Le deuxième souffle (1966) ☆ 👁

(Jean-Pierre Melville)

francia krimi

4,6

2020-11-21 20:00:03 oscarmániás (5) #17

Izgultam már jobban is korábban, krimin, de az ilyen és ennyire profin megrendezett darabnak szerintem alig van párja.
Ne maradjon ismeretlen ez a gyöngyszem a jövőben.

2020-05-29 20:29:49 ryood (3) #16

köszi, közben már töltik fel!

2020-05-29 20:20:31 dikalosz (5) #15

Ha holnapig ráér, kölcsönadom a magyar feliratos verziót.

2020-05-29 19:40:13 offerus (?) #14

Itt megnézheted (angol felirat)

2020-05-29 18:29:14 ryood (3) #13

valaki tud elérhetőséget a filmhez, ahonnét "ki tudnám kölcsönözni"?
köszi!

2020-05-16 00:47:36 dikalosz (5) #12

Imdb trivia - itt szerepel. Illetve több interjúban, beszélgetésben is megemlíti, igaz nem mindenhol emeli ki konkrét kedvenceként. Összességében, mivel nem egy oldalon írják, illetve szép számmal hivatkozik is rá (nem mellékesen a film is kiemelkedő), én elhiszem.

Pl.:
“The problems of orientation and rhythm can never be resolved in the editing room; they are established only during shooting. My favourite film in this respect is one of Jean-Pierre Melville’s."

"When it comes to orientation in film, my favourite example is Jean Pierre Melville's Le deuxiéme souffle".

előzmény: manuva (#11)

2020-05-15 23:26:33 manuva (?) #11

Itt például nem szerepel, de elhiszem, hogy valahol ezt mondta.

előzmény: dikalosz (#10)

2020-05-15 23:17:28 dikalosz (5) #10

"During the shooting of the scene in which Lino Ventura runs after the freight train that he tries to jump in, director Jean-Pierre Melville asked the train conductor to speed the train up, making it more difficult for Ventura to successfully make the jump, and Melville wanted to see the pain on his face as he tried harder to catch the train. When Ventura heard about this, long after the shooting, he was so angry about it that he had a huge row with Melville. The two never spoke again. They did make another film together, Army of Shadows (1969), but only spoke to each other through assistants."

Nem szégyen ám a dolgoknak utánajárni. :)
Látom, e fórum pár tagja elég lusta tud lenni. :(

És valóban Herzog kedvenc filmje.

"ez pedig egy filmnél, ahol ugye a képeknek kellene kifejeznie, amit csak lehet" - ezt hogy érted?

előzmény: wildcoyote25 (#9)

2020-03-14 23:22:40 wildcoyote25 (3) #9

Az egyik érdekesség:
"A rendezo titokban utasitotta a mozdonyvezetot, hogy gyorsitsa fel a vonatot, mert latni akarta a szenvedest es kimerultseget Ventura arcan a jelenet vegen. Amikor Ventura ezt kesobb megtudta, olyan duhos lett, hogy soha tobbe nem allt szoba a rendezovel."

Akkor nehéz lehetett megrendezni vele az Árnyékhadsereget. :) Ezek után már azt is kétlem, hogy ez lenne Werner Herzog kedvenc filmje. Látom, ez a fórum elég pontatlan tud lenni. :(

Ja, és a film: nagyon sokat beszélnek benne, ez pedig egy filmnél, ahol ugye a képeknek kellene kifejeznie, amit csak lehet, ez elég problémás. A szamuráj az ellenben már valódi filmművészet. Ennél meg azt éreztem, ami rengeteg régi amerikai filmre jellemző, hogy csak pofáznak, pofáznak és pofáznak, de mozgóképes élményt nem adnak.

2018-07-30 19:08:59 dikalosz (5) #8

"Werner Herzog kedvenc filmje."

2018-07-30 17:19:11 dikalosz (5) #7

Írtam :)

előzmény: betti (#6)

2018-07-30 12:23:06 betti (?) #6

Oké, és EZT hol lehet megnézni, urambocsá felirattal (vagy, egye fene, szinkronosan)? Nagyon szeretem a bűnügyi filmeket, és megbocsáthatatlanul kevés van mostanság, átvették a helyüket az egyszerhasználatos sorozatok egyszerhasználatos (nemlebomló szemétként egyre tornyosuló és mindent maga alá temető) álkrimijei...

előzmény: dikalosz (#5)

2018-07-30 08:07:26 dikalosz (5) #5

Ha már a 4,8-asoknál tartunk.
A valaha leforgatott egyik legjobb krimit 16 ember értékelte egy műértőkkel teli filmes oldalon. :(

Egy olyan alkotásról beszélünk, ahol minden idők talán legkarizmatikusabb színészgárdája állt össze (noha konkurens ezen a téren az ugyancsak Melville által fémjelzett Le cercle rouge). Sokadszori újranézés után kedvencem Paul Meurisse nyomozó karaktere, kinek cinikussága nem ismer határokat. Valószínűleg a legfélelmetesebb rendőr/nyomozó, akit vásznon valaha láttam. Az 'antréja' pusztító erejű.

És természetesen a Melville-re jellemző hűvösség - noha fekete-fehérben ugyan - itt is dominálja az egész filmet. A cselekmény végig halad, nem válik oly lassúvá, mint az történt a Le cercle Rouge-ban, ilyen téren ez a film sokkal befogadhatóbb.

Szóval ha bárkinek krimihez támadna kedve, az elsők között ajánlanám neki Le deuxiéme souffle Urat.

2017-12-12 09:37:53 zéel (5) #4

Csak 4,8?!:)
Van itt még néhány további ismeretlen gyöngyszem. Én éppen 10 éve készítettem egy ilyen listát. Még mindig időszerű!:(

2017-12-12 07:29:03 dikalosz (5) #3

Le trou szindróma: Stabil 4,8 és alig látták.. :(

2017-05-31 23:55:16 PG (5) #2

Ilyenkor lenne jo tudni, hogy miert nem kapott egyetlen dijat, sot meg jelolest sem a film.

2017-02-15 23:38:23 dikalosz (5) #1

Tyű. Ritka az ilyen erős ötös. Talán ennyire jó színészi alakításokat összességében még egy filmben sem láttam. A rendezés hibátlan, a forgatókönyv kegyetlenül precíz (az elejétől kezdve jól oda kell figyelni, kavarognak a szálak). Zene szinte nulla, ha viszont van, az tökéletes választás. Végig fenntartja a figyelmet, senkit ne rettentsen el a 2 óra 30 perces játékidő. Kiemelkedő, abszolút realista és szikár gengszterfilm, ahol a főhős bukása garantált.
Írhatnám a hosszú sorokat, ám feleslegesnek érzem. Nézzétek meg!