The Dark Tower (2017) ☆ 👁

A Setét Torony

(Nikolaj Arcel)

amerikai akciófilm, fantasy, horror, kalandfilm, sci-fi, western

2,5

2017-10-30 14:32:52 Szoti (2) #19

Őszintén,még nem olvastam Stephen Kinget...de ha nem tudnám,hogy bármi köze van ehhez a filmhez,nem hinném el.Nem körömrágós,rettegést vártam nyilván,de ennél többet.Most már viszont érdekel a könyv :)
Elég elkeserítő,hogy mostanában,ha várok egy filmet,akkor nagy csalódás lesz :(

előzmény: Perzeusz (#3)

2017-10-21 14:06:26 Leo_Stotch (2) #18

Ezzel a látvánnyal, szereposztással.. mekkora mozi lehetett volna.
Rövid, zagyva, ugrabugra, juuj de izgalmas módokon lehet fegyvert utántölteni..
Áhh, kihagyott ziccer..

Egy mozifilm, egy minisorozat, majd egy mozifilm, majd egy minisorozat és egy lezáró mozifilm. Ron Howardéknak voltak ilyen terveik is.
Na, az lett volna méltó.

2017-10-18 15:05:10 ZoLeEe (2) #17

Fogalmam sincs miért, de úgy ültem le elé, hogy ez valami jófajta film lesz. Hát nem az.

2017-10-13 00:18:44 Aaron Boone (2) #16

Hát ez iszonyat kiherélése az eredeti műnek.

Most tényleg másfél óra után lepuffantotta Waltert, aztán egy lövéssel felrobbantott mindent?

Úristen, de gyenge.

2017-10-12 11:54:17 TheDriver (2) #15

Hát ez olyan volt, mint egy hosszabbra nyúlt sorozat pilot. Felesleges volt megcsinálni, mint egy gagyi tévéfilm.

2017-08-17 22:11:20 kovi1970 (1) #14

Persze, nem kell ragaszkodni a könyvhöz. De akkor már akár önálló történetet is lehet kitalálni, amit nem pont A Setét Toronynak neveznek el.

előzmény: Havierez (#11)

2017-08-17 22:09:38 kovi1970 (1) #13

A könyvekből sorozatot kellett volna csinálni, nem ezt a kiherélt trágyadombot összehordani!

2017-08-06 15:11:48 Prüstü (3) #12

Megindokoltam: "Ezt leszámítva persze tényleg elég gyengére sikerült pl. a különböző túlvilági szörnyek látványa, érződik a kis költségvetés, talán bele se raktam volna őket, javítani biztos nem javított a filmen. Én is éreztem hogy az egész elég kapkodós, és tényleg nem sok jön át Stephen King magába szívós, egyedi világából."
Nem vagyok egy számítógépes trükkökért rajongó Blockbuster filmeket tucatjával néző ember, viszont ha tesznek bele, akkor lehetőleg ne elavultan, hatástalanul, mert ez még inkább elvesz nálam az atmoszférából.Tehát pl. nálam az a szörny ami megsebesíti Roland-t nem volt egyáltalán félelmetes, sőt inkább ölte a hangulatot
Kingnek egyedi világa van, ezt leszámítva jó pár könyvét olvastam, és nagy koponyának tartom, de ha már ebből nem sokat tud átadni egy film, akkor próbáljon meg a maga módján megteremteni egy olyan világot, ami maradandóvá teszi, de sajnos nem érzem magabiztosan azt, hogy sok minden megmarad számomra ebből a filmből, leszámítva Mcconaughey és Elba játékát, viszont továbbra is tartom, hogy azt a célt amit el szerettem volna érni a film kapcsán, tehát másfél órára lekössem magam, arra teljesen jó volt, hisz nem unatkoztam, nem idegesített, ezért sem tartom rossznak.

