It (2017) ☆ 👁

3,5

2022-10-09 18:11:59 TheDriver (4) #101

Amerikában már akkor sem... :D

2022-10-09 01:56:19 csabaga (2) #100

Régen a gyerekszereplős filmek gyerekeknek készültek.
A Pál utcai fiúk, Keménykalap és krumpliorr stb.

előzmény: TheDriver (#99)

2022-10-08 17:39:32 TheDriver (4) #99

És mi az összefüggés? :D

2022-10-08 01:46:23 csabaga (2) #98

Szinte csak gyerekek szerepelnek benne, a film meg csak 18 éven felülieknek...

2022-07-07 01:30:38 dittike (5) #97

A gyermeki képzelet sötét bugyrainak feltárása.

2021-03-16 16:27:54 Nordbright (3) #96

Hát... a híre és az övező felhajtás alapján valamivel többre számítottam. Igazából hármas alá, mert bár volt egy-két jó része, ahol a légkör és a feszültség is meg volt, de ahogy többen is írták már lejjebb, valóban voltak benne olyan részek is, ahol már hangosan is elnevettem magam. A túlzott CGI általában nem tesz jót semminek, itt is volt bőven belőle, néhol indokolatlanul is akár. A kevesebb néha több is elhangzott - valóban sokkal jobb atmoszférát lehetett volna teremteni, ha nem 5 percenként látjuk a "lényt" valamilyen formában ráadásul legtöbbször úgy, hogy megjelenésének nem is lett semmilyen következménye, csupán ijesztgetett(?). Szintén problémásnak érzem, hogy nincs meg tisztán a határvonal, hogy mi az amit a lény valóban megtehet, tehát a fizikai valóságban is bekövetkezik és "nyomot hagy", illetve mi a képzelet szüleménye, és e kettő hogyan viszonyul egymáshoz. Sajnos az előzményekről, a motivációról való információk is nagyon hiányoznak a történetből. Érdekes továbbá, hogy csak a főszereplők családi traumái ilyen eltúlzottak, talán nagyon is erőltetettek, mintha csak csupa idióta élne a településen.

2020-09-19 23:15:15 The Cortez (3) #95

A film alapjául szolgáló regény minden idők egyik legbrutálisabb irodalmi műve. Na nem azért, mert annyira erőszakos lenne, hanem mert olyannyira unalmas, vontatott, terjengős és fárasztó, hogy azzal hadifoglyokat lehetne kínozni, vallatni. Tehát nem nagy tudomány felülmúlni az alapanyagot, ennek megfelelően, a könyvhöz képest a 90'-es B-kategóriás tévéfilm kimondottan jól sikerült.
Eleinte úgy tűnhet, hogy a komolytalan poénok a hollywoodi horroroktól eltérő, meglepően durva nyitás miatt kellettek, de mivel az ökörködés meg a vicces beszólások később ugyanúgy megmaradnak, így egyértelművé válik, hogy a 2017-es Itből egy coming of age horrorvígjátékot csináltak a készítők. Nem lenne baj a koncepcióval, ha félelemkeltésben az alkotást nem múlná felül sokkal olcsóbb elődje, illetve ha a főellenség nem volna egy metroszexuális kinézetű ripacs, aki egy röhejes showman benyomását kelti.
A moziból árad a 80'-as feeling, időnként fel lehet röhögni rajta, valamint akadnak benne jobb ötletek, melyek között a legerősebb a kőcsatajelenet, ami igencsak felbassza a néző adrenalinszintjét. Összességében ez egy közepes szórakozás és sajnálhatjuk, hogy nem a Cary Fukunaga-féle sokkal sötétebb, durvább verzió készült el, amelynek már a tervrajzai is jóval nyomasztóbbak, paráztatósabbak, elborultabbak voltak az egész műnél.

2020-04-18 08:47:46 Lady Ópium (3) #94

Konkrétan elaludtam rajta.
Történetvezetés gyenge, szerplők tejbegríz, és világ életemben utáltam a bohócokat.
Volt aki ezen parázott?
Az, hogy a film vérgyenge, a végét is elbaszták nem Bill S. hibája, aki szerintem nem rossz színész egyébként.

2019-09-04 10:51:04 caulfield (3) #93

A gyerekszínészek parádésak. A film viszont jobban hajaz egy szép képeslapra, mintsem egy elszánt adaptációra. Tisztességes rezümé, de kár, hogy a mozi keretei közé préselték. Sorozat formátumban szépen kifuthatta volna magát és sanszos, hogy bájban, mélységben túl is szárnyalta volna a Stranger Things címen futó korrekt, de végeredményben sótlan ‘80-as évek summázatot. A Netflix büszkesége, főleg az utóbbi két szezonjával inkább tűnik egy üres rajongással töltött színes nosztalgialufinak King ezen elszállt, de valódi suhancai révén mégis két lábbal a földön járó horrorjához képest. Ezzel a feldolgozással a beígért rémköltésből azonban sajnos csak egy kis ijesztgetésre futotta.

2019-09-01 18:50:03 Benny Bug (4) #92

Szerintem azért van benne horror is. Csak az emberek furcsán néznek, mert közben hatalmas szíve is van. Elsőre furcsa párosítás, de működik. Határozottan működik.
Hisz az egész “Krajcaros” bohóc felfogható a gyerekkori félelmek és szorongások megtestesítőjének, amit csak úgy győzhetnek le, ha összefognak. Legalább annyira coming of age mozi is, mint horror. Hiába, King mester tud olyan karaktereket alkotni, akikkel könnyű szimpatizálni. S azzal, hogy nem csak buta slasher figurák a főszereplők, máris egy (vagy több) egészen új dimenziót nyit meg a mozi értelmezésként
Habár inkább úgy fogalmaznék, hogy ez a film horror IS részben, de annál sokkal több is egyben. :)

2019-09-01 18:20:15 Barbesz94 (4) #91

Ha nem horrorként nézed,akkor tök jó! egy 12 éves gyereket is lemernék ültetni elé kb,de ha nem akarom kategorizálni,akkor nagyon is nézhető.A baj a hype-al volt,hogy mindenkivel beetették ezt az "év horrorja" jelzőt,és mindenki toronymagas elvárásokkal ült le nézni.Ha nem lett volna agyonreklámozva,sokkal jobban ütött volna,és mindenki abba a kategóriába sorolta volna ami a toleranciaszintjének megfelelő.Nálam a családi film jelző is illett volna rá.A moziba egyébként is sok gyerek ült be.Simán 4-es

2019-03-01 16:55:09 teebchee (3) #90

Igazabol aki nem olvasta a konyvet, nem tudom, hogy tudja elvezni (a CGI-tengeren es a jumpscare-eken kivul), mivel semmit nem mond el a film, hogy ki ez a bohoc, miert van itt, mit akar a gyerekektol, stb...ilyen szempontbol a 90-es verzio sokkal celtudatosabb volt, habar ott sem teljes a kohezio a konyvvel. Egyszer nem sikerult megijednem a film nezese kozben, es nem azert mert mar kioltek a horrorok a felelmet, hanem mert mar a 2-3. Pennywise megjelenesnel nyilvanvalova valt, hogy vegig ez lesz(rettego pillanatok, meglepodes, Pennyiwise raront, aztan kodde valik, ez ismetlodik kb vegig, mintha szandeka sem lenne a Gonosznak megolni barkit is, csak beszaratni akarja az embereket, mint valami vidamparki latvanyossag). A masodik reszhez sem fuzok tul nagy remenyt, pedig mar jonnek a titulusok, hogy "minden idok legveresebb horrorja" lesz. Nem a vertol lesz egy horror jo, rajohetnenek a keszitok...

