Bad Moms (2016) ☆ 👁

Rossz anyák

(Jon Lucas - Scott Moore)

amerikai vígjáték

2,7

2020-05-18 13:59:23 Bubu (2) #18

A legnagyobb problémám a filmmel, a végkövetkeztetés, amit levon egy anya válságából: pár szó a forgatókönyvben, és már sokkal jobb a film. Nem anyának lenni lehetetlen manapság, hanem tökéletes anyának. Az egy jó irány lett volna, hogy a tökéletességre törekedést el kell engedni, amikor már felemészti a szülőket és a gyerekeket, amikor már nem érzi jól magát senki sem a bőrében. De óriási különbség a között, hogy valaki nem tökéletes anya és aközött, hogy büszke magára, amiért rossz anya.
Személyesen is problémám nem egy ismerősömmel, hogy vagy piedesztálra emeli az anyaságot, leszólva a mellette lévő apát, segítséget nem fogad el, mindent jobban tud, hiszen anya vagy átcsap a másik végletbe és arról szól minden beszélgetés, hogy neki milyen szar, hogy anya lett és eltűnt az élete. Ez a film is érintette ezeket a végleteket, és reméltem, hogy a végén talál egy arany középutat. Hát nem...
Miközben meg akarták határozni magukat, mint anyákat, sokszor elveszett a lényeg: hogy mi van a gyerekkel eközben. Miközben magukhoz ölelik a rossz anyát önmagukban és nem mellékesen bátorítják az olyan viselkedést is, ami nem egy esetben az kimeríti az elhanyagolás vagy veszélyeztetés kategóriáját, és a gyámügy hatásköre, kit érdekel, mi lesz a gyerekkel? Nem a főszereplőről beszélek és arról, hogy a megfelelési kényszert el kellene engedni, hanem a súlyosabb esetekről, akik felszólaltak a végén. Irdatlan károkat tud okozni egy rossz szülő, pláne, kettő és efelett elsiklottak, mikor azt hajtogatták: tök normális, hogy rossz anya vagy...
A másik problémám: ha megfordítanánk a nemeket a filmben, már rég tiltakozna egy csomó nő véres szájjal, hogy a film mennyire démonizálja vagy épp tárgyiasítja őket. Ebben a filmben nincs egy férfi, aki normális emberi lénynek lenne beállítva és nem csak egy biodíszlet.
A poénok nagy része nekem inkább a kínos, gusztustalan vagy a riasztó kategóriába esett. A szőke nő és a férje közti jelenet az étteremben egy bántalmazó kapcsolat jeleit mutatta, különösen az előzményekkel és a nő viselkedésével. Ez nem olyasmi, ami a visszájára fordul, de a ló másik oldala a film végén ugyanúgy nem volt vicces, mint az elején az “alap” felállás. Ha meg a főszereplő drámáját is ki akarták emelni, a válása és a gyerekek kaphattak volna nagyobb szerepet is. Ha egész életében egy emberrel volt együtt, az elválás mindig fájdalmas és nem annyi, hogy egy rózsaszín éjszaka egy másik férfival, és csókolom.
A film készítői mintha nem tudták volna eldönteni, vígjátékot, vagy drámát írnak, így összekeveredett a valós problémák bemutatása, sablonos karakterekkel és otromba viccekkel. Kicsit tisztább bemutatás, kevésbé szélsőséges tanulságok, pontosabb megfogalmazás, kevesebb bagatelizálás jót tett volna…

2017-05-23 12:17:18 lakatoszoltan01 (3) #17

Egyszerű vígjáték, láthatóan túljátszott figurákkal, nem valós élethelyzetekkel. Ha nem a realitást keressük benne, hanem a szórakozást, akkor nagyon élvezhető film.

2017-01-01 00:31:54 Ehun69 (4) #16

szerintem jópofa film, de nem 16-os karika kellene rá, hanem inkább 18 vagy 28 ;)

2016-12-28 15:01:51 kfiro (2) #15

Kétszer aludtam bele (otthon néztem) sajnálom, hogy ennyire gagyira sikeredett. Tulajdonképpen ezen felbuzdulva 1-t kellett volna adják, de azért láttam már ennél rosszabbat is.

Szóval végig szenvedtem, hogy rendesen tudjak kritizálni, még a bealvos részeket is újra megnéztem. :-)
Annyira sablonos és lapos poénokkal készült, amik miatt mindenkinek (még akik szeretik is ezt a műfajt) azt javaslom ne pazarolja rá az idejét.

