Alien: Covenant (2017) ☆

(Ridley Scott)

amerikai-angol-ausztrál-kanadai-új-zélandi akciófilm, horror, kalandfilm, sci-fi, thriller

2,8

2017-10-16 18:48:35 Charlie O'Brian (3) #209

"A f*szért kellett a Prometheus, meg ez a fogyatékos teremtéstörténeti szar? Miért nem lehetett úgy Alien filmet csinálni, hogy az is maradjon?..." -Tulajdonképpen Neked igazat kell adjak, de ezek a vádak elsősorban Prometheust kell illessék!

előzmény: Reaper (#197)

2017-09-30 12:58:47 ipartelep (4) #208

Nekem tetszett a film. Viszonylag jó volt. Merthogy szeretem a kemény sci-fit, a külső világokat, az űrhajózást, stb.
Viszont David viselkedését indokolatlannak, motiválatlannak tartom. Egy MI racionális, sőt valószínűleg sokkal racionálisabb, mint az ember. Így csak akkor akarja megsemmisíteni az alkotóját, ha ahhoz neki valamilyen különös, fontos érdeke fűződik. Egy MI nem akar bosszút állni semmiért, hiszen a bosszú értelmetlen, irracionális, így célszerűtlen dolog (ezt még némely értelmes ember is tudja), egy MI csak a céljai érdekében cselekszik. De vajon mi lehetett Davidnek ezzel a nagy gyilkolászással a célja? Miért öl meg mindenkit, akit csak lát, miért fejleszt ki egy gyilkológépet? Szórakozásból? Hát igen, mondjuk ennél jobb magyarázatot nehéz lenne találni. Mert értelme nem sok volt.

Persze a helyzet az, hogy a filmeket nem a logikus, racionális elemzés szemüvegével kell nézni. Ha úgy nézzük, akkor mindegyik elhasal, kb. az első sarkon. Én csak elengedem magam, eltekintek a hülyeségek felett, fátylat borítok az értelmetlen marhaságokra, oszt hadd menjen...

2017-09-30 11:23:29 lizardking (4) #207

Az a helyzet, hogy ez nem egy Alien-film, hanem egy David-film, alien-ekkel. Annak pedig egész jó. David karaktere ugyanis, szerintem remekül van felépítve, beleértve a Prometheus eseményeit is. Valaki írta lejjebb, hogy nincs megmagyarázva és nem logikus a fejlődése. Pedig, ha belegondolunk, akkor az. David ugyan a Prometheusban elsősorban valóban a teremtője parancsaira cselekedett, de már akkor is voltak bőven önálló gondolatai, sőt, érzései is. Például, mikor Holloway azt mondja neki, hogy azért teremtették meg őt, mert megtehették, akkor az android visszakérdez, hogy nem lenne-e csalódás, ha ők ugyanezt a választ kapnák a Tervezőktől? Aztán az a flegma "hozhatok teát?-kérdés," amit Vickers-hez intéz, miután az féltékenységi rohamot kap, mert Weyland jobban bízik Davidben, mint a saját lányában... És az sem tetszett neki, amikor Weyland azt mondta, hogy neki nincs lelke. Ezek a példák jól mutatják, hogy már akkor volt benne megvetés az emberi faj iránt. A Covenant csak ezt viszi tovább. David azt is elmondja, hogy őt úgy programozták, hogy lehessen több önálló gondolata, fejleszthesse magát. Miután a társaság rájött, hogy ez veszélyes, ráálltak egy új széria gyártására, ami konkrétan nem képes az alkotásra, még egy furulyaszólamot sem tud kitalálni. Ezzel szemben, David elmondja, hogy neki lételeme, sőt a létezése értelme az alkotás és felfedezés. A fentiekből pedig egyenesen jön, hogy még Shaw-t is megölte (az a jelenet, mikor megtalálják Show holttestét, nekem valamiért már-már sokkoló volt, ekkor vett meg végleg a film), hogy utat engedjen a kreativitásának, az emberi élet pedig mit sem számít ennek fényében. Szóval, igen, David öntudatra ébredt, de szerintem ez bőven megalapozott és megmagyarázott volt. Azt mondjuk, abszolút megértem, ha valakinél kiverte a biztosítékot, hogy David rakta össze a xenomorph-okat. Nem túl elegáns, sőt illúzióromboló. A karakterbe ez bőven belefért, de az Alien-mítoszba már kevésbé. Megmondom őszintén, én is sokkal szívesebben ástam volna bele magamat a Prometheus-ban elkezdett teremtéstörténetbe, szerintem bőven volt benne potenciál, erre ezt a szálat lerendezik kb. 5 percben. Nájsz. És az is igaz, hogy amikor megjelennek a szörnyek, az már egyáltalán nem félelmetes, ráadásul, szinte már jump scare-ekbe hajlanak ezek a jelenetek. Semmi súlyuk nincsen. Mondjuk, napjainkban (és több száz beteg horror után), szerintem már a korábbi részek sem parásak, ellenben a lények még mindig iszonyúan fenyegetőek. A Covenant-ben viszont már cseppet sem. Szóval, Alien-filmnek ez valóban gyenge, megértem a sok lehúzó véleményt. David (és Fassbender alakítása) viszont, nálam simán vitte a filmet és ezért inkább úgy tekintek erre a darabra, mint egy spin-offra, így pedig működik számomra.

2017-09-27 14:43:02 Szaki (1) #206

Egyetlen megjegyzés: visznek magukkal fát az új bolygóra, hogy lehessen háza építeni...

2017-09-19 23:16:34 slawter (2) #205

A látvány egyik fele nagyon bejött. A másik felénél végig azon gondolkodtam, hogy basszus, egy jelmez/műanyag szörny... sokkal jobb lenne, mint bármelyik CGI alien a filmben...

előzmény: Reaper (#197)

2017-09-18 17:34:23 Sántha Orsolya (2) #204

Unalmas, kiszámítható. Semmi újdonságot nem tudott nyújtani. Még a karaktereket sem kedveltem meg.

2017-09-13 21:12:47 Raul (2) #203

Hát igen, azt 6/10-re értékeltem, bár már ott is gondoltam magamban, hogy "ez az Alien b+" :)

2017-09-13 19:17:07 BonnyJohnny (2) #202

És akkor jobb volt. :D

előzmény: Raul (#201)

2017-09-13 14:10:32 Raul (2) #201

Egyrészt érdektelen a film és a szereplők, másrészt annyira kiszámítható minden történés, hogy ilyet még talán nem is láttam. Ráadásul pár hete láttam szinte ugyanezt a filmet, csak akkor Life volt a címe... :)

2017-09-10 19:07:15 Bicycle Repairman (2) #200

Ez a film az alien univerzium meggyalázása/paródiája. A film csúcspontja az integető alien bébi - csak az hiányzott, hogy a fejére csapjon egy szalmakalapot, és a "Hello my baby, hello my honey" dalolva elsasszézzon David előtt.

2017-09-10 17:27:31 kovi1970 (1) #199

Kínzó kérdés. Ha ennyire fejlettek az androidok, fejlettebbek még az embereknél is, akkor mi a francért nem androidokból áll az űrhajók legénysége? Csodálkozom, hogy Scott ennyire elfelejtette a Blade Runner forgatókönyvét. Az nem ér válasznak, hogy túl drágák, a kis drágák.

2017-09-10 17:06:40 kovi1970 (1) #198

Ez akár az Alien vs. Predátor előzményfilmje is lehetne.
David visszafordula Föld felé, hogy kiirtsa a teremtőit, de belezuhan egy fekete lyukba. Ennek következtében visszakerül az időben 100ezer évvel előbbre, a Földet még nem lakják emberek. De leszállni már nem tud, mert elkapja a hajóját egy Predátor űrhajó.
A következő részben a Predátorok kergetőznek az alienekkel és Daviddel. Stb. stb.

