Perfetti sconosciuti (2016) ☆

(Paolo Genovese)

olasz vígjáték

4,0

2017-02-18 17:06:35 St4nt0N (4) #25

Láttam már ilyet, közelről nem volt annyira tetszetős.

előzmény: somogyireka (#24)

2017-02-18 16:27:01 somogyireka (5) #24

(off..pedig tudod, működhet, csak a szex marad el, a házasság nem hűl ki, mert annak a szex csak egy szeletkéje, sokszor még jót is tesz..mert tiszta lesz a tér, 20-30 éves kapcsolatokról beszélek, nem a mézeshetekről)
és végül is ezek a párok is működhetnének a filmben, mint szövetségesek, barátok, valódi társak, ha a szexuális részt tisztáznák, mert csak amiatt van az összes zűr, de helyette...na majd nézd meg a filmet.

előzmény: St4nt0N (#18)

2017-02-18 16:17:48 ryood (5) #23

nekem is jobban tetszik az a verzió. és továbbra is úgy vagyok vele, hogy nem kell kötelezően egyféle módon értelmezni..elvégre műalkotásról van szó. akármennyire is ezt diktálja a "józan ész".
de ez most már tényleg off részemről.

előzmény: somogyireka (#22)

2017-02-18 16:07:52 somogyireka (5) #22

Én maradok a saját filmvégemnél, ami picit átmegy abszurdba, úgy sokkal jobb lett volna. Meg különben is imádom az ilyen borítsuk ki a bilit játékokat, még akkor is, ha az enyimról van szó. Sajnálhatják a szereplők, hogy csak elképzelik..

2017-02-18 15:34:31 ryood (5) #21

látod, ami tízből nyolc embernek egyértelmű, valakiknek mégsem az, mert elkerülte a figyelmüket valami, mert másra figyeltek vagy egyszerűen máshogy értették..

2017-02-18 14:59:07 terika (5) #20

Szórakoztató, üdítő és megdöbbentő egyszerre.
A nézőt önkéntelenül is arra sarkallja, hogy végiggondolja saját életében lévő kapcsolatait, titkait, viselkedését a barátaival szemben, a kapcsolatában és a vele szemben megnyilvánuló véleményeket, viselkedésformákat.
A film vége körüli elmélkedést nem igazán értem, elég egyértelmű volt az egész, akkor is, ha hideg zuhanyként hatott a nézőre.
Túlzás nélkül elmondható, hogy mindenkinek van titka vagy vannak titkai a családja, a barátai, a párja előtt, önmaga előtt, melyekre azért van szükség, hogy a kapcsolat működőképes maradjon vagy azért van szükség, mert egyszerűen gyávák vagyunk és szándékosan akarjuk becsapni az ügyben érintetteket.
Arra is ráébreszthet, hogy meglássuk azt a nagyon, de nagyon vékony a határt a szükségszerű titkok és becsapás között.
És lássuk be azt a nagyon egyszerű tényt, melyet Rocco is megfogalmaz: mindannyian törékenyek vagyunk.

2017-02-18 14:31:16 dikalosz (4) #19

A koncepcióból kihozta a maximumot, stabil négyes.

2017-02-18 13:44:30 St4nt0N (4) #18

A hozzászólások felkeltették az érdeklődésemet, pedig még a spoilereket is elolvastam.
„Idegenekként élünk, de nem egymással, csupán egymás mellett” – van, aki számára egy kihűlt házastársi kapcsolat teljesen elfogadható, tudatosan felvállalt életforma. Nem zárom ki, hogy valamilyen szinten működhet, bár kívülről nehéz meglátni benne a jót.

2017-02-18 10:52:00 ryood (5) #17

a lényeg számomra pontosan az, hogy az a fő, hogy mit mutatunk a külvilág felé.
hazudunk végig, saját magunknak, társunknak egyaránt.
ezen a csavar kevesebbet nem is változtathatna.
a film mondanivalója hajszálpontosan ugyanaz így is, úgy is. idegenekként élünk, de nem egymással, csupán egymás mellett.

előzmény: dézi (#16)

2017-02-17 19:43:37 dézi (3) #16

dehát épp az az egyik lényege az egésznek, hogy valójában ez a játék meg sem történt. hogy az életben az a jellemző, hogy ezek a titkok sosem derülnek ki. vagy legalábbis nem így. úgyhogy de, ez a csavar a végén nagyon is alapvető, na meg a cím is ettől nyer értelmet.