2018-11-04 19:35:23 unrealnoise (1) #89

Ez borzasztó. Totál sablon az egész. A legszebb csaj a legaranyosabb a suliban, aki persze segít a legelesettebb srácon, aztán a rossz arcok a suliban, pfú, nagyon-nagyon klisé az egész.

Hangulat? Jah, van neki, egy kicsike, de most komolyan... minden filmet, amely a régi időkben játszódik, be lehetne "védeni" ezzel...

Ez horror? Nevetséges. 50 percig bírtam nézni, nekem ennél van jobb dolgom. Unalmas, nem vicces, sablonos, mű, gagyi, minimális parafaktor sincs benne.

Nem olvastam és nem láttam az eredetit, szóval még csak a sztorit sem ismerem, ennek ellenére ez nálam simán nézhetetlen, felesleges időpocsékolás...

2018-02-13 14:23:01 Ubul (3) #88

nem olvastam / nem láttam az eredetit. Nálam valahogy Pennywise inkább röhejesen festett (kivéve az elején, a kezdő képsorokat), mint félelmetes lett volna. Voltak számomra is olyan pillanatok, mikor nem kapott el, és inkább mást csináltam volna. Viszont kíváncsivá tett, hogy mitől olyan "jó" az eredeti, szóval a napokban arra is sort kerítek.

előzmény: Killjoy (#87)

2018-01-01 20:19:32 Killjoy (3) #87

Na, ez a bajom nekem a remake-kekkel. Aki nem látta az eredetit, annak biztos, hogy marha jó móka volt Pennywise ámokfutása, de aki látta az 1990-es tévéfilm változatot... annak nagyon kevés újdonságot mutatott ez az új feldolgozás. Félelmetesebb Pennywise-t kaptunk, ez tény. A gyerekszereplők is messze nem olyan idegesítőek, mint a '90-es verzióban, de összességében én megmondom őszintén, untam. Többször megállítottam, mást csináltam, egyszerűen nem szögezett a székembe, de mondom, ez valószínűleg az "ezt már egyszer láttam"-nak volt köszönhető. De mint tudjuk, egy újszülöttnek minden vicc új, és azért vannak benne nagyon jó atmoszféra-teremtő mozzanatok, de be kell látnom, ennek a filmnek (meg úgy általában a King filmek jórészének) nem én vagyok a célközönsége. Nem fogom többször elővenni, max. majd a második rész megjelenése előtt, bár mivel az 27 évet ugrik majd az időben, így elég kevés kapcsolat lesz a két sztori között, tehát még az akkori újranézésnek sem biztos, hogy lesz létjogosultsága...

2017-12-31 00:37:47 ChrisAdam (5) #86

Gondoltam, hogy a könyv befolyásolta az osztályzatod. Mondtad, hogy mennyire jó és el is olvasnám, de biztos vagyok benne, hogy utána már kevésbé tetszene a film.

2017-12-30 23:39:35 Hannibal Lecter (3) #85

Másodszorra sajnos már korántsem akkora élmény, mint amilyen anno moziban volt. Talán azért, mert azóta olvastam a nagyságrendekkel jobb regény eredetit (és igen, én is azon a véleményen vagyok, hogy ez a magnum opus megérne egy komplett tévésorozatot), vagy talán mert a nagyvászon ennyit emelt rajta, mindenesetre szeptember óta sokat veszített a varázsából. Túl hosszan terpeszkedik a film, Pennywise rémisztgetései szinte egytől-egyig hatástalanok (és/mert repetitívek, illetve tétnélküliek), a Neibolt utcai kísértetházban zajló grandiózus összecsapást kivéve, ahol azonban a film fel is éli az összes feszültségtartalékát, így a végső - egyébként is olcsó slashereket idéző - leszámolás már szinte teljesen érdektelen. (A finálé a regényben és a '90-es tévéverzióban is sokkal ütősebb.) A King művét felülíró cselekménymódosítások zöme funkciótlan, ellenben szimpatikus, hogy Muschietti legalább hellyel-közzel ragaszkodik az eredeti lektűr vulgáris nyelvezetéhez. (Bár az obszcén humorért felelős Richie itteni karaktere nem ápol túl szoros viszonyt az eredetivel.) Számomra a ma már kultikus '90-es adaptáció, ha nem is sokkal, de jobb. Amaz inkább csak sejtelmesen éreztette a rettenetet, nem mutatta meg élesben (Georgie halála hiába lett itt sokkalta brutálisabban szcenírozva, a jelenet mégsem félelmetesebb, inkább csak merészen hatásvadász, de éppen a misztikumától fosztja meg a bohócot), míg a 2017-es Az néha általánosságban véve is öncélúan brutális, bár gyerekszínészei jók, s a miliőrajz is remek (na de a nyolcvanas évek iránti nosztalgiára építkezni manapság nem túl kockázatos vállalkozás), csakhogy már korántsem tartom az év (sőt: az elmúlt évek) csúcshorrorjának. Lecsúszott hármasra.

2017-12-30 22:41:29 miraculum (4) #84

Jó lett! Van kémia a szereplők között, jól működik a lúzerek bandája, ez pedig a casting és a rendező érdeme. Igazából ez egy tinidráma, sok horror-elemmel megtűzdelve. A karakterek kiválóan lettek megformálva, pedig gyakorlatilag alig tudunk meg róluk valamit, és mégis életre kelnek. A fényképezés, a hangeffektek, a vágás, mind-mind nagyon jól lett megvalósítva, az atmoszféra behúz. Ötöst sajnos nem tudok adni, mert a sok rohangálás és ijesztegetés annyira nem mozgat meg bennem dolgokat, a személyes drámák bővebb kibontásával jobban hajlottam volna a kitűnő felé. Mindemellett várós a második rész is!

2017-12-27 10:25:28 magichorze (3) #83

Átlagos lett, pedig a készítők aztán tényleg mindennel megpróbálkoztak, hogy a frászt hozzák a nézőre. Ennek ellenére szerintem egyáltalán nem volt félelmetes a bohóc. Egy-két villanás rendben volt, de összességében ahogy haladt a film, egyre kevésbé kezdtem izgulni a szereplőkért.

Egyetlen egy dologtól kaptam frászt: a 'beteg' srác anyukájától. Na az tényleg durva volt az sztk keretes szemüvegével és a kertibudi alakjával.

2017-12-24 01:17:07 lizardking (3) #82

Stephen King regényéből egy két évados, 16-20 órás sorozatot kellene csinálni, mert ez így, ebben a formában nem működik (és az 1990-es eredetiben sem működött). Nem tudom, hogy mi lenne a véleményem, ha nem olvastam volna a könyvet, de így képtelen vagyok elvonatkoztatni tőle. Egyszerűen nincsenek kibontva eléggé a karakterek, az egymáshoz fűződő viszonyaik, vagy a sztoriban megbújó grandiózus misztikum és természetfeletti. Ettől függetlenül, Skarsgard jó volt Krajcárosként, a Neibolt utcai házban játszódó részt és a finálét ötletesen és ütősen tálalták, a gyerekszínészek is hihetően alakítottak. Nem volt rossz, de ez a történet megérdemelne egy kidolgozottabb adaptációt.

