I mostri (1963) ☆ 👁

(Dino Risi)

francia-olasz vígjáték

4,1

2017-04-14 22:02:52 tomside (3) #5

Nagy elvárásokkal ültem elé, de csalódnom kellett. Több olyan ötlet van benne, amely gyanús, hogy már a saját korában sem volt eredeti, nemhogy mai szemmel. Volt néhány jobb darab benne, de sokszor volt erőltetett. És igen, tudom, tudom a helyén kell kezelni... hát, nálam ennek a hármason a helye.

2014-12-06 11:57:30 ipartelep (4) #4

Igen, ez egy jó film, hiszen Dino Risitől nem is várható más. Azért az mai szemmel már feltűnő, hogy ami akkor "szörnyetegségnek" számított, az mára majdhogynem konform viselkedéssé vált. O tempora, o mores!

2012-11-18 16:37:31 zéel (5) #3

ITT is meg lehet már nézni ezt a sziporkázóan szellemes olasz filmet. De, sajnos, nem az eredeti (Bárdy, Darvas) szinkronnal.
Olasz filmet egyébként sem szabadna szinkronizálni, hacsak nincs két olyan zseni, mint Bárdy György és Darvas Iván.

2010-06-13 20:32:28 zéel (5) #2

Zseniális színészek (Vittorio Gassman, Ugo Tognazzi), zseniális jutalomjátéka - 20 epizódban. Minimum két filmre való ötletparádé. Gúnyos társadalomrajz a fogyasztói társadalom jellegzetes figuráiról.
Dino Risi újabb nagy dobása az Előzés után!
Ja, és nem mellesleg zseniális magyar szinkron Darvas Ivánnal és Bárdy Györggyel!

2005-03-15 16:12:29 Ivan/ (5) #1

Na ez a film ismét bebizonyitotta számomra Risi nagyságát.
Nagyon érdekes produkció ez, olyan mintha 20-25 kisfilmet látnánk egymás után, azonban mindegyikben közös, hogy felbukkan Vittorio Gassman vagy Ugo Tognazzi. Emelett az is a koncepció részét képezi, hogy különböző jellegzetes jellemtípusokat ábrázol a '60-as évek Olaszországából.
Negatívumnak csak annyi roható fel, hogy talán picit hoszú lett az alkotás de amugy ettől függetlenűl kötelező prdukció, és baromira jó társadalomrajz.