatosan, feszültség:0, teljes kiszámíthatóság, már ismert befejezés újra, a darus jelenet az teljes vicc - F&F 8 utánérzet kicsiben)
A Xeno CGI-re viszont tényleg megérdemelne a film egy hatalmas nagy egyest!!! Az Alien3 óta nem volt ilyen gyenge a "grafika". Még a szürke "Neok" is jobban sikerültek, mint ez a tükröződő testű, furcsa színű és mozgású Xeno. És még lát is - hát beszarás, na ennél a pontnál Ridley valóban megérdemelt volna egy taslit.

előzmény: Majvaldo (#158)

2017-06-02 10:43:16 tomside (3) #166

Nem tudom, ez már tényleg ízlés kérdése, de ha valami madárinfluenza miatt véletlenül kimaradok innen kicsit, kiderül majd, hogy nektek volt igazatok. :P

előzmény: dikalosz (#165)

2017-06-02 01:42:36 dikalosz (1) #165

Azt még tegyük hozzá, hogy üres is volt a fagyitölcsér és még egy madár is beleszart.

Ez bizony telitalálat! :D

2017-06-02 00:13:19 Dió (1) #164

Amúgy azon röhögök, hogy az elvártakhoz képest egy kisebb anyagi bukta felé halad a film - aztán nehogy ez keresztbe tegyen szegény Scott direktorunk nagy ívű terveinek!

2017-06-01 14:51:26 Charlie O'Brian (3) #163

Én éppen a Prometheusszal voltam így. Kb. úgy érzetem magam, mintha vattacukrot ígértek volna és vattát kapnék. :D
Még lenne több emglátásom is, de mind a Prometheusról, úgyhogy itt nagyon off lenne.

2017-06-01 11:38:39 tomside (3) #162

+1!

Nekem is a Prometheus-vonal hiányzik, mármint, na, az el lett ebben bagatellizálva.
A Covenanttól azt vártam, hogy mi megismerhetünk egy koncepciót a saját létezésünkről, ehelyett azzal foglalkozik, hogy az általunk létrehozott android hogyan játssza az istent. Még ez úgy meg is áll, csak sajnos sehogyan nem látom a lehetőségét annak, hogy a következő filmben - amit alig várok! - úgy kapjunk választ a Prometheusban felmerült kérdésekre, hogy az ne legyen izzadságszagú. Ez szomorít el kicsit az univerzum jövőjét illetően.
Az a vonal, amikor az android dokkolásnál ráereszti a fegyvert a nagy fehérekre szép és látványos, csak túlságosan szimplista. Így kiírni őket az egészből? Egy nálunknál elvileg sokkal fejlettebb fajt? Ennyi? (Mondjuk baromi gyönyörű, mitikus és sokkoló volt látni az elpusztultakat azon a gigantikus téren.)

A Prometheus annyira felkorbácsolta az elvárásokat eredettörténet terén, szinte már az ígéret szintjén, hogy azt hiszem, nem egyedül voltam, aki joggal várta, hogy kerek-egész teremtéstörténetet épít majd a Covenant. Nekem ez hiányzott, de nagyon, és ismétlem, a problémám az, hogy erről a pontról nem is igen látszik, hogy valaha megteszik majd ezt a folytatások. Úgy érzem magam, mint a gyerek, akinek beígérték a vattacukrot, de fagyit kapott. Az is édes, csak hát, na. A vattacukrot vártam.

előzmény: purplerain (#161)

2017-06-01 10:37:13 purplerain (3) #161

Egy kicsit elragadtattad magad :D Szerintem meg abszolút nincs ennyi film/történet az Alien univerzum világában. Ridley a Prometheussal egy nagyon durván új és érdekes vonalra próbálta terelni az egészet majd teleszarta a gatyáját, lenullázott mindent és megint csinált egy agyhalott menekülős filmet ami semmit nem ad az Alien világához. Ami jó benne az a Prometheusból ered nem pedig önmagából sajnos...

előzmény: Charlie O'Brian (#160)

2017-05-31 16:33:16 Charlie O'Brian (3) #160

Félig-meddig értékelhető bocsánatkérés az Alien rajongóktól a Prometheusért!

2017-05-31 14:45:44 Charlie O'Brian (3) #159

Nos, engem meglep, hogy ennyire rossz a filmnek a fogadtatása, kiváltképp, hogy magam részéről a Prometheusnál lényegesen jobbnak tartom ezt. [Jelenleg a Prometheus 3.4 (reálisnak tartom, sőt talán sok is), ez meg csak 2.8 ]

Az alien filmek "igényesség" szempontjából csökkenő sorrendben nálam:
Alien, Aliens, Alien:Covenant, Prometheus, Alien 3, Alien 4, AVP

Ebben a fölsorolásban nálam a Prometheus környékén van az a határ, hogy "kár volt leforgatni".

A mélyen közepes Prometheushoz képest egy jobb közepes, nézhető sci-fi-t kapunk.
A film legtöbb hibája éppen a Prometheussal való kapcsolata, valamint, hogy nagyon sokat nyúl az eredeti Alien filmből.

Majdnem egy Alien remake, amit kapunk. Ez valamennyire előny is, hiszen, ha valaki imádja az eredeti filmet, akkor ebben is örömét lelheti. Ismét adott egy űrhajó, egy rejtélyes adás kapcsán végülis leszállnak egy idegen bolygón. Naná, hogy előre tudjuk, hogy ezt csúnyán megszívják. És úgy is van, szinte pontosan ugyanúgy és ugyanazt szívják meg, mint "utódaik" az eredeti filmben.

Próbál önmagán túlmutatni a film, de ugyanúgy nem sikerül neki, ahogy a Prometheusnak sem. Ami meg nem nyúlás az eredeti filmből, az meg a Prometheushoz köthető többé-kevésbé zagyvaság.

Van egy nagy előnye az AlienS-hez képest:
Itt végre nem "tápos" idegeneket kapunk :), ezek rendesen "teszik a dolgukat". Rendesen szívós idegeneket kapunk, végre.

2017-05-30 22:40:18 Majvaldo (2) #158

Jaaaj istenem!
Csak az eredeti Alien és a Prometheus filmzenéje, valamint az utolsó 20-25 perc menti meg az egyestől. Mégis kevés a hármashoz :( Kár érte!

2017-05-29 19:15:56 Ugor (4) #157

Szerintem ne hallgass senkire, csak magadra. Jobban jársz. Jó szórakozást!