2017-12-22 17:45:19 Dió (2) #81

Ez teljesen jogos, csak szerintem az a különbség, hogy ha egy film olyan tisztelettel nyúl a forrásaihoz, és olyan stílusérzékkel és mértéktartással illeszti össze azokat egy gyönyörű egésszé, mint a Stranger things első évada, az nálam hommage. Az It pedig azért nem ugyanez a kategória e téren. Persze elismerem, hogy nem volt könnyű dolga így röviddel a Stranger things első évada után, ráadásul amikor az debütált, ennek már gondolom kész volt a koncepciója, castingja és a sztorija, szóval ennyiből nem fair lopásnak nevezni - ettől függetlenül én ezt ilyen formában nem tudom szeretni.

előzmény: nygaben (#79)

2017-12-22 15:52:29 tomside (4) #80

Nagyon hálás vagyok ennek a filmnek, mert úgy tudott valami népszerűséget hozni talán a műfajnak is, hogy közben maga a film nem lett populáris a szó rossz értelmében. Tökéletesnek közel sem mondanám, de vannak nagyon jól eltalált pontjai, és baromira szerethető. Nézném a folytatást!

2017-12-22 10:25:14 nygaben (4) #79

... érdekes egyébként, hogy épp az merül fel kritikaként, hogy ez a film lopja a Stranger Thingst, miközben már annak a sorozatnak sincs jóformán egyetlen eredeti pillanata se, egy gigantikus tisztelgés az egész a 80-as évek horrorjai/kalandfilmjei felé -- elég meggyőző módon amúgy :D. Mondjuk az is igaz, hogy én az ilyesmit életem végéig tudnám nézni, annyira közel állnak hozzám ezek.

2017-12-22 09:31:45 Dió (2) #78

Egyelőre még nem tudom, kettesen vagy hármason landol -e, csak hogy kibaltázottul nagy csalódás. “Rövid” értekelésem:

1, Azt hittem, az Annabellenél jobban idén film nem ejt pofára a horrorjeleneteivel, de az It még annál is hülyébbnek nézi a nézőt. Nem elég ugyanis, hogy megint jumpscarekkel helyettesíti az atmoszférát, de CGI-vel ilyen durván és ízléstelenül nyakonbaszott horrorszcénákat már olyan régen nem láttam, hogy én konkrétan NEVETTEM alattuk (ami vélhetőleg nem volt célja a rendező úrnak). Felesleges Bill Skarsgard alakításáról beszélni is, mert kb 10 percet ha tölt a vásznon. Ennek a filmnek a főszereplője valami elfuserált komputer által életre keltett celluloid-okádék. Ilyen szinten nem bíznak már a régimódi horrortechnikákban? Arról nem is beszélve, hogy a less is more nevű aranyszabályt le sem szarva kétpercenként kell az arcomba tolniuk ezt az izét, pedig tudvalevő, hogy attól (is) lenne rémisztő, hogy kevesebbszer látod.

2, Aztán az általatok agyondicsért dráma... Totál in medias res kezd a sztori, és gálánsan elmegy egy rakás olyan dolog bemutatása mellett, ami kéne ahhoz, hogy izguljak a szereplőkért. A gyerekek kapcsolatának fejlődését mélyítő szcénák nagyrészét mintha a vágószobában hagyták volna, csak hogy többet lehessen ijesztegetni. A szereplők szüleikkel való kapcsolata egy rakás, végletekig túlzott és gyorsan lezavart klisé. Az eltűnt gyerekeket senki sem keresi rajtuk kívül, a hiányukat szóvá sem teszik (a bully csoport például még csak egy árva szót sem ejt arról, hogy eltűnt a barátjuk). Kérdem én, ezek mellett így hogyan kaphatna súlyt a dráma? De még ha működne is az, a hatása csak a következő CGI okádmányig tart, ami megint röhögésbe fojtja azt a kivitelezés miatt.

3, Hangulat. Ez az egyetlen, amit dicsérni tudok tudnék, ha nem lenne ekkora LOPÁS. Nem volt elég egyértelmű, hogy végig a Stranger thingset majmolják, és a nyilvánvalóság kedvéért még az egyik főszereplő kissrácot is át kellett emelni onnan? Tovább rombolva ezt, az It stílusa tökéletesen inkonzisztens. Zéró kohézióval dobál egymásra mindent, pl. az egyik pillanatban 18+ kézleharapást kell néznem, rögtön a következőben a szemüveges kissrác szexpoénjait kell hallgatnom, majd kisvártatva valami önfeledt metálslágerre dobálják egymást kővel a kissrácok. Hogy ezek között legyen valami hangulati átmenet vagy kapcsolódás, azon láthatólag nem sokat izmozik a film. Arról nem is beszélve, hogy közben úgy próbál nosztalgikus és múltidéző lenni, hogy ezzel az újkori plasztik CGI hányással cseszik tele az egészet. Muschietti stílusérzéke, ezután ki merem jelenteni, hogy egy sótartóéval vetekszik.

Amit muszáj pozitívumként felróni, azok a szép képek és zene, a gyerekszereplők játéka és összesen két jól sikerült jelenet (a fürdőszobás, illetve a végén a testkamra). De hogy ebből mennyivel jobbat ki lehetett volna hozni, ha nem az a rendező nyúl hozzá, aki már a négy évvel ezelőtti Mama című hányást is lerakta az asztalra... Egy barátságról, összefogásról, gyászról, terrorról és túlélésről szóló gyönyörű történet kellett volna, hogy legyen; helyette egy buta, felszínes, két és fél órás “best of CGI scares” nyűg lett. Nem tudott volna inkább valami mást remakelni ez az ember? Pont EZT a filmet kellett így elbasznia???

2017-12-21 09:04:49 Szamár (4) #77

Azért sajnálom, hogy végül nem Cary Fukunaga rendezte. Erősebb lehetett volna...

2017-12-19 17:20:11 necksprain (4) #76

egyetlen hátránya a filmnek, hogy belekezdtem a stranger things új évadába, és ezután az olyan szinten nem érdekel, hogy abba is hagytam.

2017-12-17 14:48:09 ChrisAdam (5) #75

Újranézve ez egy ötös. Bitang erős film lett, a horror része most jobban működött, mint a moziban, a dráma pedig nagyon merész és kemény, nyomasztó még mindig. Pennywise meg kicseszett zsenialitás, nem tudok mást mondani, a gyerekszínészek ugyancsak kiemelkedően jók. Egyre inkább el akarom olvasni a könyvet, de az oldalszám mindig földre terít.

2017-12-12 09:24:32 necksprain (4) #74

én sem láttam az eredetit, de ez valami kurvára jó volt!!

2017-12-10 11:00:43 yahooboi (?) #73

Most miért kellett egy egész estés Stranger Thingset csinálni? Vagy várjunk csak...

2017-10-24 16:48:35 Norbert Simon (4) #72

Nagyon jó kis film lett. Ez egy színtiszta horrornak, egész jó tinifilmnek és nagyon jó kaland filmnek is eltudom könyvelni. Tele értékekkel plusz ott vannak a remek gyermekszínészek akik nagyon jópofák benne. Nagyon is érdemes megnézni.

