Jackie (2016) ☆ 👁

(Pablo Larraín)

amerikai-angol-chilei-francia-kínai-német dráma, életrajzi film, történelmi film

3,1

2018-12-16 21:05:31 Denice (2) #21

Érdeklődve ültem neki, Natalie Portman és az egész éra miatt. De sajnos nagy csalódás lett, végig sem tudtam nézni, mert csak frusztrálttá és nyugtalanná tett az egész. Untam.
Én amúgy azt hittem, a film Jackie K. életrajzi filmje (nem pedig csupán egy rövid időszak JFK halála után), úgy még talán érdekes is lett volna... én sem igazán tudom, mi volt a film célja. Se nem szórakoztató, se nem érdekes. A negatívumokat leírták alattam a többiek, minddel egyetértek.
Portman egyébként nagy kedvencem, de itt nem szimpatikus, csak idegesített. Főleg a beszéde és az arckifejezései. Mondjuk ő gondolom csak azt tette, amit vártak tőle..:)

2018-04-02 23:24:48 betti (3) #20

Natalie Portman elvégezte a házi feladatát. No meg persze a többi színész is, akik korrektül eljátszották a kapott 5-5 percüket.
A forgatókönyvíró is elvégezte, kár, hogy senki nem szólt neki, hogy nem egy fél órás rövidfilmhez írja, hanem egy egészestés mozihoz.
A rendező is... bocs, nem, ő nem. Ő elvégeztette a forgatókönyvíróval és Natalie Portman arcjátékával.

Kicsit bosszant. Ez a film nem a "Jackie". Azt majd valaki, egyszer, ha úgy érzi, hogy ennek a nőnek az élete, karaktere megér egy filmet, majd elkészíti. Ez a film a "Rövid szemelvények Jackie Kennedy állapotáról John F. Kennedy meggyilkolását követő órákban és napokban".

2018-01-30 14:40:33 Demóna (5) #19

Szegény asszony....

2017-10-22 17:09:20 Hoqspok (1) #18

Nézhetetlen rakat szar vegyes társaságba néztem 25-50 évesek között és 20 perc után ki kellet kacspolni Portman szinészi játéka remek tényleg jo nem rajta mult hogy nem bírtuk ki a végéig. A jó film szórakoztat elgondolkoztat, kikapcsol De itt csak szenvedés vár mindenkire.

2017-10-06 22:34:43 o0o (4) #17

Tényleg? akkor úgy látszik, a gyengébb filmeket csak fejben pontozom...

előzmény: necksprain (#16)

2017-10-06 22:10:09 necksprain (1) #16

pedig az itt leosztályzott uccsó 10 filmedből 5-re négyest adtál.

előzmény: o0o (#15)

2017-10-06 22:03:24 o0o (4) #15

Ritka eset: nem értek egyet a kt-pontszámmal, legalább 3,6-on kéne állnia! Jó-jó, a fekete-fehér bevágások tényleg elég kínosak (nem tudom, talán csak a szinkron teszi), meg az újságíró-interjúvolja-a-hírességet mint történetmesélési keret is valóban elég elcsépelt már. De Portman tökéletes játéka, meg az amerikai közönségmozikban ritkán hallhatóan velős párbeszédek és monológok igazán ellensúlyozzák a film gyengeségeit! Ritkán adok 4 pontot itt, de ezt most benyomtam.

2017-04-30 21:34:14 nejmed (2) #14

Meglehetősen unalmas film. Szörnyű lehetett, hogy így látta meghalni a férjét, ebbe bárki megzakkant volna, de azért ez nem tölt meg egy egészestés filmet. Háromszorra sikerült megnéznem - szinte végig suttogva beszélnek, és vagy nincs semmi háttérzene, vagy az egyébként eléggé zaklatott zene szól. Nagyon baljós álmaim voltak két éjszaka, mikor erre aludtam el...

