Inferno (2016) ☆ 👁

(Ron Howard)

amerikai-magyar akciófilm, dráma, kalandfilm, krimi, thriller

2,7

2023-01-24 23:50:53 fisge (?) #31

Mondjuk erre lehet az a válasz (bár lehet csak a könyvben jelenik meg), hogy a WHO-s ügynök teljes zárlatot rendel el az antik ciszterna környékére - hogy mennyire reális, nem tudom, ez csak egy tipp.

2022-11-11 06:29:49 Dió (3) #30

Igen, de engem lentebb a könyv zárásáról kérdeztek, nem a filméről. :)

előzmény: fisge (#29)

2022-11-10 22:58:52 fisge (?) #29

Ez a könyvnek a cselekménye, a film egy kicsit másképp zárul... :)

2020-04-14 21:44:46 Channá (1) #28

A többi rész számomra nagyon tetszett, de ez a rész valami szörnyen rossz volt. Kesze-kuszaság, semmi nem volt normálisan megmagyarázva, mintha nem lett volna átgondolva, és ha rájöttek volna, hogy valami szálat nem zártak le, akkor gyorsan lezárták valami elképesztően bénán. Röviden egy jó sz.r film/rész.

2019-01-25 13:25:25 Ubul (3) #27

köszönöm, ez így érdekes végkifejlett lett volna, kár hogy nem lépték meg.
Erősen hajaz mondjuk az angol Utopia sorozatra, amit két év után kaszáltak, de ott is hasonló volt a sztori, csak ugye az később jött

2019-01-25 13:19:33 Dió (3) #26

Langdonék pár órával a Zobrist által kijelölt dátum előtt érnek oda a víztározóba, szóval azt hiszi az olvasó, hogy happy ending lesz, de a tasaknak csak darabkáit találják már meg. Rájönnek, hogy végig az orruknál fogva vezette őket Zobrist, mert egy hete szabadon engedte a vírust, ami azóta - mivel végig tele volt emberekkel a tároló - megfertőzte az egész emberiséget. A csavar az, hogy a vírus, amit kitenyésztett, nem öl meg senkit, csupán háromból egy nőt meddővé tesz az összes elkövetkező generációban a Földön; így szabályozva a népességszaporulatot. A finálé még Sienna karakterén is csavar egyet, róla ugyanis kiderül, hogy bár valóban szerelmes volt Zobristba, a módszereivel nem értett egyet, úgyhogy mégis a jók oldalán áll. Bár Langdonék előtt ér oda, a vírus elszabadulását ő sem tudja megakadályozni. Azzal zárul az egész, hogy összeül a W.H.O., de senki sem tud már mit csinálni.

2019-01-25 12:29:59 Ubul (3) #25

mondjuk pont ez az, hogy én meg nem akarom elolvasni, és kíváncsi lennék a végkifejletre, hisz ha már spoilerben van, le lehetett volna írni nyugodtan ;-)

előzmény: random117 (#11)

2019-01-25 08:04:11 Dió (3) #24

Soha sem fogom megérteni, mi a fenéért kell ennyire túlbonyolítani egy cselekményt. Ez kicsit már a könyvben is zavart, de ott még valamiféle értelem volt benne... itt viszont a film felénél, ahogy elkezdik megváltoztatni a könyvbeli cselekményt, úgy megy ki az ablakon a logika is. Tényleg nem értik már a szereplők sem, ki kavar kivel miért. Addig amúgy szerintem teljesen nézhető, követhető, és ezerrel pörög, eszméletlen a tempója. Természetesen aztán mégis marad a kommersz középszer, mert az eredeti befejezést, ami nálam top of the top, nem merték meglépni.

2017-05-23 11:44:53 lakatoszoltan01 (3) #23

Gyenge de nézhető. Sejthető a csavar, érthetetlen a gonoszok célkitűzése. Megnéztem, elfelejtem, nem bántam meg.
A többi filmben is tettek tönkre pótolhatatlan festményeket és muzeális tárgyakat?

2017-03-01 20:06:47 Havierez (3) #22

Eleje bonyolult volt a vége meg túl egyszerű és buta! Olyan semmilyen film

2017-02-14 21:42:20 noresz02 (2) #21

"Hé Josh, nem tudom levenni a billentyűzárat!!"

