The Snowman (2017) ☆ 👁

(Tomas Alfredson)

amerikai-angol-svéd dráma, krimi, thriller

2,5

2020-06-06 00:15:23 Golyo (1) #36

Ez valami elképesztően rettenetesen szar volt. Olvastam a könyvet, és néztem sokat, hogy mit miért változtattak, ugyanakkor szerintem ez a sztori, így ahogy a filmben volt, teljesen érthetetlen.
Mi volt a kutya Harry lakásában az elején, és később hova lett? Mi volt a szerepe a gyógyszernek, egyáltalán milyen gyógyszer volt, mire volt jó? És miért baj, hogy Mathias írta fel Harrynek, Rakel miért mérges miatta? A gyilkos eredet történetét miért kellett megváltoztatni? Ebből tényleg elfelejtettek leforgatni elég sok mindent amellett, hogy az égvilágon mindent átírtak benne lényegesen rosszabbra, mint az eredeti sztoriban. A 40. perctől kizárólag a kíváncsiság vitt tovább. Elképesztő, hogy ezt sikerült összehozni egy ilyen alapanyagból.

2018-08-12 15:45:26 GothMan (2) #35

Az tulajdonképp korrekt, hogy hozza a kötelező skandináv krimi vonalat, miszerint szállingózik a hó és néha valaki alatt beszakad a jég, de nagyjából ennyi. A történet szörnyen zavaros volt, a megoldás ugyanakkor meg kiszámítható, és a finálé... Jézusom. Ezen tényleg nincs mit szépíteni: szar egy film. Még akkor is, ha a gyilkos a Traumából vette kölcsön a nyiszáló eszközt. Bár, ha belegondolok, a Trauma is egy szar film volt.

2018-03-16 08:47:56 dittike (5) #34

Jól felépített sokak által félreértelmezett alkotás melyben Michael Fassbender bebizonyítja hogy a zsaruszerep is jól áll neki.

2018-02-20 20:23:42 BonnyJohnny (2) #33

A negatív reklám is reklám... :)
Olyan sokat beszéltek a filmről (igaz, a tök érdektelen, milyen nyelven beszélnek témában... ami szinkronosan nézve vált igazán értelmetlenné... :D), hogy nekem is meg kellett néznem.
Mivel ismertem a kritikákat, ezért nem volt akkora csalódás, mint lehetett volna. Maga a hangulat és az izgalom hiánya miatt még elment volna, de a ritmustalan katyvasz mivolta a Lány a vonatont juttatta eszembe... aszerint is osztályoztam... :)

2018-02-20 20:06:46 magichorze (2) #32

bár a nyelvhasználat lett volna a legnagyobb baj ezzel a béna filmmel ...

2018-02-20 19:48:08 Dió (3) #31

"Azt most komolyan kifogásoljátok 2018-ban, hogy egy alapvetően nagyközönség számára készült filmben angolul beszélnek?"
Nem azt kifogásolom, hogy egy nagyközönség számára készült filmben angolul beszélnek, hanem hogy úgy akarják velem elhitetni, hogy angol a hivatalos nyelv Norvégiában, hogy közben minden név, boltfelirat, stb. norvégul van körülöttük. Ha ez szerintetek tényleg ugyanaz a kategória, mint hogy "mi ez a szar, hogy Fassbender karakterét nem a valóságból merítették", akkor szerintem ezen teljesen kár is vitába szállni.

Ha nem akarnak norvégul forgatni, az nekem nyolc, de akkor vagy el kellett volna engedni a norvég forgatási helyszíneket (mennyi baromi hasonló helyszín van pl. Kanadában!), vagy akkor már legalább már a fentiekre figyelhettek volna. Arra, hogy fiktív a sztori, arra nyilván felkészül a néző, de hogy így szarjanak a részletekre és a hitelességre, arra nem. Ez így egy hanyag húzás, ami nehezíti a beleélést.

előzmény: GothMan (#18)

2018-02-20 17:58:28 ryood (?) #30

én az eredeti verzióról beszéltem.
(sikeres lehet egy film akkor is, ha az eredeti nyelve nem angol)

előzmény: St4nt0N (#29)

2018-02-20 17:57:11 St4nt0N (?) #29

Arra válaszoltam, amit írtál a norvég nyelvű világsikerről, hehe.