2017-04-21 14:30:55 Raul (3) #13

A képi világ, a kosztümök, díszletek jók, Natalie... hát nem is tudom, a zene egyedi, érdekes, de néha már kissé tolakodónak hat. Viszont a film összességében szerintem is unalmas, még az a szerencse, hogy a játékidőt nem húzták túl.
Azt meg valamiféle slusszpoénnak szánták, hogy a végén megmutatják Kennedy szétlőtt fejét?

2017-04-03 15:05:35 necksprain (1) #12

na ezt én sem tudtam végignézni. először annyira untam, hogy háromnegyed óra után inkább beraktam helyette a JFK-t, most másodszor 10 percet kapott. de amúgy nem idegesítően szar, egyszerűen csak unalmas. kb amit Rorschach mond.

2017-03-01 20:06:16 Havierez (4) #11

Erős film egy erős asszonyról de a közepe táján megroppan a történet lendülete és vontatottá már-már unalmassá válik a cselekmény. Natalia Portman nem rossz, nagyon nem rossz de nem ez lesz élete alakítása az is biztos!

2017-02-28 15:45:12 noresz02 (1) #10

Hatalmas karó. Embert próbáló feladat volt a végigszenvedése, folyamatosan csak vártam, hátha kikerekedik belőle valami, miközben a nagyon tehetséges Portman hülyébbnél-hülyébb arcokat vágott és bonyolódott bele agyament párbeszédekbe. Eközben az elcseszett zene citerázott az idegeimen és az olcsóság bűze csavarta az orrom, a 20 statiszta és a 2 titkos ügynök helyének folyamatos cserélgetése miatt.

2017-02-26 14:01:17 Lanie (4) #9

Számomra érdekes az alaptéma, egy nő aki a figyelem középpontjában van, hogyan viseli el a rá rótt szerepet, hogyan éli túl életének nem első, hanem sokadik tragédiáját. Én is úgy gondolom, hogy a fiktív részek erősek voltak, az interjú alatt láttam azt, hogy ő milyen személyiség, milyenek a valódi gondolatai. Az újra játszott jelenetek pedig arra voltak jók, hogy lássuk, mekkora a szakadék a kettő között. A szerep amit first ladyként volt kötelező felvennie, nem egyezik teljes mértékig az igazi énjével, mégis könnyedén játszotta azt és nem mellékesen, teljes szívből.
Tetszett az amikor azt mondja, hogy a neki mint embernek nincs semmije, mint first lady mindene megvolt, de ez olyan mint egy kölcsön élet, egy darabig az övé, aztán más kapja meg. Érdekelt volna még hogy a következő években hogyan találja meg a saját szerepét a való életben, hogyan találja meg magát a férje nélkül, a fehér ház nélkül, hiszen ez az igazi kihívás, mi pedig egy kis szeletet láthattunk abból, hogy mennyire esetlen odakint a világban.

2017-02-21 22:58:52 Bubu (1) #8

Nekem nagyon vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Natalie Portman játékával kapcsolatban szintén. Mikor nagyon erősen próbálta utánozni Jackie Kennedy-t (archív felvételek) nagyon görcsösnek éreztem és pont a first lady-re jellemző elegancia és báj látta ennek a kárát. A fiktív részeknél már sokkal jobb volt a helyzet.
Ami a forgatókönyvet illeti, elidegeníti a nézőt, aki az elején még együttérez a gyászoló feleséggel, de az állandó sírás és semmibe meredés nagytotálban fárasztó hosszútávon. Plusz nem ismerjük meg az igazi Jackie Kennedy-t. Milyen ember volt a first lady szerepén kívül? Mivel keveset mutatnak a kapcsolatukból, nehezebben jön át, mi az igazi veszteség itt. Mert ha személyes drámát akarnak csinálni, a személyes veszteséget is jobban be kéne mutatni a globális mellett. Nem vagyok benne biztos, hogy ez kellő alapanyag volt egy filmhez. Talán ha hosszabb időszakot mutatnak, és láthatjuk, hogy teszi magát végül túl az egészen (már amennyire ez lehetséges).
A Camelot hasonlat elsőre tetszett, másodjára szájbarágós, harmadjára unalmas volt. Az interjú olykor nagyon el lett találva, olykor meg érdektelenségbe fulladt.
Ismerve a történelmet, az elég furcsán veszi ki magát, hogy egy híresen problémás házasság végén a gyászoló özvegy cenzúrázza és kikozmetikázza a múltat, hogy piedesztálra emelje a férjét, aki mint férj, mint családapa, és mint elnök is elkövette a maga hibáit. Ettől még lehetett jó ember, sok kezdeményezése példaértékű volt. De ember volt.

