Herman Ottó 100, MME 40, avagy a természetvédelem hajnala (2015) ☆ 👁

(Molnár Attila Dávid)

magyar dokumentumfilm, rövidfilm

?,?

Száz éve annak, hogy Herman Ottó, minden idők legnagyobb magyar természettudósa és polihisztora távozott az élők sorból. A bozontos szakállú, torzonborz természettudós, a könyvtárt is megtöltő kötet és szakcikk szerzője azonban nemrégiben rejtélyes módon mintha újraéledt volna poraiból. Darányi László, a Duna Ipoly Nemzeti Park természetvédelmi őre mindent tud Herman Ottóról, amit könyvekből és szakcikkekből ki lehet olvasni. És mindennek a tetejébe pontosan úgy is néz ki, mint ő. A szakálla épp olyan hosszú, ábrázatra is kiköpött mása a polihisztornak, így hát felvetődik a gondolat: mi lenne, ha lenne rajta egy korabeli kosztüm?
A film aktualitását az adja, hogy jövőre a hazai természetismeret és természetvédelem egy másik nevezetes évfordulót is ünnepel: a Magyar Madártani Egyesület fennállásának 40. évfordulóját. Az egy órás film a hőskorba visz vissza minket. Abba a keménykalapos korba, amikor nem is számított igazi természetbúvárnak az, aki óralánc nélkül lépett ki a szabad ég alá.

Bemutató

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v