2018-02-20 17:55:13 ryood (?) #28

és még magyar szinkron is készült, meg ki tudja hány másik nyelvre...
ahogy általában lenni szokott..
ezzel most semmi újat nem mondtál.
a film eredeti nyelvéről volt szó.

előzmény: St4nt0N (#26)

2018-02-20 17:54:44 HejjaX (2) #27

Az mondjuk viccesebb lett volna, ha Fassbender végig norvégul tolja.

2018-02-20 17:54:26 St4nt0N (?) #26

Ha eredetileg is az lenne, nem kellett volna szikronizálni.

2018-02-20 17:52:43 ryood (?) #25

az lehet,meg készüt magyar szinkron is, meg még mitomén hány másik..
eredetileg nem angol nyelvű a film.

előzmény: St4nt0N (#24)

2018-02-20 17:48:35 St4nt0N (?) #24

A Fejvadászokhoz készült angol szikron.

2018-02-20 17:38:59 ryood (?) #23

ezek a filmek nem is érdekelnek.
(szinkronos filmeket alabpól nem nézek, kivéve bud spencert haha)

előzmény: saatonda (#21)

2018-02-20 17:18:04 MicaHiro (?) #22

ryood, egyetértek!
De továbbmegyek, nem tudom te tudtad-e, Fassbender állítólag nem is nyomozó a valóságban! Közröhej, mit képzelnek ezek?!

Sőt, állítólag az egész történet valójában meg sem történt!

2018-02-20 17:01:50 saatonda (?) #21

láttad pl. a sztálin halálát?:)))

de végimehetnénk kismillió filmen ahol mai angolt beszélnek régi időkben vagy nem angol területen, lényegében mind hülyére vesz, nem?
most a szinkronról ne is beszéljünk...

2018-02-20 12:05:12 ryood (?) #20

nekem, mint filmnézőnek, mozinézőnek a teljesen hülyére vétele ez, h angol nyelvű a film, és el akarja velem hitetni, hogy m fassbender egy ízig-vérig norvég nyomozó..
az, hogy a nagyközöség igénytelen, és bekajál bármit, meg h milyenek a blockbusteres trendek, engem teljesen hidegenhagy.
(érdekes, a fejvadászok norvég nyelven, norvég színészekkel is világhírűvé, globálisan népszerűvé tudott válni)

2018-02-20 11:56:03 saatonda (?) #19

tényleg elég vicces az angolul beszélés kifogásolása
ez egy nagyon gyenge film, pedig a színészek, a fényképezés az alapanyag alapján simán lehetett volna jó is. legviccesebb a magyarázkodás hogy a forgatókönyv 10-15%-át idő/pénz híján nem forgatták le így fontos jelenetek kimaradtak, akárhogy vágják, akkor sem tudtak volna egy kerek egész filmet kihozni, szóval kínjukban csináltak egy verziót és azt adták le a mozikban.
különösen azért vicces, mert pl. a röhejesen közhelyes, lapos befejezés valszeg az eredeti forgatókönyvben is így volt, karakterek megváltoztatása is, stb.
az első óra még nézhető

de az azért nem komoly észrevétel hogy angolul beszélnek, hát amerikai/nem-skandináv közönségnek édesmindegy

2018-02-20 11:46:30 GothMan (2) #18

Azt most komolyan kifogásoljátok 2018-ban, hogy egy alapvetően nagyközönség számára készült filmben angolul beszélnek? A következő mi lesz: hogy nem fekete-fehér, vagy nem hét és fél órás a játékidő?

2018-02-20 08:59:42 ryood (?) #17

és harry hole is totál hiteltelen fassbenderként..erre vmi igazi norvég fazon kellett volna..
az h angolul beszélnek, meg egy rossz vicc..