A merénylet, az archív felvételek "másolatai" szépen lettek fényképezve, de a teljes zoom olykor remegett Natalie Portman arcán. A zene a film közben nem hatott rám különösebben, önmagában hallgatva meg idegesítő, és nem nagy élvezet, ami azt illeti.
Natalie Portman Oscar jelölését Amy Adams-nek adnám szó nélkül, a zenéét pedig a Nocturnal Animals-nak vagy a Hidden Figures-nek.

2017-02-07 21:10:17 Szamár (4) #7

Pedig a zene az egyik legjobb dolog a filmben. Mica Levinek mindössze a második filmzenéje, de már az Under the Skinben is nagyot hozott. Olyan erős atmoszférát rakott le itt is, hogy szerintem abszolút megérdemelt az Oscar-jelölés. Azt a nyugtalanító hangulatot, ami az egész filmet átjárja, nagyon átadta.

2017-02-07 00:05:05 Rorschach (1) #6

Ez egyszer semmi személyes, szimplán csak nem tudtam végignézni :)

Bevallom, már az elején sem érdekelt (biztos van, akit ez a felütés megfog, speciel engem maga a merénylet pl. százszor inkább), de adtam neki úgy negyven perc türelmi időt, aztán kasza. Nekem unalmas volt, a zenénél meg csak Portman játéka idegesített jobban (és lelőném, aki megtanította neki ezt az akcentust).

Nem utálom nagy hévvel, egész egyszerűen csak nem egymásnak lettünk teremtve, ez pedig kezdettől látszott. Talán majd egyszer adok neki még egy esélyt, mikor nem lesz ennyi érdekesebb falat a tányéron. Jártam már így díjszezon-filmmel, a 12yas-t sem tudtam végigülni elsőre, mégis egy teljesen decens hármas lett a vége.

Chris: most rossz lóra tettél, de azért a jövőben majd igyekszem :D

előzmény: Ágó (#4)

2017-02-06 23:57:40 ChrisAdam (?) #5

Amúgy Rorschach "nézhetetlen" véleményeiben van a legtöbb élvezet, olyan zseniálisan szedi össze "mérgében" a szavakat, hogy öröm olvasni, úgyhogy, gyere Rorschach ne kímélj minket! :)

előzmény: Ágó (#4)

2017-02-06 23:16:09 Ágó (4) #4

Na, Rorschach! Gyere, ne kímélj! :))

2017-02-05 21:09:21 mokiszin (2) #3

számomra tipikusan az a film amiről nem tudom eldönteni hogy miért készítették. nem olyan gyatra de minek van?……

egy mondatban: Natalie Portman andalító zenére, réveteg tekintettel sétálgat szobákban.

2017-02-01 13:10:31 Ágó (4) #2

Hű, ez rendesen odavágott. Nem hagyományos életrajzi film, az biztos.
Egy karakán nő harca a gyásszal. Emberien, csodálatos fényképezéssel és gyönyörű zenével.
Ne hagyjátok ki!

2017-01-30 21:30:02 hedike (3) #1

Natalie Portman játéka jó. a film összességében azonban valahogy mégsem hozta meg számomra a kívánt hatást - bár megjegyzem, nemtudom mit vártam a filmtől :D