2017-10-18 19:01:19 Charlie O'Brian (?) #71

Viribus unitis. Egységben az erő.
Egy 80-as évekbeli filmet kapunk, a mai technikával kivitelezve és főleg mai horror ingerküszöbhöz igazítva. Óriási retró hangulat, meg kell mondjam, nagyon élveztem, a Panasonic kazettás magnók, retro biciklik, háttérben levő klasszik hi-fi tornyok látványát. Szép munkát végeztek ezzel. Egyedüli anakronizmus, amit észrevettem: a háttérben dübörgő tehervonat kétszinten tartalmaz konténereket gondolákban, szerintem ezt jócskán '90 után vezették be azon a földrészen! :P
Nagyon jóra sikerült a tizenéves korosztály problémáinak, konfliktusainak, szorongásainak, vágyainak bemutatása. Leszámítva, hogy ilyen szintű tini erőszakot nem tartok reálisnak, remélem nem jellemző a világ azon felén sem.
Kellemes film, retro nyári hangulat, meg persze némi horror faktor, de nem lett túltolva. Mondjuk nekem ez a bohóc akkor sem félelmetes. Pláne amikor valami borzalom szörnyet látni és visszaváltozik bohóccá. :)
A forgatókönyv is ok, de egy dolog tudható volt hogy a főbb szereplőknek nem lesz komolyabb bajuk.
Terjedelmében is éppen elég, nem túl hosszú, egyáltalán nem unalmas, de nincs túl rövidre vágva sem!

2017-10-07 10:33:43 Tenebra (4) #70

Elvileg csak egy második rész lesz, de az logikusan következik abból a tényből, hogy a könyv is markánsan két részből áll. Tehát nem egy kamufolytatás lesz. Viszont az 1990-es feldolgozás esetében is igaz volt, hogy a második rész jóval gyengébb lett, mivel valahogy a felnőttek világát nem sikerült olyan izgalmasan bemutatni, mint ezt a gyermekkort.

Egyébként én is a kamaszproblémák miatt emlékszem erre a filmre szívesen, van ezekben a coming of age sztorikban valami nagyon izgalmas és misztikus. Talán azért, mert gyerekként valahogy én is mindig úgy éreztem, hogy már értem, felfogom a világot, viszont a gyerekstátuszom miatt nem vesznek komolyan, illetve kiszolgáltatott vagyok. Na, meg számomra úgy trauma a bullyzás, hogy láttam gyerekként szenvedni másokat, de gyáva módon nem avatkoztam közbe. Így e filmek számomra azért is katartikusak, mert látom, hogy az áldozat képes visszavágni. Szóval ez a pozitívuma ennek a filmnek szerintem, hogy egy jó coming of age sztori. Éppen ezért a "horror" számomra működött volna a bohóc nélkül is, aki számomra cseppet sem volt félelmetes. Már azért, mert Henry, a bullyzó önmagában egy pszichopata volt. :D Megnéznék egy ilyen filmet egyszer amúgy, ami amolyan pszichothrillerként mesélne erről a problémáról, természetfeletti marhaságok nélkül. Henry az egy tökéletes antagonista lenne.

Nálam épp a horrorvonulat húzza le 4-ről 3-ra. :D Egyetlen félelmetes jelenete volt, a kép életre kelése. A többi nem érintett meg.

2017-10-06 23:23:12 ChrisAdam (5) #69

Kifejezetten kellemes meglepetés volt Ez, pedig aztán mindenféle negatív előítéletet felállítottam és felvettem a kritikus szemüvegemet is, aztán elégedetten sétáltam ki a moziteremből. Nem tudnám azt mondani, hogy félelmetes film, habár vannak olyan rövid pillanatai, amikor kirázott a hideg vagy éppen égnek állt az összes szőr a hátamon, a jumpscare működött, viszont az általános idegszaggatás annyira nem. De ez nem is az a film, itt tulajdonképpen a horror csak körítés, mögötte sokkal több minden terül el, amiről érdemes gondolkodni, érdemes beszélni és bizony, sokkolja az embert. Engem nem azért "viselt meg" a film, mert lefostam a bokámat Pennywise ijesztgetéseitől, hanem amiatt, mert valahogy egy egészen vaskos körképet sikerült alkotni az akkori amerikai kisvárosi életről, az eltorzult családi életről és az abból fakadó problémákról, sebekről. Emiatt lesz jóval több, mint egy ártatlan kis horrormese, emiatt lesz súlyosabb a film. Nem csak "vannak" az idősebb srácok, akik "csak úgy" gonoszak és zaklatják a kisebbeket és nem csak "vannak" ezek a zaklatott, önbizalomhiányos, kisebbségben levő gyerekek, akik mindezt elviselik, hanem a film nagyon ügyesen belepillantást enged a "miért"-be. Mindez pedig több sötét hangulatot áraszt magából, mint a bohóc összes jelenete, de ezt egy percig se bántam.
Ezen felül természetesen Pennywise is remek gonosz, sőt. Általában már elegem van mindenféle ezekből a szörnyekből, a filmgyártás talán legelcsépeltebb figurái ezek, főleg ha horrorfilmről van szó. Pennywise viszont baromi jó, nem egy papírmasé, hanem van egy igazán jellegzetes figurája és színészi játéka, maradandó jelenléte, amihez gondolom az eredeti hang még inkább hozzátesz, sajnos szinkronnal néztem (de mellesleg az se volt szörnyű, sőt, egész rendben volt).
Nem nagyon szaporítanám a szót, tetszett a film, vannak persze hibái, nem tökéletes, de mindenképpen megjegyzendő a ma haldoklás szélén álló horrorműfajban. Persze most jön majd az, hogy kijön egy első meg második meg huszonkilencedik epizód, amivel majd szépen összeugrálják az igényesen felásott és behintett kertet. 75%

2017-10-03 19:54:55 Leo_Stotch (4) #68

Az emlékeim igen homályosak. Inkább 90-es évekinek mondom magam. De úgy gondolom, minden ami a mai felgyorsult technika előtti, az jó, így 80-90 összemosható.
A bohóc nagyon bejött, szinkronnal is. Eredetiben majd itthon, várom már. Viszont nem feltétlen használták a legjobban, sok volt a túltolt jelenete, a nyitóval ellentétben. Viszont így is, egy hangulatos főgonosz született. Úgy mint Nicholson és Ledgernél. Jó a régebbi is, klasszikus, de az újabb jobb, másabb, érdekesebb, de megfér a régivel.
Újra kéne már nézni a Tim Curry-s mozit, nem is láttam egészben, homályos is.

előzmény: GothMan (#67)

2017-10-03 18:34:35 GothMan (3) #67

Örülök, hogy betalált a 80-as évek nálad, erre te nem igen emlékezhetsz. A film csúcspontja nekem, amikor a kődobálós csata alatt megszólal az Anthrax. 88-as nóta, a film pedig 89-ben játszódik, tehát abszolút releváns, tetszett. Viszont a horror rész nálam sajnos nem igazán működött. És erről leginkább Pennywise tehet.

előzmény: Leo_Stotch (#66)

2017-10-03 16:28:05 Leo_Stotch (4) #66

Az is. Meg dráma is.
A kor megidézése, a biciklizgetések, a csínytevések, az internet nélküli világ. Félek, hogy felnőttekkel már nem fog ennyire működni, de ez így, ahogy volt nálam igen betalált.
Legfőképp mert nem az a kimondott horror. Közben mégis.
Mindenből pont annyi volt benne, hogy jó legyen.
Ami még meglepett, hogy a sok világos jelenet ellenére is elérte, megteremtette a hangulatot.
A nyitány meg mesteri.

előzmény: GothMan (#65)

2017-10-02 18:44:50 GothMan (3) #65

A Super 8 és az Állj mellém tényleg jó párhuzam. Kár, hogy ez egy horror film (akar lenni).

előzmény: Leo_Stotch (#64)

2017-10-02 10:52:00 Leo_Stotch (4) #64

Igazán jó film. Nem bazári látványosság, nem csak a csihipuhi, hanem jól felépített dráma, rengeteg horror és jó pár vígjátékelemmel.
Látszik, hogy foglalkoztak vele.
Végig a Super 8 és az Állj mellém járt a fejemben.

