Husbands and Wives (1992) ☆ 👁

Férjek és feleségek

(Woody Allen)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

4,1

2020-09-14 14:03:20 VVega (3) #12

Mostanában sok Woody Allen filmet pótoltam, és könnyen lehet, hogy csak a rengeteg friss összehasonlítási alap miatt, de ez a film teljesen ugyanazt mondja el pepitában, amit más filmjeiben sokkal átütőbben, a nézőhöz közelebb kerülve látunk kibontva. Engem legalábbis teljesen hidegen hagyott minden karakter, nem tudott megérinteni a film. Így is van persze több nagy jelenet, de összességében csak közepes.

2017-06-04 17:42:08 The Cortez (4) #11

Woody Allen áldokumentum-betétekkel televágott agymenése a házasságokról, a válásról, és a nemek közti dinamikáról. Carlo a film elején olyan idegbeteg módon rázza a kézi kamerát, hogy majdnem belefájdult a fejem, de idővel szerencsére javult az operatőri munka. A film csúcspontja a fináléban hallható, az egyik főszereplő házaspár (Sydney Pollack és Judy Davis) által elmondott okosságok az együttélésről.

2017-03-29 20:44:47 ryood (5) #10

sosem godoltam, hogy házasodnék. ezt ezután sem gondolom másképp..

2015-10-13 17:33:19 csabaga (4) #9

A filmet újranézve és összehasonlítva más komoly stílusú munkáival,azok számomra a jó filmjei ebban a műfajban,ahol ő is szerepel.
Így ez sokkal jobban tetszett,mint mondjuk az Egy másik asszony.

A "Három nővér" témában is inkább a Hannah és nővérei,mint a Belső terek.

Itt kezdetben nagyon zavart a kézikamera,de szerencsére a film nem kamaradarab,egy idő után megszoktam,mivel gyorsan váltottak a jelenetek.Elég keserű film,főképpen az általa alakított ember szemszögéből,és itt még realista is,hiszennem jön össze a viszona a 20 éves lánnyal.Mindeki talál párt,csak ő nem.

2015-04-13 21:58:58 Hannibal Lecter (4) #8

Nos, azt kell mondanom, ez Allen Jelenetek egy házasságból-ja. Pengeéles, szórakoztató, őszinte hangú párkapcsolati mélyanalízis, a szokásos Allen-i profizmus - ámde nem tartom olyan átütő erejűnek, mint például az általam legutóbb megtekintett Agyament Harry-t, vagy - az időben ehhez a filmhez közelebb álló - Bűnök és vétkeket.

2015-02-24 11:55:41 dorothygale (4) #7

Jó kis film, de mégis... W.A filmjei mind nagyon hasonlítanak egymásra....

2011-12-02 16:57:16 jesi (4) #6

inkább szatíra

előzmény: manuva (#5)

2011-12-02 16:38:31 manuva (4) #5

Szerintetek ez vígjáték?

2011-12-02 15:19:47 jesi (4) #4

A szinkronosat láttam és Woody Allen magyar hangja szörnyű volt, a film nagyon jó, de ez zavart...

2011-10-23 12:33:34 BonnyJohnny (5) #3

Nagyszerű film Woody Allentől. Zseniális forgatókönyv, hatalmas szövegekkel, mély és életszerű karakterekkel, hibátlan színészi játékok előadásában. Nagyon őszinte és személyes hangvételű történet, néhány jelenetnél szinte kínos nézni. A bensőséges hangulatra rátesz a furcsa, kézikamerás jellegű kamerakezelés.

2011-05-16 09:14:34 zéel (5) #2

Tegnap este próbálkoztam a szinkronos változattal. Borzalmas. (Nem Kern András!)
Én ugyan régi és megrögzött Woody Allen rajongó vagyok, de ezt a változatot nem tudtam végig nézni.
Pedig milyen remek film, milyen zseniális alakítások! (Judy Davis a legnagyobb kedvencem. Az ő, ill. a többiek szinkronja még rendben is van.)

2007-12-01 22:49:15 zéel (5) #1

Volt ez a film moziban? Ha, igen, akkor nagyon kihagytam! De hála a DVD-nek...!:)))
Az egyik legjobb Woody Allen film - a sok jó közül!
Házasoknak (leendő házasoknak), elváltaknak (és leendő elváltaknak!:)- kötelező!
Egy kis kedvcsináló: