Resident Evil: The Final Chapter (2016) ☆

A Kaptár: Utolsó fejezet

(Paul W.S. Anderson)

ausztrál-francia-kanadai-német akciófilm, horror, sci-fi, thriller

2,0

2017-06-15 22:19:29 Rorschach (2) #12

Sajnos mostanság nem nagyon van időm/agykapacitásom igényes filmeket nézni, de közben meg movies are life, szóval az ellentmondást azzal kívántam feloldani, hogy ledaráltam a Resident Evil-sorozatot pár nap leforgása alatt. Eddig csak az első kettőt szenvedtem végig... apám, mitől fosztottam meg magam!

Igazi trash-csemege, Transformers mínusz látvány. Egyszerűen érzed az egészen, hogy úgy tákolták össze a "sztorit" menet közben, részről részre, ahogy eszükbe jutott. Nincs olyan, hogy kohézió, egy cliffhangert nem tudnak rendesen feloldani (vagy nem kapnak rá pénzt). Három év telt el két film között, a nézők úgyis elfelejtették, hogy ki a gonosz, meg kik maradtak életben.

Baromi szórakoztató volt ilyet is látni, de kurva nehéz elhinnem, hogy ez a gané hat részen át széleskörű mozis forgalmazást kapott. Sad story :/

2017-05-23 00:34:51 Dorian Gray (1) #11

Nos azért abból a masszív 1-es értékelésemből látszik szerintem, hogy én is így gondolom;) Csak figyelembe véve,hogy a 3. rész után kb szabadesésben esett az addig sem túl magas színvonal minden szempontból, meg onnantól kezdődött ugye, hogy meghalt emberek visszatértek, és akkor most ez klón vagy mi? Meg néha jó volt valaki néha rossz. Forgatókönyv az kb 2 sor lehetett. Na én csak arra céloztam, hogy ehhez képest meglepő volt, hogy itt van valami történet, amivel magyarázni akarják az eddigi dolgokat. Kidolgozni nem sikerült, de hát mégiscsak Anderson rendezte...Ne legyünk telhetetlenek, a képességeit figyelembe véve:D
Pedig a 90esévek végén még bíztam benne, amikor láttam a Halálhajót. Az szerintem rohadt jó és méltánytalanul alulértékelt. Csak elnézve az utána jövő dolgait kiderült, hogy az ezek szerint inkább csak egy véletlenül becsúszott rohadt jó film volt.

előzmény: Dangar (#10)

2017-05-20 09:56:07 Dangar (2) #10

Szerintem már ez a "lesöpörjük az asztalt aztán miénk a világ"-dolog sincs rendesen kigondolva. Elsőre jól hangzik, persze: megmarad az infrastruktúra meg minden és csak az övék lesz a bolygó - igen ám, de ha csak a gazdag górék maradnak, ki fog dolgozni a jelenlegi 7 milliárd "rabszolgájuk" helyett (lásd.: 21. századi valóság)? Ki fog termelni? Ki fogja felépíteni a világot a saját képükre? A zombik? Vagy csinálnak magukból egy planétányi klónt, akik mind magukat hiszik majd eredetinek - vagyis b***nak majd csicskázni? Mi lesz az ökoszisztémával, amit szintén kiírt a vírus? Azonkívül nem hiszem, hogy zombi-disznó húsa túl tápláló eledel lenne...

előzmény: Dorian Gray (#9)

2017-05-20 01:20:16 Dorian Gray (1) #9

Kb a harmadik rész után veszettem el teljesen a fonalat. Ott még ugye Isaacs próbálkozott a megszelídítéssel.
Utána ugye kaotikussá vált minden, szerintem a stáb sem volt tisztában, hogy mi miért történik a következő részekben..Ez az utolsó rész is egy kalap kaki alapvetően. De legalább a megtisztítás, addig a górék alszanak aztán felkelnek dologgal volt valami minimális történet, ami az előzőkét részről még nyomokban sem volt elmondható.

2017-05-18 23:05:15 Dangar (2) #8

Akciós látványfilm azzal a nem elhanyagolható negatívummal, hogy az akcióból nem sokat látni...más szóval olyan csokitorta, amelyben sem a csokit, sem a tortát nem igazán érezhetjük.
Marad hát a marcipán Alice-sztori a tetején, de az meg (már ami megmaradt belõle + amit most hozzácsaptak) erõs íz-zavar, annyi bukfenccel (mármint logikai) és kérdõjellel, hogy Raccoon összes zombijának jutna belõle fejenként kettõ és fél.
Buta, hatásvadász, klisés WTF-tanulmány - ugyanakkor nem tartom teljesen nézhetetlen, kritikán aluli fércmûnek. Szigorúan popcorn-pusztító agyshutdown célokra megteszi, illetve akinek bejött az eddigi RE-termés, az jó eséllyel a Final Chapter után sem fog az esernyõjébe dõlni a csalódottságtól, de a Resident Evil névhez cseppet sem méltó, ahogy eddig egyetlen "Kaptár"-film sem volt az.
Ez a mûfaj interaktív formában az igazi.

Ja, és azt már a pelenkás Resi-fanok is vágják, hogy Albert Wesker soha a büdös életben - vagy akár halálban - nem mondana olyat, hogy "Segítség!" .