2017-02-17 16:54:41 Kalevala (5) #15

A mondanivalón valóban nem változtat, de ha a film megadja a megoldást, akkor persze leszűkül a szabad interpretáció lehetősége.
A vendégek távoznak, a házigazda férj és feleség dícséri a jól sikerült estét (???), aztán elhangzik az áruló mondat, ami mindenre fényt derít,amitől leesett az állam, hogy de jó, hogy azt a telefonos játékot nem játszották.
Alaposan lóvá tettek!!

2017-02-17 14:55:12 hhgygy (4) #14

Mivel én szégyenszemre torrentmoziban néztem, biztosan tudom a választ:
Valóban az történt, hogy nem történt meg, amit láttunk, hanem maradtak a kicsi és nagyobb hazugságok. Volt, aki úgy értelmezte, hogy a vége valójában egy korábbi találkozójukra volt egy flashback, de az sem stimmel, ugyanis a szakállas fickónak mondják, hogy legközelebb hozza magával a barátnőjét - majd ha jobban lesz, tehát egyértelmű, hogy az történt, hogy nem játszottak.

2017-02-17 12:09:25 ryood (5) #13

nem emlékszem pontosan a végére, de nem rémlik, hogy ilyesmi elhangzott volna.
persze lehet elhangzott, csak én másképp interpretáltam..
de majd ezért is lesz jó megnézni még egyszer.

az mindig csak előnyös, ha egy alkotásnál tér nyílik több fajta értelmezési módnak, most bebizonyosodott: itt is ez van.
persze a mondanivalón, lényegen ez mit sem változtat.

előzmény: Kalevala (#11)

2017-02-17 11:12:20 kaamir (4) #12

Legalább az olaszok tudnak olyan vígjátékot csinálni, ami szól is valamiről. Remek kis film.

2017-02-17 11:09:48 Kalevala (5) #11

Mint a végén kiderült, az egész film egy feltevés: ez történt volna, ha eljátszották volna a játékot. De mint elhangzott, elvetették, így nem történt semmi.

2017-02-17 11:00:56 somogyireka (5) #10

Emiatt a befejezés miatt még két csillag kijár neki..Azt hittem, egy másik film forog tovább, annyira megdöbbentem.

2017-02-17 10:50:18 ryood (5) #9

szimbolikus a befejezés (számomra) a túlzások miatt.
de lényegében ez van valóban: minden megy tovább, mintha mi sem történt volna.
miért miért is ne így menne?

előzmény: somogyireka (#8)

2017-02-17 10:44:26 somogyireka (5) #8

Ja és persze a vége, arról elfelejtettem írni, mert nem is biztos, hogy jól értettem..szóval ott arról volt szó, hogy párocskák elhagyják a péntek esti vacsorát, ahol összevissza vagdosták magukat és a egymást, életeket borítottak fel, és a friss levegőn meg mintha semmi sem történt volna, a hazugsággyár dolgozik tovább? ennyi a "tanítás"?

2017-02-16 10:33:24 somogyireka (5) #7

Igen, hallottam róla, hogy a "föld nevű bolygón így élnek az emberek"..Szűkre méretezett magánbörtöneikben, titkaikkal kiposzterezve annak falait. Igen, hallottam róla, hogy a házasságban (sem) divat az egyenesség. Meg arról is, hogy tízből nyolc és fél férfi titokban (!) csalja a feleségét, az a maradék egy meg olyan béna, hogy nem jön neki össze, meg azt is tudom, a nők sem különbek..Kérdezhetnéd és az a bizonyos fél, aki még a tízből maradt?
No nem azért mert hű de erkölcsös vagyok, meg tiszta, meg hűségszobor.. hanem mert egyszerűen nem érdekel az élet a börtön falain belül. És maradok az inkább fájjon, de tudjam elvénél, és annál, inkább fújjon szét a szél, meg verjen eső, csak ilyen falak között ne. Na mert azért a nap is kisüt, bent meg sohasem..

És akkor itt egy film, mely pontosan elénk tárja az önként vállalt magánbörtönöket, a véget nem érő átverését és kijátszását a másiknak, és amit azt hiszek a legjobban utálok az elhallgatások rákfenéjét..Ott még hazudni sem kell, csak csendben kicsinálni a másikat. Ez a főlusták metódusa. Pfujj.

Nagyon jó kis film, az eleje lassan indul, aztán ahogy tisztul ki a hold, mely az egyetlen és pompázatos díszlete e másfél órának, hisz holdfogyatkozás ürügyén jöttek össze párocskák elütni azt a végtelen időt, mely együtt kibírhatatlan uncsi..mind jobban szabadul a téboly el..
Én meg imádom azt a felet, akivel eljárom a saját táncom, aki jöhet-mehet, szerethet minden utcasarkon, csak legyen egyenes.

