Telefoni bianchi (1976) ☆ 👁

Fehér telefonok
La Carrière d'une femme de chambre

(Dino Risi)

olasz vígjáték

4,1

2023-11-09 03:48:56 Ugor (4) #1

Szóval, hogy 79-ben mutatták be itthon? Előbbre tippeltem volna. Azt hittem, hogy nekem ez olyan kis kamaszkori izgalom volt. De hát imádtuk az olasz meg a francia szexi filmeket. Agostina Belli... az Isten áldja meg a Teremtő munkáját! Nem dögös volt, hanem inkább ártatlan, kedves, bájos. Ebben a filmben meg naiv és imádnivaló. Még csak azt sem mondanám, hogy erkölcstelen. Valami olyan nőt hozott, aki kis drága, huncut módon táncol végig a világon meg a történelmen, nem haragszik senkire semmiért, csak szeret és él. Csak nem a tűzhely mellett meg a mosókonyhában. És milyen jó, hogy az olaszok mennyi filmben tudnak nevetni saját magukon, az idióta fasizmusukon meg a hülye hazafiaskodáson. Hanem, hogy ezt is olyan vérbő temperamentummal élik meg. Nem pátosz, meg "hősi" idők... hanem a kollektív nemzeti hülyeségünk kora. Gassman meg Tognazzi minden filmben fergeteges. Jó élmény volt ez, örülök, hogy időt szenteltem neki. De fura, hogy ezt még nem értékelte senki. És mennyi szemétbányát meg igen.