Lajkó - Cigány az űrben (2018) ☆

(Lengyel Balázs)

magyar-orosz dráma, vígjáték

3,1

2018-08-19 00:07:05 BonnyJohnny (2) #19

Ahogy az előttem szólók is írták: a film (számomra) nem kel életre. Említenek itt Wes Anderson, meg Jenuet hangulatot, de az valahogy pont nem jön össze.
Elvétve nevettem, ellenben sokszor kizökkentem, vagy kínosan, esetleg unottan feszengtem.

2018-04-28 18:23:16 nejmed (2) #18

Én vinnyogva röhögtem a Bajakonúr poénon, de amúgy inkább szomorú volt az egész. Fárasztó-kínos, kivételesen a színészek kiválóak voltak, de ez a koncept vagy szüzsé volt harmatgyenge.

2018-03-30 21:19:58 sleepingdancer (2) #17

Sajnos nagyon gyenge lett ez a film, egyszerűen nem kel életre. se sztori, se humor, se karakterek, olyan közhelyes vagy közepes ötletekbe fullad az egész. A Brezsnyevet alakító színész jó volt, de egyébként miért kell ezt a cigány dolgot erőltetni, ha nem sikerül olyan színészeket találni, akikről el is hiszem, hogy cigány? Mosolyogni is alig lehet ezen a filmen, nemhogy nevetni, ráadásul egy csomó kép szimplán gusztustalan. Nagyon nehéz műfaj ez a fekete komédia, receptek alapján nem működik, ha valakinek nincs hozzá zsigeri érzéke.

2018-03-27 23:01:08 ryood (5) #16

meg a kis vologya..(aki amúgy a saul fiában, az a lengyel kisfiú, aki a film végén rátalál saulékra az erdőben..)

előzmény: bambula (#15)

2018-03-27 22:54:19 bambula (4) #15

Én beírtam a színész nevét,aki Brezsnyevet alakította.A port.hu-n feljegyezték a színész nevét csak a karaktert,akit alakít azt nem írták oda.
Ő is nagyot alakított,ahogyan a többiek is.
Még a mongol is. :)

2018-03-27 22:40:15 ryood (5) #14

a szombati közönségtalákozón Lengyel Balázs író/rendező elmondta, hogy sehogy sem sikerült megtalálniuk Brezsnyev szerepére megfelelő színészt. nézegette az ukrán nemzeti színház honlapját, és ott látta meg azt a színészt (most hirtelen sehol nem találom a nevét) aki aztán elnyerte a szerepet. mészáros lőrincre emlékeztette..és kiderült, hogy utálja a mai oroszországot, putyint, és nagyon szívesen vállalta a szerepet..
ororsz színészt nem is tudtak egyáltalán erre...

előzmény: bambula (#13)

2018-03-27 22:32:24 bambula (4) #13

Hát ez nagyon jó volt,pont mint ahogyan reméltem.
Remélem jó sok nézőt sikerül majd a mozikba csábítania a Hollywood-i blockbusterek ellenpontjaként.

(Mondjuk az oroszoknál tuti ezt is betiltanák,mint a Sztálin halálát.)

2018-03-26 00:30:44 ryood (5) #12

a keresztes tamás pedig a generációjának a legzseniálisabb magyar színésze..