2017-05-29 19:12:51 tomside (3) #156

Holnap jutok csak el a Covenantra, de az "összecsapott" és "átgondolatlan" jelzőket a Prometheus felől nézve teljesen helytelennek gondolom. Az nagyon is alapos, koncepciózus volt.

előzmény: Lacika83 (#155)

2017-05-29 18:32:56 Lacika83 (?) #155

Az a baj ezzel a rengeteg kérdés-válasz őrülettel, hogy szerintem a kutya sem volt rá kíváncsi. A klasszikus Alien 1-2. tökéletes lezárást adott. A fészek elpusztult, az összes döggel együtt. Nem tudom volt-e valaki, aki valóban feltette magának a teremtés kérdését, egyszerűen elfogadtuk, hogy idegen bolygón kialakulhatott idegen életforma.
Erre több évtizeddel az Alien után beleégett Ridley Scott agyába ez a "honnan jöttünk - és ők honnan jöttek" - mánia. Megnézve újra az Alien 1-2-t, valahogy nem tudom benyelni, hogy a Nostromo legénységének utazását, és felfedezését így gondolták tovább.
Bár az is igaz, hogy az Alien 1-ben Ash jóvoltából az LV-426-on kötöttek ki, aki ugyebár tudott már a potyautasról, és maga a Társaság is, akik nem véletlenül küldték oda őket.
Szóval elfogadható, hogy nem marad előzmény nélkül a történet, de így összecsapva, teljesen átgondolatlanul, mit sem ér. Akármekkora legendát is alkottak anno.

2017-05-29 13:31:21 purplerain (3) #154

Ahogy telik az idő és emésztem a filmet, egyre inkább lenyugszom. Oké nem mondom, hogy a film jobb lett, csont közepes csupán a fordulatok...

Prometheus vonal a kukában, David mint főszereplő.

...emészthetőbbek lettek.

Az a legnagyobb bánatom, hogy a Prometheus vonal valószínűleg ennyi volt, legalábbis olyan forgatókönyvírói fordulat kell hozzá amiből nem jönnének ki jól :) Egyrészt elfogadom, hogy ilyen az élet, elindulunk valami felé (Tervezők), aztán az élet (David) közbeszól és nem jön össze. Ok. De akkor is, a mozinéző nem ezért ült be na :) A másik David szerepe az egészben. Olyan, mintha ő lenne az új Ripley, negatív előjellel. Kicsit váratlan fordulat és nem tudom, hogy a a bajom-e vele, hogy pitiáner vagy az, hogy annyira váratlan és megdöbbentő, hogy utálom az egészet.... Végül is az első két Alien film is arról szól, hogy elindulnak az űrben valamiért, aztán letérnek az útról és vérfürdő... Csak ott a hajók térnek le az eredeti útjukról itt meg a sztori... :) Igazából mentegetem magamban mert nem akarom elhinni, hogy nincs benne értelem, de komolyan...

Ami viszont kérdés nélkül hibátlan volt benne az a zene...

2017-05-29 11:21:23 purplerain (3) #153

Akár :) :) :) Lehet az lenne a legkisebb baja filmnek :D :D :D

2017-05-29 08:56:19 tomside (3) #152

Bobby Ewinggal a fedélzetén...

előzmény: purplerain (#151)

2017-05-29 08:31:14 purplerain (3) #151

Nem biztos, hogy kuka az. Például úgy meg lehetne oldani, hogy megy 2 órában a sztori majd úgy lesz vége, hogy David felébred a zajra, hogy leszállt a Covenant és kiderül, hogy álmodta a filmet :)

előzmény: Lacika83 (#150)

2017-05-28 21:42:02 Lacika83 (?) #150

Valahol azt olvastam (lehet persze pletyka is, annyi mindent hallani már), hogy a következő rész David és Shaw utazásáról fog szólni a Tervezők bolygójára. Időrend a kukában...

előzmény: purplerain (#148)

2017-05-28 19:06:13 BalaKovesi (3) #149

Elképzelhető, hogy Scott úgy dönt inkább foglalkozik a Prometheusban megkezdettekkel Xenok nélkül. Sokszor egyik nyilatkozata cáfolja a másikat, szóval nem tartanom valószinűtlennek, hogy kedvet kaphat visszaterelni a storyt a Prometheushoz. Én vevő lennék rá, csak kár hogy kiírták a történetből Shaw-t. Mindenesetre én reménykedek, hiszen innen nagyon sokféleképpen folytathatják. Elég sok kérdést vetettek fel, amikre még mindig várom a választ...

előzmény: purplerain (#148)

2017-05-28 18:32:18 purplerain (3) #148

Jól érzem, hogy

a Prometheus vonal ezzel végleg el lett vágra/varrva? Elég szomorú lennék, mert ennek a folytatása így annyira nem hoz lázba...

2017-05-28 18:31:41 dikalosz (1) #147

Nem is tudom. Még ha meg is gyalázzák, így is annyit változott Ripley az előtte lévő három rész alatt, hogy el tudom neki nézni. Amolyan +1. epizódnak teljesen jó. Ezek az aberrált baromságok különleges ízt adnak a filmnek, olyat, amire ha az akkori gyerekfejemmel gondolok vissza különleges élménnyé kovácsolódott. Ez az, ami miatt nem tudok rá haragudni, de ezt már mondtam. Azon kívül a dizájnok, a technológia jóval de jóval jobban teremt atmoszférát, mint bármelyik rész az újak közül. És mint mondtam, ezt a beteg, vagány Ripleyt én bírtam :) S nem éreztem nagyon a hollywoodiánus maszlagokat sem. Főleg nem ilyen bizarrság mellett.

2017-05-28 18:23:54 ChrisAdam (2) #146

Egyébként a negyedik epizód nem abban bukik, hogy Ripleyt visszahozzák illetve hogy hogyan teszik ezt, hanem az, amit Dió leír. Itt nem arról van szó, hogy bizarr egésszé áll össze a szexjelenet meg mennyire FI, hanem az, hogy egy franchise központi karakterét meggyalázzák: Ripleyt. De nem is csak Ripleyt, hanem a xenomorph faját (poor Giger). Ezen kívül pedig tele van aberrált baromságokkal, a finálé (a szexjelenettől kezdve a végéig) olyan szinten logikátlan és BUTA, hogy párja nincs a filmtörténelemben. S igen, kérdés nekem is, hogy ez hogy nem húzza ki többeknél a gyufát. Főleg nálad, dikalosz, aki pont, hogy nem vagy vevő a hollywoodiánus maszlagokra. :)

2017-05-28 17:46:03 dikalosz (1) #145

Mint mondtam, bizarr egésszé áll össze ez a sok tényező. És ez tetszik.
Scott válasza valószínűleg az lett volna erre, hogy ne aggódj, mert még azután is lesz bőven lejjebb. Majd csak figyelj :)