2017-09-21 23:34:11 BalaKovesi (4) #63

Azért szerintem akadnak a filmben jó zenék. Beverly témája például botegyszerű, de remek, aztán ott van még a papírhajós jelenet alatt hallható aláfestés is, de akad a filmben kevésbé lágy zenei rész is (amit egyébként még a film megnézése előtt meghallgattam, és nem tudtam elképzelni, hogy hogy illik majd egy ilyen zene az AZ-ba, de moziban nézve már jobb volt), ezen a tételen azért érződik szerintem, hogy Wallfisch dolgozott a Dunkirk soundtrackjén is. De megemlíthetném még a kezdő képsorok alatt hallható tracket is. Igaz, tényleg nem a leg fülbemászóbb dallamok, de azért dúdolhatók, és a hangulatuk nagyon a helyén van (bár nem is azt mondtad hogy nem jók, hanem azt hogy felejthetők). Az egyészség ellenszerének a soundtrackjét még nem hallottam, de majd belehallgatok.

(Az egész filmről is tervezek majd írni, csak mostanában túl lusta voltam hozzákezdeni... :D)

2017-09-21 20:43:46 Jason13 (4) #62

Stephen King munkásságnak nagy rajongója vagyok, számtalan regényét és novelláját olvastam már. Viszont a műveiből készült filmek már eléggé megosztanak, hiszen a legtöbb adaptáció elég felemásra szokott sikeredni és csak néhány kivétel akad, melyek tényleg magas minőséget képviselnek.
Az 1990-ben bemutatásra került Az nem igazán sorolható az utóbbi kategóriába, leginkább csak Tim Curry alakítása miatt kering még a köztudatban. Az igazat megvallva, én még nem láttam azt a verziót, de nem is nagyon izgat, hiszen ahogy utánaolvastam, kiderült, hiába bír terjedelmes játékidővel, elég sok helyen eltér a nagyszerű regénytől.
Nem mellesleg itt az új verzió, mely kifejezetten biztató kritikákat kapott és én is nagyon vártam már. Egyedül azért tartottam kissé tőle, mert az az Andres Muschietti dirigálta, aki a Mama című horrort is, mely véleményem szerint egy nagyon harmatos alkotás.
Ezzel szemben Pennywise új ámokfutása egy nagyon erős darab lett, mely az írott alapot is kellő tiszteletben tartja és csak ott tér el tőle, ahol tényleg muszáj.
Már a kezdő képsorok láttán sejtettem, hogy ez egy nekem való szösszenet lesz és ugyan a kedves bohóc első feltűnését brutalitásban később nem sikerül felülmúlni, a remek atmoszféra végig kitart.
Igaz, az ijesztgetések nem hozták rám a frászt, de a hangulat kárpótolt ezért. A zseniális operatőri munkának és a remekül adagolt feszültségnek köszönhetően többször a hideg futkosott a hátamon.
Aztán itt vannak a gyerekszínészek, akik rendkívül erős alakítást prezentáltak. Ugyan nem mindegyikük karaktere kapott kellő kidolgozást, de többségük igazi több dimenziós figura, akikért lehet izgulni.
Bill Skarsgard pedig igazi telitalálat, mint Pennywise. Több helyen olvastam, hogy sokak szerint keveset töltött a vásznon, de én ennek csak örülni tudtam. Mégpedig azért, mert így az összes felbukkanása emlékezetesre sikerült és egyszer se éreztem azt, hogy erőltetetté válna személye.
A látványba se nagyon tudnék belekötni. Egy-két helyen a CGI kissé érdekes, de többségében azért meggyőzőek az effektek. De aminek főképp örültem ilyen téren, hogy a készítők néhány kifejezetten véres képsort is átemeltek az írott alapból. Bár, az első támadás erejét a későbbiekben nem sikerül fokozni, de egy viszonylag nagy költségvetésű horrortól ez szerintem meglehetősen bátor mutatvány volt.
Sajnos azonban akadt néhány gyengébb tényező is, melyek nálam kissé lehúzták a végeredményt. A zenei aláfestés szerintem elég felejthetőre sikeredett, Benjamin Wallfisch sokkal erősebb tételeket készített az Egészség ellenszeréhez.
A lezárástól is kissé többet vártam, bár, az kétségtelen, hogy egész látványosra sikeredett. De ott már nem éreztem azt a nyomasztó légkört, ami addig körbelengte a filmet.
A legjobban viszont azt sajnáltam, hogy Derry sötét múltja és egy-két rejtély túlságosan a háttérbe szorult. Persze, a folytatásra is kellett hagyni muníciót, de annyi mindent feldobtak, hogy pár eseményről igazán belebegtethettek volna több információt. Ez mondjuk már lehet csak kukacoskodás részemről.
Mindent összevetve, ez egy nagyon hatásos és szórakoztató horror lett, ahol az ijesztgetések ugyan a nagy könyv szerint mennek végbe, de legalább kellően vérbő és nyomasztó, miközben a drámai vonalat sem hanyagolja el. Én tárt karokkal várom a folytatást és remélem a minőség se fog csökkenni.

2017-09-21 10:35:38 gomez1000 (3) #61

Poénos, nèhol ijesztgetôs dràmànak egèsz jó, de horror filmnek egy kicsit gyenge. Az ilyen CGI szörnytôl nem hogy megijednèk, hanem a röhögôgörcs kap el, amikor meglàtom, annyira termèszetellenes a viselkedèse ès a megjelenèse. Ha màr a 80as èvekben jàtszódik, ès a mobiltelefonokat meg a laptopokat szerencsère kihagytàk, ez nagyon jót tett a filmnek, akkor a bèna CGI-t is kihagyhattàk volna. Mellesleg a Rèmàlom az Elm utcàban 5 utalàs is benne van a filmben, sok jelenet arra hasonlít, ha nem is pont ugyanaz a sztori. Nyílvàn azèrt is, mert ugyanabban az èvben jàtszódik, mint Az. Màsrèszt, mert van egy lidèrc, ami a fiatalok fèlelmeit hasznàlja ki, ès fordítja ellenük.
Sok jelenet kameramozgàsa utal arra, hogy na most kell megijedni. Ha igazàn jó filmet nèzünk, ezt nem lenne szabad èszrevenni.

2017-09-20 13:35:27 bambula (4) #60

Kár hogy ez a pennyt sem érő Pennywise kapott egy jó körítéssel rendelkező filmet,nem pedig a fantasztikus(szerintem még maszk nélkül (pláne CGI nélkül) is) hátborzongató mosolyú Tim Curry.

Meglepő,hogy egy délelőtti vetítésen,kölykökkel tele lévő,plázamozis vetítésen síri csend volt végig a film alatt.Se mobil nézegetés,se pedig kávéházi beszélgetés nem volt a vetítés alatt. :)

Plusz:Látta valaki a filmben Stan Lee-t,mert a vége felé a kölykök azt kiabálgatták a csatorna rendszerben,hogy:Stan Lee hol vagy?Stan merre vagy?.Azt hitték hirtelen a srácok,hogy ez egy Marvel film? :))

2017-09-17 22:10:56 Dezsmant (5) #59

Sokkal jobb mint a 90es verzió végig izgalmas nincsenek benne vontatott részek és a poénok is hatalmasok.

