En man som heter Ove (2015) ☆ 👁

Az ember, akit Ovénak hívnak

(Hannes Holm)

svéd dráma, vígjáték

2020-01-14 05:48:17 dittike (5) #12

Életemben nem láttam még ennyire szerencsétlen s mégis szerencsés embert.

2019-04-19 21:27:57 Maminti (2) #11

Nagy rajongótàbora van a filmnek, talàn kultusza is, a könyvhöz képest mindenképp nagy csalódàs. Nekem kínosan szentimentàlis , hatàsvadàsz is .
Nagy hìve vagyok a skandinàv filmeknek, ez a legrosszabbikak egyike, sajnos

2017-11-04 15:34:19 Bubu (1) #10

Könyvben nagyon szerettem ezt a történetet, de a film borzalmas. A hangulatot agyoncsapja a rettenetes színészi játék, a több tonna smink, és helyenként a zene is teljesen más érzelmeket közvetít, mint ami a történetben benne van. Így valami kitekert paródia lesz az egészből. Végig se bírtam nézni.
Hátha a Tom Hanks-es feldolgozás eltalálja majd...

2017-11-04 14:58:11 necksprain (2) #9

vicces, tegnap míg a dunán ez ment, vele párhuzamosan valamelyik másikon a gran torino.

a filmről lentebb már leírták kb a lényeget, nem indul rosszul, aztán fél óra után már kellemetlenül éreztem magam, amiért még mindig nem kapcsoltam el.

előzmény: andalgogalagonya (#4)

2016-12-28 15:45:04 kfiro (3) #8

A könyvhöz képest, hármat gyenge lett ez a film. Mint ahogy azt többen is mondtátok, erős kezdés, jól induló film, már kezdtem jól érezni magam, aztán belefulladt egy szentimentális, nyálas, középszerű átlagos posványba.

Rolf Lassgard sminkje pocsék, nem hiszem el, hogy erre a szerepre nem találtak, egy kopaszodó hasonló karakterű svéd színészt. Ráadásul az alakítás sem igényelt volna zsenialitást.

A skandináv filmek kedvelői csalódni fognak.

Jó szórakozást!

2016-10-05 17:09:45 noresz02 (4) #7

Ugyanazt érzem mint ryood. Iszonyat erős a kezdés, nagyon erős filmet gondoltam még fél óránál is, aztán erősen hanyatlik. A lakóparkos részek jók lettek volna, de a visszaemlékezésekkel és a giccsbe fordulással elveszti minden erejét a film. A szarkasztikus nacionalista (saab, stb) svéd öreg karakterét meggyilkolják, a "migráncs" iráni anya, és a "migráncs" meleg török gyroszos pedig tovább sulykolja bele a svéd fejekbe az szükségszerű integráció divatos svéd eszméjét.

2016-07-24 12:25:29 ryood (4) #6

tök jól indul.
aztán sajnos a közepétől fokozatosan előtérbe kerül a szirup, a szarkazmus pedig háttérbe..
egy gyenge négyest kap tőlem.
talán, ha anders thomas jensen írja és rendezi..

2016-07-21 10:33:33 ifj. Ó. Posszum (1) #5

Ettől még Csingiling kalandjaiban is több a mély keserűség. Buta, erőltetett giccsrókázás, feketehumor cékláknak sajttal. Rolf Lassgard játéka pedig nagyon semmilyen, észre sem venném a vásznon, ha nem lenne csúnyára maszkírozva.

2016-07-17 15:25:30 andalgogalagonya (5) #4

a svéd gran torino :)

2016-07-15 07:49:33 Enigma1978 (3) #3

'A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt' azért jóval jobb anyag.

2016-07-12 13:58:36 Proxyi (3) #2

Egyetértek, kiegészíteném még azzal, hogy helyenként elég hatásvadász is.

2016-07-04 14:43:44 Tenebra (3) #1

Nem rossz, de egyfelől néha nagyon nyálas, giccses, másfelől meg egyszerűen kiszámítható, mind a klasszikus melodrámai fordulatok és hangvétel, mind pedig a már szintén kicsit fárasztó északi "fekete humor" miatt.

Ja, és nekem a Forrest Gump ugrott be, csak ebben nincs történelem.