2017-05-28 17:13:04 Dió (1) #144

Ami az utolsó mondatodat illeti, nálam mindkettő akkora egyes, hogy azóta is csilingel, úgyhogy erről aztán a legkevésbé sem kell meggyőznöd ;) Az ominózus "szexjelenet" pedig: igen, ahogy írod, egyrészt az aberráció zavar (kíváncsi vagyok, mit mondott volna Scott Jeunetnek '79-ben, ha ez utóbbi azzal áll elé, hogy "rendezd csak fiam, 20 év múlva majd úgyis cross-race pornót csinálok belőle:), de emellett az is, hogy egy ilyen megtermékenyítés egyáltalán hogy a gyíkban jöhet létre (azaz prolinyelven KI A búbánat teszi be KINEK és mégis HOVA:p), plusz hogy juthat el ez a csatornából szalajtott görcs egy másodperc alatt a megfoganástól a szülésig, stb... De ha erre még rá is sütjük, hogy sci-FI, akkor a Resurrection topikjában az imént leírt, ezt követő Bud Spenceres "Alien jobbhorgot" meg a többit már tényleg nem tudom, milyen műfaji besorolással illessem úgy, hogy az agyam ne olvadjon közben magmává. :)

előzmény: dikalosz (#142)

2017-05-28 15:51:10 terika (?) #143

Egy interjúban a film bemutatása után azt nyilatkozta, hogy igazából nincs türelme forgatókönyvet írni. :D

2017-05-28 15:11:47 dikalosz (1) #142

Írhattam volna azt is, hogy bőven belefér még a realitás határán belülre, hogy vérből X. próbálkozásra sikerül egy Ripleyt megalkotni. Legalábbis számomra. Az meg, hogy hogyan viszonyul a xenomorphokhoz, illetve ahhoz az aberrációhoz, igazából három rész alatt ez az egész alakulhatott így IS, megint csak meg tudom neki bocsáltani, pont ez volt az, ami ehhez a bizarrsághoz hozzátett, ami miatt kellemes élmény.
Írhattam volna azt is, hogy a vérből valő reprodukálás úgy viszonyul a haját növesztő, LGBTQ, az alieneket valójában megalkotó és öntudatra ébredő androidhoz, mint négyes az egyeshez :)

2017-05-28 14:53:06 banana (2) #141

Simán vehettek tőle vért a 3. elején a kezelés alatt.

előzmény: dikalosz (#136)

2017-05-28 09:08:37 Dió (1) #140

Ezt mindig keverem, de az érvelés ugyanaz:) Persze ha valakinek máshol van a határ, és még befogadja Ripley szexuális kalandjait, akkor áldásom rá, csak akkor ne a "sci-fiben mindent lehet" érvvel próbáljanak meggyőzni.

2017-05-28 09:03:20 BonnyJohnny (2) #139

Ilyen esetben inkább a fi-re szoktak hivatkozni, nem? ;)

2017-05-28 09:01:24 Dió (1) #138

"ez sci-fi, itt mindent lehet"
Ezt csak egy mosollyal tudom nyugtázni:) Mert akkor ha holnap Jeunet csinál egy ötödik részt, ahol a lentebbieket csak egy lépésnyit továbbvíve (hiszen az irány már adott) nem áll meg 1:1 szinten, hanem Alien-szexorgiát rendez (érted: emberek, androidok, xenomorf, na meg persze a mutatós királynő), arra is rásütjük majd ugyanezt a mondatot, csak hogy élvezni lehessen?
Elnézést az érzékenységemért, csak mivel kezdenek durván túlhasználódni a "sci-fiben mindent lehet mert ott a sci" és a "biztos csak paródiát akart rendezni úgyhogy ne vegyük komolyan" érvek, ezekre már automatikusan ugrok. Ez ez igényes mozi nézőnek NEM jelentheti azt, hogy sutba dobjuk a logikát és a jóízlést, és bármit tolnak le a belemen azt örömmel veszem, hát mert ez a "sci". A "határ" szó jelentése ismeretes és szerintem hiba lenne róla megfeledkezni, műfajtól függetlenül.
Amúgy rossz topikban vagyunk:)

előzmény: dikalosz (#134)

2017-05-28 01:28:24 BonnyJohnny (2) #137

Lehet. Hisz sérült a DNS. Ezért a sok félresikerült klón. De őszintén szólva ezt a filmet sem fogom soha újra megnézni, történetileg nemlétezőnek tekintem. Szóval nem érdekel. :)

előzmény: dikalosz (#136)

2017-05-28 01:09:26 dikalosz (1) #136

Deee hogy nem tesznek hozzá, valami olyasmit hogy ott bent találták a folyékony acélban?
Persze ha nem, az a logikus nyilván, csak úgy emlékszem.

2017-05-28 00:52:34 BonnyJohnny (2) #135

Én viszont ChrisAdam verziója mellé teszek voksot. Konkrétan elhangzik, hogy a véréből klónozzák.

előzmény: dikalosz (#134)

2017-05-27 23:54:14 dikalosz (1) #134

Hogyne állna jobban, hisz ez sci-fi, itt mindent lehet!
Egyébiránt pedig a négy rész közül mindegyiknek meg van a maga sajátossága. Most minőségbeli tényezőktől elvonatkoztatván a negyedik rész az, ami aztán teljesen új hangulatot hoz az addigi univerzumba (és előtte három rész készült). Ez már ízlés kérdése, hogy kinek mennyire tetszik. Nekem bejött. Főleg úgy, hogy a gyerekkorban tapasztalt, akkori fejjel még nem meghatározható bizarrság így visszagondolva kellemes élményként hat, mindenképpen egyedi. No meg én csíptem Ron Perlmant, és szerintem Ripley karaktere is állat volt. Könnyedebb film, mint a többi rész szerintem (legalábbis számomra), és ez a könnyedsége pont a bizarrságából adódik, ami bájos. A science fiction mivoltából adódó kérdések nem zavartak annyira, mint másokat valószínűleg. No persze nem azt mondom, hogy épphogy elmarad az első, illetve második résztől, ez amolyan gyengécskébb fajta négyes, de négyes.
Ami vicces, hogy nemrég újrázván az egész sorozatot (1-2-3-4), Fincheré tetszett a legkevésbé. A hangulat erős ott is, viszont bosszantott kegyetlenül az ezüstzöldesfekete cgi alien, illetve a feszkó sem volt a helyén. Viszont, még így is négyes.

ChrisAdam: Ha tippelnem kéne, én Dió verziójára tippelnék, de nagyon nem vagyok benne biztos. Viszont nem befolyásolja a hozzáállásomat a filmhez :)

2017-05-27 23:30:55 ChrisAdam (2) #133

Same here.