és már Olaszországban is minden negyven körüli színésznő arca kivasalt, ez a következő divat.

2017-02-12 22:37:38 hhgygy (4) #6

Koncz Zsuzsa melyik dala?

előzmény: Kalevala (#2)

2017-02-09 11:02:28 zsandar filip (5) #5

Milyen semmitmondó cím - gondoltam a moziterembe lépés előtt...
Vidáman kacsintgattunk egymásra az elején, sziporkázó párbeszédek, kitűnő szereplők, remek ez a szórakozás, olaszosan, elegánsan tálalva.... Persze az alapgondolat is kitűnő, csak el ne rontsák! Ezek kavarogtak a fejemben, mígnem az első okostelefon akció beszippantott. Miközben kuncogtunk, nevettünk és megdöbbentünk, egyre kényelmetlenebbül feszengtünk mi is a moziülésben. Percenként változott a hangulat, a történet fordult, kínos helyzetek és újra fogalmazás, a másik megnyugtatása végett újabb hazugságok épültek a rég elhallgatottak dombjára.... Közben szinte sajnáltam mindenkit, végül is bármelyikünk ilyen helyzetekben landolhat, és vajon mennyit bír el egy sokéves kapcsolat vagy barátság szövevénye.

A végén a csavar a korona...

Micsoda kifejező cím- gondoltam hazafelé ballagva...

Ajánlom a filmet.

2017-02-07 16:46:05 dézi (3) #4

humoros egyáltalán nem volt, inkább drámai. az ötlet nagyon jó, de valahogy se nem elég érdekesek, se nem elég mélyek a karakterek, a szituációk meg elég sablonosak. szóval szerintem sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni belőle.

2017-02-06 22:25:11 scipo (4) #3

Igazi "szakitos film" igy valentin nap kozeledtevel

2017-01-31 12:16:45 Kalevala (5) #2

Telt ház volt a moziban. Elég ritka az ilyen, nem is kedvelem annyira – (a mellettem ülő nő tele pofával röhögött a fülembe – kellemetlen), de ez a film megérdemli a közönségsikert. Kitűnő kamaradarab sziporkázó színészekkel. Hol humoros, hol drámai, hol megható, hol kínos szituációk tele meglepetéssel, mindig újabb helyzetekkel. Egy percre sem ül le a film, mert az alapötletből adódóan rögtön jön a következő fordulat, a következő vallomás, magyarázkodás, lemeztelenülés.

Bámulatos, hogy egy ilyen egyszerű, mindennapi ötletből mit lehet kihozni! Egy abszurd ötlet, mert egy ilyen játékba józan ember nem menne bele, de itt a filmben következetesen végigjátszották.
Egy igazi mai, modern vígjáték az okos telefonunkkal a főszerepben. A titok azért titok, hogy titok maradjon. Hogy kinek mennyi takargatnivalója van párja, családja, barátai elől, ez emberétől függ, meg attól is, mennyire tudja ezt összeegyeztetni önmagával, a lelkiismeretével.
A játék túllép minden diszkréción, belegázol a szereplők legintimebb szférájába, az ütések mégsem övön aluliak, nem durván közönségesek vagy sértőek, hanem inkább empátiát váltanak ki a szereplők iránt.
Egy jelenetnél (talán a film legkedvesebb képsora) Koncz Zsuzsa dala is eszembe jutott.
A film zárása pedig alaposan fejbe kólintja a nézőt. Tessék, el lehet gondolkozni rajta!

2016-12-29 21:20:01 ryood (5) #1

nagyon kellemes kis meglepetés így az év végén olaszországból a 'teljesen idegenek'.
egy baráti társaság (3 pár és egy férfi, akinek még senki se látta a barátnőjét) összejön egy este. beszélgetnek, vacsoráznak, vidámak.
kitalálják, hogy mindenki szépen középre teszi az asztalon a telefonját, és az összes bejövő hívást, ki kell hangosítani (erről nem szólni a hívónak) és mindenki előtt beszélni, a bejövő üzeneteket, küldeményeket megmutatni.
ezek az alapok, amikre megannyi humoros jelenet, poén épül, és egy csomó kínos szituáció, miközben kiderül, hogy mennyire nem is ismerik egymást, micsoda ttitkai vannak egymás előtt.
és akkor mi volna a megoldás? mert megoldandó ügy akad jócskán. egyre drámaibb a légkör. szóval ezek után sikerül egy csavaros megoldással előrukkolni a filmnek. szimbolikus befejezés, ami elég szarkasztikus tükörkép az emberekről, rőlunk, magunkról..
ennél jobb választás nem lehet így két ünnep között a moziban.