The Abominable Bride (2016) ☆ 👁

(Douglas Mackinnon)

angol dráma, krimi

3,5

2018-02-02 00:35:43 Havierez (4) #9

Jó krimi lett ez bár sokan fanyalognak amit nem értek. Hát miért baj az ha a Cumberbatch által alakított Sherlock az eredeti 1800'as évek vége beli Angliában nyomoz ahogyan Conan Doyle történeteiben is zajlik??!!

Szerintem jó film ez bár a rejtély nem volt valami nagy durranás!

2017-01-15 19:23:29 berto (2) #8

Végeztem a sorozattal! A tavaly megnézett részeknek az volt az érdekessége, hogy a jelenben játszódtak, de ez a rész visszament a Conan Doyle-féle idősíkba. Az ilyen és hasonló történeteket nem szeretem. Amúgy is úgy határoztam, hogy bármennyire tetszett az első és a második évad néhány része, kezdett unalmassá válni, nem tudott lekötni. Ez a húzás számomra teljesen érthetetlen, hiszen a sorozat sava-borsát lúgozták ki.

2016-11-18 22:09:12 Ubul (2) #7

hát igen, volt már példa (pl Luther, Prey, Wallander,stb..) arra, hogy minisorozatként indult és sorozattá nőtte ki magát, de az oldalon meg már fent maradt :) Vicces, mert anno a Klondike-ot fel akartam vetetni és azt kaptam vissza, hogy hát az sorozat, nem veszik fel (1 évados mini amúgy)...mondjuk most rákerestem, és fent van, szóval végül még is megenyhült valaki szíve :D

A lényeg: mosódnak a határok a feltöltésekkel kapcsolatban :D

előzmény: GothMan (#6)

2016-11-18 17:51:57 GothMan (4) #6

Akkor viszont mit keres itt? Tudtommal a KT-n max. minisorozatoknak van helyük. :)

előzmény: Ubul (#5)

2016-11-17 08:17:25 Ubul (2) #5

de

előzmény: GothMan (#4)

2016-11-15 19:04:41 GothMan (4) #4

Nekem nagyon bejött a gótikus feeling (no meg az önreflexió) ami átjárja a sztorit, de ez az epizód nem a sorozat része egyébként?

2016-11-15 18:15:58 kwzatz (4) #3

Úgy mondjuk tényleg nehéz élvezni/értelmezni, ha nem láttad a 3 évadot, amit követ.

előzmény: noresz02 (#1)

2016-11-15 13:01:12 Ubul (2) #2

igazából csak egy teljesen felesleges átvezető a 3. és 4. évadra...nem tesz hozzá semmit se, max a rajongói igényeket akarták kielégíteni...nem jött össze (részemről)

előzmény: noresz02 (#1)

2016-11-14 21:34:19 noresz02 (2) #1

Valami számomra érthetetlen Sherlock univerzumba csöppentem bele, azt hittem egy egész estés bűneset nyomozását nézem végig, ezzel szemben valami múltból-jövőbe ugráló számomra ismeretlen főgonoszt üldöző drogfüggő Sherlock az IMDB-n utólag láttam hogy folytatása-előzménye is van, de mindegy is annyira szörnyű volt, hogy sajnáltam a rá fecsérelt nem kevés időt. Ennél sem tudják hogyan kéne a századik bőrt is lehúzni róla.