2017-09-09 20:30:39 Reaper (1) #197

Miért nem lehet az Alien a címéhez hű? A f*szért kellett a Prometheus, meg ez a fogyatékos teremtéstörténeti szar? Miért nem lehetett úgy Alien filmet csinálni, hogy az is maradjon? Haragszok, utálom a filmet! Utálom a rendezőt, hogy szakadna rá egy mázsa kula!!! Az egyetlen dolog, ami megmenthetné a filmet, az a látvány, de azon kívül egy fillért nem ér. Régi Alien rajongó vagyok, de most már minden hitem elvesztettem. Sajnálom, szégyellem magam, hogy pénzt adtam ki erre! Gyűlölöm!!!!

2017-09-05 22:33:55 BonnyJohnny (2) #196

Amúgy bárcsak David saga lenne, Alienek nélkül. :P

előzmény: o0o (#195)

2017-09-05 16:57:41 o0o (2) #195

Hát igen ehhez a mítoszromboláshoz az "alienek" eredetére vonatkozóan, kábé a midikloriának fogalmának bevezetése hasonlítható egy bizonyos másik franchise-ból... Akkor ez innentől nem Alien- hanem David-saga lesz?

2017-09-04 08:49:51 Leo_Stotch (2) #194

A Prometheusban legalább még próbálkoztak. Mostanra viszont tényleg csak a futás és sikítás maradt.
A David - Walter csavar talán az évtized leggyengébben felvezetett "poénja"

Annyi lehetőség lett volna benne, száz meg száz új irány, a rengeteg kérdést megmagyarázni, újakat feltenni és egy lehengerlő harmadik résszel egy jó kis trilógiát összehozni, ami a Prometheus-t is felértékeli (bár a hülyeségeit nem feledteti). De sajnos nem.
Így még öt másik filmet is kaphatunk, űrhajó, legénység, leszállunk, ledarálnak minket, jön egy újabb android az abc-ből (lehetne Kevin, Peter, tökmindegy), ezúttal tigriscsíkos alien - szamár hibrid és kész az új mozi.

Sajnálom..

2017-09-03 09:55:30 Ubul (1) #193

és ha még csak ott tartottál, ahol épp szemlencsét cseréltél, képzeld el, mennyi faszság lesz utána :D

előzmény: ipartelep (#192)

2017-09-02 21:08:02 ipartelep (4) #192

Most kezdtem nézni. Előre tudom, hogy ambivalens a dolog. Nagyon szeretem a sci-fit. Ugyanakkor, a sok hülyeség fáraszt. Már az elején kezdik: az "Anya", aki egy mesterséges intelligencia, és az űrhajó irányítása, és felügyelete a feladata, annyit nem tud, hogy bár észleli a vihart, de behúzza azt a kurva "vitorlát", napelemet. Ezeket a forgatókönyveket amerikásan művelt emberek írják, akiknek a tudományról, és az életről, a világmindenségről (meg mindenről), csak amerikás mennyiségű ismeretük van. És persze Scottnak sem volt annyi esze vénségére, hogy a hülyeségeket kigyomlálja belőle. No de akkor talán nem is maradt volna sok a filmből, illetve egy unalmas film lett volna. Amikor a régebbi filmeket néztem, mindig az jutott eszembe, hogy ezeket a szörnyű alieneket egy I világháborús német rohamraj a saját korabeli fegyvereivel is szanaszét lőné sec perc alatt. Itt meg ezek a jövőben, a szuper fegyvereikkel... Illetve, nincsenek is nekik szuper fegyvereik, béna, ócska fegyvereik vannak nekik, érthetetlen... na hagyjuk.

Mindazonáltal, szeretem nézni az ilyen hülyeségeket is, ha más nincs. Úgyhogy gondolom, ez is egy, a Prométheushoz hasonló szintű mozi lesz, ami nem olyan rossz.

Update: most éppen ott tartok, hogy a holttesteket kieresztik a világűrbe. Na most, azt minden rendes, az űrhajózás korába belépő civilizáció tudja, hogy az űrt nem szabad teleszemetelni. Nem azért, mert kicsi, és megtelik, hanem azért, mert az űrhajók nagyon gyorsan repesztenek, és ha beleütköznek akár csak egy körömnyi hulladékba, akkor az a sebességkülönbség miatt derekas lyukat üthet rajtuk. Ezt úgy látszik, csak a film forgatókönyvírói nem tudták, vagy pedig szándékosan akarták ezzel bosszantani az értőbb nézőket. Ez utóbbi azért valószínűtlenebb.
Na most viszont szemlencsét kell cserélnem, mert ilyen kritikus, technokrata-tudományos szemmel nézve tényleg többet bosszankodom rajta, mint amennyit szórakozom.

2017-09-01 18:27:08 Ubul (1) #191

tegnap megnéztem, de hogy miért szántam rá 2 órát az életemből erre, azt magam se tudom...elég régóta nem néztem filmet mostanság (sorozatozás miatt), viszont most sajnálom, hogy nem az aktuális részt néztem meg az egyik kedvenc sorozatomból.
Persze így elég érvénytelen a hozzászólásom, hisz nem írok konkrétumokat, de minek is, hisz már előttem leírta mindenki minden olyan negatívumot, ami nekem se tetszett.
De pl lehet hogy nem figyeltem (és ettől számomra még nem lesz jobb film),de
David hogy a fenébe lett újra teljes értékű, emlékeim szerint a Prometheusban pár dolgot elvesztett útja során :D

2017-08-22 13:57:49 HerrWagner (4) #190

Régen láttam ennyire megindító horror-sci-fit. Az idősödő Ridley Scott egy nagyon izgalmas parabola-történetet állított fel David karakterén keresztül. David az elefántcsonttornyába visszavonult őrült tudós, aki az öröklétért eladta lelkét az ördögnek, mindennapjait zenéléssel tölti és új életformák utáni kutatásának szenteli, Byront vagy Shelley-t szaval a hegyormon. És a mi Dr. Faustunk még csak nem is ember, de minden, ami emberiként értékelhető, azt magában rejt. Fekete romantika, költői attitűd és morózus sci-fi, nagyon ritkán látható kompozíció ez, főleg feszes akciófilmekben kuriózum.

2017-08-19 09:12:18 magichorze (3) #189

úgy látszik az már tendencia, hogy a nagy rendezők elfelejtenek filmet készíteni, ahogy múlik az idő. Scott valaha tudott feszültséget teremteni, mára ez kiveszett belőle. Régebben össze tudott verbuválni olyan színészeket, akiknek volt jelenléte a filmvásznon. Esetünkben a színészek annyira karizmatikusak, mint egy kerti budi. A főszereplő (?) csaj olyan, mint egy bolti eladó.

Szívem szerint 2-est adnék, de a megvalósítás annyira profi lett, hogy az felhúzta nálam 3-asra.

2017-08-06 20:05:36 VMVKWA (3) #188

Nem olvastam el a kommenteket,biztos mar sokan leirtak.De ami szembetuno volt,hogy lehet hogy ilyen kreten/amator tarsasag gyult itt ossze. Ha jol ertettem ezek specialis alakulat,a profizmusok meg kb annyi,mintha random embereket valogattak volna az utcarol. Kezdve azzal, hogy mindenfele vedofelszereles nelkul lepnek egy idegen bolygora.

2017-07-15 15:10:04 kaamir (1) #187

Egyre jobbak és jobbak ezek a Ridley Scott-féle alienes vígjátékok.

2017-07-04 17:44:36 Ragemarci (3) #186

Ilyen karakterek nélküli horrorfilmet, aminek az egyik éltető eleme, hogy azonosulj, drukkolj szegényekért, nem tudom láttam-e már valaha. Még a 4-be is voltak egyéniségek, itt meg semmi se. A sztori pedig nem is lenne rossz, de ez már megint nem jött össze, ennyi hibát, logikátlanságot, jájj. Na mindenesetre anno jól kitalálták ezt az Alient, mert több, mint 30 éve nem csináltak belőle nagy filmet, mégis nézzük...