Amúgy nem a börtönbolygón talált vérmaradványaiból halászták ki? Azt hiszem, valami ilyesmit mondtak, ezért van az, hogy az alienkirálynő még fejlődés alatt van a hasában, kelés előtt. Nem mintha az értékéhez valamit hozzáadna ez a tény... :D

2017-05-27 23:06:31 Dió (1) #132

Nem akarok nagyon matekban kötekedni, de nálad három osztályzattal feljebb áll egy olyan film, ahol az ezer fokos olvasztótengelyből kikanalazott Ripley megdug egy Alient? :-)

előzmény: dikalosz (#131)

2017-05-27 21:42:15 dikalosz (1) #131

A negyedik résznél nálam a nosztalgiafaktor az, ami igen sokat szépít rajta. Hozzáteszem újráztam már többször is, legutóbb fél éve, és a négyesem kitart. Jobban bejön ez a bizarr, egyedi világa nekem, mint a legtöbbeknek.
Jelen a film viszont egy hatalmas blődség. Egy unalmas, a rajongók általi elvárásoknak való megfelelési kényszer alatt keletkezett, hiteltelen, a feszültséget mellőző, utólagosan sokat romboló 'kalapszar' lett.
Én azon csodálkozom, ha valaki szerint nem ez messze a leggyengébb rész a sorozatból.

előzmény: Gasz András (#130)

2017-05-27 20:23:36 Gasz András (4) #130

Hm érdekes volt! Prometheus és Alien 1 egyvelege. Sajnos mondjuk sok újsondság alig volt benne ellentétben a Prometheussal. A látvány meg a legénység azért ott volt! Néha voltak tipikus tini horrorokra jellemző dolgok pl hogy odarohan valakivehez valaki ahol tudhatná katonaként, hogy esetleg nem kéne... Az eredet/keletkezés kérdése itt is fontos volt csak már az Alienekre s nem az emberekre. Csodálkozom viszont, hogy a 4. nél is rosszabbnak tartják páran. Nálam az sokkal rosszabb, de mindnekinek más érzést ad egy film. 70%

2017-05-25 18:19:34 tomside (3) #129

Annyit látom az értesítések között, hogy valaki kommentelt a Covenanthez, hogy inkább beállítottam asztal-háttérnek a screenshotját.

2017-05-25 17:47:35 ChrisAdam (2) #128

Ebből KT poszt lesz facebookra. :D

előzmény: goromba (#127)

2017-05-25 17:30:36 goromba (1) #127

Studio: -Ridley, is it possible to make a worse Alien-movie than Prometheus?
Ridley:- Hold my beer...

2017-05-25 15:36:17 gomez1000 (2) #126

Sosem azt nèzem ki rendezte, megpróbàlom önmagàban èrtèkelni. De úgy is kiveri a biztosítèkot.
Egy nagy katyvasz az egèsz. Logikai bakik tömkelegèvel talàlkozhatunk, a feszültsègkeltès pedig hajaz az olcsó horrorokra, ahol nagy sikoltozàs, futkàrozàs meg kamera ràngatàs van, de atmoszfèra az nincs.
Sajnos sehogy nem fèr az agyamba, hogy a fenèbe gondoltàk ezt. Belerakunk 3 alien -t, utalgatunk nèhànyszor a Prometheus -ban törtèntekre ès akkor kèsz az Alien következö epizódja?
Talàn pontosan így gondoltàk. Úgyis megnèzik a fanok, aztàn dõl a lè. Olcsón megcsinàltuk, nagyot kaszàlunk.
A horror faktorral mèg egyet is èrtek, csak kàr, hogy èrtelmetlen ès bugyuta lett a vègeredmèny.

2017-05-25 14:34:21 BonnyJohnny (2) #125

A következő részben szerintem jönnek a space marinerek. :)

előzmény: banana (#124)

2017-05-25 12:07:21 banana (2) #124

Lassan rájöhetnének végre, hogy az eredettörténetekkel nem élettel töltik meg a korábban kitalált zseniális karaktereket, hanem kinyírják őket. Ez a film egy ligában játszik a Hannibál ébredésével.

Ha én adhatnék neki címet, ez lenne: Meghalt a Halál

Fura, hogy pont Scott az, aki a Prometheussal ásott egy sírgödröt és a koporsót most Covenantnak keresztelte el.

A sokak által utált és alul értékelt Feltámad a Halál köröket ver erre az utóbbi 2, Scott által rendezett Alien remake-re. Odáig volt íve és stílusa a sorozatnak, de '97 óta csak egy helyben topog.

A következő részben szerintetek lesz majd egy űrhajó, ami fog majd egy jelet?

2017-05-24 19:37:37 csabaga (?) #123

Az imdb-n már csak 6.9, nemrég még 7 fölött volt.Alighanem,hosszú távom még legalább fél jegyet romlani fog.

2017-05-24 19:04:10 Dió (1) #122

Amúgy miközben azon pörgünk, hogy a film milyen ostorozni való, igazából nem látom, hogy a külföldi oldalakon annyira rosszul állna. Mondjuk a rottenes átlag kapcsán, annak az oldalnak a kritikusi állományát x éve mintha lecserélték volna (nálam akkor vágták el magukat végleg, mikor körbenyalták Blake Lively cápás klotyótöltelékét), de ami a többit illeti, úgy isten igazából csak a KT-n látom, hogy megkapja, ami kijár neki (kedvenc oldalam most sem hagyott cserben). Szóval mostmár csak abban reménykedek, hogy legalább a pénztáraknál hasalás lesz a vége, különben Scott tényleg leforgat még hármat ebből az okádékból.

2017-05-24 17:36:49 Olórin (2) #121

Nem mindenkire igaz, persze, de a különbség az, hogy pl. Kubrick egy auteur, Ford (vagy Scott) meg egy iparos.

2017-05-24 17:23:17 ryood (1) #120

hogy egy ridley scott ilyen trágyákhoz adja a nevét, mint az alien covenant, a gi jane vagy a gladiátor, számomra elfogadhatatlan.

2017-05-24 17:16:22 csabaga (?) #119

Akad néhány régi rendező( pl William Wyler),akik nem készítettek 100 filmet és a lista elég erős,alig van köztük gyengébb alkotás.

A kevésbé régiek között ott van rögtön Kubrick,aki nem tudott gyenge/jelentéktelen filmet kiadni a kezéből.

Vagyis,hogy gyártunk sok vacakot,de néhány jó miatt fennmarad a nevem,szerencsére nem mindenkire igaz.

