Blue Jay (2016) ☆ 👁

(Alexandre Lehmann)

amerikai dráma

4,1

2020-10-15 20:30:21 VVega (5) #5

Hát ezt a filmet sokkal több mindenkinek kellene látnia. Igazi ismeretlen gyöngyszem, nálam bekerült a legjobb romantikus filmek közé. Két szereplő, fantasztikus alakítások, jó zenék, és giccsesen fog hangzani, de az érzelmek teljes skálája. Élmény volt.

2018-06-24 22:04:32 Umberto (4) #4

Mark Duplass alakítása miatt 4-es.

előzmény: kilépett felhasználó (#2)

2018-04-13 12:00:18 Dió (4) #3

Így harmadik kommentelőként is kénytelen vagyok beállni a Sarah Paulsonba beleszeretők táborába. Viszont a film nekem egy kicsit túl sokat ingázott a stílusok és kedélyállapotok között: hosszú idő után ismét összefutok életem talán legmeghatározóbb alakjával, akitől anno egy kisebb tragédia választott el, amit lereagálva előbb leülök kvázi felnőtt Barbie babásat játszani vele, miközben otthon vár rám a családom (ez eleve kicsit képtelen volt), majd rögtön ezután dráma és bőgés? Mintha nem tudta volna eldönteni a film, most akkor keserédes vígjátékot vagy kemény drámát akar belőle csinálni... illetve a fekete-fehér képi stílusnak az égvilágon semmi létjogosultsága nem volt. Ettől függetlenül, a vége nekem tetszett, mert végre kezdett valamit a szereplők sorsával a bohókás és teljesen súlytalan középső rész után, illetve hát ugye Sarah Paulson.

2018-02-28 19:55:48 kilépett felhasználó (?) #2

Amit itt Paulson játszik...le a kalappal tényleg, beleszeretsz. Amúgy csodásan felépített film, egyre ritkábban van olyan, hogy együtt lélegzel, mosolyogsz a főszereplőkkel, de ez ilyen. Akiket viszont nem szeretik a Linklater féle stílusjegyeket azok valszeg itt is unatkozni fognak.

2018-01-09 18:45:09 Gameface (5) #1

Sarah Paulson iránti imádatom jeléül lefordítottam a filmet.