2017-06-22 22:48:17 Modric (2) #185

Köszönöm mindkettőtök válaszát. :) Csak a külső tévesztett meg engem. :D

2017-06-20 12:57:35 Nordbright (3) #184

nem teljesen ugyanaz, mert más a fejlődési ciklusuk
A Deacon sokkal bonyolultabban (több genetikai áttétellel) alakult ki ilyen szempontból.

előzmény: Modric (#182)

2017-06-15 17:10:49 Fatupi (3) #183

Nem ugyanaz.

2017-06-15 16:53:55 Modric (2) #182

A neomorph és a Deacon alien nem ugyanaz a kettő? Mert eléggé hasonlítanak egymáshoz.

előzmény: Nordbright (#180)

2017-06-14 17:30:34 Edwest12 (4) #181

Jaja: lehet nem kéne elolvasnom a hsz-okat, mert ártanak a lelki békémnek. :D

előzmény: purplerain (#179)

2017-06-14 15:21:33 Nordbright (3) #180

A neomporph szerintem (de javítson ki valaki ha tévednék) nem mesterségesen létrehozott faj, hanem az engineerek génállományából egyszerűen ilyen 'alien' fejlődik ki. Hasonlóan mint a 'Deacon alien' a Prometheusban. David csak ezeket fejlesztette tovább a saját kísérleteivel.

előzmény: Modric (#177)

2017-06-14 13:17:47 purplerain (3) #179

A fórumozás káros hatásai :D

előzmény: Edwest12 (#178)

2017-06-14 11:24:54 Edwest12 (4) #178

Mikor kijöttem a moziból, azt gondoltam, hogy egy jó kis zúzást láttam, ami nyilván sem az első, sem a második filmhez nem fogható, de jól mulattam. Volt igazi alien, meg sok vér, stb. De ahogy múlik az idő, egyre több minden zavar. Pl. az itt többek által említett mítoszrombolás. Az alienek egy titokzatos faj, amit ugyanolyan marhaság a predatorok hivatalos vadásztrófeájává silányítani, mint egy magát istennek képzelő robot genetikai munkájának. Utóbbi talán még gázosabb... Az is igaz, hogy nem volt szimpatikus szereplő, olyan, akiért izgulhattunk volna. Dr. Shaw kinyírása meg legalább akkora öngól, mint mikor a harmadik rész elején meghal Hicks és Nute. Ha valaki sikeresen túlélt egy filmet, és amolyan főhőssé vált, akkor nem öljük meg egy legyintéssel, mert a néző ideges lesz. :) Én mindenképpen. Remélem, Noomi Rapace legalább kapott elég pénzt a "cameo"-ért. Személyes nyomorom, de nekem nagyon nem jön be az ötlet, hogy gyakorlatilag valamiféle mutálódott gombaspórából lett az emberi testben ilyen lény.

2017-06-13 23:27:45 Modric (2) #177

Igen, azt tudtam a löttyről, hogy a tervezők fegyvere volt, csak magáról a porról nem tudtam eldönteni, hogy az micsoda. Nekem az az ötletem volt, hogy David alkotta meg a trutyi nyomán. De a neomorphot- nem David alkotta meg? Hiszen kellett a xeno-hoz egy prototípus... de az is lehet, hogy én nem figyeltem rendesen.

előzmény: Nordbright (#173)

2017-06-13 08:33:44 Dangar (3) #176

2017-06-12 15:50:38 tomside (3) #175

Csak nekem nem világos még így sem?

előzmény: Dangar (#174)

2017-06-12 13:50:08 Dangar (3) #174

A vége felé, amikor Daviddel terelgetik a xeno-t, az egyik csali szektor a C64-es. Ha jól emlékszem a C-szinten csak ezt az egy számot említik - és nem hiszem, hogy véletlenül...:)

előzmény: Nordbright (#172)

2017-06-12 11:09:09 Nordbright (3) #173

Szerintem valamit félreértesz, vagy felületesen nézted.

"Mi volt ez a fekete por? Az rendben van, hogy David alkotta meg, és ki irtotta az összes Teremtőt."
Ez nem igaz. A fekete por, illetve fekete lötty már eleve fegyverként létezik a mérnökök hajóján a tégelyekben. Azzal David (tudomásunk szerint) semmit nem csinált, max. ráengedte a mérnökökre.
A "por" nem maradt 10 évig a levegőben, hanem az élőlényeket találta meg és azokban hozott létre genetikai mutációt. Ha megnézed jól csak azt a két embert fertőzött meg, akik ráléptek egy fertőzött gombaszerű valamire, amiből spóraszerűen kiszóródott a fekete "por". A többiek nem érintkeztek közvetlenül vele.
David amit alkotott az maga a Xenomorph, a Neomorph mintájára, abból kikísérletezve.
A szerelmes részre meg már válaszoltak. Meghibbant.

előzmény: Modric (#168)

2017-06-12 10:57:41 Nordbright (3) #172

Erre kíváncsi vagyok. Ki vele, mikor, hol!?

előzmény: Dangar (#170)

2017-06-10 22:23:30 The man who laughs (2) #171

Az a helyzet, hogy függetlenül attól, hogy a Covenant mennyire gyalázza meg az Alien mítoszát (általában ezért utálják sokan ezt) ez egy hihetetlenül érdektelen film. Nem tudom, hogy igaz-e, hogy Scott gáncsolta el Blomkamp tervezett folytatását, vagy hogy Scott mennyire módosította rajongói nyomásra eredeti Prometheus folytatásának történetét, de ez nem is számít. Ami számít az az, hogy a Covenant a sorozat legfantáziátlanabb része. Vizuálisan szép és a klasszikus sci-fi zenéket idéző aláfestése is jó, de maga a film dögunalmas. Itt-ott megjelenek benne érdekesebb témák (a hívő ember kontra istenkomplexusos androidból simán ki lehetett volna valami nagyon jót is hozni, de a film nem, hogy nem kezd ezzel semmit, de a potenciált sem veszi észre"). Ám ezekkel még annyit sem kezd, mint a Prometheus. A legtöbb karakternek nem, hogy céljai vagy karakteríve, de jellemzője sincs igazán. (A főszereplő csaj elképesztően sótlan). Scott kukázta a Prometheus filozofikusabb hangvételét, az ott felvetett témákat és inkább csinált egy sokadik Alien remake-et. A probléma ezzel elsősorban nem az, hogy a biztonsági játékra és fanservice-re utazott, hanem, hogy így sem igazán működik a film. Az egészben alig van több feszültség, mint az Alien Conataminationban. A CGI, folyamatosan látható Alien szinte minden rejtélyességétől megfosztja a lényt. A "karatézó" neomorph(?) pedig már a trashez közelít. (Ráadásul nem is olyan erős a CGI, ami tovább csökkenti a félelmet.) A gore tényleg ütős, de izgalom nélkül nem sokat ér. Fassbender persze remek, de sajnos az ő karaktere is baromi egysíkú. Egyszerűen semmi, de semmi érdekes, emlékezetes nincs ebben a filmben, sem a tartalmat, sem a karaktereket, sem pedig az izgalmat tekintve.

És, akkor mindezek után "végre" megkapjuk a "várva-várt" Alien origin sztorit, ami épp olyan unalmas, mint a film. A Xenomorph eleve az „ismeretlen, földöntúli, megmagyarázhatatlan” rém mintapéldánya. Mint, ha csak H.P. Lovecraft találná ki. Ezért is olyan félelmetes. Megmagyarázni olyan, mint az „Erőt” tudományos alapra helyezni. Miért kell mindenből kiölni a misztikumot? Vannak dolgok, amik sokkal jobban működnek, ha teret hagyunk a fantáziának. De, ettől függetlenül is az A:C a létező legsablonosabb és semmitmondóbb megoldást vette elő: egy istenkomplexusos robot csinálja őket, mert csak. (Az pedig a Prometheus kedvelőinek szembeköpése, hogy Scott úgy lezárja annak a szálát, hogy az ottani tényleg érdekes/fontos kérdésekhez ne is lehessen visszatérni. Persze ez – állítólag- a „rajongók” hibája is, akiknek elég annyi, hogy xenomorph, meg Darth Vader meg klasszikus zene, és ha ezek meg vannak, akkor lehet tapsolni, meg örülni.) Én vagyok az utolsó, aki kiakad egy filmben a fizikai vagy a (kitalált biológiai) szabályok megszegésén, de az most engem is zavart, hogy milyen gyorsan megnőttek a lények.

