I, Daniel Blake (2016) ☆

(Ken Loach)

angol-belga-francia dráma

4,2

2018-05-16 10:35:19 ryood (5) #22

ja nem, az nincs. viszont sajnos csak addig lehet utólag szerkeszteni hsz-t, amíg az adott hsz a legutolsó hsz..szóval egy admin segíthetne :)

előzmény: kaamir (#21)

2018-05-16 09:56:17 kaamir (4) #21

Köszi, már azt hittem, van valami rendezői változat. Az utolsó mondatot sztem tedd spoilerbe, mert kapsz a fejedre :)

2018-05-16 09:16:02 ryood (5) #20

fú, régen láttam, nem emlékszem..még életben volt akkor, ha minden igaz...

előzmény: kaamir (#19)

2018-05-16 08:55:42 kaamir (4) #19

Felfestik a végén a nevét az intézmény falára? Ez nekem valahogy kimaradt. Mikor történik ez?

2018-05-16 08:53:20 kaamir (4) #18

Nagyon szeretem a brit filmekben, hogy ilyen természetességgel tudnak nyúlni a társadalom alsó rétegeihez is, ahova mondjuk az amerikai filmek szökőévente merészkednek. Szép és ízléses film, a konzerves jelenet pedig fájdalmasan csodálatos.

2018-02-28 07:40:45 SAF333 (5) #17

Huhh, ez mellbe vágott.
Az a mérhetetlenül gyenge újraélesztés rohadtul felhúzott több értelemben is, ennek ellenére csak ajánlani tudom Mindenkinek.

2018-02-20 10:52:54 zéel (5) #16

Február 24-ig ITT is megtekinthető.

2018-01-30 10:11:16 ryood (5) #15

amikor a végén
felfestik a nevét az intézmény falára
na az nagyon erős, nagyon bennem maradt..

előzmény: somogyireka (#14)

2018-01-30 09:58:05 somogyireka (5) #14

Mint valami oltalmazó kéz, simított végig ez a film. Olykor nagy szükség van valós érzélemkre, hogy emlékezz!!Mert lehet épp hónapok óta konzervkaján élsz és mindennap eszedbe jut, na de azért az étel az nem ilyen. A valódi simogatás, együttérzés, kívánalom, szeretet az valami teljesen más, de a konzerv aztán teletöm annyira, hogy elfeledkezel az ízekről, és hajlamos vagy azt hinni, biztos csak te vagy telhetetlen és túl sokra vágysz, és akkor visszakullogsz a konzervhez, mert az éhséged mégis csillapítani kell, mert ember vagy, mert megértésre, odafigyelésre, és igen a másiktól is oltalomra vágysz.
És akkor itt van egy ilyen film, ami noha a története szintjén brutálisan fáj, de ennek a fájdalomnak van értelme, mert noha útközben szétszed, az igazságtalanságát, fémes korrektségét, ördögi precizitását nem bírod el, mégis a végére a saját szívedbe hoz el, és azt mondod, noha az igazság nem fér el e kettétört világban, de itt nálad jó helye van.
És inkább böjtölök, de nem adom alább.

2017-11-08 23:33:25 floatingbonsai (5) #13

Elsősorban azért adok 5-öst erre a filmre, amiért például a szintén 2016-os Hell or Highwater is azt érdemel szerintem, bár az teljesen más stílusú, díszletű zsánerfilm. Egyszerűen nem tudok elmenni a mellett, hogy a művészetnek (bármelyik válfajáról is legyen szó) ne vegyem figyelembe a társadalmi vonatkozását. Lehet, hogy itt is bele lehetne kötni 1-2 sarkításba, klisébe, de egyszerűen egy ennyire ízlésesen kibontott globális társadalmi problémát boncolgató filmben nem érezném méltónak ezt. Mindezt pedig azért, mert az veszne el, amiért ez a film is készült, és amiért nem csinált ebből a témából egy profitorientált, kizárólag szubjektíven ható és értelmezhető nyálhalmazt, ez pedig az a mélységes szolidaritás és empátia, amivel Ken Loach hozzányúl az ilyen történetekhez. Muszáj hinnem abban, hogy még érdemes ehhez hasonló filmeket készíteni.
(És csak zárójelben jegyzem meg, hogy mikor ezt a kommentet írom, nem sokkal vagyunk az októberi szocialista forradalom kirobbanásának 100. évfordulója után. Úgy néz ki, az elmúlt száz évben nem tanultunk semmit...)

