Kimi no na wa. (2016) ☆ 👁

Mi a neved?
Your Name

(Shinkai Makoto)

japán animáció, anime, dráma, fantasy, szerelmi történet

4,3

2020-06-09 07:31:07 von Schatu (5) #10

Minden kívánságod így teljesüljön :D

(2020.06.09. - A nap filmje)

előzmény: elzablues (#9)

2020-03-01 08:48:37 elzablues (5) #9

Nem tudom, volt-e már valamikor A nap filmje, ha nem, örülnék, ha ki lenne emelve a jövőben. Nagyon megérdemelné.

2018-11-02 14:22:38 Jereváni Rádió (5) #8

Az első 20-30 percet furcsálltam, olyan volt, mintha egy gyerekesre vett tini vígjátékot látnék. De aztán jön a fordulat: amikor kiderül, hogy az üstökös három évvel ezelőtt elpusztította a falut, köztük a lányt is., onnantól kezdve pedig ragyogóan operál az időutazással és az álom logikával. Nagy bravúr ez Shinkai részéről: meghaladta a Voices/The Place Promised/5 centimetres világát, illetve nem haladta meg, hanem sikerült továbblépnie, nem lett önismétlő, és nem lett unalmas sem. Arigato gozaimasu, Sensei!

2017-12-14 00:12:09 Havierez (5) #7

Gyönyörűen megalkotott és megrajzolt, különleges történetű lett Shinkai Makoto műve amely szívet melengetően mutatja be hogy mi is az igazi szerelem! Mindenkinek ajánlom megtekintésre mert ilyen gyönyörű grafikájú és megható, érzelmekben nagyon gazdag filmet csak ritkán lehet látni!

2017-12-03 12:14:32 von Schatu (5) #6

A lánynak másodszorra - amikor ő van a saját testében - sikerül meggyőznie az apját az evakuálásról, csak éppen nem látjuk a jelenetet.

előzmény: kajaktej (#5)

2017-12-03 00:24:25 kajaktej (5) #5

Nagyon tetszett, de a végén nekem nem volt világos, hogy miért menekülnek meg a városka lakói? A hangosbeszélős evakuálós tervük nem sikerült, és ha jól emlékszem, utána a lány megpróbálta meggyőzni az apját, mire az felszólította a lakosságot, hogy mindenki maradjon a helyén, amíg kivizsgálják az ügyet. A végén mégis túlélték a becsapódást. Ez amiatt volt, mert az üstökös a várostól messzebb csapódott be és mivel mindenki a városban maradt, nem mentek oda megnézni az üstököst, ezért épségben megúszták? Ez a rész nekem nem volt világos, de lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé. :)

2017-10-11 00:00:18 slawter (5) #4

Fantasztikus film. Könynedén indül, aztán megmozgat mindent az emberben! Annyira szorítottam, hogy msot happy end legyen...

2017-10-09 20:11:02 unrealnoise (5) #3

Elképesztő látvány, elképesztő hangulat, elképesztő érzelmi hullámvasút. Mit mondjak ezek után? 10/10

2017-04-09 22:43:32 chervoice (5) #2

Első olvasatra talán nem tűnik különlegesnek a történet, de magam is kellemesen csalódtam. Gyönyörű film, kilométeres mélységekkel. Bevallom rég sírtam ennyit egy filmen, pedig rosszabb napokon egy sajtreklámon is könnybe tud lábadni a szemem :D Indavideon már megtekinthető angol felirattal. Tessék megkeresni, rászánni az időt és előkészíteni a zsebkendőket!

2017-01-11 19:46:23 Havierez (5) #1

Ezt mikor fogják feliratozni? Vagy vetíteni a magyar mozik??!!! Már nagyon kíváncsi vagyok rá és magyar felirattal akarom megnézni!