Eljött az a pont, hogy el kell ismernünk, az Alien (Predator és Prometheus nélkül) egy roppant korlátolt franchise: sötét, nyomasztó kozmikus horrorként (slasherként) működik, amit minél kevésbé gondolnak túl, annál hatásosabb lehet.

A Prometheust utoljára moziba láttam (nemsokára újrázom), akkoriban tetszett. Igaz tele van hülye karakterekkel (bár nem értem miért kéne MINDEN karakternek, MINDIG logikusan, racionálisan döntenie? Fáraszt ez az "én a kanapéból jól megmondom, hogy mit kéne a felkészületlen karakternek erős stresszhelyzetben reagálnia" hozzáállás.) és történeti lyukakkal (amikre már sosem kapunk választ), ám volt egy nagyon erős hangulata és érződött rajta, hogy itt most egy új filmet, történetet akartak nekünk bemutatni (ha nem az Aliennel marketingelik szerintem sokkal elismertebb, kultikusabb film lenne.) Voltak karakterei, tartalma és hangulata. Az A:C-ből nekem mindegyik hiányzott, és ezekért nem kárpótolt a több xenomorph.

Ezt a filmet előbb fogom elfelejteni, mint az új Artúr királyt. (Épp ezért sem tudod olyannyira felidegesíteni, mint sokakat.)

2017-06-10 09:12:56 Dangar (3) #170

A C64-es utalás(?) amúgy megvolt valakinek...mármint rajtam kívül? :)

2017-06-08 21:06:31 BonnyJohnny (2) #169

Szerette Shawt, ahogy egy pszichopata szerethet. Ő annak nevezi. De természetesen nem az.

előzmény: Modric (#168)

2017-06-08 20:51:13 Modric (2) #168

Ha nem Alien film lenne, azt mondanám, hogy talán egy gyenge hármast megér. De így... nagy csalódás. Meg én is azok közé tartoztam, akik azt hitték, hogy választ adnak a Prometheus-ból eredő kérdésekre. Aha :D Mondjuk még a plakátja is nagyon félrevezető volt számomra így a film megtekintése után... Kettest Fassbender színészi teljesítménye és a zene miatt adtam.

Mi volt ez a fekete por? Az rendben van, hogy David alkotta meg, és ki irtotta az összes Teremtőt. De, amikor védőmaszk nélkül(!) leszáll a Covenant egysége egy idegen bolygóra, így is csak két emberbe száll bele a por. A legénység összes tagjába kéne belemennie, így mindenki meghalna a film elején. Bár, akkor rövid lett volna a film... :D Aztán: David elmondja Walter-nek, hogy szerette Shaw-t. Kérdezem én, hogy szerethette, mikor mutatják Elizabeth felboncolt holttestét kísérletezés gyanánt? Ezek szerint semmi értelme sem volt megmenekülnie a Prometheus végén... Ebből származik a másik kérdésem: Shaw hogyan, meg miből csinálta meg David-et? Mintha most jött volna le a gyártósorról. :D A film végi "bossfight" végkimenetelét meg egy 5 éves is ki tudta találni, annyira lerítt hogy nem Walter jött vissza a hajóra.

2017-06-08 10:20:59 Nordbright (3) #167

"Csak az eredeti Alien és a Prometheus filmzenéje, valamint az utolsó 20-25 perc menti meg az egyestől. "
Na ez jó! A zene rendben van, de nálam meg pont az utolsó húsz perc húzza le majdnem kettesre.
(nézhetetlent elvből nem adok egy filmre sem, illetve annak tényleg bűn rossznak kell lennie *akad olyan* - az egyesre pontozásokat itt is túlzott bosszúpontozásnak ítélem és elnézést, de nagyon nem értek egyet az ilyen pontozókkal).
Visszatérve... a vége tényleg eszméletlenül gagyira sikeredett a korábban már leírtak miatt (pl.: Xeno teljes valójában mutatva folyamatosan, feszültség:0, teljes kiszámíthatóság, már ismert befejezés újra, a darus jelenet az teljes vicc - F&F 8 utánérzet kicsiben)
A Xeno CGI-re viszont tényleg megérdemelne a film egy hatalmas nagy egyest!!! Az Alien3 óta nem volt ilyen gyenge a "grafika". Még a szürke "Neok" is jobban sikerültek, mint ez a tükröződő testű, furcsa színű és mozgású Xeno. És még lát is - hát beszarás, na ennél a pontnál Ridley valóban megérdemelt volna egy taslit.

előzmény: Majvaldo (#158)

2017-06-02 10:43:16 tomside (3) #166

Nem tudom, ez már tényleg ízlés kérdése, de ha valami madárinfluenza miatt véletlenül kimaradok innen kicsit, kiderül majd, hogy nektek volt igazatok. :P

előzmény: dikalosz (#165)

2017-06-02 01:42:36 dikalosz (1) #165

Azt még tegyük hozzá, hogy üres is volt a fagyitölcsér és még egy madár is beleszart.

Ez bizony telitalálat! :D

2017-06-02 00:13:19 Dió (1) #164

Amúgy azon röhögök, hogy az elvártakhoz képest egy kisebb anyagi bukta felé halad a film - aztán nehogy ez keresztbe tegyen szegény Scott direktorunk nagy ívű terveinek!

2017-06-01 14:51:26 Charlie O'Brian (3) #163

Én éppen a Prometheusszal voltam így. Kb. úgy érzetem magam, mintha vattacukrot ígértek volna és vattát kapnék. :D
Még lenne több emglátásom is, de mind a Prometheusról, úgyhogy itt nagyon off lenne.

2017-06-01 11:38:39 tomside (3) #162

+1!

Nekem is a Prometheus-vonal hiányzik, mármint, na, az el lett ebben bagatellizálva.
A Covenanttól azt vártam, hogy mi megismerhetünk egy koncepciót a saját létezésünkről, ehelyett azzal foglalkozik, hogy az általunk létrehozott android hogyan játssza az istent. Még ez úgy meg is áll, csak sajnos sehogyan nem látom a lehetőségét annak, hogy a következő filmben - amit alig várok! - úgy kapjunk választ a Prometheusban felmerült kérdésekre, hogy az ne legyen izzadságszagú. Ez szomorít el kicsit az univerzum jövőjét illetően.
Az a vonal, amikor az android dokkolásnál ráereszti a fegyvert a nagy fehérekre szép és látványos, csak túlságosan szimplista. Így kiírni őket az egészből? Egy nálunknál elvileg sokkal fejlettebb fajt? Ennyi? (Mondjuk baromi gyönyörű, mitikus és sokkoló volt látni az elpusztultakat azon a gigantikus téren.)

A Prometheus annyira felkorbácsolta az elvárásokat eredettörténet terén, szinte már az ígéret szintjén, hogy azt hiszem, nem egyedül voltam, aki joggal várta, hogy kerek-egész teremtéstörténetet épít majd a Covenant. Nekem ez hiányzott, de nagyon, és ismétlem, a problémám az, hogy erről a pontról nem is igen látszik, hogy valaha megteszik majd ezt a folytatások. Úgy érzem magam, mint a gyerek, akinek beígérték a vattacukrot, de fagyit kapott. Az is édes, csak hát, na. A vattacukrot vártam.

előzmény: purplerain (#161)

2017-06-01 10:37:13 purplerain (3) #161

Egy kicsit elragadtattad magad :D Szerintem meg abszolút nincs ennyi film/történet az Alien univerzum világában. Ridley a Prometheussal egy nagyon durván új és érdekes vonalra próbálta terelni az egészet majd teleszarta a gatyáját, lenullázott mindent és megint csinált egy agyhalott menekülős filmet ami semmit nem ad az Alien világához. Ami jó benne az a Prometheusból ered nem pedig önmagából sajnos...

előzmény: Charlie O'Brian (#160)

2017-05-31 16:33:16 Charlie O'Brian (3) #160

Félig-meddig értékelhető bocsánatkérés az Alien rajongóktól a Prometheusért!