2018-03-25 11:54:04 ryood (5) #11

nagyon izgatottan ültem be erre a filmre, ugyanis két éve nyáron a forgatáson több héten át jelen voltam. "háttérművészként" szerepeltem mint szovjet katona. a sok forgatás közül kiemelkedett ez. a stáb, színészek, és gyakorlatilag minden szervező, dolgozó érdeme volt, ugyanis egy nagyon barátságos, együttműködő, egymást segítő, vidám hangulatot, atmoszférát sikerült megteremteni az iugazán különleges helyzsíneken budapest környékén elhagyatott erőművekben, gyárakban, mezőkön, stb..
az végeredmény pedig szerintem remek lett.már régóta hiány a magyar filmgyártásban a nívós közönségfilm, vérbeli szatíra pedig nem is tudom, mikor készült utoljára. pláne ilyen minőségben. az egész nagyon konzisztens..összeáll egységessé, és kell ehhez minden: a kiváló színészi alakítások, markáns képi világ, a hangulatfestő zenék, a merész forgatókönyv egyedi humorral, na meg a tudatos, minőségi rendezés.
fiktív történelmi történet ez az ötvenes évek második felében..fiktív, tele kitalációval, mégis sokkal több köze van az igazsághoz, a valósághoz, mint temérdek "történelmileg hű" alkotásnak, ami készült az évtizedek során azóta..annaka rendszernek abszurditását, amiben nekem nem volt szerencsém élni, pontosan az efféle humorral lehet egjobban megmutatni, túlzásokkal, néhol már-már a szürrealitásba hajló elemekkel.
jó lenne, ah sokan megnéznék ezt a filmet, nem csak mert egy roppant szórakoztató, tartamas, humoros film, hanem mert azokat a bizonyos hazugságokra épülő mehcnaizmusokat amikre alapult az "átkos" az roppant precízen bemutatja, és sajnos ezekből sajnos sokat a mai napig megtartottunk, és most is alkalmazunk..
a vetítés után egy beszélgetés volt még a rendezővel, lengyel balázzsal és a producerrel pusztai fernccel. mindketten nagyon rokonszenves emberek, sok különleges infot megsotztottak velünk a film elkészülésééről, és azon túl is, ami a témához kapcsolódik. nagyszerű, hogy elkészülhetett ez a film. nézzétek meg moziban!

2018-02-16 19:45:36 ryood (5) #10

trailer ITT
március végén lesz a bemutatója, végre!
szerepelek a filmben több jelenetben is derék szovjet katona férfiként :)

2017-11-14 17:49:10 The Hungarian (?) #9

Filmforgalmazók Egyesülete

2017-11-13 23:10:01 ryood (5) #8

info honnan?

előzmény: The Hungarian (#7)

2017-11-13 22:03:04 The Hungarian (?) #7

Nem kerül akkor a mozikba. Majd a későbbiekben...

2017-11-13 17:55:50 bambula (4) #6

Akkor viszont nem értem a forgalmazó hozzáállását,hogy egy kis nézőcsalógató előzetest sem bír összeállítani egy hónappal a premier előtt.

2017-11-13 17:03:05 ryood (5) #5

pedig a hivatalos premier dec 14, ez több oldalon is fel van tüntetve.

előzmény: bambula (#4)

2017-11-13 15:13:16 bambula (4) #4

Azért egy kedvcsináló előzetest igazán összedobhatna a forgalmazó.
Bár,ahogy elnéztem a honlapjukat van egy olyan érzésem,hogy ez a film mégsem mostanában fog a mozikba megérkezni,mivel a többi decemberi bemutatójukról már van fent infó,ezt a filmet kivéve.

2017-11-13 12:42:14 ryood (5) #3

nagyon kíváncsian várom a filmet (nem csak azért mert végig ott voltam a forgatáson, és számos jelenetben szerepeltem) amennyit eddig tudok róla, még akár egy egészen kimagasló szatíra is lehet belőle.
félek tőle kicsit, úgy jár majd, mint a kojot. ami egy egészen remek alkotás, viszont nem nagyon kapott támogatást promócióra, reklámra, és sajnos meg is lett az eredménye: alig voltak rá páran kíváncsiak, ám érdekes módon, az a kevés ember, aki látta, kifejezetten pozitív véleménnyel volt róla, és még a kritikusok is szerették. szóval valami nagyon elcseszetten működik ebben a támogatási rendszerben esetenként..

előzmény: bambula (#2)

2017-11-13 10:38:11 bambula (4) #2

Ez a film egy hónap múlva érkezik a mozikba.A forgalmazó esetleg nem akar neki reklámot csinálni,azért nem találni még hozzá előzetest?Úgy gondolja talán,hogy magyar rétegfilm lévén úgy sem lenne több nézője,akkor sem,ha reklámoznák?

2017-09-11 22:55:15 ryood (5) #1

premier: december 14