The Circle (2017) ☆

A Kör

(James Ponsoldt)

amerikai-egyesült arab emírségekbeli dráma, sci-fi, thriller

2,6

2017-09-12 23:58:51 kfiro (2) #7

Maga a fikció nagyon érdekes és elgondolkodtató, de a film az pocsék. Tom Hanks miatt néztem meg, de talán ez az egyik legroszabb film, amiben szerepel, persze nem túl sokat látni, így nem igazán értékelhető az ő munkája sem.

Jó szórakozást!

2017-09-07 18:50:19 bambusz11 (1) #6

Nagyon, nagyon szenvedtem. Borzasztóan idegesítő volt.

2017-07-15 08:09:41 Sántha Orsolya (2) #5

Olyan volt, mintha rengeteg jelenetet kivágtak volna, hogy rövidítsenek rajta. Ha nem olvastam volna a könyvet, nem tudom, mennyi jött volna át a történetből, mert még így sem sok. Amúgy a könyv sem tetszett, de ennél a filmnél azért jobb volt. A könyv befejezése is jobb volt.

2017-07-10 01:48:27 Rorschach (2) #4

Naiv, didaktikus... és valami kurrrrrvára erőltetett, konkrétan úgy éreztem, hogy ez a film hülyének néz.

Szerintem azért nem az Állatfarmban vagyunk.

2017-07-05 18:09:32 kovi1970 (3) #3

Egy Black Mirror epizódnak elmenne. Önálló, egész estés filmnek nem egy nagy eresztés.
Főleg, hogy valóban nagyon kurtán-furcsén lett vége. Mintha egy sorozathoz készült volna pilotnak.

2017-05-30 18:17:04 Bubu (5) #2

Nekem nagyon tetszett, különösen az, hogy nyitva hagyták a végét. Sok más disztópiában adja magát, hogy egy rendszer, aminek megbuknak a vezetői, szükségszerűen elbukik. Itt nagyon jól bemutatták, hogy valaki már adaptálódik egy adott környezetbe, magáévá tesz bizonyos elveket, akkor már nem tud szélsőségesen a másik irányba elmenni. Egyszerűen már nem úgy gondolkozik.
A főszereplőnő naivitása pedig nagyszerű eszköz volt arra, hogy bemutassa az egész világot, és annak a folyamatát, hogyan változik meg az egyén akár közösségi nyomásra, akár azért, mert élvezi a hirtelen jött népszerűséget, miközben pont ezekkel manipulálják. Az is tetszett, hogy nem egy gonosz, maffiózó kiállású diktátor vezette be a népet egy ilyen elnyomó rendszerbe, hanem egy kedélyes, humoros emberke, aki meg tudja szólítani és el tudja bűvölni a tömegeket, miközben egy manipulatív szemétláda.
Maga a fő téma pedig hátborzongatóan lett bemutatva, szép lassan végigvezetve az apró kérdésektől a nagyobbakig, az egyéntől a globális szintig. És a negatívumok mellett a pozitívumai sem maradtak el az online életnek.
Tetszett, hogy nem álltak meg az "önként" adott privát szféránál, és bevették azt, hogyan hagyják sokszor a másik ember kérését, jogait teljesen figyelmen kívül. A legijesztőbb pedig nem a disztópikus világ volt benne, hanem az, hogy ez a disztópia vészesen közel van. Rengeteg embernek megmutatnám ezt a filmet, akik még mindig nem értik, hogy egy dolog kirakatba tenni mindent magukról, de másokról már nem kéne. Vagy azoknak, akik egy percre sem néznek fel a telefonból, és lájkokban mérik magukat vagy másokat. Nagyon sok apró részlet van ebben a filmben, amikkel kapcsolatban napokkal később is van miről beszélgetni, gondolkozni.

2017-04-29 20:16:08 dwalker666 (3) #1

Hosszú a felvezetés és egy kis hiányérzettel jöttem ki. A film a fő témát jól boncolgatja, de szerintem egyszerűen zárja le. A sztoriban több is lehetett volna, több izgalommal megspékelve.