2017-05-31 14:45:44 Charlie O'Brian (3) #159

Nos, engem meglep, hogy ennyire rossz a filmnek a fogadtatása, kiváltképp, hogy magam részéről a Prometheusnál lényegesen jobbnak tartom ezt. [Jelenleg a Prometheus 3.4 (reálisnak tartom, sőt talán sok is), ez meg csak 2.8 ]

Az alien filmek "igényesség" szempontjából csökkenő sorrendben nálam:
Alien, Aliens, Alien:Covenant, Prometheus, Alien 3, Alien 4, AVP

Ebben a fölsorolásban nálam a Prometheus környékén van az a határ, hogy "kár volt leforgatni".

A mélyen közepes Prometheushoz képest egy jobb közepes, nézhető sci-fi-t kapunk.
A film legtöbb hibája éppen a Prometheussal való kapcsolata, valamint, hogy nagyon sokat nyúl az eredeti Alien filmből.

Majdnem egy Alien remake, amit kapunk. Ez valamennyire előny is, hiszen, ha valaki imádja az eredeti filmet, akkor ebben is örömét lelheti. Ismét adott egy űrhajó, egy rejtélyes adás kapcsán végülis leszállnak egy idegen bolygón. Naná, hogy előre tudjuk, hogy ezt csúnyán megszívják. És úgy is van, szinte pontosan ugyanúgy és ugyanazt szívják meg, mint "utódaik" az eredeti filmben.

Próbál önmagán túlmutatni a film, de ugyanúgy nem sikerül neki, ahogy a Prometheusnak sem. Ami meg nem nyúlás az eredeti filmből, az meg a Prometheushoz köthető többé-kevésbé zagyvaság.

Van egy nagy előnye az AlienS-hez képest:
Itt végre nem "tápos" idegeneket kapunk :), ezek rendesen "teszik a dolgukat". Rendesen szívós idegeneket kapunk, végre.

2017-05-30 22:40:18 Majvaldo (2) #158

Jaaaj istenem!
Csak az eredeti Alien és a Prometheus filmzenéje, valamint az utolsó 20-25 perc menti meg az egyestől. Mégis kevés a hármashoz :( Kár érte!

2017-05-29 19:15:56 Ugor (4) #157

Szerintem ne hallgass senkire, csak magadra. Jobban jársz. Jó szórakozást!

2017-05-29 19:12:51 tomside (3) #156

Holnap jutok csak el a Covenantra, de az "összecsapott" és "átgondolatlan" jelzőket a Prometheus felől nézve teljesen helytelennek gondolom. Az nagyon is alapos, koncepciózus volt.

előzmény: Lacika83 (#155)

2017-05-29 18:32:56 Lacika83 (?) #155

Az a baj ezzel a rengeteg kérdés-válasz őrülettel, hogy szerintem a kutya sem volt rá kíváncsi. A klasszikus Alien 1-2. tökéletes lezárást adott. A fészek elpusztult, az összes döggel együtt. Nem tudom volt-e valaki, aki valóban feltette magának a teremtés kérdését, egyszerűen elfogadtuk, hogy idegen bolygón kialakulhatott idegen életforma.
Erre több évtizeddel az Alien után beleégett Ridley Scott agyába ez a "honnan jöttünk - és ők honnan jöttek" - mánia. Megnézve újra az Alien 1-2-t, valahogy nem tudom benyelni, hogy a Nostromo legénységének utazását, és felfedezését így gondolták tovább.
Bár az is igaz, hogy az Alien 1-ben Ash jóvoltából az LV-426-on kötöttek ki, aki ugyebár tudott már a potyautasról, és maga a Társaság is, akik nem véletlenül küldték oda őket.
Szóval elfogadható, hogy nem marad előzmény nélkül a történet, de így összecsapva, teljesen átgondolatlanul, mit sem ér. Akármekkora legendát is alkottak anno.

2017-05-29 13:31:21 purplerain (3) #154

Ahogy telik az idő és emésztem a filmet, egyre inkább lenyugszom. Oké nem mondom, hogy a film jobb lett, csont közepes csupán a fordulatok...

Prometheus vonal a kukában, David mint főszereplő.

...emészthetőbbek lettek.

Az a legnagyobb bánatom, hogy a Prometheus vonal valószínűleg ennyi volt, legalábbis olyan forgatókönyvírói fordulat kell hozzá amiből nem jönnének ki jól :) Egyrészt elfogadom, hogy ilyen az élet, elindulunk valami felé (Tervezők), aztán az élet (David) közbeszól és nem jön össze. Ok. De akkor is, a mozinéző nem ezért ült be na :) A másik David szerepe az egészben. Olyan, mintha ő lenne az új Ripley, negatív előjellel. Kicsit váratlan fordulat és nem tudom, hogy a a bajom-e vele, hogy pitiáner vagy az, hogy annyira váratlan és megdöbbentő, hogy utálom az egészet.... Végül is az első két Alien film is arról szól, hogy elindulnak az űrben valamiért, aztán letérnek az útról és vérfürdő... Csak ott a hajók térnek le az eredeti útjukról itt meg a sztori... :) Igazából mentegetem magamban mert nem akarom elhinni, hogy nincs benne értelem, de komolyan...

Ami viszont kérdés nélkül hibátlan volt benne az a zene...

2017-05-29 11:21:23 purplerain (3) #153

Akár :) :) :) Lehet az lenne a legkisebb baja filmnek :D :D :D

2017-05-29 08:56:19 tomside (3) #152

Bobby Ewinggal a fedélzetén...

előzmény: purplerain (#151)

2017-05-29 08:31:14 purplerain (3) #151

Nem biztos, hogy kuka az. Például úgy meg lehetne oldani, hogy megy 2 órában a sztori majd úgy lesz vége, hogy David felébred a zajra, hogy leszállt a Covenant és kiderül, hogy álmodta a filmet :)

előzmény: Lacika83 (#150)

2017-05-28 21:42:02 Lacika83 (?) #150

Valahol azt olvastam (lehet persze pletyka is, annyi mindent hallani már), hogy a következő rész David és Shaw utazásáról fog szólni a Tervezők bolygójára. Időrend a kukában...

előzmény: purplerain (#148)

2017-05-28 19:06:13 BalaKovesi (3) #149

Elképzelhető, hogy Scott úgy dönt inkább foglalkozik a Prometheusban megkezdettekkel Xenok nélkül. Sokszor egyik nyilatkozata cáfolja a másikat, szóval nem tartanom valószinűtlennek, hogy kedvet kaphat visszaterelni a storyt a Prometheushoz. Én vevő lennék rá, csak kár hogy kiírták a történetből Shaw-t. Mindenesetre én reménykedek, hiszen innen nagyon sokféleképpen folytathatják. Elég sok kérdést vetettek fel, amikre még mindig várom a választ...

előzmény: purplerain (#148)

2017-05-28 18:32:18 purplerain (3) #148

Jól érzem, hogy

a Prometheus vonal ezzel végleg el lett vágra/varrva? Elég szomorú lennék, mert ennek a folytatása így annyira nem hoz lázba...

2017-05-28 18:31:41 dikalosz (1) #147

Nem is tudom. Még ha meg is gyalázzák, így is annyit változott Ripley az előtte lévő három rész alatt, hogy el tudom neki nézni. Amolyan +1. epizódnak teljesen jó. Ezek az aberrált baromságok különleges ízt adnak a filmnek, olyat, amire ha az akkori gyerekfejemmel gondolok vissza különleges élménnyé kovácsolódott. Ez az, ami miatt nem tudok rá haragudni, de ezt már mondtam. Azon kívül a dizájnok, a technológia jóval de jóval jobban teremt atmoszférát, mint bármelyik rész az újak közül. És mint mondtam, ezt a beteg, vagány Ripleyt én bírtam :) S nem éreztem nagyon a hollywoodiánus maszlagokat sem. Főleg nem ilyen bizarrság mellett.

