Collateral Beauty (2016) ☆

(David Frankel)

amerikai dráma

3,1

2017-04-28 21:20:15 nejmed (1) #12

Will Smith csapnivalóan rossz színész, most hogy öregszik azt gondolta, hogy most már egy komoly drámai szerepben helyt tud állni? Mindenki jobb volt nála, ráadásul igen kiváló színészek, szóval még inkább lelepleződött az alkalmatlansága. De amúgy ez a film meg sem volt írva, teljes katasztrófa...

2017-04-28 21:03:43 alfonz (1) #11

közhelygyűjtőknek kötelező

2017-04-24 21:04:37 kaamir (4) #10

Miért nem tudom én úgy rühellni és kiröhögni ezt a filmet, ahogy kéne?! Öregszem, vagy hülyülök? :D

2017-04-08 09:08:49 ydol73 (3) #9

Mint egy Coelho regény....

2017-03-04 22:16:59 noresz02 (4) #8

Nagyon alul értékelt, nem volt ez rossz. Valóban érezhető volt sok helyen hogy túltolt, hogy biztosra akartak menni az érzelmi húrok megpendítésével, de nálam még ennek ellenére is működött. Az érzékeny (tuti befutó) témaválasztás, minden szülőnél könnyen megnyitja a könnycsapokat és most valahogy nem akartam belekapaszkodni a sokszor hatásvadász hibáiba a filmnek, inkább hagytam magam.

2017-02-12 19:13:27 hedike (2) #7

olyan semmilyen. pedig a leírás alapján többnek tűnt

2017-02-11 00:10:54 Channá (5) #6

Huh, először le akartam húzni, mert olyan Charles Dickens feelingem volt. És azt már kimaxoltam karácsonykor. De a legeslegvége, amikor sokkal jobb csavart húztak elő, amire én gondoltam, illetve amivel fel akartam dobni a filmet, az hirtelen felhúzta 10 pontosra.
Na jó, a film végének az utolsó 5 perce, a záró rész előtt, na az kicsit mélyre rántotta a filmet. De próbálok szemet hunyni felette. 5 pont.

2017-01-25 16:59:58 BonnyJohnny (2) #5

Fogalom lettél. :) Amúgy sem Hannibal, sem Cesare nincs már a fórumon, és a régi Olórin helyett is új van (olyan ő, mint a Stig :D), Ivan/ meg éppen elöttem írt hozzá, szóval maradtál te. :)

2017-01-25 16:03:05 csabaga (?) #4

Szerintem ez kifejezetten Ivanra jellemző (+Hannibal,Cesare Gonzago és a régi Olorin+sokan mások véleménye is lehetne),bár örülök,hogy kezd a nevem tárgyiasulni.:)

2017-01-25 10:14:30 BonnyJohnny (2) #3

Kicsit csabagásnak érzem ezt a véleményt, de tényleg így gondolom: Frank Capra egy klasszikust faragott volna ebből az alapanyagból, ha beleviszik a (Caprára jellemző) bájos humort, és még pár (Capránál szintén felbukkanó) idétlenség is belefért volna, hogy az egészet áthassa egyfajta feelgood érzés (amit Capra óta nagyon kevesen tudnak nem nyálasan tálalni), mindamellett, hogy megőrizte volna a karakterekben rejlő drámát. De ilyen undorító módon hatásvadászra csinálni, már konkrétan felháborító. Nem tudom, hogy Will Smith keze mennyire van benne, de egy csomó filmjére jellemző ez.

2017-01-08 18:25:01 Ivan/ (1) #2

Ilyen elképesztően nagy ízléstelenséget se lehet gyakran látni. Szegény Helen Mirren pedig mindent megtesz, hogy ez a valami müködjön is, de sajnos ő egyedül kevés...

2016-12-27 23:15:52 CaNcOe (3) #1

Vannak nevesek színészeink meg egy olyan alaphelyzetünk, amiből akár jó filmet is lehet csinálni. Mi a cél? Hogy hassunk a nézőre. Kétféleképp csinálhatjuk: elegánsan vagy erővel. Utóbbi ritkán működik jól. Most sem. Legalábbis én nem akkor sírok, ha duruzsolnak a fülembe, hogy 'öreg, sírjál már, mert ez baromi szomorú'.