Az ihlet elfogytával jelentős alkotók inkább felhagytak a munkával...

előzmény: dikalosz (#118)

2017-05-24 15:38:32 dikalosz (1) #118

Hatalmas okosság! :)

2017-05-24 13:58:48 Ugor (4) #117

Nézd, nekem úgy volt jó régen az Alien, ahogy volt. Nem is gondolkodtam folytatáson. Csontig hatolt, megtette a magáét, felraktam a felső polcra. A többi része már nem hiányzott annyira, de kellemes meglepetés volt, hogy folytatták. Méltányoltam az igyekezetet. Ahogy az már lenni szokott, folytatásról folytatásra aprókat meg nagyobbakat romlott, nálam is. De nem az eredeti. Az viszont a romlással szemben meg mégis csak kiegészült információkkal, utólag hozzátoldott jó vagy rossz részletekkel, az összképet néha szépet építette, néha rombolta.. Megvolt a négy, jó volt így együtt, nem is vártam folytatást. A predátoros cuccok nem is érdekeltek, nem éreztem belevalónak, meg sem néztem őket. Gondoltam, valami beleerőltetés. Azután jött a Prometheus, nem haragudtam érte senkire, a régóta alvó kíváncsiságomat újra felpiszkálta a téma iránt. Azt már hozzátartozónak éreztem, de valahogy lyukasnak, hiányosnak, nem volt összekötve semmivel, csak nagyon hézagosan. Most meg összekötődött. Gyenge kivitelben, valószínűleg az általam vártnál is egy kicsit gyengébb módon, de ezt be tudtam tenni, a többi közé. Egy borzasztóan nagy, alapvető kulcsot adott a "idegen" keletkezéséről. Szociálisan is súlyosat. Ezért elnéztem a mások által elnézhetetlen dolgokat, bűnöket. Azonnal megbocsátottam a rendezőnek, mielőtt még megharagudtam volna rá. Nem tudom, hogy elégséges a mentegetőzésem vagy sem...

2017-05-24 12:56:22 Olórin (2) #116

"nem felejtem el neki az eddigi életművét és bele is kalkulálom mindig, minden filmjébe"
A mondat első része tiszta sor, a másodikat sehogy sem értem. Hogyhogy bekalkulálod? Jobb lesz a Covenant pusztán attól a tudattól, hogy ugyanaz rendezte, aki az Alient és a Szárnyas fejvadászt?

Vegyük John Fordot: csinált bő száz filmet. Abból nagy klasszikusként tartanak számon mondjuk ötöt, még úgy tizenötöt rendszeresen felemlegetnek, mint arra érdemeset, a maradék nyolcvan nagyját, közte a sok szart és említésére sem méltó közepeset meg max. azok látták, akik voltak olyan szerencsétlenek, hogy akkoriban beültek a moziba a Hatosfogat meg az Üldözők rendezőjének új filmjére. De Ford attól még legenda, mert a középszerűségei eltűntek a süllyesztőben, ami meg fennmaradt, az legenda. Kudarc alapján csak a kortársak ítélkeznek (mint mi, most), az utókor azt már leszarja. Így lesz ez Scott-tal is. Fennmaradnak a nagy művei, ezt meg max a megrögzött kompletisták fogják majd megnézni, úgy, ahogy manapság megnézik/zük a Halloween 28-at is, ha már egyszer belekezdtünk, miért is ne...

2017-05-24 11:39:55 dikalosz (1) #115

Pont az előélete, munkássága miatt lehet haragudni az illetőre. Azzal, ha azt mondom: -Ridley, brutálisan szar, amit most csináltál, nagy kár érted, hogy beálltál a bohócsorba! azzal a régi filmjeinek az értékét egyáltalán nem csorbítom. Persze, a király dolgokat tőle hogyan is feledhetné bárki.

2017-05-24 11:08:03 Ugor (4) #114

Mariska néni régen híres szakács volt, a legjobb háziasszony a faluban. Jöttek is messze földről a főztjét megkóstolni az emberek, híre hegyeken és völgyeken szállt, büszkék is voltak rá a falubeliek nagyon. De egyszer csak megöregedett… néha összekevert ezt-azt, néha odakozmált az étel… egészen addig, amíg csak azt nem mondta neki a háza népe, hogy ne is nyúljon semmihez, üljön a pitvarban a hokedlin, ott legalább nem tesz kárt semmiben. Néha még kihallotta a fészerből, hogy „mikor döglik már meg ez a vén büdös banya?”
Ezzel szemben viszont az is igaz, hogy bizony sokkal jobban meg kellene szigorítani az öregek jogosítványának érvényesítését, mert valóban veszélyes, ha egy reflexeit veszítő ember közlekedik a közforgalomban, másokat súlyosan veszélyeztetve…
Szóval, ha arról van szó, hogy Ridley Scott megöregedett, és nem rendez már olyan maradandókat, mint egykor, azért még nem felejtem el neki az eddigi életművét és bele is kalkulálom mindig, minden filmjébe. De ha arról van szó, hogy csak pazarolja a milliókat és értékelhetetlen alkotások jönnek ki az idős mester keze alól, hát végül is… igazából nem nekem fáj, hanem azoknak, akik a pénzt belefektették. De nem fektették most sem rossz helyre, ha 6,9-en áll az IMDb-n. De kétségtelen, hogy sok embernek nem tetszik. Én ezért még nem fejezném le az öreget.

2017-05-24 10:42:22 ChrisAdam (2) #113

Szerintem én egy pillanatig nem mondtam, hogy Ridley Scott ártatlan és ajnározni kell. Direkt kihangsúlyoztam többször is, hogy bizony, volt elég sara a filmben, DE ha már valakit számon akarunk kérni, akkor legyenek azok az írók először, mert a gyermetegül szar forgatókönyven hasal el leginkább a film.

Egyébként szerintem Scott hullámzása a forgatókönyvek miatt van és talán azért, mert nem megfelelően választ. De azért hozzá kell tenni, hogy Ridley még mindig az a rendező, aki azok közt van, akinek a legtöbb élvezhető filmje van manapság és ritka az is, amikor valaki ennyi műfajban maradandót okoz, mert horror is van (Alien), sci-fi is van (Blade Runner, Martian, Prometheus), akció is (Black Rain), kaland (Thelma and Louise), háborús akció (Black Hawk Down), történelmi dráma (Gladiator), krimi (Matchstick Men, American Gangster, Hannibal)... Lehet, hogy nem mindegyik színtiszta ötös és mestermű, de kiemelkedő jó, vagy stabil ötös filmek. Szóval na, Ridley elátkozása elég balga dolog, csak azért mert a Covenant nem lett jó. És még egyszer leírom, de azért én is haragszok rá emiatt és én megmondanám a magamét.