2017-02-14 21:25:44 BonnyJohnny (2) #20

Az egy kifejezetten szimpatikus megoldás lenne. :D

2017-02-14 21:05:07 necksprain (1) #19

jajj, azért menekül meg a világ, mert elmegy a térerő!! elmegy a térerő!! :DDDDD komolyan mondom, ennél már csak valami "hé Josh, nem tudom aktiválni, most frissít a kibaszott android!!" megoldás lett volna szimpatikusabb.

2017-02-08 13:51:07 noresz02 (2) #18

Tom Hanks eddigi leggyengébb szerepe. Az alakítása ezzel egyenesen arányosan halovány. A cselekmény olyan mint gyerekkoromban az autós kártya, csak pakoltuk a lapokat, aztán mindig volt egy gyorsabb kocsi ami mindent vitt. A film első harmadában a prof rengeteg flasback-e annyira idegesített, hogy közel álltam hozzá, hogy kikapcsoljam.

2017-01-21 13:55:47 ryood (2) #17

igazad van, azt hiszem...
de végignéztem, tehát nem adhatok rá nézhetetlent...
na jó, ez hülye érvelés, mivel már tőlem is kapott karót olyan film, amit nem lőttem ki a felénél..
hogy előálljak valami némileg elfogadható érvvel: sidse babett knudsen khm..

előzmény: Rituska (#16)

2017-01-21 13:45:46 Rituska (1) #16

Túl jó a szíved. Kettest erre? Nem is értem :)
Ilyen egy igazi karó, mint ez a szörnyűség (nálam persze). Nem bírtam végignézni, fájt minden pillanata.
Engem ezzel vallatni lehetne.

2017-01-21 08:59:03 ryood (2) #15

amikor bemondta a csaj, hogy a "zobriszt" öltönyét viseli, hangosan felröhögtem! :))
(ugye korábban rákérdez erre tokás főhősünk, hogy mégis kinek a ruhája ez, és egy "sejtelmes" választ kap..na kb ott jutott eszembe, hogy ez a nő nem az, aki..jajjjjj minek is foglalkozok én ennyit ezzel a filmmel?)

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#14)

2017-01-20 23:11:42 ifj. Ó. Posszum (2) #14

Dettó!
Teljesen egyértelmű volt! Már az első orrfelhúzásnál gondoltam, na bazz, a csaj lesz a csavar... de tuti nem, ó, de akkor meg milyen gagyin próbál átejteni... És még sem :D
bénáskoáds

2017-01-20 21:10:07 ryood (2) #13

az a poén amúgy, hogy
a film elején pont a doktornőről gondoltam azt, hogy "na majd biztosan kiderül róla, hogy egész más, mint akinek tűnik.."
hát nem pont ráhibázok?

2017-01-20 20:15:24 ryood (2) #12

hát ez teljesen lefárasztott..

2017-01-09 23:11:07 random117 (3) #11

Én is így gondolom. Lerágott csont, de most is igaz, hogy könyvben sokkal jobb az Inferno. Nem is beszélve a befejezésről. Aki nem olvasta annak elárulom, hogy a könyvben a vírus kiszabadul, és megfertőzi az emberiséget, de nem fog kihalni hanem..... Olvassátok el és megtudjátok :) A film számomra is csalódás. A színész óriások miatt gyenge 3-as.
Gratuáció a rengeteg magyarnak, akik résztvettek a filmben, mint színész is és mint gyártó is!

előzmény: dwalker666 (#10)

2016-11-22 21:44:38 dwalker666 (3) #10

Pörgős film, amely végig leköt, de az előző két részhez képest itt még gyorsabban oldják meg a rejtélyeket, ha egyáltalán vannak, mert a hangsúly inkább a folyamatos üldözésen van. Kár, hogy kevesebb logikus magyarázatot és levezetést tettek bele. Szégyen, hogy nem merték meglépni, hogy a könyvi befejezést teszik be, akkor ütött volna igazán. Aki olvasta a könyvet, annak nem fog tetszeni, aki nem annak egy jó közepes lehet.

2016-11-12 20:41:50 Ivan/ (2) #9

Mindenben egyetértek. Elképesztően ostoba film....

2016-10-23 20:14:30 kfiro (2) #8

Nagyon gáz a film, ezt az értékelések is tükrözik.
Könyvben még egészen tűrhető volt, de a film az már rossz.

