The Birth of a Nation (2016) ☆ 👁

(Nate Parker)

amerikai dráma, életrajzi film

3,2

2017-04-02 09:31:54 noresz02 (2) #6

Egy silány TV film szintjén mozog. Az amerikai déli államok gyapotszedő rabszolgáinak sorsáról kismillió film készült már - gondolom azért mert még mindig nem érzik, hogy eleget vezekeltek volna ezért a szörnyűségért - és szinte mindegyik jobb ennél. Tehetség nélküli olcsóság szaga van az egésznek. Lehet jó filmet csinálni pár százezer dollárból is csak ahhoz tehetség kell.

2017-03-05 13:13:49 bambula (2) #5

Igen.Ez az amit én sem értettem.

előzmény: Paul Ricard (#4)

2017-03-05 13:10:20 Paul Ricard (3) #4

Hozzáteszem, a filmet látva inkább a Sundance-es körülujjongás a meglepő, nem az, hogy nem a kapott jelölést az Akadémiától.

2017-03-05 13:07:11 bambula (2) #3

Köszi.Ezt én is olvastam.Amit én nem értettem,hogy én a film megnézése után nem éreztem azt a hype-ot,amit a film a Sundance-en váltott ki.Hogy ez egy mennyire jól sikerült film lett.
Őszintén szólva én film első felét nagyon untam.Kb. az utolsó 20 percben indult be a film,azután gyorsan le is verték a lázadást és már vége is lett a filmnek.
Kerestem a neten,hogy esetleg nem volt-e egy hosszabb változata a filmnek,de mindenhol csak a 2 órás játékidővel találkoztam.

2017-03-05 12:13:59 critixx (?) #2

Miután a rendező múltjából napfényre kerültek nem éppen szép dolgok, elfelejthette az Oscar (meg egyéb) jelöléseket a film.

előzmény: bambula (#1)

2017-03-05 12:07:58 bambula (2) #1

Biztos bennem van a hiba,de én nem tudtam rájönni,hogy a tavalyi Sundance-es vetítés után miért kiáltották ki ezt a filmet az idei Oscar-díj verseny egyik nagy esélyesének,mint esetleges legjobb film lehetséges nyertese.