2017-05-24 09:14:00 Tenebra (3) #112

Ridley Scott szerintem a '90-es évek óta elég hullámzó színvonalú. Azóta mindig is jellemző volt rá, hogy gyártott egy igen szar filmet, majd visszatért, majd megint visszacsúszott, majd megint visszatért. Utóbbi 10-14 évet nézve is ez a jellemző. Gladiátor - Hannibal - Mennyei királyság - Amerikai gengszter - Robin Hood - Prometheus - A jogász - Exodus - The Martian - Alien Covenant. Persze ki-ki eldöntheti, hogy ezek közül melyik jobb és gyengébb (én mondjuk a 2000-es évek elejéről a Hannibalt tartom a jobbnak, a Gladiátort a gyengébbnek - de ezért a kijelentésemért már akartak meglincselni engem :D), de ha egy függvényt kéne felrajzolni, erősen hullámzó lenne a jelleggörbe.

Én úgy érzem, Ridley Scott igazából ugyanúgy tipikusan az álomgyár áldozata, mint sokan mások. Megcsinál olyan filmeket a pályája elején, mint a Párbajhősök, a Szárnyas fejvadász, az Alien, és még azt is bebizonyítja, hogy tud intelligens akciófilmet rendezni (Black Rain), aztán jön a G. I. Jane... :D Totális agyelszívás.

Vagy csak szimplán megöregedett. Elvégre Hitchcock is elég középszar filmeket csinált a hatvanas évektől, lehetne erre is fogni.

2017-05-24 09:06:35 BonnyJohnny (2) #111

Ja, és persze ChrisAdam is írta, hogy Scott is, csak ne rajta csattanjon az ostor, hanem az írókon.
Csakhogy nem az írók állnak nyilvánosság elé, és kardoskodnak a film mellett! Ridley Scott az, aki kiáll a pofonok elé, így ő kapja őket. Ezért egyébként konkrétan elismerést is érdemel az öreg, és át is érzem, hogy milyen rossz lehet neki, hogy a legnagyobb teremtménye kapcsán osztják. De ettől függetlenül csak azt tudjuk ütni, aki pofonok elé áll.
És mielőtt Szent Ugor prédikálna a békéről: olyan nincs, hogy senkit nem ütünk. Elszarták az Alien franchise-t. Szerintem a rajongóknak joguk van elégedetlenkedni.
Erre írtam lentebb Ugornak, hogy egy sima szar film esetében én sem vagyok a lámpavas híve. De mikor egy jó franchise-t szarnak el, akkor már én is dobok egy fát a máglyára. (Pláne, hogy közben a letöltések ellen ágálnak, meg a bevételeken sírnak. Na neee...)

2017-05-24 08:57:00 BonnyJohnny (2) #110

Ne legyél ennyire igazságtalan! Ha tavalyelőtt szerinted nem is csinált jó filmet, tíz éve biztosan. :)

2017-05-24 08:48:43 BonnyJohnny (2) #109

Sajnálom, hogy megint a zúgolódók oldalára kell állnom (továbbra sem láttam a filmet, tehát általános érvényűen), de Diónak igaza van.
Egyrészt Scottnak produceri credite is van a filmen (igaz hét! másik ember mellett), szóval lett volna ráhatása. Amellett meg égen és földön kardoskodik a SAJÁT ötletei mellett, elgáncsolva például Blomkamp terveit (most az tök mindegy, hogy az jó lett volna-e vagy sem). Tehát EZ Scott koncepciója. De a saját tervei sem túl stabilak: a folytatás előzmény lesz (WTF?), amúgy három folytatás lesz, vagyis már csak egy, mert trilógiának szánta mindig is, mármint a Covenentel lesz trilógia, szóval még kettő... de szerintem már ő sem tudja.
A scriptet meg igen is lehet visszadobni. Ilyenkor vagy az író ugrik, vagy a rendező. Hogy is szokták mondani? Művészi ellentétek, vagy mi? Ha meg Scott nem olyan stabil tényező, hogy uralja a storyt, akkor meg kérem, miről beszélünk?
Ridley barátunk ide vagy kevés volt, vagy alkalmatlan. ChrisAdam érveit elfogadva valószínűleg nem az utóbbiról van szó. Viszont a nevét adta a dologhoz. Innen övé a felelősség. Igenis csattanjon rajta az ostor. Meg egyébként, ha siker lenne, akkor őt dicsérnék. Szóval bukásnál igenis lehet őt szidni. Olyan ez, mint a tisztek felelőssége a beosztottjaikkal szemeben.

Persze ChrisAdammel egyetértésben meg kell jegyezni, hogy nem rajta ment el a dolog. De RAJTA IS!

2017-05-24 07:50:36 Dió (1) #108

Őszinte meglepődéssel konstatáltam, hogy nálad az, hogy a saját maga által kreált legendát önként és mosolyogva égeti hamuvá egy ilyen szkriptre való bólintással, az nem bűn:) Mert még ha ILYEN nehéz is nemet mondani a stúdiónak vagy legalább változtatást eszközölni (amit nem hiszek!), nekem valahogy a rendezésről sem árulkodik az, hogy Scottot nagyon zavarta volna, hogy mi került a kezei közé, másrészt pedig... ha látja, hogy Alienből már többé normális szkriptet nem tudnak írni, akkor miért akar egy ilyen kudarc után ugyanebből még féltucatot legyártani?! Mert ebből lesz igazán a hamuvá égetés kategória, ha ezek után még egyáltalán maradt vmi ebből a franchiseból. (Most pl. azt olvastam, hogy akár még HÁROM is lehet!) De ha ez vígasztal, valóban ugyanarra a máglyára csapnám fel őt, mint az írókat, és alatta gyújtanám meg utoljára:)
P.s.: amúgy utoljára igazán jó filmet szerintem 14 éve csinált... csak mielőtt aranyba öntenénk a nevét;)