Jó szórakozást! :-)

2016-12-27 22:08:19 tomasso (2) #14

Kathryn Hahn néha mókás volt, a többiek egy nagy nulla-semmi, ahogy a sztori is egyébként.

2016-12-16 09:29:03 schankox (2) #13

Rendkívül kínos, és ettől még Mila Kunis gyönyörű szemöldöke sem menti meg. A legjobb rész a vége főcím alatti anya-lánya párbeszéd lehetne, de könyörgöm, egy ilyen film végére?

2016-11-15 07:18:54 Oscee (2) #12

Meglepoen mokas volt, egesz sokat nevettem rajta - de ugyanekkor azert nagyon bugyuta is, itt-ott mar kinos. De igy is surolja a harmast, aki nalam jobban szereti a mufajt (nem nehez), annak azert ajanlott.

2016-10-27 00:43:47 slawter (3) #11

Pedig menyni remek kérpegényből elhetne filmet ksézíteni... Évi 10-15 is kijönne a következő 20 évben, ha csak a legjobbakat néznék.
Szerintem az lehet enne ka hátterében, hogy nagyon sok kérpegényfilm "hasonló", ugyan azokka la szerpelőkkel. Bár az is igaz, hogy angyon sokaknak a kérepgény annyi, mint Marvel vagy DC... Kár.
Ne fleejtsük el ,hogy a film üzlet. Amikor olyan vígjátékok jönnek ki, amelyek már akezdetektől fogva nem azért születnek, hogy jók legyenek, ott csak a pénzről van szó. Igen, ez szívás azokra nézve, akik nem ezt várnák ,de egyúttal érthető is - én se szeretem, de ez biztosan nem fog változni a közeljövőben, guyanis annyi kellne, hogy az emberek ne vegyenek jegyet ezekre afilmekre, ami nem fog megtörténni...

előzmény: MicaHiro (#2)

2016-10-27 00:08:56 slawter (3) #10

Annak a szemétláda büdös dög kiscsajnak rég kitellett volna egy-két pofon, meg egy jó megleckéztetés.
(egyébknét ennyi kiégett részt filmen talán még sose láttam. Volt, ahova illett, de... bakker, még a szög is tök más volt, valaki csak átállíthatta volna...

2016-10-23 21:34:48 noresz02 (1) #9

Nagyon-nagyon gyenge, értékelhetetlen humor, amit többször még fokoznak is hosszú kínos percekig. Vasárnapi popcorn mozi volt életem párjával, de ezt a szörnyűséget még ő sem tudta feldolgozni, pedig vérbeli csajos mozinak szánták. Pffffffffffff.

2016-08-31 20:23:28 szakmunkás (5) #8

Kövezzen meg mindenki, nekem bejott, betoltam mellé a legnagyobb popcornt amit kapni lehetett épp, utána egy hambit és egy melegszendvicset meg 2 sört, a csajom is jól szórakozott, igy megérdemli az 5t, ja meg a Trónok harca poénok miatt is XD

2016-08-17 17:58:26 Bebek (3) #7

Szemforgatós sablonos.... A kocsi jó.

2016-08-15 09:32:04 ChrisAdam (?) #6

Nem tudom, nézted-e, de azt hiszem, a Hetedik adatlapján van egy PokéStop!

2016-08-15 09:00:23 tomside (?) #5

Ez jó.
És ha már itt offolunk: a PokèmonGo rohadt jó!

előzmény: MicaHiro (#4)

2016-08-15 08:47:19 MicaHiro (1) #4
2016-08-14 23:05:11 ChrisAdam (?) #3

Ennek az az egyszerű oka, hogy a képregényfilmeket tízszer annyian nézik meg és tizenötször annyian tudnak róluk. Ezek meg szépen csöndben kijönnek, elvannak pár hétig, aztán kész. Egy árva hullámot nem zavarnak, hála égnek. :)

előzmény: MicaHiro (#2)

2016-08-14 22:43:33 MicaHiro (1) #2

OFF, de szerintem illik ide: már régóta nem értem, hogy minden évben kijön vagy 10 teljesen ötlettelen tucatvígjáték, és az emberek mégis azt hangoztatják, mennyire elegük van a képregényfilmekből. Az ilyenek valahogy sokkal kevesebb osztást kapnak, mint pl. az évi 2 Marvel-film, pedig messze jobban megérdemlik.

2016-08-14 22:26:28 BonnyJohnny (2) #1

Unalmasan sablonos, unalmasan humortalan. A karótól a jóindulatom menti meg.