Hollywood Ending (2002) ☆ 👁

(Woody Allen)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,6

2020-11-09 12:12:03 dorothygale (4) #7

Woody korábbi filmjeihez hasonló szemlélettel próbálja meg az emberek "szemét felnyitni" az élet , s a világ igazi szépségeire. Dolgokra , melyek igazán fontosak. Mint a szemed világa , az egészséged .
Nagyon megmaradt bennem egy mondat: Minden férjnek egy időre meg kellene vakulnia , hogy újra szépnek lássa a feleségét. .... mennyire szomorú s mennyire igaz ez a gondolat ...

2016-03-08 17:29:47 csabaga (3) #6

Kár a filmért,a téma sokat ígért és lehetett volna erősebb az önirónia is.
Sajnos túl hosszú és felesleges jelenetek(gondolok itt az első házasságából származó fiára) vannak benne.
Egy jó vágás kellett volna ide.Tényleg kár,az alapötlet jó,de valahogy hiányzik a régi átütőerő a rendezőből.Ez színészként is igaz sajnos,vakot ilyen rosszul és humortalanul eljátszani még nem láttam.
Sajnos itt már állandó probléma,a feleségeit a filmjeiben lánya(unokája)korú színésznők alakítják.

2009-03-12 14:52:25 jesi (4) #5

Nekem ez a film annyira nem jött be Woody Allentől: a képi világa zavart és néhol a történet is

2008-12-06 08:40:46 limupei (?) #4

Nem végtelen tudásra akartam célozni (mert az nincs, mint senkinek), hanem arra, hogy nézz meg pár régi filmjét, hidd el megéri. Sajnos az új évezred nem Allen évezrede. Igaz, a Match Point jó lett, de az se éri el a régi színvonalat.

előzmény: -senki- (#3)

2008-12-06 03:02:08 -senki- (4) #3

Jaj hogy kifigyeli! Óh Istenem hogy is érhetnék fel végtelen tudásodhoz...
Csak az a szexben vannak nagyon jó dialógusok, tudtommal Allen írta, mertem feltételezni hogy ebből lehet némi rálátásom. Azt nem mondtam hogy még jobb nem lehet, de azzal összehasonlítva sincs sok.

Bocsánat, hogy véleményezni merek anélkül hogy megtekinteném a teljes életművét...

2008-12-06 01:19:22 limupei (?) #2

kevesebb a jóféle Woody Alleni mondat

kb. 4 filmjét osztályoztad (gondolom ezeket láttad csak), ebből 1 készült 2000 előtt. Honnan tudhatnád, hogy milyen a jóféle Allen?

2008-12-06 01:01:44 -senki- (4) #1

Talán kevesebb a jóféle Woody Alleni mondat, de így is van elég, és a filmvilág bemutatása és a vakrendezés cselekménye elég izgalmassá teszi a filmet, egy megfelelően érdekes befejezéssel.