2017-05-28 18:23:54 ChrisAdam (2) #146

Egyébként a negyedik epizód nem abban bukik, hogy Ripleyt visszahozzák illetve hogy hogyan teszik ezt, hanem az, amit Dió leír. Itt nem arról van szó, hogy bizarr egésszé áll össze a szexjelenet meg mennyire FI, hanem az, hogy egy franchise központi karakterét meggyalázzák: Ripleyt. De nem is csak Ripleyt, hanem a xenomorph faját (poor Giger). Ezen kívül pedig tele van aberrált baromságokkal, a finálé (a szexjelenettől kezdve a végéig) olyan szinten logikátlan és BUTA, hogy párja nincs a filmtörténelemben. S igen, kérdés nekem is, hogy ez hogy nem húzza ki többeknél a gyufát. Főleg nálad, dikalosz, aki pont, hogy nem vagy vevő a hollywoodiánus maszlagokra. :)

2017-05-28 17:46:03 dikalosz (1) #145

Mint mondtam, bizarr egésszé áll össze ez a sok tényező. És ez tetszik.
Scott válasza valószínűleg az lett volna erre, hogy ne aggódj, mert még azután is lesz bőven lejjebb. Majd csak figyelj :)

2017-05-28 17:13:04 Dió (1) #144

Ami az utolsó mondatodat illeti, nálam mindkettő akkora egyes, hogy azóta is csilingel, úgyhogy erről aztán a legkevésbé sem kell meggyőznöd ;) Az ominózus "szexjelenet" pedig: igen, ahogy írod, egyrészt az aberráció zavar (kíváncsi vagyok, mit mondott volna Scott Jeunetnek '79-ben, ha ez utóbbi azzal áll elé, hogy "rendezd csak fiam, 20 év múlva majd úgyis cross-race pornót csinálok belőle:), de emellett az is, hogy egy ilyen megtermékenyítés egyáltalán hogy a gyíkban jöhet létre (azaz prolinyelven KI A búbánat teszi be KINEK és mégis HOVA:p), plusz hogy juthat el ez a csatornából szalajtott görcs egy másodperc alatt a megfoganástól a szülésig, stb... De ha erre még rá is sütjük, hogy sci-FI, akkor a Resurrection topikjában az imént leírt, ezt követő Bud Spenceres "Alien jobbhorgot" meg a többit már tényleg nem tudom, milyen műfaji besorolással illessem úgy, hogy az agyam ne olvadjon közben magmává. :)

előzmény: dikalosz (#142)

2017-05-28 15:51:10 terika (2) #143

Egy interjúban a film bemutatása után azt nyilatkozta, hogy igazából nincs türelme forgatókönyvet írni. :D

2017-05-28 15:11:47 dikalosz (1) #142

Írhattam volna azt is, hogy bőven belefér még a realitás határán belülre, hogy vérből X. próbálkozásra sikerül egy Ripleyt megalkotni. Legalábbis számomra. Az meg, hogy hogyan viszonyul a xenomorphokhoz, illetve ahhoz az aberrációhoz, igazából három rész alatt ez az egész alakulhatott így IS, megint csak meg tudom neki bocsáltani, pont ez volt az, ami ehhez a bizarrsághoz hozzátett, ami miatt kellemes élmény.
Írhattam volna azt is, hogy a vérből valő reprodukálás úgy viszonyul a haját növesztő, LGBTQ, az alieneket valójában megalkotó és öntudatra ébredő androidhoz, mint négyes az egyeshez :)

2017-05-28 14:53:06 banana (2) #141

Simán vehettek tőle vért a 3. elején a kezelés alatt.

előzmény: dikalosz (#136)

2017-05-28 09:08:37 Dió (1) #140

Ezt mindig keverem, de az érvelés ugyanaz:) Persze ha valakinek máshol van a határ, és még befogadja Ripley szexuális kalandjait, akkor áldásom rá, csak akkor ne a "sci-fiben mindent lehet" érvvel próbáljanak meggyőzni.

2017-05-28 09:03:20 BonnyJohnny (2) #139

Ilyen esetben inkább a fi-re szoktak hivatkozni, nem? ;)

2017-05-28 09:01:24 Dió (1) #138

"ez sci-fi, itt mindent lehet"
Ezt csak egy mosollyal tudom nyugtázni:) Mert akkor ha holnap Jeunet csinál egy ötödik részt, ahol a lentebbieket csak egy lépésnyit továbbvíve (hiszen az irány már adott) nem áll meg 1:1 szinten, hanem Alien-szexorgiát rendez (érted: emberek, androidok, xenomorf, na meg persze a mutatós királynő), arra is rásütjük majd ugyanezt a mondatot, csak hogy élvezni lehessen?
Elnézést az érzékenységemért, csak mivel kezdenek durván túlhasználódni a "sci-fiben mindent lehet mert ott a sci" és a "biztos csak paródiát akart rendezni úgyhogy ne vegyük komolyan" érvek, ezekre már automatikusan ugrok. Ez ez igényes mozi nézőnek NEM jelentheti azt, hogy sutba dobjuk a logikát és a jóízlést, és bármit tolnak le a belemen azt örömmel veszem, hát mert ez a "sci". A "határ" szó jelentése ismeretes és szerintem hiba lenne róla megfeledkezni, műfajtól függetlenül.
Amúgy rossz topikban vagyunk:)

előzmény: dikalosz (#134)

2017-05-28 01:28:24 BonnyJohnny (2) #137

Lehet. Hisz sérült a DNS. Ezért a sok félresikerült klón. De őszintén szólva ezt a filmet sem fogom soha újra megnézni, történetileg nemlétezőnek tekintem. Szóval nem érdekel. :)

előzmény: dikalosz (#136)

2017-05-28 01:09:26 dikalosz (1) #136

Deee hogy nem tesznek hozzá, valami olyasmit hogy ott bent találták a folyékony acélban?
Persze ha nem, az a logikus nyilván, csak úgy emlékszem.

2017-05-28 00:52:34 BonnyJohnny (2) #135

Én viszont ChrisAdam verziója mellé teszek voksot. Konkrétan elhangzik, hogy a véréből klónozzák.

előzmény: dikalosz (#134)

2017-05-27 23:54:14 dikalosz (1) #134

Hogyne állna jobban, hisz ez sci-fi, itt mindent lehet!
Egyébiránt pedig a négy rész közül mindegyiknek meg van a maga sajátossága. Most minőségbeli tényezőktől elvonatkoztatván a negyedik rész az, ami aztán teljesen új hangulatot hoz az addigi univerzumba (és előtte három rész készült). Ez már ízlés kérdése, hogy kinek mennyire tetszik. Nekem bejött. Főleg úgy, hogy a gyerekkorban tapasztalt, akkori fejjel még nem meghatározható bizarrság így visszagondolva kellemes élményként hat, mindenképpen egyedi. No meg én csíptem Ron Perlmant, és szerintem Ripley karaktere is állat volt. Könnyedebb film, mint a többi rész szerintem (legalábbis számomra), és ez a könnyedsége pont a bizarrságából adódik, ami bájos. A science fiction mivoltából adódó kérdések nem zavartak annyira, mint másokat valószínűleg. No persze nem azt mondom, hogy épphogy elmarad az első, illetve második résztől, ez amolyan gyengécskébb fajta négyes, de négyes.
Ami vicces, hogy nemrég újrázván az egész sorozatot (1-2-3-4), Fincheré tetszett a legkevésbé. A hangulat erős ott is, viszont bosszantott kegyetlenül az ezüstzöldesfekete cgi alien, illetve a feszkó sem volt a helyén. Viszont, még így is négyes.

ChrisAdam: Ha tippelnem kéne, én Dió verziójára tippelnék, de nagyon nem vagyok benne biztos. Viszont nem befolyásolja a hozzáállásomat a filmhez :)

2017-05-27 23:30:55 ChrisAdam (2) #133

Same here.

