War Machine (2017) ☆ 👁

(David Michôd)

amerikai dráma, háborús film, szatíra, vígjáték

3,3

2022-09-11 18:28:03 shrek (4) #5

"and that guy was...Bob." jaj nagyon felnevettem :D
Csodálkozom miért nem hallottam többet erről a filmről, itt is elég kevesen látták. Habár sok film készült már a történelem során arról, hogy a háború rósz, mégis sikerült egy olyan kontextusban bemutatnia, amilyet én még nem láttam. És nem is sikerült rosszul.
Brad Pitt grimasza mintha néha el lett volna felejtve, aztán mikor eszébe jutott, kétszer annyira csinálta, de összességében szerintem jól hozta, amit a szerep megkívánt.

2021-11-16 21:44:31 Rorschach (4) #4

Méltatlanul elfeledett film a War Machine, ráadásul idén különösen aktuális a témája.

Én bátran ajánlom mindenkinek, aki rosszul van a túlzottan amerikai érzetű, naplementében lassítva lobogó zászlós meg könnyes szemmel önfeláldozós háborús filmektől, és esetleg valami józanabbra - ennél fogva pedig sokkal kiábrándítóbbra - is nyitottnak tartja magát. Netflixen megtaláljátok. Mellékszál, de szerintem ez a platform egyik legjobban sikerült saját gyártású mozija.

Akit pedig esetleg komolyabban is megfog a film hangulata és mondanivalója, nyugodtan tegyen egy próbát Michael Hastings Az operátorok című könyvével (egyben a film forrásanyagával) is. A lényeg ott is ugyanez, csak komolyabb, élesebb, depresszívebb, no meg persze ezerszer részletgazdagabb tálalásban.

2019-03-28 13:05:21 kocz (3) #3

Nekem Pitt játéka nem annyira jött be, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan pont a ripacskodás volt az utasítás a rendező részéről. Amúgy a film elmegy, azért akkorát nem ütött mint vártam.

2018-12-15 21:13:12 necksprain (4) #2

akinek bejott a Sztálin halála, azoknak mindenképp erdemes vele tenni egy próbát. full metal jacket-esen van kettevagva (el negyotodolve), nekem elsőre kurvara tetszett az első fele.

2018-12-12 22:29:17 necksprain (4) #1

jóféle