2017-08-05 19:32:13 Havierez (4) #11

Nem értek veled egyet. Ez FANTASY film és NEM akció-scifi! Már bocsánat de hogy jön ide a könyv? A film teljesen eltérhet attól ami könyvben van ezt gyakorlott filmnézőként neked tudni illenék már bocsánat! Nem indokoltad meg hogy szerinted ez a film miért is érdemel 10 pontból 6,5-öt??!!!

előzmény: Prüstü (#10)

2017-08-05 18:35:32 Prüstü (3) #10

A könyv olvasása híján azért annyira nem rossz. A főszereplők játéka nagyon autentikus, bármilyen fura is használni ezt a szót egy kaland sci-fi-ben. Fogalmazzunk úgy hogy a két ellentétes pólusú karakternek igen nyomatékos jelenléte van, élvezet őket nézni.
6.5/10.....kb. így kilépve a klímás moziból a kulcsvilág perzselő hőségébe.

2017-08-04 22:28:30 Havierez (4) #9

Akárki akármit is mond ez egy nagyon jó fantasy volt szerintem! Nagy vásznon érdemes megtekinteni mert a látványvilága nagyon hangulatos! A szereplőket népszerű Hollywoodi sztárok alakítják köztük az élén Idris Elba és Matthew McConaughey színészi játéka nagyon figyelemre méltóra sikerült! Bonyolult nagyszabású történet kis hibákkal például nem magyarázták el a sötét torony funkcióját, vagy hogy a főszereplő fiú miért bír mágikus képességekkel. Azonban ezen apróságok ellenére szívből ajánlom ezt az alkotást megtekintésre mindazoknak akik kedvelik az összetett és nem átlagos filmeket! :)

2017-08-04 15:40:30 bambula (2) #8

Összecsapott fércmű,ami szerintem azért lett ilyen mert esetleg lejáróban volt a színészek szerződése és muszájból gyorsan le kellett forgatni valamit.A színészeken szerintem biztos nem múlott a film minősége.

Mindenestre tuti tapsolni fogok örömömben,ha végre végleg elássa magát a Sony Pictures.Hihetetlen,hogy mikbe képesek pénzt adni .

2017-08-04 00:01:59 Ugor (?) #7

A korán feltett filmeknél mindig akadhatnak hibák a szövegben... néha tökhülye leírások vannak fent a filmeknél előzetesen. Aztán később sokszor szól valaki, hogy nem is arról szól a film... Szóval, legjobb, ha olyan írja a szöveget, aki már látta is.

előzmény: Mizi (#6)

2017-08-03 23:58:41 Mizi (?) #6

Na, ez már magyarosabb! :)

2017-08-03 23:47:30 Ugor (?) #5

Kicseréltem neked egy másikra.

előzmény: Mizi (#4)

2017-08-03 23:42:23 Mizi (?) #4

A leírás google fordítós?

2017-08-03 23:38:00 Perzeusz (2) #3

Most jöttem a moziból, úgyhogy még friss az emlék. Bár azt sem bánnám, ha megfakulna. Ez egy hatalmas kínszenvedés volt. Egyszer írta valaki egy fórumon, hogy a könyvsorozat megfilmesíthetősége erősen kétséges.
Hát úgy látszik, igaza lett.
Nemrég olvastam ki a könyveket én is, talán ez volt a baj. Túl magasra volt téve a léc. A világ legjobb rendezői és stúdiói is leverték volna. A könyvek olvasása viszont brutál élmény volt!
De a filmhez visszatérve: össze-vissza csapong a helyszínek között, mindenből és mindenkiből mutat egy keveset, de hogy kinek mi a célja, az nem igazán derül ki. A filmzene is túl sok volt. Gyakorlatilag állandóan "ment".
Azért, majd, ha olyasvalaki is véleményezi, aki nem olvasta a könyveket, akkor az talán objektívebb tud lenni, mint én.

2017-02-15 20:36:06 BalaKovesi (?) #2

Mondjuk az nem olyan rossz dolog, ha nem spoilerezik el a fél filmet már a bemutató előtt fél évvel. :D De kétség kívül szokatlan hogy egy ilyen ismert regény(sorozat) adaptációjához még mindig nincs trailer. Manapság divat már egy évvel a bemutató előtt kiadni előzetest. (Lásd: DC)

előzmény: bambula (#1)

2017-02-15 17:01:18 bambula (2) #1

Úgy látom a Sonynak beletörhetett a bicskája ennek a filmnek az elkészítésébe,mert egyre kevesebb idő van a bemutatóig,de még mindig semmi hivatalos trailer nincs a láthatáron.