2017-09-17 18:12:07 GothMan (3) #58

Nálam a film alapból ott bukik el, hogy a bohóc figuráját egy nyálasszájú suhancra bízták, aki mellesleg úgy néz ki, mint a Grincs és a Húsvéti Nyuszi szerelemgyereke. A filmben túl sok a jumpscare és az üvöltő zene, de egy valamire való horrorfilm nem ettől lesz horrorfilm, ugye. A hangulat viszont jó, ám erről a gyerekek gondoskodnak: remekül van bemutatva a nyolcvanas évek vége, odafigyeltek a részletekre is. Szóval ifjúsági drámának jó, viszont horrornak gyengécske. A 90-es verzió minden hibája ellenére is köröket ver erre a McDonald's menüre.

2017-09-16 13:59:17 oscarmániás (4) #57

"hogy a Pennywise forma ennyire jelentős-e ott is."

Húsz éve olvastam, úgy emlékszem igen, meg a csavargó, akit hobónak fordítottak többet jelenik meg. Nem King legjobb műve szerintem, azt hittem sohasem érek a végére.

2017-09-16 11:58:31 BonnyJohnny (4) #56

Itt nem fiatal felnőttek a szereplők, hanem kiskamaszok, és a mindennapjaikra nagyobb hangsúlyt fektet a történet, konkrét családi drámákat is megpendítve. Az ott egy rémálmokban élő "kalapos, csíkos pulóveres, égett arcú rém" volt, ez meg egy valóságban (sőt, az általunk ismert valóságon kívül is) létező entitás, ami tetszőleges alakot ölt fel (főleg az áldozatok félelmeire alapozva). Igaz, legtöbbször egy bohócét.

Ha már itt tartunk, már rég megakarom kérdezni a könyvet olvasóktól, hogy a Pennywise forma ennyire jelentős-e ott is. A film alapján úgy tűnik, hogy az egyfajta "főalak" AZ számára, amit mindig visel, ha éppen nem az aktuális áldozatra szabott alakját láttatja.

előzmény: Xaos (#54)

2017-09-16 11:56:51 oscarmániás (4) #55

Annyira, mint a Keresztapa a Nagymenőkre:) ( Bocs:))
Egyébként van egy picinyke utalás az ötödik részre, de az inkább a nosztalgiafaktor része és tisztelgés a könyvben fellelhető mozis témákra.

előzmény: Xaos (#54)

2017-09-16 11:17:12 Xaos (4) #54

Egyébként ez a film (meg az 1990-es) nem olyan mint a Rémálom az Elm utcában, csak itt nem egy kalapos, csíkos pulóveres, égett arcú rém ijesztget, hanem egy bohóc? Egy csomó jelenet arra hasonlít.

2017-09-16 09:53:42 deniro2 (4) #53

Megírod a szöveget, kijelölöd a problémás részt, spoiler gombot megnyomod.

előzmény: Locke(d) (#41)

2017-09-15 19:25:29 Gergely Gergő (4) #52

Nekem az tetszett nagyon, mikor AZ lehányja a végén, a minden mocskos dologtól írtózó kissrácot, az pedig felkiált: Ezért kinyírlaaaak !!!!! :D

előzmény: Edwest12 (#51)

2017-09-15 18:55:01 Edwest12 (5) #51

Na azé'! :D
Amúgy a patakparton történt kőcsatánál én is felröhögtem. Aztán gyorsan el is szégyelltem magam egy kicsit, hogy micsoda egy pszichopata vagyok. :) Meg persze még akadt jó pár beszólás és szórakoztató utalás a korabeli popkultúrára. :D

előzmény: Gergely Gergő (#50)

2017-09-15 12:52:27 Gergely Gergő (4) #50

Egyébként a filmben van jópár poén, tudatosan! Tehát ha nevetnek rajta, az azért lehet, mert maradt némi humorérzékük azoknak a nézőknek ! :) Ezt a fanyalgóknak, nem neked Edwest12! :)

előzmény: Edwest12 (#49)

2017-09-15 10:23:43 Edwest12 (5) #49

Szeretem az első filmet, vagy legalábbis annak az első felét. Pennywise számomra Tim Curry marad, mert valahogy ő még úgy is félelmetesebb és karakteresebb, hogy a remake sokkal borzongatóbb volt számomra. Írtok itt páran arról, hogy vicces volt, meg hogy egyesek röhögcséltek a moziban... Nem tudom: én konkrétan markolásztam néha a karfát, a diavetítős jelenetnél megállt bennem még a szar is, és a közönség többi tagja is így lehetett ezzel, tekintve, hogy volt, aki a felénél kibotorkált. Persze ez kritikaként is felfogható, de abból kiindulva, hogy én milyennek találtam a filmet, úgy értelmezem, hogy idegileg nem bírta. :)
Pennywise-nak pedig a könyvben is lapátfoga van; most kezdtem bele a könyvbe, úgyhogy biztosan tudom.

Minden hibája ellenére én már az első film alapján is megszerettem ezt a történetet, elszomorított, hogy a filmes megvalósítás olyan lett, amilyen. Épp ezért örülök annyira a remake-nek, ami hozta azt, amit elvártam tőle, sőt, annál többet is. Nagyon jó kis horrorfilm lett, és én is várom a folytatást. Kíváncsi vagyok, mit tudnak kezdeni a történet folytatásával. Tim Curry bohóca például ebben volt erősebb: el tudtam hinni, hogy egy felnőtt embernek is van oka félnie tőle. Bill Skarsgård félelmetesen tudott a gyerekek fölé tornyosulni, de minden trükkje ellenére nehezebb őt felnőttekre veszélyesnek találni.

2017-09-14 23:51:25 Tetovaltlany (5) #48

Kesz teljesen szerelmes lettem ez a film valami csodalatos volt oda meg vissza vagyok imadtam,borzongtam,feltem!Alig varom a part 2t.
Nincs is kedvenc reszem mert mind atom jo volt.Feltem hogy tul hypolt s majd csalodok,mert a konyv nagy kedvencem s az eredeti filmet is kedvelem a maga modjan.
Amikor razkodik s eloreszalad,vagy mikor kijott a dia vetitesnel waaaaa csodalatos volt <3

2017-09-14 20:10:21 tomside (4) #47

Lol, ez még nekem is új, pedig nekem egyszerre volt kisdobos szerkóm és KT-tagságom. :P

előzmény: dikalosz (#44)

2017-09-14 12:19:51 Toogaember (4) #46

Ami az eredeti filmben kínos, szájbarágós és szarul kivitelezett volt, az itt működött. Végre. Egy szar első adaptáció kell ahhoz, hogy egy közepes film jónak hasson?

2017-09-14 12:07:31 Locke(d) (4) #45

Ezt viszont nem tudtam. Köszönöm Az információ. :)

előzmény: dikalosz (#44)

2017-09-14 08:58:09 dikalosz (?) #44

Az is elég, ha kijelölöd amit spoilerbe szeretnél tenni, és megnyomod a spoiler gombot.

előzmény: nightrace (#42)

2017-09-13 19:10:37 Rorschach (4) #43

Szerintem sokan örülnének, ha rájönnél.Köztük én is.

előzmény: nightrace (#40)

2017-09-13 11:45:42 nightrace (4) #42

Köszi az infot, majd kipróbálom!

előzmény: Locke(d) (#41)

2017-09-13 11:26:22 Locke(d) (4) #41

A Spoiler gomb után, a kommentíró ablakban megjelenő "rejtvény" közepén lévő két, ellentétesen álló kapcsoszárójel közé kell bal egérgombbal kattintani. Onnantól onthatod a titkos információt! :D

előzmény: nightrace (#40)

2017-09-13 10:45:02 nightrace (4) #40

Nem árultam el semmilyen nagy titkot szerintem, direkt nem említettem neveket sem.

