Liv till varje pris (1998) ☆ 👁

Élet - mindenáron

(Stefan Jarl)

svéd dokumentumfilm, életrajzi film

?,?

Bo Widerberg svéd rendező (1930. június 6. - 1997. május 1.) utolsó játékfilmjét, a berlini filmfesztiválon nagydíjat nyert Vágy és virágzást 1995-ben készítette. Akkor még senki sem sejtette, hogy nem éri meg a hetvenedik születésnapját. Különös és izgalmas jelenség, semmiképpen nem illik a rideg, távoli északi emberek közé. Widerberg különc és életszagú. Figurái emberiek, esendők és hétköznapiak. A skandináv rendezők és művészek vallják, hogy a Hollónegyed mindmáig a legjobb és legértékesebb svéd játékfilm. Ebben az igazán személyes hangvételű portréban az egyik legnevesebb svéd színész, Thommy Berggren a mesélő, aki nemcsak filmjei főszereplője, hanem a rendező igaz barátja is volt. A bohém Bo általában producer nélkül kezdett filmet forgatni. Csak annyit mondott: "Vágjunk bele. Nincs se kameránk, se operatőrünk, se főszereplőnk, de kezdjük el, amint lehet. Még ma kezdjük el..." Bo gyakran mondta: "akkor vagyok boldog, ha olyan filmet csinálok, ami egy darab valódi élet. Egy darab élet..." Élet - mindenáron. Ez volt ars poeticája lényege. S ennek volt ő igazi és egyetlen mestere Svédországban.

Bemutató

Szavazatok

• 0 zseniális
  • 0 jó
  • 0 oké/elmegy
  • 0 rossz
  • 0 nézhetetlen

Ki akarja megnézni? összes > összes v