2017-03-28 22:16:00 erahurka (1) #7

Nem nagyon adok nézhetetlen értékelést, de ez kiérdemelte. Nincs benne egyetlen 10 másodpercnél hosszabb snitt sem, gyakorlatilag fáj nézni, olyan sűrűek a vágások, hogy sokszor úgy éreztem, mintha állóképeket pörgetnének 25 képkocka sebességgel...

2017-03-27 16:24:36 VVega (1) #6

Nézhetetlen szuperszemét. Ipari hulladék az első perctől az utolsóig.

2017-03-27 15:24:40 Ágó (1) #5

Csak sikerült így a végére odapakolni a leggyengébb részt. :)

2017-03-01 11:02:34 goromba (1) #4

Ez a film csattanós választ adott rá, minek kellett a Resident Evil filmet folytatni/elkezdeni.Teljesen felesleges volt. Sőt, káros.
Édes f...om!
A végét viszont remélem, nem gondolták teljesen komolyan.
Mert az alapján Mila 50. szülinapját is együtt ünnepeljük majd a családdal.Bár, én lehet, akkor pont nem érek majd rá.

2017-02-01 19:50:32 Jason13 (2) #3

Ez bizony tényleg nagyon gyengére sikerült.
Nem mintha a Kaptár-széria magas minőségéről lenne híres, de az eddigi 5 rész legalább feltudott mutatni épkézláb és a maguk módján látványos akciókat és dögös aláfestőzenéket, melyek együttesen nagyjából feledtették a sztori baromságait.
Így elvárható lett volna, hogy a 6., egyben utolsó rész (?) legalább technikailag viszonylag jól nézzen ki, ha már a forgatókönyv olyan, amilyen.
De pont ezen csúszik el a legújabb agymenés. Értem én, hogy a költségvetés nem verte a plafont, de az előzmények se száz milliókból készültek, mégis kinéztek valahogy.
Itt a csapnivaló operatőri és vágói munka sikeresen aláaknázza az élményt. Pedig a CGI-animációval készült szörnyek és apokaliptikus városképek nem néznének ki rosszul, de őrült módon rángatózik a kamera, a bunyókból és a tűzpárbajokból szinte semmit nem lehet kivenni. A játékidő második fele meg szinte teljes egészében sötétben játszódik, így az ottani zúzások már tényleg borzalmasak.
Ami pedig a történetet illeti, az eddigi részek is dagonyáztak a logikai bakikban és következetlenségekben, sőt, bizonyos epizódok az előzmények által felállított tényeket is képesek voltak újraírni. De Anderson most merészkedett el a legmesszebb és az ő (sérült) gyermekének is betudható szériát most köpte igazán pofán. Ugyanis a 2. részben elmesélt történet egy az egyben ki lett kukázva, helyette kaptunk egy teljesen új szálat, mely az első rész elé nyúlik vissza és utólagosan próbálja kibővíteni a sztorit. Már ez is elég nagy pofátlanság, de maga a hősnő is kap egy semmiből előrángatott szálat, amely az eredetét leplezi le.
Azon már meg se lepődtem, hogy már ismert karakterek tűntek el két rész között a semmibe, mások meg szintén csak úgy előbukkantak, "mert miért ne" alapon. Ez már megszokott ettől a szériától.
De amit ezzel a szerencsétlen Albert Wesker-rel műveltek, az már tényleg röhejes. A fickó a 4. rész szinte elpusztíthatatlan gonosza volt, hogy az 5.-ben szövetkezzen főszereplőnkkel, most meg a film a 3. részből előrántja az ottani ellenlábast, akinek valójában Wesker dolgozik. Mit ne mondjak, nagyon ötletes.
És akkor megemlítenék még egy idegesítő tényezőt. Az 5. epizód belengetett egy epikus ütközetet, erre ez a rész úgy kezdődik, hogy Alice a csata után, a romok alól mászik elő. Anderson, elmész te a francba!
Színészi alakításokról már nagyon szót sem ejtenék. Jovovich elszántan rugdossa a zombikat, a többiek meg szimpla koporsótöltelékek. Igazából a film egy épkézláb szereplőt sem tartalmaz, de ez se nagy újdonság. Én csak azt sajnáltam, hogy a mostanság egyre több alkotásban felbukkanó Ruby Rose alig szerepelt valamit. Nem mintha ő olyan érdekes figurát személyesített volna meg, de én szívesen legeltettem volna rajta a szemem és a nem rég bemutatott xXx harmadik részében is bizonyította, jól áll neki az akciózás. Erre itt futkározik 5 percet, aztán megy a levesbe.
Összegezve a dolgokat, még az előzményekhez képest is rettenetesen buta és primitív az új Kaptár, ami már látványos jelenetekkel se tudja szórakoztatni nézőit.
Anderson az előzményekhez is borzasztó forgatókönyveket írt, de rendezőként azért láthatóan törekedett arra, hogy a végeredmény kellően pörgős és akció dús legyen. De most mintha nagy ívből tett volna az egészre.
Remélem ez tényleg az Utolsó fejezet volt, mert ez a sorozat így is tovább lett nyújtva a kelleténél, de most fulladt ki igazán.

2017-01-29 09:17:58 THE (3) #2

Reméljük, hogy igen.

2017-01-28 22:59:06 ZoLeEe (?) #1

ez most tényleg utolsó vagy nem kell szó szerint venni a címet?