2017-05-23 23:23:26 ChrisAdam (2) #107

Azért ez nem ilyen egyszerű. Félreértés ne essék, szerintem is e film kapcsán sok van a rovásán az öregnek, de közel sem rajta bukott a film. Közel sem. Ridley Scott az a rendező, aki elé letesznek egy közel kész forgatókönyvet, amit jelen esetben négy nagyszerű úriember írt és megrendezi azt saját tudásához mérten a legjobban. És Ridley nem szar rendező, közel sem. Sőt. Ezt támasztja alá az, hogy rengeteg jó filmje van. És az sem igaz, hogy kifáradt vagy öreg lett. (Fizikailag persze lehet.) Ezt az támasztja alá, hogy nem pályafutásának elején vannak a jó filmjei, hanem filmográfiáján szanaszét.
Itt az a probléma, hogy Scotty össze sem kapta magát, így a rendezés sem a legjobb, de egy-két pozitív kivételtől csak simán jellegtelen. De Scott rendezéseiben - ha csak végignézünk filmográfiáján - sosem a különleges rendezői víziót, stílust látjuk, nem egy Tarantino vagy Tarr, de még akár csak testvére, Tony Scott, akiknek filmjeit látván rögtön sejteni lehet, hogy kik a rendezők. Éppen ezért lehetséges az, hogy Ridley kábé az összes műfajban kipróbálta magát a romantikus vígjátéktól kezdve a belezős horrorig, keresztül kasul thrilleren és történelmi drámán át. És elismerendő az, hogy a legtöbb műfajban van legalább egy filmje, amire lehet egyet csettinteni, mert jó vagy épp zseniális. Tehát Ridley rendezéseit nagyon befolyásolja a forgatókönyv. És persze nem csak Ridley rendezéseit, hiszen minden filmnek alapköve és kiindulási pontja a szkript, és ha az rossz, ha az pocsék fostömeg (tudnám még spilázni), mint épp ez, akkor bizony Ridley bármit csinálhat, kapálózhat, cigánykereket hányhat, megnézheti a Sátántangót egy nap alatt négyszer is, nem lesz az a film sokkal jobb. Fel lehet róni neki, hogy urambocsá' miért nem ütötted ki a kezükből azt a szkriptet, de azért ez nem így megy, egy ilyen blockbuster esetében, ami nem szerzői film, nem egy rendező lelkes projektje, stb., a stúdió a főnök, a film pedig a munkahely, ha a főnök azt mondta, oké, a szkriptelők pedig nem látták át azt, hogy mekkora blődségeket írtak le, akkor Ridley már csak apró változtatásokat eszközölhet, javasolhat, és a többi, de az alapjaiban romló sztorit már nagyon nem tudja megváltoztatni. Úgyhogy oké, hogy nevét adja a dologhoz, de a stúdió meg nevéhez adott egy csomó dollárt és még pár lehetőséget, hogy Alient rendezzen. De ha nem rendezi, a film valószínű ugyanígy megtörtént volna, a jó ég tudja, kinek a kezében.

Még egyszer ne értsék félre, feleim, Ridleynek én is odasúgnám azt halkan, hogy "azért ez elég szar volt, öreg", de először a hátsó kijáraton húznám ki a kukába az alagsorban leütött négy "írót" - elsősorban Michael Greent és Jack Paglent, valamint John Logant, Dante Harpert. Csak hogy név szerint is említsük a mákvirágokat.

ender: Jelenleg még nem látom a Harrison Ford és a csalódás közti párhuzamot, de ha kifejted mondjuk a Hamarosan a mozikban... topikban, szívesen olvasom és értelmezem.

előzmény: dikalosz (#104)

2017-05-23 21:42:44 ender1112 (1) #106

Off ugyan, de Harrison Ford szereplése nem túl jó előjel a trélerben.

2017-05-23 21:41:54 dikalosz (1) #105

Meg lehet amúgy, hogyne!
Csak az ember próbál tudatosan szelektálni. Néha azonban átkúrják a fejét :D

előzmény: GothMan (#98)

2017-05-23 21:19:51 dikalosz (1) #104

Vicces ezt ugy olvasni, hogy senki sem beszelt Rolad.
Kicsit furcsa nekem ez a stilus, "entellektuel" modon jelezni, hogy eeeen is itt vagyoook haho. A kevesebb mindenesetre neha tobb.

ChrisAdam, aki valamihez a nevet adja kezeskedik erte.

2017-05-23 21:10:59 ryood (1) #103

Scotty pedig abban bűnözött csak, hogy bólintott a szkriptre.

nekem az bőven elég nagy bűn. pont az aliennel ilyen erőszakot tenni..
mellesleg nem kívánom őt se pokolba, se a mennybe, ugyanakkor én már kb a thelma és lousie óta gyengének tartom. a marsi is egy igen kellemetlen élmény volt számomra..

2017-05-23 21:04:27 Ugor (4) #102

Azt a mindenit, megint te voltál a bölcs! :o) Nem először!

2017-05-23 20:58:44 ChrisAdam (2) #101

Érdekes, mindenki Scottyt gyalulja, pedig aztán nem az ő hibája. Habár a rendezés is langyos, de a film szinte 80%-ban a kifejezetten trágya forgatókönyvben bukik el. Össze van csapva, felületes, kesze-kusza, Scotty pedig abban bűnözött csak, hogy bólintott a szkriptre. Scotty iparosmunkás, ha jó könyvet kap a kezébe, akkor jó filmet forgat, ha rosszat, akkor nem lesz túl acélos a film - mert nem lehet azt mondani, hogy "elfáradt és már öreg", hiszen tavalyelőtt pont azért éltettük, hogy tucatnyi fiatal rendezőt lekörözve összedobta a 2010-es évek egyik legjobb popcornmoziját a Mentőexpedícióval A marsival.
Ezért nem szeretem ezeket a szélsőségeket, hogy mikor valaki rossz filmet csinál, akkor gyehennára vele, amikor meg jót, akkor meg oltárépítés és áldozás neki. Scotty korrekt rendező és iparosmunkás, méghozzá a legjobb manapság - amit elé tesznek, azt megcsinálja, ha jót, abból nagyon jó dolog lesz, ha szart, akkor... de szarból nem tud várat építeni. Szóval tessék megjegyezni inkább a forgatókönyvírók neveit és vérrel azokat a félfára írni!

ender1112: Kezeskedem érte, hogy abban nem kell csalódnod.

2017-05-23 20:49:42 ryood (1) #100

haha.
viszont ha ezt nem alien filmként nézem, számomra akkor is iszonyúan kínos.
hogy ide juthat egy rendező az alien és a blade runner után...azért az nem semmi.
legyárt egy élvezhetetlen vasárnap esti filmpluszos témát.
köszönjük.

