Sing Street (2016) ☆ 👁

(John Carney (V))

amerikai-angol-ír dráma, szerelmi történet, vígjáték, zenés film

4,2

2017-01-30 04:27:18 benemet (4) #6

Erős négyes. Avagy: Még is hogyan hajózzunk el a lánnyal a naplementében, ha abban a bizonyos Írországban vagyunk.

2017-01-19 17:59:00 hedike (5) #5

jó film, jó zenékkel! érdemes megnézni

2016-08-19 00:07:28 kardosdoki (4) #4

Kellemes csalódás, jó zenék, szerethető karakterek.

2016-08-12 16:15:45 Tenebra (4) #3

A film hangulata remek, Whiplash-szinten mozog, és kb. annyira kellemes meglepetés, mint az volt. Kicsit sablonos és kitalálhatók a fordulatai a spoileres leírás nélkül is, mert aki látott már pár nosztalgiafilmet vagy 80-as évekbeli hollywoodi tinédzserfilmet, az tudni fogja, mi lesz a vége.

De amúgy remekül forgatja ki a kliséket is, és eleinte nagyon vicces. Később a poénzápor csillapodik, és átadja a helyet a langyi melodrámának, de azért nem vészes.

Számomra a főhős gyerek jellemfejlődése volt kicsit irreális, elvégre mégiscsak egy kis nyomoroncként indul, és hát gyakorlatilag rocksztár lesz belőle . De ez zenemítosz keretein belül végülis elfogadható.

A zenék nagyon jók.

Kellemes meglepetés, melynek komoly és komor társadalmi vonatkozása is van - és hát kísértetiesen hasonló érzelmeim vannak magyarként, mint ezeknek a filmbeli íreknek.

2016-08-03 23:47:54 Zalaba Ferenc (4) #2

A tartalmat némileg szerkeszteni kéne, ugyanis a srác nem költözik Londonba, csak a film leges-legvégén indul neki az útnak.

2016-07-25 21:24:43 Alfie (5) #1

Fantasztikus hangulatú film, jó zenékkel, értelmes, kedvelhető karakterekkel, a gyönyörű fényképezésről nem is beszélve! Nagyon egyben volt nekem.
Kifejezetten tetszett, hogy giccs- és túlzásmentesre sikerült a drámai szál is.