A spolier gombot egyszer próbáltam, de nem jöttem rá a használatára...

előzmény: Gergely Gergő (#39)

2017-09-13 10:22:54 Gergely Gergő (4) #39

Spoiler opciót tessék igénybe venni, egyébként neked adok igazat, az általad felsorolt jelenetek mindegyike elég ütős, az már más kérdés, hogy a mai mozibajárók félelemküszöbe, vagy inkább vizuális tűrőképessége edzett vagy igen magas!

előzmény: nightrace (#36)

2017-09-13 10:18:40 Umberto (4) #38

Az AZ minden, csak nem gagyi. Bocs, de ezt nem hagyhattam szó nélkül.

2017-09-13 09:52:32 tomasso (3) #37

16-os karika mehetne rá, de 13-14 évesek már úgy visítoznak rajta, nem gondolom hogy annyira negatívan hatna rájuk. Arra gondolsz, mikor a bohóc leharapja a gyerek kezét? Hát az aztán tényleg.

előzmény: nightrace (#36)

2017-09-13 08:37:28 nightrace (4) #36

Nem tudom, te mit néztél de már az első 10 percben is olyan dolog történik, ami egy átlagos horrorfilmbe soha, és akkor még a fürdőszobás jelenetet nem is említettem, vagy amikor az egyik szereplő hidegvérrel megöli a saját apját... plusz emellett konstans káromkodnak is a filmben.

De nyilván erre a filmre szükségtelen bármilyen korhatár karika. Na persze....

előzmény: tomasso (#35)

2017-09-13 08:13:58 tomasso (3) #35

Kellemes hangulatú, gagyi horrorfilm, mely tudatosan az, ami. A korhatár teljesen felesleges, inkább a vígjátéknak passzol, mert bizony nem csak a tizenévesek nevetnek az ilyen otromba szörnyeken. A nosztalgikus élmémy sokat emel, és azért megmutatja a mai fiataloknak is, hogy sokkal jobb volt abban a korban felnőni. Felemás.

2017-09-12 20:48:58 Rorschach (4) #34

Az a baj, hogy egy bohócos-ijesztgetős filmnél különösen érzékeny terület a szinkron, szóval mindenképp az eredeti hangra szavaztam volna, ha lett volna rá lehetőségem. Így legalább a "horrorfilmet moziban"-mozgalom egyik rákfenéjét el tudtam volna kerülni, ha már az általad is említett másikat nem fog sikerülni :)

előzmény: Gergely Gergő (#33)

2017-09-12 19:53:33 Gergely Gergő (4) #33

Simán vállalható a szinkron, mondom ezt úgy, hogy nincs viszonyítási alapom! Viszont én is eredeti hang párti vagyok !

2017-09-12 19:23:41 Rorschach (4) #32

Hát ez elég méretes pofára esés, de azért kösz szépen a választ :)

előzmény: kobretti88 (#31)

2017-09-12 19:20:21 kobretti88 (?) #31

Sehol nem vetítik felirattal.

2017-09-12 19:06:27 Rorschach (4) #30

Kis segítség kéne: nem tudja valaki véletlenül, hogy játsszák-e a filmet felirattal valahol-bárhol-akárhol? Nem vagyok fővárosi, szóval a mainstreamen kívül nem vagyok otthon a témában, de ahogy látom, a CC még Pesten is csak szinkronnal, vagy eredeti nyelven, sub nélkül adja...

2017-09-12 15:06:45 Korben (?) #29

Azért az otthoni a kép és a hang meg sem közelíti a mozis viszonyokat. számomra felejtős. (ha saját mozim lenne,persze így tennék:))

előzmény: Xaos (#25)

2017-09-12 15:04:14 Korben (?) #28

Énis utálom a filmközben pofázókat.. és kész röhej, h úgy választok időpontokat, h minél kevesebb ember legyen a moziban..mintha kerülném-utálnám az embereket...merha többen vannak nagyobb az esély rá, h lesz néhány pofázó tag. Szerencsén is múlik: múltkor teli teremben voltam,egy mukkanás se volt; de volt olyan h 4-en néztük nagy terembe a filmet, de abból egy párocska folyamatosan pofázott, persze fölöttem ültek, nem bírtam ki rájuk szóltam. Na ennél a filmnél ngyon oda kell figyelni h mikor megyek, mivel ifjúsági film is.

előzmény: Gergely Gergő (#24)

2017-09-12 12:13:32 Gergely Gergő (4) #27

Ez ám a hozzáállás , gratulálok ! ;)

előzmény: Xaos (#25)

2017-09-12 11:36:21 GothMan (3) #26

Nekem legutóbb az Annabelle-nél mákom volt, mert csak fiatal párocskák és kislányok voltak bent rajtam kívül - úgyhogy síri csönd volt. :) Pénteken nézzük ezt a filmet, remélem a legjobbakat.

előzmény: Gergely Gergő (#24)

2017-09-12 11:32:18 Xaos (4) #25

Nem moziban kell megnézni, ennyi :) Én még várok, hogy az internetes tárházban fellelhető legyen valahol....talán 1 hónapon belül az lesz :))

2017-09-12 10:37:42 Gergely Gergő (4) #24

Ezt tapasztalom én is mostmár zsinórban 3. horrorfilmnél amit moziban nézek, hogy az éretlenebbje (még csak korosztályhoz sem kötött ki mennyire érett) végigröhögcséli és hangosan kommentálja a film minden jelenetét! Nem beszélve a retekről amit hagynak maguk után, egy kis szigorítás ezen a téren nem ártana valóban idehaza! De hogy a filmet is méltassam, mert rosszat nem tudok róla mondani eltekintve 1-2 kisebb-nagyobb bakitól, ami felett szemet lehet hunyni nyugodtan, szerintem a film maximálisan visszaadja a könyv által megteremtett világot! A Losers Club fantasztikus, az Állj mellém!-hez hasonló összetartást éreztem itt is, és hatalmas nosztalgiafaktor lengi be az egész fipmet, nem csak a 80as évek remek ábrázolása miatt, hanem a King hangulat nagyon jelen van ! Legalábbis számomra nagyon ütött! Pennywise karaktere pedig olyan messze van Joker karakterétől, mint ide Mátészalka ! ;)

előzmény: TheDriver (#23)

2017-09-11 15:10:07 TheDriver (4) #23

Horrorban valóban nem a legerősebb, de azért akadt benne jópár feszült, ütős jelenet. A gyerekszereplők, Pennywise, valamint a hangulat és a poénok szuperek voltak. Egyébként a második fejezet jobban érdekel. Remélem abban megtudunk majd ezt-azt Pennywiseról, mert sok minden érdekel vele kapcsolatosan.

Más téma: ez a korhatár besorolás gyakorlatilag teljesen felesleges (itthon legalábbis, külföldön nem tudom mennyire veszik figyelembe), mert idehaza szerintem egy mozi sem tartja be a korhatári előírásokat. Konkrétan nálunk, de hallom ismerősöktől, hogy náluk is tele volt a moziterem 14-15 évesekkel, akik természetesen végig röhögték és pofázták a filmet, sokat rontva a film élvezeti értékén. Köszönöm nekik innen is!!