Amúgy nem a börtönbolygón talált vérmaradványaiból halászták ki? Azt hiszem, valami ilyesmit mondtak, ezért van az, hogy az alienkirálynő még fejlődés alatt van a hasában, kelés előtt. Nem mintha az értékéhez valamit hozzáadna ez a tény... :D

2017-05-27 23:06:31 Dió (1) #132

Nem akarok nagyon matekban kötekedni, de nálad három osztályzattal feljebb áll egy olyan film, ahol az ezer fokos olvasztótengelyből kikanalazott Ripley megdug egy Alient? :-)

előzmény: dikalosz (#131)

2017-05-27 21:42:15 dikalosz (1) #131

A negyedik résznél nálam a nosztalgiafaktor az, ami igen sokat szépít rajta. Hozzáteszem újráztam már többször is, legutóbb fél éve, és a négyesem kitart. Jobban bejön ez a bizarr, egyedi világa nekem, mint a legtöbbeknek.
Jelen a film viszont egy hatalmas blődség. Egy unalmas, a rajongók általi elvárásoknak való megfelelési kényszer alatt keletkezett, hiteltelen, a feszültséget mellőző, utólagosan sokat romboló 'kalapszar' lett.
Én azon csodálkozom, ha valaki szerint nem ez messze a leggyengébb rész a sorozatból.

előzmény: Gasz András (#130)

2017-05-27 20:23:36 Gasz András (4) #130

Hm érdekes volt! Prometheus és Alien 1 egyvelege. Sajnos mondjuk sok újsondság alig volt benne ellentétben a Prometheussal. A látvány meg a legénység azért ott volt! Néha voltak tipikus tini horrorokra jellemző dolgok pl hogy odarohan valakivehez valaki ahol tudhatná katonaként, hogy esetleg nem kéne... Az eredet/keletkezés kérdése itt is fontos volt csak már az Alienekre s nem az emberekre. Csodálkozom viszont, hogy a 4. nél is rosszabbnak tartják páran. Nálam az sokkal rosszabb, de mindnekinek más érzést ad egy film. 70%

2017-05-25 18:19:34 tomside (3) #129

Annyit látom az értesítések között, hogy valaki kommentelt a Covenanthez, hogy inkább beállítottam asztal-háttérnek a screenshotját.

2017-05-25 17:47:35 ChrisAdam (2) #128

Ebből KT poszt lesz facebookra. :D

előzmény: goromba (#127)

2017-05-25 17:30:36 goromba (1) #127

Studio: -Ridley, is it possible to make a worse Alien-movie than Prometheus?
Ridley:- Hold my beer...

2017-05-25 15:36:17 gomez1000 (2) #126

Sosem azt nèzem ki rendezte, megpróbàlom önmagàban èrtèkelni. De úgy is kiveri a biztosítèkot.
Egy nagy katyvasz az egèsz. Logikai bakik tömkelegèvel talàlkozhatunk, a feszültsègkeltès pedig hajaz az olcsó horrorokra, ahol nagy sikoltozàs, futkàrozàs meg kamera ràngatàs van, de atmoszfèra az nincs.
Sajnos sehogy nem fèr az agyamba, hogy a fenèbe gondoltàk ezt. Belerakunk 3 alien -t, utalgatunk nèhànyszor a Prometheus -ban törtèntekre ès akkor kèsz az Alien következö epizódja?
Talàn pontosan így gondoltàk. Úgyis megnèzik a fanok, aztàn dõl a lè. Olcsón megcsinàltuk, nagyot kaszàlunk.
A horror faktorral mèg egyet is èrtek, csak kàr, hogy èrtelmetlen ès bugyuta lett a vègeredmèny.

2017-05-25 14:34:21 BonnyJohnny (2) #125

A következő részben szerintem jönnek a space marinerek. :)

előzmény: banana (#124)

2017-05-25 12:07:21 banana (2) #124

Lassan rájöhetnének végre, hogy az eredettörténetekkel nem élettel töltik meg a korábban kitalált zseniális karaktereket, hanem kinyírják őket. Ez a film egy ligában játszik a Hannibál ébredésével.

Ha én adhatnék neki címet, ez lenne: Meghalt a Halál

Fura, hogy pont Scott az, aki a Prometheussal ásott egy sírgödröt és a koporsót most Covenantnak keresztelte el.

A sokak által utált és alul értékelt Feltámad a Halál köröket ver erre az utóbbi 2, Scott által rendezett Alien remake-re. Odáig volt íve és stílusa a sorozatnak, de '97 óta csak egy helyben topog.

A következő részben szerintetek lesz majd egy űrhajó, ami fog majd egy jelet?

2017-05-24 19:37:37 csabaga (?) #123

Az imdb-n már csak 6.9, nemrég még 7 fölött volt.Alighanem,hosszú távom még legalább fél jegyet romlani fog.

2017-05-24 19:04:10 Dió (1) #122

Amúgy miközben azon pörgünk, hogy a film milyen ostorozni való, igazából nem látom, hogy a külföldi oldalakon annyira rosszul állna. Mondjuk a rottenes átlag kapcsán, annak az oldalnak a kritikusi állományát x éve mintha lecserélték volna (nálam akkor vágták el magukat végleg, mikor körbenyalták Blake Lively cápás klotyótöltelékét), de ami a többit illeti, úgy isten igazából csak a KT-n látom, hogy megkapja, ami kijár neki (kedvenc oldalam most sem hagyott cserben). Szóval mostmár csak abban reménykedek, hogy legalább a pénztáraknál hasalás lesz a vége, különben Scott tényleg leforgat még hármat ebből az okádékból.

2017-05-24 17:36:49 Olórin (2) #121

Nem mindenkire igaz, persze, de a különbség az, hogy pl. Kubrick egy auteur, Ford (vagy Scott) meg egy iparos.

2017-05-24 17:23:17 ryood (1) #120

hogy egy ridley scott ilyen trágyákhoz adja a nevét, mint az alien covenant, a gi jane vagy a gladiátor, számomra elfogadhatatlan.

2017-05-24 17:16:22 csabaga (?) #119

Akad néhány régi rendező( pl William Wyler),akik nem készítettek 100 filmet és a lista elég erős,alig van köztük gyengébb alkotás.

A kevésbé régiek között ott van rögtön Kubrick,aki nem tudott gyenge/jelentéktelen filmet kiadni a kezéből.

Vagyis,hogy gyártunk sok vacakot,de néhány jó miatt fennmarad a nevem,szerencsére nem mindenkire igaz.

Az ihlet elfogytával jelentős alkotók inkább felhagytak a munkával...

előzmény: dikalosz (#118)

2017-05-24 15:38:32 dikalosz (1) #118

Hatalmas okosság! :)

2017-05-24 13:58:48 Ugor (4) #117

Nézd, nekem úgy volt jó régen az Alien, ahogy volt. Nem is gondolkodtam folytatáson. Csontig hatolt, megtette a magáét, felraktam a felső polcra. A többi része már nem hiányzott annyira, de kellemes meglepetés volt, hogy folytatták. Méltányoltam az igyekezetet. Ahogy az már lenni szokott, folytatásról folytatásra aprókat meg nagyobbakat romlott, nálam is. De nem az eredeti. Az viszont a romlással szemben meg mégis csak kiegészült információkkal, utólag hozzátoldott jó vagy rossz részletekkel, az összképet néha szépet építette, néha rombolta.. Megvolt a négy, jó volt így együtt, nem is vártam folytatást. A predátoros cuccok nem is érdekeltek, nem éreztem belevalónak, meg sem néztem őket. Gondoltam, valami beleerőltetés. Azután jött a Prometheus, nem haragudtam érte senkire, a régóta alvó kíváncsiságomat újra felpiszkálta a téma iránt. Azt már hozzátartozónak éreztem, de valahogy lyukasnak, hiányosnak, nem volt összekötve semmivel, csak nagyon hézagosan. Most meg összekötődött. Gyenge kivitelben, valószínűleg az általam vártnál is egy kicsit gyengébb módon, de ezt be tudtam tenni, a többi közé. Egy borzasztóan nagy, alapvető kulcsot adott a "idegen" keletkezéséről. Szociálisan is súlyosat. Ezért elnéztem a mások által elnézhetetlen dolgokat, bűnöket. Azonnal megbocsátottam a rendezőnek, mielőtt még megharagudtam volna rá. Nem tudom, hogy elégséges a mentegetőzésem vagy sem...