Alig bírtam végignézni, pedig imádom Tom Hanks-et is és Omar Sy-t is. A két első rész után, ez már nagyon sablonos és unalmas.

Jó szórakozást!

2016-10-16 19:52:04 BonnyJohnny (2) #7

Megnéznék egy filmet Irrfan Khan karakterével. A többi felejtős, kapkodó futkározás, meg író seggéből előhúzott fordulatok. Sehol az előző részek nyomozása. Megjegyzem, nekem azok sem voltak közepesnél jobbak.

2016-10-15 01:07:34 Bogyó (4) #6

Fura a helyzet, engem pont az első két rész nem kötött le, így a harmadiknak kicsit félve ugrottam neki, de mint egy átlagos néző nekem tetszett, az utolsó 10 percet leszámítva. Az rém kínos volt, mint valami olcsó szappanopera...

2016-10-13 21:07:03 Killjoy (3) #5

Az első két rész után hatalmas csalódás, de még így sem volt annyira rossz. Ami nálam elvette az egész élét az egy olyan apró jelenet, amivel lényegében lelőtték a poént. Amikor Langdon és Sienna megnézik Zobrist videóját és a végén a lányon látszanak az egyértelmű érzelmek, mikor lecsukja a laptopot. Innentől tök egyértelmű volt, hogy ki a hunyó, már tényleg csak az ahhoz vezető út maradt, hogy ez hogyan derül ki. De valahogy az egész teljesen vérszegény lett. Amíg a Da Vinciben és az Angyalok és Démonokban is végig lehetett izgulni és rengeteg látványos helyszín és műtárgy kapott fontos szerepet, itt az egész dantés körítés kimerült az Inferno említésében és a Boticelli képben... Mondjuk nem is értettem már akkor sem, amikor először hallottam róla, hogy miért nem az Elveszett jelképet készítik el, de tartok tőle, hogy ezzel a résszel úgy földbe állíthatják Langdon professzor mozis kalandjait, hogy az már el sem fog soha készülni.

2016-10-13 06:52:47 Ubul (3) #4

és a lapos még enyhe kifejezés :D

előzmény: Yuriko-chan (#3)

2016-10-12 23:08:19 Yuriko-chan (3) #3

Gyenge 3-as. Ez nagyon lapos vót...

2016-10-12 22:15:07 Tenebra (2) #2

Tom Hanks Jason Bourne lesz, ugyanakkor visszaköszön A Da Vinci-kód szétcsúszott, szétcseszett, túlcsavart cselekménye, melyben mindenki mindenki ellen összeesküszik, úgy, hogy már nem is tudják néha, miért utálják egymást a szereplők. Kusza katyvasz, gyenge CGI, feketére festett hajú, tokás-nagypapás, megfáradt Tom Hanks-szel. Érdekes, hogy a sokak által amúgy szidott Sully-ban mennyivel jobb Hanks, és mennyivel jobb formában van, pedig ott még öregítettek is rajta kicsit a szerep kedvéért.

Szóval az egész egy nagy átverés, szó szerint is, mivel semmi és senki nem az, aminek látszik, az egész sztori csak egy nagy, megrendezett, túlbonyolított összeesküvés azért, hogy elkapják a profot üldöző üldözőket. Komolyan kimerültem a film nézése közben, és meglepően konstatáltam, hogy csak 2 órás, mert 3,5-nek éreztem. Csak éppen ez nem kellemes kimerültség, hanem olyan, mint amilyet a vágtató blockbusterek után érzel, hogy "lassíts, lassíts már, mert mindjárt kihányom a kólát és a popcornt".

Amúgy viszont nagyon kiszámítható, egyszer bírt meglepni, a spoilerben említett módon. Bár ne tette volna, mert anélkül nem lenne ekkora erőltetett katyvasz az egész.

2016-08-23 16:06:28 random117 (3) #1

A könyv megjelenése (2013) körül olvastam Dan Brown regényét. Izgalmas krimi élmény volt, de érdekes, hogy ennyi év távlatából is az rengeteg Firenzei tájképleírás jön be, ami oldalakon keresztül "lassította", egyben színesítette a könyvet. A színész stáblistán szerepel Omar Sy, nagy kedvencem Tom Hanks mellett. Kíváncsi vagyok mit hozott Ron Howard rendező úr illetve a magyar helyszínek is dobhatnak a filmen:)