2018-02-20 08:00:49 Dió (3) #16

Csak közben meg mindenhol norvég feliratok vannak még mindenkinek norvég neve van... bonyolult ez:)

2018-02-19 20:34:34 BonnyJohnny (2) #15

Mindenhol az a hivatalos nyelv, nem tudtad? :D

2018-02-19 20:13:49 Dió (3) #14

Norvégiában mikor lett hivatalos nyelv az angol?

2018-02-16 16:09:09 magichorze (2) #13

hát ez sz@r volt. Már a könyv sem volt egy nagy durranás, de ez a film abszolút súlytalan, érdektelen, semmitmondó, ritmustalan lett.

Fassbender megpróbálta hozni a (100x látott) kiégett zsarut, ami csak annyiban sikerült, hogy unottan néz maga elé - valszeg unta az egészet :) A frufrus csaj mintha ott se volna. Kettejük között semmiféle kémia nem létezik. A világkupát szervező fickó mellékszálát nem is értettem. A "szexjelent" meg ugyebár mi volt? És megannyi kérdés, amit feltenni sincs kedvem ...

A környezet azért szép volt, bár ahhoz elég lett volna egy NatGeo természetfilmet forgatni ...

2017-11-19 09:05:02 bambula (1) #12

Ez az a film,ami ha 80-as,90-es években készül,akkor a rendező neve helyén az díszelgett volna,hogy Alan Smithee.
Legalábbis én Alfredson helyében biztos nem adtam volna a nevemet ehez a trágyához.

2017-10-21 11:58:43 bruce (2) #11

Az előzetes sokkal többet ígért. Egy feszült, izgalmas thrillert e helyett kapuk egy csiga lassúsággal kibontakozó unalmas bűnügyet nyakon öntve némi családi drámával. A befejezés pedig nem is tudom mi a jó szó rá...

2017-10-15 19:40:01 tomasso (3) #10

Középszerű krimi, ami sokkal több is lehetett volna. A hozzávalók megvannak, mégsem sikerült igazán ütős filmet kreálni a készítőknek. Kihagyott ziccer.

2017-10-14 14:20:28 Jason13 (2) #9

Ez a Hóember bizony hamar elolvadt.
Az ember azt hinné, hogy egy ilyen neves gárda nem véthet nagy hibát, azonban Tomas Alfredson és társai hatalmas kapufát lőttek.
A film alapjául szolgáló regényt még nem olvastam, viszont az alapsztori és az előzetes kellően felkeltette az érdeklődésem és a negatív visszajelzések ellenére is jegyet váltottam erre a thriller-katasztrófára.
A legnagyobb probléma maga a cselekmény, ami egy nagy katyvasz. A fő történetszál még úgy ahogy rendben van, de a mellékágak teljesen feleslegesek, nem futnak ki sehova és még arra sem jók, hogy eltereljék a figyelmünket. A gyilkos kiléte ugyanis elég hamar kimatekozható és aki már látott legalább egy hasonló darabot, a többi fordulatot is gyorsan megfejtheti.
A jelenetek is elég érdekesen követik egymást, sokszor úgy éreztem, hogy fontos képsorok végezték a vágószoba padlóján. Ez leginkább a játékidő második felében lesz idegesítő, ahol már felpörögnek az események, viszont az addig felvezetett mellékkarakterek és a nyomozás szempontjából először fontosnak tűnő elemek tűnnek el egyik pillanatról a másikra.
Így a fináléban nem is áll össze a film, inkább csak szétesik.
És ezen még a remek színészek se tudnak segíteni. Egytől-egyig két dimenziós figurákat formálnak meg és emiatt esélyük sincs a kibontakozásra. Fassbender az, aki valamelyest próbálkozik, ő még lecsúszott alkoholistaként még mutat is valamelyest tehetségéből, de ahogy elkezdődik a gyilkos utána hajsza, ő is robot-pilóta üzemmódba kapcsol.
Azon meg már meg sem lepődtem, hogy J.K. Simmons ismét egy teljesen felesleges karaktert formált meg. Mióta megkapta a fickó az Oscar-t, nem találják meg az érdekes szerepek.
Amit még hiányoltam a filmből, az a nyomasztó atmoszféra és a brutalitás. Hiába a szépen fotózott havas táj, ez kevés ahhoz, hogy megteremtse a kellő hangulatot. Nincs feszültség és a gyilkosságokból se látunk semmit, csak a végeredményt. Ez azt eredményezi, hogy a játékidő során még a gyengébb idegzetű nézők is csak egyszer-kétszer szisszenhetnek fel.
Az operatőri munkát és a zenét nem érheti panasz és ezek valamelyest emelnek is az alacsony színvonalon, de közel sem annyit, hogy az átlagos kategóriába tolják a végeredményt.
Összegezve a dolgokat, a Hóember egy langyos thriller, aminek a sztorija egy feleslegesen összekuszált massza, szereplői igazi sablonkarakterek és hiányzik belőle a feszültség és a bőr alá kúszó atmoszféra.
Elég szomorú az, hogy egy ilyen nevekből álló stáb csak egy ócska fércművet tudott a vászonra hányni.