2017-09-10 17:27:30 Ágó (4) #22

117 millióval nyitott az USA-ban.
Uhh...

2017-09-10 17:09:12 myke7 (2) #21

Ez valami nagyon gyenge :(
A film 1 órájánál már vártam, titkon reméltem, hogy ez még valahol jó lehet, a vége még mentheti... Nem menti meg. Unalmas, sablonos, elcsépelt. És ez nem azért írom, mert a könyvet rongyosra olvastam.
Egyes jelenetek pl a garázsos nagy bohóc bemutató konkrétan közröhej a komikum határait súrolják és azt hinné az ember, hogy a Dumb és Dumberre vett jegyet, majd ráeszmél ez tényleg Az.
Sikerült felülnöm a Hype vonatra, amit roppant módon sajnálok.

2017-09-10 14:24:03 wayage (5) #20

Ez AZ, lebegek a boldogságtól!

2017-09-10 13:10:46 dylan73 (4) #19

Tetszett a film, tényleg jók a gyerekek, van hangulata is, meg ugye a 80-as évek... :)

Csak sajnos a horror hatása elég gyenge, és a gyerekek félelmei, felnőttekkel való viszonyai nincsenek mindig kidolgozva (ezt írták 7 évig?) - szerencse, hogy a Beverly-szál az erős...

Kíváncsi leszek a 2. részre...

2017-09-10 09:11:56 Prüstü (3) #18

Tetszett meg nem is.

A legelső megjelenése Pennywise-nak igazán hideglelős, de azt követően egyszerűen nincs jól kivitelezve az atmoszféra teremtés, egyre kevésbé van súlya a megjelenésének, inkább a látványon és a CGI-n van a hangsúly, amit én nem találok félelmetesnek, az idő előrehaladtával meg kifejezetten untatott, megerősítést is kaptam ebben, a hátam mögött 15-16 éves nebulók röhögcséltek a filmen.
Valamint a szokásos klisék, ahogy ott van a vesztesek klubja , de valaki mindig sikeresen elkolbászol és AZ kísérletet tesz a levadászására, de mindig pont megússza a renitensünk, és ez is visszatérő elem, és idővel ez is untatott.

Visszatérve Pennywise-ra, Bill Skarsgard sokat tanulmányozhatta Heath Ledger-t, talán túl is tólta mert olyan érzésem volt néha mintha Jokert látnám a vásznon, hol ott nagyon nem ugyanaz a két karakter, inkább Tim Curry alakítását kellett volna tanulmányoznia, megőrizni AZ eredetiségét, mert abban igenis volt valami őrjítően eredeti, egy addig nem látott félelmetes attitűd, azt kellett volna megőríznie és a saját tehetségét hozzárakva még inkább kiteljesíteni.

A gyerekek játéka tényleg jó volt, valamint sikerült a filmnek viszonylag jól bemutatni a hátterüket, itt egyértelműen a legerősebb számomra Beverly története, abban tényleg volt spiritusz. A legkeményebb jelenetek is hozzákötődnek.
Richie beszólásai viszont egyre inkább fárasztottak, karaktere nekem már kissé sok volt, de hát ez már ízlések és pofonok.

Szóval összességében kaptam egy eklektikus filmet, aminek a drámai része és karakter felépítése jól működik, de a horrornak szánt részek nálam nem működtek. 5/3

2017-09-09 20:19:06 bambula (4) #17

100 milliós első hétvége az amcsiknál?Erre tuti,hogy még a Warner sem számított ,különben már jövő ilyenkorra tuti bemutatnák a második részt.

2017-09-09 14:16:43 nightrace (4) #16

Ez rendben van, de nem értem miért kell minden második mozifilmnél hangot adni annak, hogy szar a szinkron. Jobb lesz ettől bármi is?
Mellesleg egyáltalán nem szar, csak az eredeti hang mániások így élik ki a frusztrációjukat.

előzmény: kobretti88 (#15)

2017-09-09 11:48:12 kobretti88 (?) #15

Ha lenne minden filmnél feliratos opció a moziban, akkor szerintem nem fikáznák ennyit a magyar szinkront.

előzmény: nightrace (#14)

2017-09-09 11:35:35 nightrace (4) #14

Én meg azt nem értem, miért okoz valakinek testi/lelki kielégülést az, ha a mai magyar szinkront fikázhatja vég nélkül. Várja meg a DVD/BD kiadást, aztán olyan nyelven nézegetheti otthon ahogy akarja.

előzmény: Korben (#13)

2017-09-09 09:28:35 Korben (?) #13

"..miért kell ezzel a trehány undorító munkával kínozni a nézőket!" Egyetértek! De, a magyar átlag mozibajáró akkor is inkább ezt választja, minthogy OLVASNIA kéne!

előzmény: erahurka (#9)

2017-09-08 23:20:48 Westmor (5) #12

Nem láttam az eredetit, nem tudom akkor milyen élmény lett volna de ez igy b**zott jo volt! Ráadásul a magyar szinkron is hibátlan, egy negatívum talán kicsit túl hosszú lett.

2017-09-08 21:37:32 Mikkey (5) #11

Nagyon fasza lett, biztos vagyok benne hogy a mai srácokban is hasonlóan csapódik le, mint anno sokunkban. Egyszerűen minden elemében működik, elvittek egy jófajta múltidézésre és ezért le a kalappal!

2017-09-08 13:34:47 Umberto (4) #10

Azért ennyire messzire nem mennék, de az tény, hogy amikor először meghallottam Krajcáros magyar hangját, akkor igencsak meglepődtem. És nem kellemesen...

előzmény: erahurka (#9)

2017-09-08 12:59:26 erahurka (4) #9

Kritikán aluli, botrányosan szar szinkront kapott a film, a hangsúlyozás úgy szar ahogy van, néhány hangválasztás is szar, egyszerűen nem értem miért kell ezzel a trehány undorító munkával kínozni a nézőket!

2017-09-08 01:01:12 dukyka (3) #8

Szerintem a film horror részei kifejezetten gyengén sikerültek. Ami még kifejezetten zavart, hogy nem nagyon volt olyan Pennywise-os jelenet, amibe nem nyúltak bele Cgi-jal. Kár, mert a film többi része működött, a gyerekek tök jók voltak.

2017-09-07 23:29:52 Umberto (4) #7

Tényleg jó volt, és ami érdekes: drámának legalább annyira jó, mint horrornak. E két műfaj - ahelyett, hogy kioltanák - kölcsönösen erősítik egymást a játékidő közben. Jó adaptáció, ami hűen bebizonyítja, hogy az Az mennyivel több szimpla horrorfilmnél.

2017-09-07 21:25:27 purplerain (5) #6

Ez, illetve Az konkrétan kurva jó volt.

2017-09-07 17:37:58 TheDriver (4) #5

Azért háromezer párszáz szavazatnál ez még nem mérvadó... :D

előzmény: Xaos (#4)

2017-09-07 16:55:18 Xaos (4) #4

IMDB: 8.5/10 !!!

2017-09-06 21:24:54 Benny Bug (4) #3

Legyen már szombat és nézem :D

2017-09-04 16:38:26 purplerain (5) #2

Összeszedem magam (meg az asszonyt), viszek egy csomag TENA Lady-t (a Kör után vagy 3 napig nem aludtam jól, gyenge az idegrendszerem na :)) és remélem kurva nagyon fog ütni!