Jean de Florette (1986) ☆ 👁

(Claude Berri)

francia-olasz-osztrák-svájci dráma

4,5

2021-12-25 14:28:02 Atazzz (5) #15

A két részt mindenképpen egymás után kell nézni és értelmezni. A film úgy lesz egy nagyon masszív, kerek, és fájdalmasan szép történet. Yves Montand és Daniel Auteuil zseniális.

2019-05-20 18:52:25 mimóza (5) #14

Ez az alkotás talán a világ filmtermésének az egyik legtökéletesebb darabja.
A fordulatos cselekmény magával ragadó - azon tűnődtem - lehet, vakmerő asszociáció! - Shakespeare is titokban irigyelte volna tőle, ha kortársak lettek volna Marcel Pagnol íróval. A szereposztás telitalálat, a jellemrajzok nagyon plasztikusak; okos és rendkívül intelligens módon úgy oldották meg a karakterek bemutatását, hogy a néző sok szempontból kipróbálhassa, kinek, mely tulajdonságával és attitűdjével milyen szinten tud azonosulni. Az önreflexiónak különös módja ez, de én magam nagyon szeretem. S azt kell, hogy mondjam, ilyen mértékig nagyon kevés film képes erre.

Szívszorító, szinte jóbi példázat, gyönyörűen lehangoló és lehangolóan gyönyörű, s mindez Provence tájain.

2012-10-25 11:45:49 Enzo Navas (?) #13

Jean de Florette csatája a természettel a Kopár sziget c. filmre emlékeztetett..
Nagyon szép mindkettő.

2012-07-20 00:32:36 gomez1000 (5) #12

A magyar cím jól mutatja, hogy a 2 rész együtt alkot egy teljes egészet. Csak gratulálni lehet hozzá.
Gyönyörű film, érdekes helyen, régimódi emberekkel. Érdemes megnézni. A színészek kiválasztása remek munka volt. Egy két mai rendező megirigyelhetné, hogyan kell csinálni jó és tartalmas filmet...

2012-02-05 10:49:57 dorothygale (5) #11

Ez egy gyönyörű történet, egy csodaszép helyen, nagyon finom , kellemes zenével. A film megmutatja az emberi lélek minden bugyrát , s az élet fintorát. Jó hogy a szereplők , olyanok s úgy megjelenítettek, hogy akár "mi" is lehetnénk azok, könnyen elképzeli az ember, hogy ő maga is hasonlóképpen, hasonló helyzetben mit tenne....A szereplők személyisége jól megmunkált, mind színészileg, mind forgatókönyvileg. S ami érdekes , s itt meg van jelenítve, az az ösztön, ami a gyermekekben még benne van, az hogy tudják ki a gonosz... Kitől kell tartani....Meg kell néznem a második részt, azt hiszem csak úgy lesz a történet egy teljes egész.

2011-01-31 12:23:27 acidphase (5) #10

nagyon szép, drámai alkotás, nemsokára a 2. részre is sort kerítek !

2010-06-30 21:46:32 Jereváni Rádió (5) #9

Megyek is rögtön rakom be a lejátszóba a 2. részt. :)

előzmény: Ivan/ (#8)

2010-06-30 21:45:46 Ivan/ (5) #8

Mindenképpen nézd meg a folytatást is. Az egész együtt egy igen komoly és jól megszerkesztett bűn és bűnhődés történet.

Azért kár, hogy hiába adták ki DVD-n évekkel ezelőtt még most is alig ismerik:(

2010-06-30 21:41:30 Jereváni Rádió (5) #7

There will be blood francia módra, csak itt olaj helyett a víz játssza a főszerepet. Az Auteuil-Montand-Depardieu hármas mesteri, utóbbi alakítása egy kicsit Eperjes Károlyra emlékeztetett.

2008-07-04 07:20:44 Sógorod (5) #6

Nos, úgy tűnik, ezt a linkelést még gyakorolni kell...:) A "link" felirat helyén mindkét esetben a Manon des sources volt.

2008-07-04 07:18:39 Sógorod (5) #5

Mindkettőtöknek igaza van: tényleg egy egységet alkot a [link]-szal, és valóban szomorú, hogy miközben pl. a 300-at és a hozzá hasonló "filmeket" tömegek ajnározzák, ezt még csak nem is ismerik.
Sajnos a forgalmazó Caesar Film-nek épp ezt sikerült elcsesznie: a [link] egy komplett jelenetét (a falugyűlés nagy része) nemes egyszerűséggel "elfelejtették" becímezni a DVD-n... Gratula.

2007-02-23 14:47:04 Ivan/ (5) #4

Mindenesete azért az elszomoritó, hogy ilyen kaliberű filmeket csak ennyien ismernek.

Szerencsére viszont nemrég kijött DVD-n is, úgyhogy remélem e film esetében itt változik majd azért a helyzet:)

előzmény: Daemiaen (#2)

2007-02-23 14:14:51 Daemiaen (5) #3

Egész egyszerűen mesés a film, az első rész rejtett bravúros húzásai pedig csupán a második epizód végén derülnek ki.

2007-02-23 09:59:52 Daemiaen (5) #2

Valóban csodás, de csak a párjával együtt.

2006-11-15 10:42:11 Ivan/ (5) #1

Egyike a legtökéletesebb filmeknek amit valaha is csináltak.