2017-10-14 13:03:51 paksiendre (3) #8

Egyáltalán nem volt annyira rossz mint ahogy a "professzionális" kritikusok illetik, gondolom az első kritika volt negatív aztán abból jött a többi, mint ahogy ez általában lenni szokott. Viszont jónak sem lehet mondani. Erős hármas.

Tetszett a tulajdonképpeni félrevezető szál, amit a csaj járt végig, gondolom ezt érezték sokan fölöslegesnek, de szerintem működött.
Ellenben rengeteg kínos rész volt, amikor az ember csak forgatja a szemét, mint például egy gyerek, hogy szakíthat félbe egy rendőrségi kihallgatást mert SÉTÁLNI akar?
A gyilkos halála is hagy némi kívánnivalót maga után, továbba az, hogy Fassbender egy sima szétcipzározott kabátkában nyomja végig a kemény norvég telet.

2017-09-02 19:41:28 ryood (?) #7

számomra óriási csalódás, hogy a különc norvég nyomozóhős, harry hole, angol nyelven fog kommunikálni osloban, michael fassbenderként..
ez nekem sajnos teljesen hiteltelenné teszi az egészet.
a regény amúgy nagy kedvenc, nesbo sok másik művével egyetemben.
sajnálom.

2017-07-21 10:25:16 kilépett felhasználó (?) #6

Nem gond, nyilván, de nem releváns Imo. Ami viszont szuper, hogy a két kedvenc krimi regényfolyamom is filmet kap. Harry Hole és Gordon Zsigmond is bemutatkozik

2017-07-21 08:54:37 tomside (?) #5

Egyszer, bízom benne, elfért.
Nem fogom szakmányban tolni, de a trailer megtekintése előtt éppen őt olvastam, s hát ez a szöveg esett ki az ujjbegyeimen. Remélem, nem gond!
Válaszul: nem hasznos, sokkal inkább csak egy impresszió. :)

előzmény: kilépett felhasználó (#4)

2017-07-21 00:11:34 kilépett felhasználó (?) #4

s ez hsznos? A könyveket amúgy olvastam, több, mint jók, szinte már szépirodalmi súlyuk is van olykor, jobb pillanataikban, súlyuk amúgy is van, mert hát vaskosak, szóval várós

2017-07-20 19:59:05 GothMan (2) #3

Ennek igencsak neo-giallós íze van. Jöhet. Trailer

2017-07-20 10:58:05 ChrisAdam (?) #2

És az első alkalom, hogy befurakodott Vágvölgyi Noémi a KT-ra. Történelmi pillanat. :D

2017-07-20 09:59:20 tomside (?) #1

Fantasztikus kis bemutatós film jelent meg erről a havasemberről!
Már nem olyan kedves a sznómen, mint a Jégvarázsban volt, valaki biztos elvette a répáját az arcából, és most dühös.
De az élienes hamisember biztosan megfogja majd, és feldugja neki a saját répáját.
hajaismijen!