Moana (2016) ☆ 👁

Vaiana

(John Musker - Ron Clements)

amerikai animáció, fantasy, kalandfilm, musical

3,7

2018-01-06 11:04:21 Xuja (3) #11

Nagyon sablonos és érdektelen, és szinte minden második percre jut egy (általában gyenge) dal. Ráadásul borzasztóan indul, szóval nagy önuralom kell, hogy az első félóra után is a képernyő előtt maradjon a néző. Pedig megéri nem kikapcsolni: Maui feltűnésével pont az a humor és lélek jelenik meg, ami a legjobb Disneyek sajátja. Bár ezután is hullámzó színvonalú marad, de összességében kedves kis mese ez, amiből sokkal többet lehetett volna kihozni.

2017-05-23 11:18:52 lakatoszoltan01 (3) #10

Szép, kedves. Nekem a dalok nem tetszenek, nem túl fülbemászóak. A sztori pedig 1 percben elmesélhető. A kakas a humoron kívül nem tesz hozzá semmit a meséhez. Szóval látványos de gyenge történetvezetésű a film.

2017-04-15 21:52:33 kfiro (4) #9

A látvány vitt mindent, elképesztő mire képes a számítástechnika, szerintem már nagyon közel vagyunk ahhoz a pillanathoz, amikor már nem lesz szükség színészekre sem. :-)

Amúgy a történet átlagos, aranyos, a zenés részeket jó lenne inkább kihagyni, szóval amúgy közepes.

Jó szórakozást!

2017-04-15 12:11:05 miraculum (5) #8

A parádés hangulat és a szemet gyönyörködtető látvány képes volt feledtetni a közepes sztorit is. Váratlanul ért hogy ennyire jó, beszippantott a világa.

2017-04-14 16:53:31 Reaper (5) #7

Jajj, annyira édes mese... olyan jó ilyeneket nézni. :) A kép egyszerűen lenyűgöző, és a történet is aranyos. A csirke pedig vitte a prímet :)

2017-04-14 08:44:24 Sántha Orsolya (4) #6

Bűbájos és elragadó. Kedves főhősnő, cuki humor, csodaszép képi világ. És imádtam a csirkét :)

2017-03-22 13:39:30 hollyaudreyanne (4) #5

Kár, hogy sem a karakterek, sem a humor nem tudott felnőni a lenyűgöző képi világhoz.

2017-03-18 18:44:58 noresz02 (5) #4

Csodálatos mese a Disney-től, kalap le előttük, nem csak a gyönyörű kivitelezés miatt (azt már megszokhattuk, ha a színvonal néha hullámzik is) hanem a nagyfokú alázat miatt is, amivel a történetbe ültették a polinéz szigetvilág őslakosainak hiedelmeit, természeti erőktől való függésüket, az évszázadok során nemzedékről-nemzedékre szálló valóságból táplálkozó mítoszok egészét. A csirke nem kellett volna bele, színvonalasabb volt ez annál, hogy a béne humornak kelljen megmentenie.

2017-03-01 12:58:59 redsovi (4) #3

Nekem a Jégvarázsnál jobban bejött (főleg az Oscar-jelölt dal sikerült igen hangulatosra). A látvány valami bámulatos volt, szerintem nem túlzás azt állítani, hogy a top 10 leggyönyörűbben megvalósított Disney cucc egyike. Az éneklős részektől egy pár helyen már azért besokalltam :D Tény, hogy a történet itt-ott igen laposnak hatott az egyedi háttérelemek ellenére (Hawaii-kultusz egy animációs filmben? És még nincs is túltolva? Menő). Kis reflektálást éreztem a Herculesre is, hála Maui folyamatosan szorgoskodó tetkójának. Kifejezetten élveztem ezt a bő másfél órát, és még meg is lepődtem, mert egyáltalán nem számítottam ekkora minőségre az előzetesek láttán. Nyilván nem egy Zootopia, de abban biztos vagyok, hogy ez (lett) a kedvenc Dwayne Johnson filmem. Ami az Iron Giant volt Dieselnek, az a Moana lett a Rocknak. 10/8

2017-02-26 20:33:27 Marla Singer (?) #2

Aranyos kis film, amiből megtudjuk mi lesz egy istennőből a szíve nélkül.

2016-12-29 14:44:16 Leo_Stotch (4) #1

Elképesztő látvány, itt ott ötlet, vicc, de azért nem Zootropolis szint, vagy akár Agymanók, hogy csak az utóbbi hónapokat nézzem.
Viszont a meglepi kisfilm az elején parádés volt, ez mióta divat? Mert most nem Pixar mozi volt...