American Made (2017) ☆

Barry Seal: A beszállító

(Doug Liman)

amerikai dráma, életrajzi film, krimi, thriller, vígjáték

3,6

2018-03-19 11:03:35 betti (4) #14

Hm, hm. Tulajdonképpen a nagy semmi: nincs erkölcsi tanulság, nincs fejlődés, nincs semmiféle reflexió az események (drogkereskedelem, Közép- és Dél-Amerika diktátorainak támogatása stb) súlyára, nincs kiemelkedő színészi játék, a film szerkezetét gondolom tartott vagy egy percig kigondolni... De valahogy mégis működik. A forgatókönyv oké, Tom Cruise - jé - nem felejtette el, hogyan kell lazának és természetesnek lenni, a film egyetlen másodpercre sem próbál többnek látszani, mint ami... és ez bejövős. Nekem legalábbi bejövősebb, mint A Wall Street farkasa. Ennek van egy esetlensége, és tény, h a mellékszereplők meg sem közelítik a Leonardo di Caprio társait játszó színészeket, de nekem ez az amatőrös "hatás" is tetszik, természetesebbé teszi, lazábbá. Nem azt mondom, h jobb ez a film. De én személy szerint jobban szórakoztam rajta.

2018-01-08 10:37:44 kaamir (4) #13

Ha Tom Cruise szórakoztatni akar, akkor szórakozol. Üdítően kellemes kis filmecske.

2018-01-07 19:29:09 Danesz99 (4) #12

Barry Seal azért élt ilyen életet, hogy Tom Cruise egyszer eljátszhassa. :D

2018-01-05 14:17:14 ChrisAdam (4) #11

Baromi jó filmecske, meg volt a nosztalgiahangulata, a pörgős lendülete, Tom Cruise király főhőse a sztorinak, ami egyébként a film szerencséjére nem a megszokott mederben halad, ez egy nagy pozitívuma a filmnek. Talán az év legkellemesebb meglepetése számomra, baromi látványos, izgalmas kis szórakozás. 75%

2018-01-03 20:58:18 Dió (4) #10

Fegyvernepper light.

2017-12-03 04:08:33 Rorschach (4) #9

Azon ritka esetek egyike, amikor a film az utolsó betűre pontosan azt adja, amire számítasz, ugyanakkor mégis teljesen jól elszórakoztat. Liman és Cruise gyakorlatilag csuklóból kiráztak egy mini Wall Street farkasát / Fegyverneppert, és bár egyikhez sem nő fel az American Made, azért meg lehet nézni. Bőven.

Való igaz, hogy a hármas talán megérdemeltebb lenne, de Tom Cruise karizmája és az idióta rendezési stílus feltornázza egy halovány négyesre.

2017-11-11 20:42:05 Timon (4) #8

Jópofa inside joke az alkotók részéről, h. az a színész játssza Pablo Escobart, aki a Narcos-ban a Los Pepest vezető Castano fivérként vadászott rá, és vele együtt az egész Medellín Kartellre.

2017-10-17 11:28:06 Batyu (3) #7

Nekem is volt ez a "néztem volna még" érzés, de szerintem azért is mert a film íve nem a megszokott volt.

beindulás, boldogidők, még ezt is megússza, ezt is ezt is, meghoz egy érett döntést és külön kezd el bújkálni, egészen élvezi, úgy látszik nem robbantják fel a kocsiját... és aztán hirtelen lepuffantják.

A film nehéz pillanatait is poénosan tálalták ezért is olyan kis könnyedecske. Ha csak egy helyen bekomorodnak és tényleg a vívódó emberek vívódóssan is lenne tálalva akkor nagyobbat ütött volna szerintem.

De azért üdítő volt szerintem. :) És elképesztő a sztori.

Az is érdekes volt hogy nem szippantott be a film hanem végig félig-meddig az igaz történet dokumentálásaként éltem át. Érdekes ötlet volt ez is.

2017-09-29 22:57:39 BonnyJohnny (3) #6

Könnyed, laza, szórakoztató, pörgős kis semmiség. Én elvoltam vele, tetszett is, szóval egy erős közepes... de, a jó osztályzat arrébb van.

2017-09-29 15:10:42 dorothygale (3) #5

Többet vártam...

2017-09-01 09:53:36 Umberto (5) #4

Ez nálam nagyon betalált. Rég éreztem olyat, hogy még néztem volna bőven, túl hamar elröpült a játékidő, de ami az alatt történt, végig magával ragadó és szórakoztató. A Wall Street farkasa, Nagymenők, Nyomd, bébi, nyomd, Logan Lucky - ezek a filmek jutottak eszembe róla, szóval díszes társaság mellé sorakozik fel a Barry Seal.

2017-08-31 23:40:37 TheDriver (4) #3

Cruise végre ismét színészkedik, a karaktert mintha raontottek volna, szuper volt ebben a szerepben. A film humoros, korhû, maximalis 80-as évek feeling és pörög rendesen. Gyorsan elröppent ez a majdnem két óra.

2017-08-31 23:09:31 Slow Fish (2) #2

Hánytam már jobb filmtől is.

2017-06-15 10:05:24 Umberto (5) #1

Hazai premier: augusztus 31.