2017-05-23 20:43:54 ender1112 (1) #99

Na, most már csak Blade Runner tönkrevágása van hátra a kedvenc scifijeim közül :)

2017-05-23 19:56:44 GothMan (?) #98

Jézus, mind a ketten megnéztetek egy mainstream filmet? :D

előzmény: dikalosz (#96)

2017-05-23 19:55:33 ryood (1) #97

tényleg nem magyarázkodni akarok, de az történt, hogy találkoztam ma egy több, mint egy éve nem látott nagyon jó filmes cimborámmal, akivel régen dolgoztunk együtt a corvin moziban, és eldumálgattunk mindenféléről, aztán felvetette, hogy nem nézzük-e meg az alient...hát, végül belementem.
aztán ő is nagyon ki volt tőle huh...

előzmény: dikalosz (#96)

2017-05-23 19:51:34 dikalosz (1) #96

Csak megnézted.. :P

2017-05-23 19:47:06 ryood (1) #95

ez valami rettenet. nem tudom mikor láttam utoljára ennyire katasztrofális filmet.
aki nem látta még, annak annyit tudok javasolni, hogy messze kerülje el.

2017-05-22 19:31:11 BalaKovesi (3) #94

Ámen! :) Egyszer már feltámadt a Halál, de reméljük legközelebb nem olyan minőségben fog. (Igen, a 4. rész nem éppen a szívem csücske. :D)

Killjoy: "A facehugger "petézésétől" a fejlődési időn át..." Ez nekem is feltűnt, meg is említettem a #68-as hozzászólásomban. Nem tudom hogy hagyhatnak ilyen bakikat a filmben. (Mondjuk ez eltörpül a Prometheus azon jelenete mellett, amikor Shaw és Vickers a juggernauth zuhanási vonalában fut.) :D

előzmény: Gergely Gergő (#88)

2017-05-22 16:55:44 bambula (2) #93

Ez a film most tényleg van olyan rossz,mint a híre.A pszichothriller vonal néha műkődik.A műfaji meghatározáshoz pedig még oda lehene írni,hogy tragikomédia.
Néha nem tudja az ember,hogy sírjon vagy nevessen-e rajta,annyira tragikomikusan rossz egyes pillanataiban a film.

Scottnak nem tudom,miért nem merik megmondani,hogy most már azért tarthatna egy pár éves pihenőt,mielőtt valami újabb hellyel-közzel nézhető filmet álmodik a nagyvászonra.

A forgatókönyvírókat pedig jobban megválogathatnák már Hollywoodban.Ilyen baromságokat leírni,mint hogy
Kiskoromban láttam a sátánt.
Mi van?Ezt tényleg valaki komolyan is gondolta?

Ennyi fészkelödő embert egy film alatt már nem is tudom mikor láttam utoljára.

2017-05-22 15:31:08 dikalosz (1) #92

Hát, az utolsó két évadban a South Park már eléggé másról szólt, igazából átment a bivalyerős szatíra irányába, úgyhogy nem tartom valószínűnek, de hát nagyon örülnék!
Amúgy meg a film az 1-es, persze. Remélem 2,5-ig meg sem áll az átlaga.

előzmény: Killjoy (#91)

2017-05-22 12:56:16 Killjoy (1) #91

Hát ha ezek után nem lesz egy South Park rész, ahol Ridley Scott üzekedik egy aliennel (ld. Spielberg+Lucas vs. Indy), akkor nincs igazság a földön! Nagyon régen akadtam ki már ennyire egy filmen. Folyamatosan csak értetlenkedtem, hogy semmi nem úgy volt, ahogy azt eddig megszoktuk. A facehugger "petézésétől" a fejlődési időn át... A nem lélegző android furulyázik... Sebek tűnnek el egyik pillanatról a másikra... Kidobjuk a halottat az ürbe, az elkezd pörögni, majd szépen beáll egy egyenes röppályára és elúszik... Iszonyatosan idegesítő volt látni, hogy percenként tojnak vagy az eddig ismert mitológiára vagy a józan észre. Amikor David nekiáll egy brutál méretű birkanyíró ollóval hajat vágni (miért is nő egy android haja???), majd kijön jólfésülten, már csak ennyit mondtam: Vidal Sassoon - Cut&Go!!!

2017-05-22 10:30:42 Ubul (?) #90

"Remélem folytatják majd a sorozatot"

google it...folytatják

előzmény: Hanoi (#89)

2017-05-22 10:27:31 Hanoi (3) #89

Elmegy..szódával. Annyira nem tudok haragudni erre a filmre, a Prometheusszal is megbékéltem többszöri megtekintés után. Izgalmas volt az elképzelés, csak a kivitelezés lett picit gyengus. A kiszámítható „fordulatok”, illogikus döntések, számomra antipatikus szereplők vitték negatívba az irányt, viszont kellemes meglepetés volt Tennessee karaktere (mondjuk amikor megláttam Danny McBrideot, felröhögtem), Fassbendertől meg kiráz a hideg jó értelemben véve (még akkor is, ha David először Kurt Cobainra hasonlított a hosszú hajával :). A lények is egész jól néztek ki, bár furcsa volt őket teljes egészében látni, az előzőekből már megszoktam, hogy csak egy fej, egy kar, vagy egyéb testrész látszik, meglepő volt számomra, hogy ilyen szép sudár legények  Azt nem értettem, hogy láthatjuk a szemszögéből a mozgását, amikor nincs is szeme. Vagy rosszul tudom? Biztos valami érzékelő csáp..:) Remélem folytatják majd a sorozatot, kár lenne ezt a filmet meghagyni az utolsó Alien-mozinak. De abban is reménykedem, hogy már hagyják az előzményeket, ebből ennyi pont elég volt, köszönjük.

2017-05-22 06:20:53 Gergely Gergő (2) #88

"... A jövőben gyárthatnak jó Alien mozikat..." Legyen úgy, én nagyon örülnék ha feltámadna a Halál ! :)

előzmény: BalaKovesi (#86)

2017-05-22 00:26:49 Rorschach (1) #87

Azt a kurva életbe! Még jó, hogy felkészítettetek, srácok.

Az egyazon vértócsán elcsúszó karakterek meg a kérődző android örök kedvenc, nem mintha a többit nem lehetne két öblös kacagás között jól megköpködni.

Szégyen, ráadásul még nem is mondanám olyan nagyon látványosnak. A fehér szarok nagyon idiótán néztek ki, meg aztán a bonyodalom igen nagy része egy kibaszott sötét barlangban játszódik, le is ül rendesen az egész.

Azért a főszereplő csajsziért kicsit kár, rajta nem múlt semmi.

2017-05-21 23:38:23 BalaKovesi (3) #86

Ez igaz. Csak leírtad hogy Scott számodra megölte a franchiset, amire csak azt tudom mondani amit lejjebb írtak: attól még hogy készültek rosszabb filmek is, a jövőben gyárthatnak jobb Alien mozikat is (talán Ridley is), és ha halottnak érzed a franchiset, még mindig ott vannak a régebbi részek, szóval lényegében nincs is annyira meghalva a dolog... :D

előzmény: Gergely Gergő (#85)