Brief Encounter (1945) ☆ 👁

angol dráma, szerelmi történet

4,3

2021-09-16 17:42:30 csabaga (4) #12

Ebből gondoltam,csak elaludt...
A férje meg a végén váratlanul megköszönte, hogy vele maradt.

2021-09-16 17:29:36 tomside (4) #11

Nem. A felütő mondat olyasmi volt - ültek egymással szemben a nappaliban, a férj rejtvényt fejtett, a nő kötött, csodás társas magány -, hogy bárcsak elmondhatná a férfinak, amit épp most zárt le, és innen mintegy elábrándozott, de fejben végig a férjének mesélt.

2021-09-16 16:21:40 csabaga (4) #10

Az akkor divatos narráció volt nekem egyedül eröltetett.
A nő álmában beszélt?

2021-09-16 15:25:30 tomside (4) #9

Még arra a keserű fordulatra számítottam, hogy a tisztes polgári férj füle mellett azért mennek el felesége viszonyra történő utalásai, mert valójában ő is csalja a feleségét, és szeretné ezért kerülni a témát. De ettől szerencsére jobb véget ér a film.

2021-09-14 00:04:51 tomside (4) #8

Érthető az ötös. Még a néhány, csodásan egymásra vetített képet nem méltatta senki, és azt sem, az állomási figurák, és egyáltalán az egymással szemben elhaladó vonatok metaforája milyen érzékletes körítést szolgál a filmhez. Ezt pótoltam most. Megkapó melodráma egy klasszikus magánéleti dilemma kapcsán, amelybe szerencsétlen, ki beleesik, s amelyet szerencsétlen, ki elkerül.

2021-03-19 20:56:03 Xuja (4) #7

Megindító, érzelmes melodráma, amelynek legnagyobb erénye, hogy abszolút visszafogott a történetvezetése és a rendezése is, mégis erőteljes érzelmi hatást tud gyakorolni a nézőre. A főszereplők egyszerű, de hiteles játéka és a hatásvadászat mellőzése is pirospont. Erős négyes.

2011-08-14 19:54:21 Hannibal Lecter (4) #6

Egyszerű, stílusos és érzéssel összerakott melodráma, mondhatni az ilyenekért szeretem ezt a műfajt. (Az all-time favoritom, a nagyszerű, és ennek ellenére méltatlanul keveset emlegetett Árnyékország is hasonló témát dolgoz fel. Mindkettő remek film, csak az még ennél is jobb.)

2010-10-06 23:00:10 BonnyJohnny (5) #5

Hmmm... A film alaptémája igen megindító, és mi tagadás, remek színészek tolmácsolásában tárult elénk, mesteri, de visszafogott rendezéssel, ami nem akarta fogóval előhúzni a könnyeinket (külön köszönet ezért David Leannek). A szerelem kialakulása szépen, fokozatosan lett bemutatva, aztán, mikor beteljesül, rögtön előkerül, hogy nem volna szabad megtörténnie, és ez a szál is remekül ki van használva. A forgatókönyv valóban jó, nem hiába jelölték Oscarra. De valahogy ez a film nem pendített meg nálam olyan érzelmi szálakat, amiket egy romantikus filmtől elvárnék. Leszámítva az utolsó 20 percet.

2010-06-26 12:15:22 acidphase (4) #4

en is megneztem, valoban egy jol osszerakott szerelmi drama, szep erzelmes parbeszedekkel, igazi 40-es evek film.

2010-06-25 18:37:27 Paul Ricard (4) #3

Kedves, aranyos, könnyen szerethető klasszikus, (talán túlzottan is) szimpatikus főszereplő párossal, de ha nem ragad magával a Celia Johnson érzelmes, szívhez szóló hangján megszólaló és sok esetben fölöslegesen előtérbe tolakodó belső narráció (mint ahogy az történt az én esetemben), akkor mit kapsz? Egy nem éppen érdektelen, ámde nem is túlzottan felkavaró, ügyesen elkövetett melodrámát. Nem többet.

2009-09-20 11:33:25 Gasz András (4) #2

Késői találkozás:

Igazi nőies film, de nem csak hölgyeknek. habár a műfaja hivatalosan nem nevezhető film noirnak, de a szinte folyamatos női alámondás és mesélés eléggé olyan hatást kelt. Igazi romantikus film amolyan Humphrey Bogartosan néha. Ez egy tipikus történet az elvágyódásról és hát egyéb csúnya dolgokról egy házasságban, tehát amikor már túl késő egy újabb még nagyobb Ő-vel találkozni. :) A megvalósítás végül összességében nem ér fel egy Casablancához vagy egyéb hasonló erejű romantikus klasszikus műhöz, de bőven érdemes megtekinteni. A szinkronja is nagyon jó lett. A film elég rövid lehetett volna még hosszabb bár a téma keveset kért és annyit is kapott a rendezőtől. Az utolsó 10-15 perc nálam a csúcspont.

2006-07-12 01:04:13 Olórin (5) #1

Mi van, ha akkor találkozol az igazival, a nagy Ővel, amikor már családod, gyerekeid vannak? A Késői találkozás egy férfi és egy nő története, akik túl későn botlanak egymásba, ezért mindent elsöprő szerelmük nem teljesülhet be. Fantasztikus mozi, a valaha készült legjobb romantikus filmek egyike, mély, őszinte, hiteles és megindító minden pillanata. Bámulatos forgatókönyv, remek színészi játék, nagyszerű rendezés és egy torokszorító, a néző emlékezetébe égő befejezés.