2017-11-06 20:53:53 Atazzz (5) #12

Amikor Katie felnyitotta a konzervet azt hittem lefordulok a székről.

2017-07-19 19:52:22 Ragemarci (5) #11

Érdekes úgy nézni a filmet, hogy itt meg munkaerő hiány van. Amúgy amilyen világot felvázolt abban nekem is hasonló lenne a reakcióm. "De, ha elveszíted az önbecsülésed neked már annyi."

2017-07-14 05:06:42 caulfield (5) #10

​A hivatal mindenhol hivatal. Rombol. Puszta formalitásnak hívják. A papírosok szabják a keretet, nem számít a tartalom, ha valaki "kilóg" a sorból, akkor átpasszírozzák, mint egy nyűgös ovis a keze ügyébe került gömböt a négyzet alakú lyukon. Ezt a csatát nem lehet megnyerni, nem egyenlőek a feltételek, nem ember áll emberrel szemben, hiába látszik így rövidtávon. Épp ez a dolog rákfenéje, minden figyelem csak a legközvetlenebb dologra szorítkozik: statisztika, TB-szám, életrajz - még ennek is csak a külcsínje ér, ha ceruzával van írva már használhatatlan...
Az öreg néni a palotából mutasson utat? Épphogy ő maga a formalitás.
Csak a filmrendező maradt.

2017-04-12 15:35:10 necksprain (4) #9

egyáltalán nem így van:D ebbe mondjuk beleláttam, de aludva rá egyet felnyomom négyesre, mert annyira tényleg nem vészes a helyzet, amennyire lefestettem:D

előzmény: noresz02 (#8)

2017-04-12 11:55:42 noresz02 (5) #8

Te mindenhol rasszistákat meg homofóbokat látsz. Hol dolgozol a Amnesty International-nál?

előzmény: necksprain (#7)

2017-04-11 23:58:01 necksprain (4) #7

huhh. igazából nehéz megítélnem a filmet. lelke van neki, hatalmas lelke, mint a Ken Loach filmeknek általában/mindig, viszont hiába könnyedzem már majdnem egy-egy momentumán, nem tudom nem kiverni a fejemből, hogy átesett a ló túloldalára. a munkaügyi hivatalban teszem azt a 30 statiszta közül van 25 családos fehér anyuka, illetve 5 fekete, mert a pakik és indiaiak azok nyilván mind találtak már munkát a giroszosnál. a rasszizmus alapvetően szerintem az egyik legelvetendőbb, leggennyesebb dolog, amit eddig tapasztalhattam, és ez a film sajnos rasszista. illetve az alkalmazottaknak nem hogy benne van a munkaköri leírásukban, de nekik a napi 8-10-12 munkaórájukban hitvallásuk a munkakeresők kizsigerelése, lealázása.
a film az tetszett, kicsit sarkítottam is ezeket a példákat, de akkor is szúrja az ember szemét.

a "vén banyának a palotájában" (persze fellógatnám az ingyenélő ribancot az egész pereputtyával egyűtt a Tower csúcsára természetesen) mondjuk nem sok beleszólása van ezekbe.

2017-03-19 19:23:17 Kalti (5) #6

Megrendítő erejű, mélyen humánus alkotás. Csak ül és néz maga elé az ember, ahogyan némán lepereg a végfőcím...

2017-03-19 13:56:04 noresz02 (5) #5

A lassan belülről szétrohadó piacgazdaságon alapuló emberi vágóhíd, a még mindig a legfejlettebbek közé sorolt Egyesült Királyságban. Jobban kellene figyelnünk egymásra, ha hagynák, de még magunkra sem tudunk elég időt szánni, nemhogy embertársainkra.

2017-03-14 22:37:36 hhgygy (5) #4

Munkaalapú gazdaság, ja, persze.

2017-03-13 19:31:12 ryood (5) #3

brutális.

2017-03-10 10:55:00 bambula (4) #2

Kegyetlen film.
Kiváncsi lennék,hogy az a vén banya a palotájában,hogy reagál az ilyen történésekre.
Bár azt most így nem nagyon értem,hogy a külföldi(lásd magyar)fiataloknak biztosítanak munkát a londoniak,de a saját népüknek,egy két gyermekes anyának meg nem.

2016-12-01 16:45:18 zéel (5) #1

Helyzetjelentés az irigyelt nyugati világból.
Sok(k) - megtörtént eset alapján!