Certain Women (2016) ☆ 👁

(Kelly Reichardt)

amerikai dráma

3,2

2019-06-25 13:46:10 Benny Bug (2) #6

Hát, ez nekem nem igazán jött be. Laura Dern történetszála szimplán unalmas, Michelle Williamsé már sokkal jobb, viszont Kristen Stewarté pedig nagyon gyenge. Bevallom, sokszor untam ezt a filmet, pedig amúgy imádom a kisebb szerzői darabokat. Más az, mikor egy film a cselekmény szempontjából indokoltan lassú, meg más az is, mikor szinte nem is történik semmi. Az Egyes nők sajnos számomra az utóbbi kategóriába tartozik. Erős kettes, igazából egyedül Michelle Williams munkájával, meg a pár helyütt érdekes képi világgal vagyok megelégedve. Fizikai fájdalmat nem okoz, de nyugodtan kihagyható.

2017-11-19 18:08:21 noresz02 (2) #5

A harmadik rész jól el volt találva, a többi viszont totál nulla. Sajnos túlságosan művészieskedő, közben cselekmény nulla, nincs mire ráépíteni a filmet. A célt, amit el akart érni, azt értettem, csak az utat nem, amit választott.

2017-10-25 01:50:19 qanic (3) #4

Ha 20 perces lenne, akkor megadnám rá a 4-est, mert ez a film legalább szól valamiről. Sajnos, így nagyon nehéz végignézni és nem is fogják sokan.

2017-06-24 23:06:27 hhgygy (5) #3

A három részből a harmadik olyan erős ötös volt, hogy az egész megérdemel egy gyenge ötöst.
Amerika alulnézetben, ott sem fenékig tejfel a "kisembereknek".

2016-10-25 00:06:38 pertwillaby (3) #2

A film első harmada teljesen érdektelen, az utolsó pedig simán lapos, de a középső történetszál teljesen magával ragadott, mellesleg pedig újra szerelmes lettem Michelle Williamsbe (amúgy kár, hogy nem mindig legalább olyan hosszú a haja, mint ebben a filmben).

2016-09-13 09:56:27 The man who laughs (2) #1

Úgy néz ki Reichardt nem nekem való. Már az elöző filmjét is nagyon untam, pedig annak cselekménye is volt. Értem én, hogy küszködő, független nők portréja a nagy amerikai közép kilátástalansága ellen, de az ilyen realista, emberközeli drámákat is lehetne érdekesen, izgalmasan, romantikusan, tragikusan vagy bár hogy ábrázolni. (Lásd: Locke, amiben papíron még kevesebb történik (Tom Hardy vezet), mégis sokkal izgalmasabb, lebilincselőbb film). Itt azonban gyakorlatilag semmi nem történik, de az legalább szép müvészien, hoszan kitartott képekkel. Legalább volak benne szép lovak, meg a világ legaranyosabb kutyája. (Na jó a színészek is teljesen jók voltak, nem rajtuk múlt.)