2017-05-24 12:56:22 Olórin (2) #116

"nem felejtem el neki az eddigi életművét és bele is kalkulálom mindig, minden filmjébe"
A mondat első része tiszta sor, a másodikat sehogy sem értem. Hogyhogy bekalkulálod? Jobb lesz a Covenant pusztán attól a tudattól, hogy ugyanaz rendezte, aki az Alient és a Szárnyas fejvadászt?

Vegyük John Fordot: csinált bő száz filmet. Abból nagy klasszikusként tartanak számon mondjuk ötöt, még úgy tizenötöt rendszeresen felemlegetnek, mint arra érdemeset, a maradék nyolcvan nagyját, közte a sok szart és említésére sem méltó közepeset meg max. azok látták, akik voltak olyan szerencsétlenek, hogy akkoriban beültek a moziba a Hatosfogat meg az Üldözők rendezőjének új filmjére. De Ford attól még legenda, mert a középszerűségei eltűntek a süllyesztőben, ami meg fennmaradt, az legenda. Kudarc alapján csak a kortársak ítélkeznek (mint mi, most), az utókor azt már leszarja. Így lesz ez Scott-tal is. Fennmaradnak a nagy művei, ezt meg max a megrögzött kompletisták fogják majd megnézni, úgy, ahogy manapság megnézik/zük a Halloween 28-at is, ha már egyszer belekezdtünk, miért is ne...

2017-05-24 11:39:55 dikalosz (1) #115

Pont az előélete, munkássága miatt lehet haragudni az illetőre. Azzal, ha azt mondom: -Ridley, brutálisan szar, amit most csináltál, nagy kár érted, hogy beálltál a bohócsorba! azzal a régi filmjeinek az értékét egyáltalán nem csorbítom. Persze, a király dolgokat tőle hogyan is feledhetné bárki.

2017-05-24 11:08:03 Ugor (4) #114

Mariska néni régen híres szakács volt, a legjobb háziasszony a faluban. Jöttek is messze földről a főztjét megkóstolni az emberek, híre hegyeken és völgyeken szállt, büszkék is voltak rá a falubeliek nagyon. De egyszer csak megöregedett… néha összekevert ezt-azt, néha odakozmált az étel… egészen addig, amíg csak azt nem mondta neki a háza népe, hogy ne is nyúljon semmihez, üljön a pitvarban a hokedlin, ott legalább nem tesz kárt semmiben. Néha még kihallotta a fészerből, hogy „mikor döglik már meg ez a vén büdös banya?”
Ezzel szemben viszont az is igaz, hogy bizony sokkal jobban meg kellene szigorítani az öregek jogosítványának érvényesítését, mert valóban veszélyes, ha egy reflexeit veszítő ember közlekedik a közforgalomban, másokat súlyosan veszélyeztetve…
Szóval, ha arról van szó, hogy Ridley Scott megöregedett, és nem rendez már olyan maradandókat, mint egykor, azért még nem felejtem el neki az eddigi életművét és bele is kalkulálom mindig, minden filmjébe. De ha arról van szó, hogy csak pazarolja a milliókat és értékelhetetlen alkotások jönnek ki az idős mester keze alól, hát végül is… igazából nem nekem fáj, hanem azoknak, akik a pénzt belefektették. De nem fektették most sem rossz helyre, ha 6,9-en áll az IMDb-n. De kétségtelen, hogy sok embernek nem tetszik. Én ezért még nem fejezném le az öreget.

2017-05-24 10:42:22 ChrisAdam (2) #113

Szerintem én egy pillanatig nem mondtam, hogy Ridley Scott ártatlan és ajnározni kell. Direkt kihangsúlyoztam többször is, hogy bizony, volt elég sara a filmben, DE ha már valakit számon akarunk kérni, akkor legyenek azok az írók először, mert a gyermetegül szar forgatókönyven hasal el leginkább a film.

Egyébként szerintem Scott hullámzása a forgatókönyvek miatt van és talán azért, mert nem megfelelően választ. De azért hozzá kell tenni, hogy Ridley még mindig az a rendező, aki azok közt van, akinek a legtöbb élvezhető filmje van manapság és ritka az is, amikor valaki ennyi műfajban maradandót okoz, mert horror is van (Alien), sci-fi is van (Blade Runner, Martian, Prometheus), akció is (Black Rain), kaland (Thelma and Louise), háborús akció (Black Hawk Down), történelmi dráma (Gladiator), krimi (Matchstick Men, American Gangster, Hannibal)... Lehet, hogy nem mindegyik színtiszta ötös és mestermű, de kiemelkedő jó, vagy stabil ötös filmek. Szóval na, Ridley elátkozása elég balga dolog, csak azért mert a Covenant nem lett jó. És még egyszer leírom, de azért én is haragszok rá emiatt és én megmondanám a magamét.

2017-05-24 09:14:00 Tenebra (3) #112

Ridley Scott szerintem a '90-es évek óta elég hullámzó színvonalú. Azóta mindig is jellemző volt rá, hogy gyártott egy igen szar filmet, majd visszatért, majd megint visszacsúszott, majd megint visszatért. Utóbbi 10-14 évet nézve is ez a jellemző. Gladiátor - Hannibal - Mennyei királyság - Amerikai gengszter - Robin Hood - Prometheus - A jogász - Exodus - The Martian - Alien Covenant. Persze ki-ki eldöntheti, hogy ezek közül melyik jobb és gyengébb (én mondjuk a 2000-es évek elejéről a Hannibalt tartom a jobbnak, a Gladiátort a gyengébbnek - de ezért a kijelentésemért már akartak meglincselni engem :D), de ha egy függvényt kéne felrajzolni, erősen hullámzó lenne a jelleggörbe.

Én úgy érzem, Ridley Scott igazából ugyanúgy tipikusan az álomgyár áldozata, mint sokan mások. Megcsinál olyan filmeket a pályája elején, mint a Párbajhősök, a Szárnyas fejvadász, az Alien, és még azt is bebizonyítja, hogy tud intelligens akciófilmet rendezni (Black Rain), aztán jön a G. I. Jane... :D Totális agyelszívás.

Vagy csak szimplán megöregedett. Elvégre Hitchcock is elég középszar filmeket csinált a hatvanas évektől, lehetne erre is fogni.

2017-05-24 09:06:35 BonnyJohnny (2) #111

Ja, és persze ChrisAdam is írta, hogy Scott is, csak ne rajta csattanjon az ostor, hanem az írókon.
Csakhogy nem az írók állnak nyilvánosság elé, és kardoskodnak a film mellett! Ridley Scott az, aki kiáll a pofonok elé, így ő kapja őket. Ezért egyébként konkrétan elismerést is érdemel az öreg, és át is érzem, hogy milyen rossz lehet neki, hogy a legnagyobb teremtménye kapcsán osztják. De ettől függetlenül csak azt tudjuk ütni, aki pofonok elé áll.
És mielőtt Szent Ugor prédikálna a békéről: olyan nincs, hogy senkit nem ütünk. Elszarták az Alien franchise-t. Szerintem a rajongóknak joguk van elégedetlenkedni.
Erre írtam lentebb Ugornak, hogy egy sima szar film esetében én sem vagyok a lámpavas híve. De mikor egy jó franchise-t szarnak el, akkor már én is dobok egy fát a máglyára. (Pláne, hogy közben a letöltések ellen ágálnak, meg a bevételeken sírnak. Na neee...)

2017-05-24 08:57:00 BonnyJohnny (2) #110

Ne legyél ennyire igazságtalan! Ha tavalyelőtt szerinted nem is csinált jó filmet, tíz éve biztosan. :)